Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

SunnyG

Νεοφερμένος

Η Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:hmm::hmm::hmm::hmm:Ναι ...ίσως...χμμμ είχα φίλους άντρες γιατί πολύ απλά δεν με δελέαζε η γυναικία φιλία ... τι γίνεται όμως όταν ένας απ' τους δύο θέλει...Και χειρότερα τι γίνεται αν και οι δύο θέλουν...Θα σας πω εγώ "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ"
ω μα φυσικά ξέρω τα πάντα για σένα και συ για μένα και είμασταν σαν δύο πεντάχρονα που εκαναν τα παντα μαζι ...
προσοχή προσοχή ΜΗΝ δεθείς ποτέ παραπάνω με τον '' κολλητό'' σου τόσο ωστε να μοιάζετε δηλαδή σαν παντρεμένοι ...Δεν του ανηκετε και ποτεεεε μα ποτεεεε μην συγκρινεις γκομενο με τον κολλητο σου γιατι ο κολλητος σου βλέπεις δεν είναι σαν τα άλλα γουρούνια ξέρει να φέρεται...Αχχ μακάρι να είχες με κάποιον τη σχέση που χεις με τον κολλητό σου γιατι...μπλα μπλα μπλα...Απλά μην...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balloon7

Νεοφερμένος

Η Balloon7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει, είναι πολλοί οι πειρασμοί!!!
Μια φορά κι ένα καιρό γνώρισα ένα αγόρι ,το οποίο δεν μου άρεσε (στην αρχή τουλάχιστον) και γενικότερα δεν ήταν το στύλ του αγοριού που μου αρέσει, ήταν χοντρούλης με γυαλιά.Ωστόσο βρήκαμε κάποια κοινά τα οποία μας οδήγησαν σε μια εξαιρετική φιλία! Βγαίναμε με παρέες ή μόνοι μας και με τον καιρό άρχισε να μου φαίνεται ακόμα πιο συμπαθητικός.Μερικές φορές ήθελα να τον αγκαλιάσω (φιλικά???).Τον θαύμαζα και αυτό με έκανε να σκεφτώ πόσο γοητευτικός ήταν τελικά(αδυνάτισε κιόλας). Ο καιρός περνούσε και όλα ήταν μια χαρά ώσπου μπήκε στην ζωή του η αγαπημένη του και κόψαμε τα πολλά πολλά(όπως θεωρώ οτι είναι και το σωστό) .Εγώ άρχισα να ζηλεύω, ζήλευα επειδή δεν μου έδινε την σημασία που ήθελα,και ναι ,ζητούσα αποκλειστικότητα!!!Ποτέ δεν σκέφτηκα να του την πέσω ,και ποτέ δεν τον θεώρησα ως προτεινόμενο γκόμενο ,αλλά για κάποιον περίεργο λόγο αναπτύχθηκε αυτήν η ζήλια και η σκέψη ότι μου τον παίρνει μια άλλη. Τελικά έκανα κι εγώ μια σχέση και αυτήν η ζήλια έχει φύγει.Παραμένουμε δύο απλοί φίλοι, και είμαστε φίλοι γιατί και οι δύο επιλέξαμε να είμαστε.
Ο καθένας νομίζω χτίζει τις σχέσεις που θέλει και βάζει κάποια όρια.Αν θέλεις να παραμείνετε φίλοι ποτέ μην αφήσεις ανεξέλεγκτα τα συναισθήματά σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ήταν χρήσιμο κάποιος να ορίσει τι είναι η πραγματική φιλία πρώτα ώστε να μπορούμε να δώσουμε έγκυρες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Περισσότερο οι γυναίκες τείνουν να υποστηρίζουν ότι υπάρχει πραγματική φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα. Ο λόγος είναι ότι πολλές φορές μεταξύ των γυναικών αναπτύσσονται αντιζηλίες ακόμα και για ασήμαντα πράγματα και θεωρούν ότι η φιλία με έναν άντρα θα είναι πιο ομαλή. Τώρα όσον αφορά το ερώτημα, βλέπω ότι πολλοί βάζετε σαν πιθανό εμπόδιο το γεγονός ότι μπορεί να υπάρξει ερωτική έλξη ανάμεσα στα άτομα διαφορετικού φύλου, αλλά δεν είναι αυτός ο βασικός λόγος. Φιλία μπορεί να υπάρξει, δεν μπορεί όμως να είναι το ίδιο οπως θα ήταν ανάμεσα σε άτομα του ίδιου φίλου. Εγώ προσωπικά έχω φίλες κοπέλες, αλλά αυτά που μοιράζομαι μαζί τους, εκείνα που μοιράζονται αυτές μαζί μου ή οι τρόποι με τους οποίους εκφράζομαι είναι μέχρι ένα σημείο. Δεν μπορώ να μιλάω με μια φίλη π.χ για γκομενικά ελεύθερα όπως θα μιλούσα με έναν φίλο μου. Όπως και δεν θα θελα να να μάθω λεπτομέρειες για τα γκομενικά της φίλης μου, τις οποίες με την σειρά της μοιράζεται μόνο με τις φίλες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ειχα διαβασει καπου οτι ο λόγος που οι γυναικες βλεπουν τους αντρες ως φιλους ειναι επειδη τους βλεπουν ως ανθρωπους ενω οι αντρες εχουν μαθει να βλεπουν τις γυναικες ως σεξουαλικα αντικειμενα ή τελος παντων, μόνο για να κανουν σχέση μαζί τους. Ακραιο? Αν σκεφτουμε λιγο πως προβαλει η κοινωνία τις γυναικες στην τηλεοραση, στις ταινιες, σε περιοδικά και τις σεξουαλικοποιει εντελως,δεν θα το ελεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειχα διαβασει καπου οτι ο λόγος που οι γυναικες βλεπουν τους αντρες ως φιλους ειναι επειδη τους βλεπουν ως ανθρωπους ενω οι αντρες εχουν μαθει να βλεπουν τις γυναικες ως σεξουαλικα αντικειμενα ή τελος παντων, μόνο για να κανουν σχέση μαζί τους. Ακραιο? Αν σκεφτουμε λιγο πως προβαλει η κοινωνία τις γυναικες στην τηλεοραση, στις ταινιες, σε περιοδικά και τις σεξουαλικοποιει εντελως,δεν θα το ελεγα.

