Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Κλασική ερώτηση έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 γαμπρούς/νύφες. Ο ένας μπατιρόφατσα αλλα πολύ καλός, περνάτε καλά (τρώγοντας ρέγγα και μπακαλιάρο σκορδαλιά όταν θέλετε θαλασσινά και μόνο αν είναι κάποια επέτειος) σας προσέχει και σας αγαπά (όταν δεν είναι σε μια απο τις τρείς δουλιές που κάνει) και ο άλλος ματσομένου και παμπλούτου γωνία. Βίλες, εξοχικά, κάμπριο αλλα φάτσα τσουρέκι, μαλί μπακλαβάς, και ύψος κομοδίνο. Αν έπρεπε να επιλέξεται έναν απο τους 2 για γάμο, παιδιά κτλ ποιός θα ήταν. Ο πτωχός πλην τίμιος μπατίρης? η ο πινεζο-ματσωμένος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
φηφίζω υπερ του φτωχού πλην τιμίου μπατιρομπατήρη....
αυτός με τη σωστή οικονομική διαχείριση μπορεί να δει και τα οικονομικά του καλύτερα....
ο άλλος όμως... θέλει πλαστικές και λοβοτομή για να μου "κάνει" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ψηφίζω : κανέναν από τους δύο. Θα προτιμήσω την 3η επιλογή του μεσαίου οικονομικά και εμφανισιακά άντρα, ο οποίος δεν θα πεινάει αλλά ούτε και θα σκορπάει τα ευρώ του, που θα με αγαπάει αλλά δεν θα είναι και μαλ....ας από τον πολύ του έρωτα, θα με προσέχει σαν τα μάτια του, αλλά θα με αφήνει να κάνω και τις λάθος επιλογές μου κ.λ.π.
Αν και δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα, στην προκειμένη περίπτωση, νομίζω ότι πρόκειται για την ιδανική περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ψηφίζω : κανέναν από τους δύο. Θα προτιμήσω την 3η επιλογή του μεσαίου οικονομικά και εμφανισιακά άντρα, ο οποίος δεν θα πεινάει αλλά ούτε και θα σκορπάει τα ευρώ του, που θα με αγαπάει αλλά δεν θα είναι και μαλ....ας από τον πολύ του έρωτα, θα με προσέχει σαν τα μάτια του, αλλά θα με αφήνει να κάνω και τις λάθος επιλογές μου κ.λ.π.
Αν και δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα, στην προκειμένη περίπτωση, νομίζω ότι πρόκειται για την ιδανική περίπτωση.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

ps. αν και με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

ps. αν και με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα...


Δυστυχώς...... (κλαψ-κλαψ) :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Συμφωνώ με crazyhelen...oσό κυνικό κι αν ακούγεται δεν αρκεί να είναι καλό παιδί ο άλλος και να με αγαπά...τουλάχιστον για να αποφασίσω να προχωρήσω την σχέση αυτή σε ένα άλλο επίπεδο :/
Από την άλλη, τι να τα κάνεις τα πολλά τα money αν ο αλλός δεν σε αγαπά και δεν σε υπολογίζει? :thumbsdown:
Η μέση οδός είναι επομένως η καλύτερη...και ναι δεν λέω με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα, αλλά μόνο για τον πρώτο καιρό, με τον χρόνο δουλεύει καλώς ή κακώς και η λογική :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
για μενα σημασια δεν εχουν τα λεφτα αλλα να ειναι προκομενος οπως λεει και η γιαγια μου, αν και το μωρο μου τα χει και τα δυο :happy: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απλη η λυση, τους μπιπ και τους δυο και παω και βρισκω μια που να μην ειναι τοσο πλουσια οστε να εχει 10 ξενοδοχια 50 αμαξια 30 βιλες κτλ αλλα να εχει αρκετα καλη οικονομικη κατασταση και να ειναι και εμφανισημη με καλο χαρακτιρα.
Μην το ψαχνετε, οι γαμοι απο ερωτα δεν κρατανε... οι γαμοι απο προξενιο κρατουσαν, ενας γνωστος του πατερα μου παντρεφτικε μια σερβα για μπορεσει η σερβα να μηνει στην χωρα μας και τωρα ειναι τρις ευτιχισμενοι και περιμενουν παιδι. Δεν ειναι παντα το καλυτερο πραγμα ο ερωτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Μάλλον θα διάλεγα τον μπατίρι έρωτα... Αρκεί να μην ηταν τεμπέλης και να προσπαθεί πάντα για το καλύτερο! Γιατί τι να τον κάνεις τον πλούσιο?? :hmm: Αν φαληρίσει δεν θα ξέρεις από που να φύγεις!!!!

