Ύπνος μαζί ή χώρια;

Κοιμάστε μαζί ή χώρια με τον/την σύντροφό σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
  • Και οι δύο (ή περισσότεροι :P) μαζί φυσικά!

    Ψήφοι: 49 72.1%
  • Χώρια: καθένας στο κρεβάτι του.

    Ψήφοι: 6 8.8%
  • Ζευγάρι; Τι είναι αυτό;

    Ψήφοι: 3 4.4%
  • Ο κουμπάκιας δεν κοιμάται ποτέ!

    Ψήφοι: 10 14.7%

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εννοώ -στην αρχή- τουλάχιστον, να την πηγαίνεις στο σπίτι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εννοώ -στην αρχή- τουλάχιστον, να την πηγαίνεις στο σπίτι σου.

:confused::worry: αρχίζω και ανησυχώ για τη νοημοσύνη μου

το ξανα ματαεξηγείς βρε Ρεμπεσκέ μου- πού κολλάει η αγκαλίτσα, το σπίτι και οι παλιόφιλοι; :redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ε λεω να έχει κάποιο υλικό αντίκρυσμα η γνωριμία :redface:

Εσυ τους κρατάς αγκαλίτσα, και οι "παλιόφιλοι" την ίδια ώρα τους ανοίγουν το σπίτι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε λεω να έχει κάποιο υλικό αντίκρυσμα η γνωριμία :redface:

Εσυ τους κρατάς αγκαλίτσα, και οι "παλιόφιλοι" την ίδια ώρα τους ανοίγουν το σπίτι :redface:

Αγκαλίτσα την ώρα του νάνι λέμε εμείς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αααααα. :redface:


Όχι. Θέλω άπλα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αααααα. :redface:


Όχι. Θέλω άπλα :redface:

Ω..ναι...ειναι και εκεινο το εκτοπισμα που λεγαμε!!!:P:P:P:P (love you too!;):P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τώρα που βγήκε κάποια άκρη ας συνεχίσουμε.

Η αγκαλια είναι θησαυρός. Την ίδια στιγμή χιλιάδες ζευγάρια κοιμούντι μαζί μέχρι να χωρίσουν. Ακόμη περρισσότεροι μπορεί να μισιούνται και να κοιμούνται μαζί. Αυτό φύσικά αυξάνει την ένταση.

Εχουμε λοιπόν το ερώτημα: Το να έχουν οι σύντροφοι τον προσωπικό τους χώρο και χρόνο, έστω για τον ύπνο, αποσυμφορίζει τις εντάσεις της ημ'εραςα, ειδικα σε οικογένειες μςε μικρά παιδιά; Μετά από μια διαφωνία που δεν έχει καταλήξει ο κοινός ύπνος είναι πιο πιθανό να συμφιλιώσει ή να εκνευρίσει κι άλλο τους συντρόφους απο τον εξαναγκασμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγώ λατρεύω να κοιμάμαι με τον σύντροφό μου το ίδιο και αυτός!!!
Όσο μαλωμένοι ή κουρασμένοι και να είμαστε....όταν ξαπλώσουμε στο κρεβάτι και αγκαλιαστούμε...ΤΑ ΞΑΧΝΑΜΕ ΟΛΑ!!!

Αν κοιμηθώ μόνη μου ... ξυπνώ το βράδυ και τον ψάχνω παντου!!!
Είμαι πολύ εθισμένη στην αγκαλιά του...δεν μπορώ αλλιώς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οσες φορές κι αν το δοκίμασα, είναι αδύνατον να μοιραστώ με άλλη το κρεβάτι μου. Δεν μπορώ να κοιμηθώ, δεν μπορώ να απλωθώ και επιπλέον δεν έχω καμία όρεξη για κουβέντες και χαδάκια κι άλλα τέτοια κουλά ούτε πριν κοιμηθώ, ούτε όταν ξυπνήσω.
Θέλω το κρεβάτι μου αποκλειστικά δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δεν είναι σχετικό με τον ύπνο, αλλά είναι σχετικό με τις αγκαλιές:



:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Μια ερώτηση είναι: υπάρχει αγάπη όταν οι σύντροφοι κοιμούνται χώρια; Είνααι υποκρισία η αγκαλίτσα μπροστά στις βαθύτερες ανάγκες μας (ξεκούραση, άνεση, ιδανική θερμοκρασία, απόλυτος έλεγχος χωροχρονου με σκοπό την χαλαρωση) η αντίθετα, το συναίσθημα είναι αυτό που βασικά ξεκουράζει;

Πολλοί δήλωσαν, κι αναμεσα τους τοποθετούμαι κι εγώ, ότι και πιασμενοι να ξυπνήσουν, ξυπνάνε πλήρεις ικανοποίησης, ύστερα απο εναν υπνο αγκαλιά. Ωστόσο ιατρικά ο πιασμένος ύπνος ο άβολος ύπνος είναι επιζήμιος. Ίσως και συναισθηματικά, το να είσαι συνέχεια κατα τη διάρκεια της μερας "με άλλους" ( πελατες στη δουλειά, σύντροφο, παιδια, φίλους) είναι νοσηρό, και ο εαυτός χρειάζεται ενα διάλλειμα μόνος του, που είναι ο ύπνος, ο τελείως προσωπικός χώρος και χρόνος, άν κάποιοι το έχουν κανονίσει έτσι.

