Τα ελαττώματα και τα "τικ" και πως μπορούμε να απαλλαγούμε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εχετε καποιο ελαττωματακι ή καποιο "τικ" το οποιο μπορει να σας ενοχλει ή εστω να θελετε να το ξεφορτωθειτε?
Απο που πηγαζει αυτο και πως γινεται και εκδηλωθηκε το συγκεκριμενο και οχι καποιο αλλο?
Τα ερωτηματα ειναι πολλα...

Προσωπικα τρωω τα νυχια μου...:redface:
Δεν τα τρωω σχεδον ποτε μπροστα σε αλλους αλλα τα τρωω οταν εχω πολυ αγχος για κατι ή οταν με πιανεουν οι ανασφαλειες μου...:/:
Το κολλησα σε μικρη ηλικια οταν ειδα μια καλη μου φιλη να το κανει παντως.
τωρα πως μου κολλησε αυτο και οχι πουχου το πεταρισμα των ματιων ή καποιο αλλο "νευρικο τικ".

Και μιας και εδω θα μιλαμε και για τροπους "αποβολης", ξερετε αληθεια κανεναν τροπο να το περιορισω και σιγα σιγα να το αποβαλω?

Φυσικα μπορουμε να πουμε ολοι τα δικα μας κι οχι μονο το δικο μου ε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τα νυχάκια μου τα τρώω από μικρή. κατά καιρούς το κόβω, όπως και τώρα, αλλά όταν έχω άγχος λόγω εξετάσεων , το ξαναρχίζω. για να το κόψω τα βάφω με ένα έντονο χρώμα, έτσι ώστε να μην τα τρώω και χαλάει το βάψιμο. εσύ όταν είσαι σπίτι μπορείς να βάλεις γύρω από τα νύχια σελοτειπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
τα νυχάκια μου τα τρώω από μικρή. κατά καιρούς το κόβω, όπως και τώρα, αλλά όταν έχω άγχος λόγω εξετάσεων , το ξαναρχίζω. για να το κόψω τα βάφω με ένα έντονο χρώμα, έτσι ώστε να μην τα τρώω και χαλάει το βάψιμο. εσύ όταν είσαι σπίτι μπορείς να βάλεις γύρω από τα νύχια σελοτειπ

Μήπως να τα βούταγες στο λεμόνι με ξύδι και όση ώρα είναι υγρά να τα σε κόκκινο πιπέρι ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μήπως να τα βούταγες στο λεμόνι με ξύδι και όση ώρα είναι υγρά να τα σε κόκκινο πιπέρι ? :hmm:

Γινετε αυτό; και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και δεν γίνετε ποτέ τίποτα, είναι δοκιμασμένο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γινετε αυτό; και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και δεν γίνετε ποτέ τίποτα, είναι δοκιμασμένο;:hmm:


Tώρα μου κατέβηκα, αλλα λογικά αν σου μένει η άσχημη γεύση στο στόμα ίσως και να το κόψεις.
Δοκίμασε το με λεμόνι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα σου φανεί extreme, αλλά μπορείς να βάλεις ψεύτικα νύχια (τα οποία θα κόψεις για να είναι αντρικά:P )! Αν συνεχίσεις να τα τρως πάρτο απόφαση (επειδή όπως ανέφερα αλλού μου το είχαν πει σαν καλή μέθοδο). Εγώ άρχισα να τρώω και τα ψεύτικα νύχια, οι περισσότεροι δεν το κάνουν πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω δαγκωνα τα νυχια μου απο πολυ μικρος, εδω και αρκετο καιρο (δεν ξερω ποσο ειναι η αληθεια....:P) το εχω κοψει... Το κολπο; Απλα μην το σκευτεσε και καπια στιγμη θα συνιδιτοποιησεις οτι πρεπει να αρχισεις να τα κοβεις γιατι μακριναν υπερβολικα.... Και λιγο καιρο μετα θα συνιδητοποιησεις οτι το χρεισιμοποιεις πολυ αυτο το ρημαδι το ψαλιδη τελευτεα....:P
Υπαρχουν και στα φαρμακια κατι σαν μανω που το βαζεις στα νυχια και εχουν απαισια γευση και μολις πας να τα δαγκωσεις το μετανιωνεις. Το ειχανε δοκιμασει πολλες φορες οι γονεις μου οταν ειμουν 3-4 και δεν επιανε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Μήπως να τα βούταγες στο λεμόνι με ξύδι και όση ώρα είναι υγρά να τα σε κόκκινο πιπέρι ? :hmm:
α εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Υπαρχουν και στα φαρμακια κατι σαν μανω που το βαζεις στα νυχια και εχουν απαισια γευση και μολις πας να τα δαγκωσεις το μετανιωνεις. Το ειχανε δοκιμασει πολλες φορες οι γονεις μου οταν ειμουν 3-4 και δεν επιανε....:P