Ανέκαθεν οι γυναίκες σεξουαλικοποιούνταν, όπως και οι άντρες πορτοφολοποιούνταν. Ο λόγος που οι γυναίκες θεωρούν πως υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ των δύο φύλων είναι επειδή έχουν συνήθως υψηλότερα στανταρ για τους άντρες (τουλάχιστο μέχρι να πατήσουν τα 30) που θέλουν να είναι μαζί ενώ οι άντρες πολύ χαμηλότερα για τις γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι παραπάνω από πιθανό σε μια φιλία με τις συζητήσεις μέχρι το πρωί, την αμοιβαία εμπιστοσύνη, το γεγονός ότι γνωρίζεις το χαρακτήρα του άλλου ή της άλλης(και προφανώς σ' αρέσει για να είστε φίλοι), τα κοινά ενδιαφέροντα κ.α να αρχίσει κάποιος από τους δυο να δαγκώνει την λαμαρίνα :P ακόμα και αν δε το επιδιώκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ναι ...ίσως...χμμμ είχα φίλους άντρες γιατί πολύ απλά δεν με δελέαζε η γυναικία φιλία ... τι γίνεται όμως όταν ένας απ' τους δύο θέλει...Και χειρότερα τι γίνεται αν και οι δύο θέλουν...Θα σας πω εγώ "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ"

:worry: what's the problem?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
πιστεύετε οτι η μόνη σχέση που θα μπορούσε να υπάρξει μεταξύ ετεροφυλων είναι η ερωτική?
Εντάξει, ρίχνουμε νερό στο κρασί μας, δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να ...πηδιούνται όλοι με όλες! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική και ειλικρινή φιλία μεταξύ αντρα και γυναίκας χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο?