Αν και μάλλον το ερώτημα δεν με αφορά ιδιαίτερα, γιατί σε λίγα χρόνια θα είμαι ζαμπλουτη και τρελα επιτυχημένη!!!! :bleh: :jumpy: :hehe: :rofl:

:withstupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Μάλλον θα διάλεγα τον μπατίρι έρωτα... Αρκεί να μην ηταν τεμπέλης και να προσπαθεί πάντα για το καλύτερο! Γιατί τι να τον κάνεις τον πλούσιο?? :hmm: Αν φαληρίσει δεν θα ξέρεις από που να φύγεις!!!!

Αν και μάλλον το ερώτημα δεν με αφορά ιδιαίτερα, γιατί σε λίγα χρόνια θα είμαι ζαμπλουτη και τρελα επιτυχημένη!!!! :bleh: :jumpy: :hehe: :rofl:

:withstupid:

Αν είναι έτσι να αρχίσουμε να κάνουμε παρέα βρε!.... έτσι γιατί σε συμπάθησα... :) Είναι θέμα χημείας τελικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Έρωτας και πάλι έρωτας.Με την προοπτική βέβαια ότι η μπατορόφατσα όπως την λες δεν είναι ένας άκόμη αιώνια άνεργος που του φταίει η κοινωνία για την τεμπελιά του,αλλά ένα παιδί με στόχους κι όνειρα που εργάζεται γι αυτά έστω κι αν δεν έχει καταφέρει να "πιάσει την καλή".Και φυσικά να με αγαπά και να με προσέχει και να προσπαθεί να με κάνει όσο πιο ευτυχισμένη γίνεται.Αν ισχύουν όλα αυτά τότε ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Έρωτας και πάλι έρωτας.Με την προοπτική βέβαια ότι η μπατορόφατσα όπως την λες δεν είναι ένας άκόμη αιώνια άνεργος που του φταίει η κοινωνία για την τεμπελιά του,αλλά ένα παιδί με στόχους κι όνειρα που εργάζεται γι αυτά έστω κι αν δεν έχει καταφέρει να "πιάσει την καλή".Και φυσικά να με αγαπά και να με προσέχει και να προσπαθεί να με κάνει όσο πιο ευτυχισμένη γίνεται.Αν ισχύουν όλα αυτά τότε ναι.

Και έχει γαλάζια μάτια, θεληματικό πηγουνι και άρρωστη γιαγια!!! :) Η μπατιρόφατσα είναι πολυ εργατικός έχει 3 δουλιές και είναι καλός και σε άγαπάει. Παντως τον θές καλό αλλα με την προοπτική κάποια στιγμή να βγάλει φράγκα οπότε και εσύ την ενδιάμεση λύση θέλεις σωστά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ο ενοχλητικός τύπος με τα κουμπάκια τι είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Ο ενοχλητικός τύπος με τα κουμπάκια τι είναι; :P

Αυτός που δεν θέλει να πει την γνώμη του για το poll αλλα θέλει να πατήσει ένα κουμπάκι του poll αλλιώς θα σκάσει. Απο ότι βλέπεις είναι 2 οι ενοχλητικοί είναι κάτι σαν το Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Συμφωνώ με crazyhelen...oσό κυνικό κι αν ακούγεται δεν αρκεί να είναι καλό παιδί ο άλλος και να με αγαπά...τουλάχιστον για να αποφασίσω να προχωρήσω την σχέση αυτή σε ένα άλλο επίπεδο :/
Από την άλλη, τι να τα κάνεις τα πολλά  τα money αν ο αλλός δεν σε αγαπά και δεν σε υπολογίζει? :thumbsdown:
Η μέση οδός είναι επομένως η καλύτερη...και ναι δεν λέω με την καρδούλα δύσκολα τα βγάζεις πέρα, αλλά μόνο για τον πρώτο καιρό, με τον χρόνο δουλεύει καλώς ή κακώς και η λογική :smoke:

κι εγώ μαζί σου :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Τι poll είναι αυτό; :tongue: Αυτόν που ταιριάζουμε περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως το θεωρώ αδιανόητο να κρίνω τον άνθρωπο απο κάτι τέτοιο και δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω πως μερικοί είναι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δυστυχώς το χρήμα επηρεάζει και πολύ μάλιστα.. ένα ακόμα μελανό σημείο των καιρών μας. Και μένα αδιανόητο μου φαίνεται. Όμως ξέρω αρκετούς και αρκετές προσωπικά που παραδέχονται την έλξη από το χρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ασυνείδητα, όλοι το κάνουν. Οι περισσότεροι όμως συνειδητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω δεν θα εδινα ποτε κυριο λογο στο χρημα. Βεβαια ειμαι και της καλσικης αποψης, αμα αγαπαω δυο γυνεκες το ιδιο θα προτιμισω αυτην με τα περισοτερα λευτα. Ειναι λογικο αλλοστε πιστευω. Ομως και περα απο αυτο βλεπουμε οτι πολες σχεσης αρχισαν με "γνωμονα" το χρημα... Το γνωστο κολπο με τα αμαξια... Αλλα και με αλλα τετια κολπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top