Ούτε σε μένα έπιαναν.:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω πηγα σ αισθητικο μου εβαλαν ψευτικα νυχια ....
ακρυλικο

δεν τα ετρωγα μετα απο δυο μηνες μου τα εβγαλε κ ειχαν μεγαλωσει...
μετα τα λυπομουν ...

επιτελους μετα απο 22 χρονια ειχα μακρυα νυχια... κ ηταν δικα μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Eγώ όχι απλώς τρώω τα νύχια μου σε λίγο θα φάω και τα δάκτυλα!!!

...Έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν γίνεται τίποτα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ πάλι μασάω το μανώ για να μεγαλώσω τα νυχια μου, άν δεν είναι βαμένα μια φορά τα τρώω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Προσωπικα τρωω τα νυχια μου...:redface:
Δεν τα τρωω σχεδον ποτε μπροστα σε αλλους αλλα τα τρωω οταν εχω πολυ αγχος για κατι ή οταν με πιανεουν οι ανασφαλειες μου...:/:
Το κολλησα σε μικρη ηλικια οταν ειδα μια καλη μου φιλη να το κανει παντως.
τωρα πως μου κολλησε αυτο και οχι πουχου το πεταρισμα των ματιων ή καποιο αλλο "νευρικο τικ".

Και μιας και εδω θα μιλαμε και για τροπους "αποβολης", ξερετε αληθεια κανεναν τροπο να το περιορισω και σιγα σιγα να το αποβαλω?

Φυσικα μπορουμε να πουμε ολοι τα δικα μας κι οχι μονο το δικο μου ε!;)

To έκανα κι εγώ όταν ήμουν στην εφηβεία. Συνδέεται με τον θηλασμό λένε οι φρουδικοί. Το 'κοψα με ένα ειδικό άχρωμο μανό που πουλούσαν τότε τα φαρμακεία. Είχα γίνει σωστό κοριτσάκι :D που έβαφε τα νύχια του. Οι βλακείες της μητέρας μου, κι όμως είχε αποτέλεσμα. Το 90% των ονυχοφάγων γίνονται σε μεγαλύτερη ηλικία καπνιστές. Καθήλωση στο στοματικό στάδιο σύμφωνα με τον Φρόιντ, μας λείπει το όμορφο στήθος της μαμάς μας και όλο και κάτι ψάχνουμε να θηλάσουμε. Τραβηγμένη θεωρία αλλά δεν είναι δική μου, του Σίγκμουντ είναι. Είχε τόσο απαίσια γεύση αυτό το μανό όταν πήγαινα να φάω τα νύχια μου και έτσι το σταμάτησα. Ο επόμενος πελάτης παρακαλώ. Δωρεάν μόνο για το steki, για όλα υπάρχει και μια λύση εκτός από τα δικά μου κουσούρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Καθήλωση στο στοματικό στάδιο σύμφωνα με τον Φρόιντ, μας λείπει το όμορφο στήθος της μαμάς μας και όλο και κάτι ψάχνουμε να θηλάσουμε. Τραβηγμένη θεωρία αλλά δεν είναι δική μου, του Σίγκμουντ είναι.

Όπως και με τους πιπίλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όπως και με τους πιπίλες :P

Φαντάζεσαι όμως να κυκλοφορεί στο δρόμο ένας άντρας με βαμένα νύχια και στο στόμα αντί τσιγάρο πιπίλα ? :D Υπάρχουν και χειρότερα, παλιά σε ένα site έμπαινε κάποιος που δήλωνε ευθαρσώς ότι έχει diaper fetish και η κοπέλα του του φόραγε πάνες. Χαχαχα, μου είχε φανεί τόσο αστείο αυτό, ακόμα γελάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Φαντάζεσαι όμως να κυκλοφορεί στο δρόμο ένας άντρας με βαμένα νύχια και στο στόμα αντί τσιγάρο πιπίλα ? :D Υπάρχουν και χειρότερα, παλιά σε ένα site έμπαινε κάποιος που δήλωνε ευθαρσώς ότι έχει diaper fetish και η κοπέλα του του φόραγε πάνες. Χαχαχα, μου είχε φανεί τόσο αστείο αυτό, ακόμα γελάω.