Προσωπικά πιστεύω πως ναι, και μάλιστα προτιμώ να κάνω παρέα με άνδρες παρά με γυναίκες καθώς συνήθως συννενούμαστε καλύτερα.

Πραγματικά?ΟΧΙ.Ποτε ενας ανδρας δε θα πάψει να κοιταζει(έστω και ασυναίσθητα μια γυναίκα ερωτικά)ακόμη και στην άκρη του μυαλου του..Γιατί πολύ απλα ειναι δύο διαφορετικοί κόσμοι που ο ένας πάντα θα επιδιώκει κάτι απο τον άλλον είτε συνειδητά είτε ασυναίσθητα....Με τη συχνη επαφή θα ερθουν πιο κόντα και οταν για τον εναν αυτο θα μεταφραζεται οτι" δενομαι με τον ταδε,γινομαστε πιο στενοί φίλοι " τότε ο αλλος θα το μεταφρασει οτι "ηρθε η ωρα ν αποκαλυφθει η αληθεια" και τοτε?
Πριν λίγο καιρό πίστευα!..Αλήθεια πίστευα οτι ένας ανδρας μπορει να δει φιλικά μια γυναίκα..
Πλεον ΟΧΙ..!Και ενα παραδειγμα ειναι ενας απο τους καλυτερους μου φίλους.ποτέ δε με πλησίασε με τη προυπόθεση να γινουμε φίλοι αλλα αυτο που ηθελε και δε τολμουσε να παραδεχτει ηταν οτι ηθελε να με κάνει γκομενα του...:mad::mad::mad::mad:
Μα φυσικα δε του περασε...Η εισαι φίλος ή είσαι γκομενος..ΤΕΛΟΣ..Δε χωρουν επιλογες!:/:
Οπότε η δική μου γνώμη είναι οτι καποια στιγμή ο ενας απο τους δυο θ αποκαλυφθει..Και ειναι κρίμα γιατι αυτοματως γκρεμιζονται φιλιες που τελικα μονο ο αλλος εβλεπε..:/:

Και το αλλοκοτο ειναι οτι παρολ'αυτα θα συμφωνησω στο τελευταιο...Κι εγω συννενοουμαι πολυ καλυτερα με αντρες παρα με γυναίκες..Δε ξέρω πως γίνεται αλλα καλως η κακως η επικοινωνια η χημεια ολα μαζι τους ειναι μετρα καλυτερα απο της γυναικας η οποια πρωτα πρωτα θα βγαλει ζηλεια..Δυστυχως,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πριν λίγο καιρό πίστευα!..Αλήθεια πίστευα οτι ένας ανδρας μπορει να δει φιλικά μια γυναίκα..
Πλεον ΟΧΙ..!Και ενα παραδειγμα ειναι ενας απο τους καλυτερους μου φίλους.ποτέ δε με πλησίασε με τη προυπόθεση να γινουμε φίλοι αλλα αυτο που ηθελε και δε τολμουσε να παραδεχτει ηταν οτι ηθελε να με κάνει γκομενα του...:mad::mad::mad::mad:

Ναι μωρέ σε χάλασε κιόλας. Δεν καταλαβαίνω γιατί το παίζεις και θυμωμένη-θιγμένη. Λες και δεν χρειαζόσουν κάποιον για να κάνεις πρόβα τους ρόλους σου.. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απλά σε είδε δυναμική και φοβήθηκε το παιδί να εκφραστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λες και δεν χρειαζόσουν κάποιον για να κάνεις πρόβα τους ρόλους σου.. :lol:

Δεν δίνει εξετάσεις για εισαγωγή σε δραματική σχολή για να χρειάζεται πρόβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι μωρέ σε χάλασε κιόλας. Δεν καταλαβαίνω γιατί το παίζεις και θυμωμένη-θιγμένη. Λες και δεν χρειαζόσουν κάποιον για να κάνεις πρόβα τους ρόλους σου.. :lol:

Γλυκειά μου,τους ρόλους μου ,τους κάνω σε λίγους και καλούς...Όχι άιντε χάιντε όλοι μέσα στο χωρό.
Εγώ ξέρεις τι δε καταλαβαίνω?
Γιατί οι γυναίκες τις περισσότερες φορές "χωρίς λόγο" γίνονται τόσο ζηλιάρες?:hmm:
Απίστευτο :/:
Απορώ γιατί οι αντρες έχουν τόση καλή χημεία μεταξύ τους,δένονται τόσο γρηγορα με τον άλλον ακόμη και όταν αυτόν μπορεί να τον γνωρίζουν μόνο 1 βδομάδα,1 μήνα π.χ. και δημιουργούν γερή-δυνατή-αληθινή φιλία(στοιχείο που εκλείπει στις μέρες μας).Και όσα χρόνια και αν θα περάσουν παραμένουν φίλοι...Εχουν ντομπρες συμπεριφορές και δε στέκονται σε μικροπράγματα και βλακώδεις διαφορές.(μιλώντας στο σύνολο πάντα)
Αντιθέτως η γυναικεία φιλία χτίζεται μακροπρόθεσμα και με πολύ κόπο.Και παρόλ' αυτά η μία κάτι μοχθηρό θα κρύβει στο βαθος της καρδιάς της για την άλλη στο τέλος...Δεν είναι τυχαίο το γεγονός οτι βλέπουμε συνεχώς αντρικές φιλίες αλώβητες στο χρονο που όλο και πιο πολύ συσφίγγονται ,ενώ γυναικείες ελάχιστες ..:/: Οπως επίσης και "φίλες" που ήταν χρόνια μαζί και στο τέλος σπάσανε γιατι καποια έκανε στραβή...
Τραγικό!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Τραγικός είναι κι ο (καθόλου) εσωτερικευμένος μισογυνισμός από άτομα του ίδιου του φύλου, αλλά τι να πεις! Οι ντόμπροι άντρες και οι ύπουλες-μοχθηρές γυναίκες - φίδια που κοιτάνε πώς να σου τη φέρουν, σαν σκηνικό από σαπουνόπερα ακούγεται, πρωτοτυπία μηδέν. Αλίμονο αν τόσα δις άνθρωποι εντάσσονται σε δύο περιγραφές - καρικατούρες (μιλώντας στο σύνολο πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Να σας πω την αλήθεια, εγώ με τον πρώην μου είχαμε φιλική σχέση για μεγάλο χρονικό διάστημα. Ήμασταν και συμφοιτητές. Επειδή κι εγώ κι εκείνος είμαστε συνεσταλμένοι ως άτομα αργήσαμε κάπως να προχωρήσουμε σε σχέση. Αν και έκανε εκείνος το πρώτο βήμα, εγώ του εδωσα το πάτημα. Έβαλα το δόλωμα (ένα βιβλίο φυσικής) κι εκείνος τσίμπησε.:P Μια μέρα στη σχολή άφησα επάνω στο θρανίο μου ένα βιβλίο σχετικό με τη διδασκαλία των φυσικών επιστημών στην προσχολίκή ηλικία, το οποίο είχα αγοράσει, γιατι εκπονούσα ένα πρόγραμμα ευέλικτης ζώνης με τα νήπια. Εκείνος λοίπόν το είδε και μου λέει διστακτικά: "Μπορώ να δω το βιβλίο;" Του λέω: "Κάτσε δίπλα μου και θα τα δεις όλα".:P Έτρεμαν τα πόδια μου, αλλά το είπα. Βλέπετε, αυτός ως φυσικός είχε τρέλα με τη φυσική κι εγώ άδραξα την ευκαιρία να τον κερδίσω με αυτόν τον τρόπο. Εδώ κι ενάμιση χρόνο έχουμε χωρίσει, αλλά ακόμα δεν μπορώ να πω ότι τον έχω ξεπεράσει πλήρως.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ή αν μπορεί να υπάρξει. Αλλά λίγο με νοιάζει. Όμορφο θα ήταν και να υπάρχει και να μην υπάρχει. Το καθένα από την πλευρά του. Σε άλλες περιπτώσεις τα πηγαίνω καλύτερα με άντρες και σε άλλες με γυναίκες. Έχω φίλους εδώ και χρόνια και από τα δύο φύλα.