Εγώ το νοιώθω σαν απουσία της βαθύτερης αγάπης. Μήπως όμως είναι στερεότυπο; Οπως λέγανε πρίν χρόνια ότι ο σκληρός άντρας έπρεπε απαραίτητα να καπνίζει ή ότι ο ισχυρός άντρας έπρεπε να ειναι χοντρός; Η συντροφός μου το βλέπει με τον δεύτερο τρόπο. Ολα τα χρόνια που είμαστε μαζί, και είναι πολλα, εχουμε ξεςχωριστά δωμάτια, ούτες κάν κρεββάτια. Αγκαλίτσα πρίν. Εμένα δεν μου αρκεί όμως δεν έχω επιχειρήματα να το στηρίξω, ότι είναι καλύτερα.

Προφανώς deadhead πειρατή, ο ύπνος χώρια είναι παρασάγγες πιο άνετος και "ιατρικά" αν θέλεις ωφέλιμος. Ομως τότε εμένα γιατί δεν με ικανοποιεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Προφανώς deadhead πειρατή, ο ύπνος χώρια είναι παρασάγγες πιο άνετος και "ιατρικά" αν θέλεις ωφέλιμος. Ομως τότε εμένα γιατί δεν με ικανοποιεί;
Μα δεν μπορεί φίλε μου όλοι μας να ικανοποιούμαστε από τα ίδια πράγματα.
Στον κάθε ένα από μας αρέσουν διαφορετικά πράγματα, και αυτό είναι και το φυσιολογικό.
Εσύ ικανοποιείσαι έτσι, εγώ αλλιώς, κάποιος άλλος διαφορετικά.
Αυτή η διαφορετικότητα είναι που δίνει ενδιαφέρον στη ζωή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
μαζί, μαζί, μαζί και μόνο μαζί! Εγώ γενικά δεν έχω πρόβλημα στον ύπνο! Δεν με ενοχλεί ούτε κι αν δίπλα μου γίνεται η μάχη του Δράμαλη! Ομολογώ ότι όσες φορές τυχαίνει να ξυπνήσει νωρίτερα, είναι ωραιότατη η αίσθηση να απλώνεσαι. Όμως όσο ωραία και να είναι δεν συγκρίνεται με την αίσθηση της πληρότητας που σου δίνει το να κοιμάσαι μαζί με τον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Σίγουρα θα με πούνε κάποιοι παράξενο τώρα, όμως για μένα κοντεύει να αποτελέσει αιτία διαζυγίου. Δεν το έχω θέσει έτσι βέβαια, όμως μέσα μου έτσι λειτουργεί. Καλα δηλαδή τα λογικα επιχειρήματα, η άνεση κλπ κλπ, όμως τελευταία έχω μπεί σε ενα τρίπ που μου είναι αδύνατον να πιστέψω ότι με αγαπάει, και θεωρώ απόδειξη το ότι δεν κοιμόμαστε μαζί. Στο μεταξύ δεν κοιμομαστε μαζί ποτέ, εκτός απο μια ικρή περίοδο όταν κάναμε το πρώτο μας παιδί που στο τότε σπίτι δεν περίσσευε δωμάτιο...

Εν ολίγοις, θα χωρίσω γιατί δεν κοιμόμαστε μαζί και δεν μπορώ καν να της το πώ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ύπνος μαζί ή χώρια;
Υπάρχει κάτι που συγκρίνεται με μια ζεστή αγκαλιά τα κρύα βράδια του χειμώνα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που συγκρίνεται με μια ζεστή αγκαλιά τα κρύα βράδια του χειμώνα; :)
Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα και ύπνο μαζί όμως..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι που συγκρίνεται με μια ζεστή αγκαλιά τα κρύα βράδια του χειμώνα;

Πολλές ζεστές αγκαλιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Μετά απο διάφορες απαντήσεις υπέρ και κατά, ασχέτως ποσοστών του πόλλ, ενα κύριο ερώτημα πόυ προκύπτει νομίζω ότι είναι: Οι υπέρμαχοι του "άνετου ύπνου" ή ύπνου χώρια, είναι δυνατόν να αγαπούν πραγματικά τον σύντροφό τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
[...]Τί πιό ωραίο να έχεις ένα διπλό κρεβάτι μόνο για σένα[...]

Κανείς δε με πιστεύει γιατί στους περισσότερους αρέσει αλλά εγώ δε μπορώ με τίποτα να κοιμηθώ μόνη μου σε διπλό κρεβάτι. Μου φαίνεται υπερβολικά τεράστιο και άδειο και καταθλιπτικό, και γι'αυτό κοιμάμαι πάντα σε μονό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Προσωπικά δεν ξεκουράζομαι όταν κοιμάμαι με άλλον το ίδιο καλά :/:. Βέβαια αν είσαι πολύ ερωτευμένος το προσπερνάς αυτό, ειδικά αν δεν κοιμάστε καθημερινά μαζί. Αν κοιμόμουν επί μονίμου βάσεως μαζί με κάποιον, δεν έχω ιδέα τι θα έκανα αν άρχιζε να με ενοχλεί και κουράζει πολύ :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top