Ελπίζω να το αντιμετώπιζε και η κοπέλα όπως εσύ :confused: Οι επόμενοι φίλοι της που θα τη φώναζαν "μωρό" τους θα έτρωγαν χαστούκι αυτομάτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
εγω πηγα σ αισθητικο μου εβαλαν ψευτικα νυχια ....
ακρυλικο

δεν τα ετρωγα μετα απο δυο μηνες μου τα εβγαλε κ ειχαν μεγαλωσει...
μετα τα λυπομουν ...

επιτελους μετα απο 22 χρονια ειχα μακρυα νυχια... κ ηταν δικα μου:D

Λες να το δοκιμασω?
Θα μου βαλουν δηλάδη τετοια νυχια και θα μου τα κοψουν κιολας να φαινονται αντρικα ε?:worry:
αλλα το καλοκαιρι τι θα γινει με θαλασσα και γυμναστηριο και τα ξενυχτια?(λεω ρε σεις μπας και στο ξενυχτι πανω χρειαστει να ξυσω καμια πλατη...:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειμαι ψυχαναγκαστικος.
Ειμαι ψυχαναγκαστικος.
Ειμαι ψυχαναγκαστικος.
Ειμαι ψυχαναγκαστικος.

Παντως δε τρωω τα νυχια μου.

Εκτος αν ειναι πολυ βρωμικα.

(i'm joking dammit !)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To έκανα κι εγώ όταν ήμουν στην εφηβεία. Συνδέεται με τον θηλασμό λένε οι φρουδικοί. Το 'κοψα με ένα ειδικό άχρωμο μανό που πουλούσαν τότε τα φαρμακεία. Είχα γίνει σωστό κοριτσάκι :D που έβαφε τα νύχια του. Οι βλακείες της μητέρας μου, κι όμως είχε αποτέλεσμα. Το 90% των ονυχοφάγων γίνονται σε μεγαλύτερη ηλικία καπνιστές. Καθήλωση στο στοματικό στάδιο σύμφωνα με τον Φρόιντ, μας λείπει το όμορφο στήθος της μαμάς μας και όλο και κάτι ψάχνουμε να θηλάσουμε. Τραβηγμένη θεωρία αλλά δεν είναι δική μου, του Σίγκμουντ είναι. Είχε τόσο απαίσια γεύση αυτό το μανό όταν πήγαινα να φάω τα νύχια μου και έτσι το σταμάτησα. Ο επόμενος πελάτης παρακαλώ. Δωρεάν μόνο για το steki, για όλα υπάρχει και μια λύση εκτός από τα δικά μου κουσούρια.

Αυτο το μανο το ειχα δοκιμασει,ειχε πετυχει αλλα μετα παλι σκατα το εκανα.:redface:
Αυτο που λες για τον θηλασμο σε εμενα δυσκολο να ισχυει γιατι με το που γεννηθηκα κοντεψα να πεθανω,μπηκα κατευθειαν εντατικη,μετα βγηκα αλλα δεν θηλασα ποτε μου.Επρεπε να ακολουθησω αλλη διαιτα με φαρμακα για να ορθοποδησω.:D (απο μικρο χαπακομενο!:upside: )
Να μου ελεγες για το στηθος μιας κοπελας που τα ειχα να σου ελεγα ναι...ΧΑΛΑΡΑ!:P
Σαν πρωτη λυση λεω να ξαναδοκιμασω εκεινο το φαρμακομανο.
Νyhofort ή καπως ετσι λεγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτο που λες για τον θηλασμο σε εμενα δυσκολο να ισχυει γιατι με το που γεννηθηκα κοντεψα να πεθανω,μπηκα κατευθειαν εντατικη,μετα βγηκα αλλα δεν θηλασα ποτε μου.

Ε αυτό λέω. 'Οσοι δεν θηλάζουν το έχουν το πρόβλημα.'Ετσι λένε τουλάχιστον οι ανταγωνιστές μου οι γιατροί με βούλα. Εγώ είμαι ερασιτέχνης στο χώρο μην ξεχνάς, ό,τι πληρώνεις παίρνεις από συμβουλές.Και γω όπως και συ δεν θήλασα αν και ήμουν πολύ υγιής πάντα. Δεν αρρώστησα ποτέ, τα 'παθα όλα μαζεμένα στα 34.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top