Πάντως, καλό θα ήταν σκέψεις όπως: "δε μπορώ να κάνω φιλίες με γυναίκες γιατί δεν αντέχουν το φως μου και με ζηλεύουν" να τις αφήσουμε στην άκρη. Όταν επανειλημμένα χαλάν οι φιλίες σου και μένεις να αναρωτιέσαι "μα τι έκανα λάθος, όλα τα έκανα σωστά, άρα με ζηλεύουν" 99,99% των περιπτώσεων το φταίξιμο είναι δικό σου, ή τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος. Ναι, κάτι κάνεις στραβά και απομακρύνεις τους άλλους από κοντά σου. Άλλωστε, ανάλογα με το ποιοι είμαστε, πλησιάζουμε και, αντίστοιχα, τραβάμε τα ανάλογα άτομα. Το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες που παραπονιούνται ότι δεν υπάρχουν άντρες ή ότι οι άντρες τις κοροιδεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Γλυκειά μου,τους ρόλους μου ,τους κάνω σε λίγους και καλούς...Όχι άιντε χάιντε όλοι μέσα στο χωρό.
Εγώ ξέρεις τι δε καταλαβαίνω?
Γιατί οι γυναίκες τις περισσότερες φορές "χωρίς λόγο" γίνονται τόσο ζηλιάρες?:hmm:
Απίστευτο :/:
Απορώ γιατί οι αντρες έχουν τόση καλή χημεία μεταξύ τους,δένονται τόσο γρηγορα με τον άλλον ακόμη και όταν αυτόν μπορεί να τον γνωρίζουν μόνο 1 βδομάδα,1 μήνα π.χ. και δημιουργούν γερή-δυνατή-αληθινή φιλία(στοιχείο που εκλείπει στις μέρες μας).Και όσα χρόνια και αν θα περάσουν παραμένουν φίλοι...Εχουν ντομπρες συμπεριφορές και δε στέκονται σε μικροπράγματα και βλακώδεις διαφορές.(μιλώντας στο σύνολο πάντα)
Αντιθέτως η γυναικεία φιλία χτίζεται μακροπρόθεσμα και με πολύ κόπο.Και παρόλ' αυτά η μία κάτι μοχθηρό θα κρύβει στο βαθος της καρδιάς της για την άλλη στο τέλος...Δεν είναι τυχαίο το γεγονός οτι βλέπουμε συνεχώς αντρικές φιλίες αλώβητες στο χρονο που όλο και πιο πολύ συσφίγγονται ,ενώ γυναικείες ελάχιστες ..:/: Οπως επίσης και "φίλες" που ήταν χρόνια μαζί και στο τέλος σπάσανε γιατι καποια έκανε στραβή...
Τραγικό!:hmm:

You're just too good to be true :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τραγικός είναι κι ο (καθόλου) εσωτερικευμένος μισογυνισμός από άτομα του ίδιου του φύλου, αλλά τι να πεις! Οι ντόμπροι άντρες και οι ύπουλες-μοχθηρές γυναίκες - φίδια που κοιτάνε πώς να σου τη φέρουν, σαν σκηνικό από σαπουνόπερα ακούγεται, πρωτοτυπία μηδέν. Αλίμονο αν τόσα δις άνθρωποι εντάσσονται σε δύο περιγραφές - καρικατούρες (μιλώντας στο σύνολο πάντα).

μακάρι να μπορούσα να βάλω 100 θετικές σε αυτό το ποστ και όχι μόνο μία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top