• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αλλεργική ρινίτιδα

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Dexa-Rhinaspray(αυτό και το τουμποφλό τέτοιο ξεβούλωμα) + Aerius απο μένα και όλα οκ.βρήκα την υγειά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup: Κ νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που είχε!!! Κάθε χρόνο, τέτοια εποχή είμαι 24 ώρες το 24ωρο αγκαλιά με τα χαρτομάντηλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimokidis

Νεοφερμένος

Ο dimokidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ βολεύομαι μια χαρά με ζιρτεκ και στα δύσκολα nasacort ρινικό σπρέι. Το τελευταίο όμως αφού είναι κορτιζονούχο μονάχα στην έξαρση των συμπτωμάτων και για το πολύ 5 μέρες.
Παιδιά προσοχή στα ρινικά σπρέι δεν είναι για χόρταση κορτιζονούχα και μη. Να τα χρησιμοποιείται όπως σας τα έδωσε ο ιατρός. Το ζιρτεκ δεν είναι κορτιζονούχο και δεν είναι βαρύ είναι αντιισταμινικό και μάλιστα από αυτά με λίγες παρενέργειες οπως τα clarityne, aerius κτλ απλά κάθε οργανισμός αντιδρά και διαφορετικά εγώ πχ έχω υπνηλία με το aerius ένας φίλος μου ζαβλακώνεται με το ζιρτεκ ενώ κελαηδά με το aeriuς. Εάν πάτε στην ομοιοπαθητική να γίνει πάντα σε συνεργασία με ιατρό γιατι η ρινίτιδα μπορεί να εξελιχθεί σε αλλεργικό άσθμα ή και σοκ. Γιαυτό και εχω στο σπίτι και στο αυτοκίνητο όταν πάω εις τας εξοχάς ενα berovent και μια κορτιζόνη ένεση αχρείαστα νάνε. 8)
Καλή η βοσκή αλλά ιδιαίτερα οι κοπέλες προσοχή γιατί η αναιμία και η οστεοπόρωση δεν έχουν ηλικία. Άσε που ετοιμάζουν νέα εμβόλια με λιγότερες παρενέργειες και πιο αποτελεσματικά οπότε που να τρέχουμε....Καλά είναι και τα χαρτομάντηλα.Μας φέρνουν πιο κοντά κοίτα πόσοι μαζευτίκαμε :group: :beer: Συγνώμη για το συμβουλευτικό μου ύφος αλλά λόγο επαγγελματικής διαστροφής θέλησα να μοιραστώ κάποιες γνώσεις. :smartass: :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indica

Νεοφερμένος

Η indica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
θελω να ρωτησω το εξής... αν ξερετε ... ειναι δυνατον μετα απο 3 μηνες καθημερινης χρήσης ronal να εχω πάθει, εκτός απο ανοσία στο συγκεκριμένο σπρεύ, και καμια σοβαρότερη ζημιά? υποφέρω σε επίπεδο τρέλλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
θελω να ρωτησω το εξής... αν ξερετε ... ειναι δυνατον μετα απο 3 μηνες καθημερινης χρήσης ronal να εχω πάθει, εκτός απο ανοσία στο συγκεκριμένο σπρεύ, και καμια σοβαρότερη ζημιά? υποφέρω σε επίπεδο τρέλλας!

Εχω την εντυπωση πως το Ronal δεν ειναι κορτιζονουχο, οποτε θεωρω πιθανο να μην εχεις παθει τιποτα εκτος απο ανοσια. Παρολα αυτα το πρωτο που πρεπει οπωσδηποτε να κανεις ειναι να πας σε εναν αλλεργιολογο και εναν ΩΡΛ να σε εξετασει ωστε πρωτον να σου προτεινει καποια σοβαρη θεραπευτικη αγωγη και κατα δευτερον να εξετασουν την λειτουργια της μυτης σου!

Κατα δευτερον, να ξες οτι γενικα αν χρησιμοποιεις παρατεταμενα τετοια σπρευ συνηθως προκαλειται βλαβη στην λειτουγια της μυτης, η οποια μετα δεν θεραπευεται με καποια αγωγη. Αρα αν και εκεινη την ωρα θεωρεις οτι βρισκεις ανακουφιση, τελικα κανεις κακο στον εαυτο σου μακροπροθεσμα. Στο λεω γιατι και εγω στην ιδια κατασταση με σενα βρισκομαι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Συμφωνώ με Insomniac.

Κ εγώ έκανα αγωγή με τέτοια φάρμακα, γιατί έχω πρόβλημα με την μύτη κ τον λαιμό κάθε χειμώνα κ ο γιατρός μου είπε πως δεν κάνει να τα χρησιμοποιώ πάνω από 7-10 μέρες. Βέβαια εγώ έπαιρνα Dexaryn, αλλά πάνω κάτω τα ίδια είναι αυτά τα σπρέυ.

Δοκίμασε κάποιο σπρέυ με θαλασσινό νερό. Συνήθως ο οργανισμός αντιδρά μόνος του και έχει αποτέλεσμα μόνο με τον ορό.

Επίσης για την μύτη, βοηθάν πάρα πολύ τα μπάνια στην θάλασσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galanobill

Νεοφερμένος

Ο galanobill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καταρχην,γεια σας.ειμαι νεο μελος εδω.Η θεραπεια εκλογης για την αλλ.ρινιτιδα ειναι ο συνδυασμος αντιισταμινικων με αποσυμφορητικα.οσον αφορα τα αποσυμφορητικα που περιεχουν κορτιζολη π.χ. ronal η otrivin,οι καθηγητες μας στη σχολη μας λενε να μην τα χρησιμοποιουμε γιατι καταστρεφουν τον ρινικο βλεννογοννο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα με πιανει αλλα επειδη τα εχω δοκιμασει ΟΛΑ, απλα ειμαι με ενα χαρτομαντιλο στην τσεπη μονιμως.
δε γινεται αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Επίσης για την μύτη, βοηθάν πάρα πολύ τα μπάνια στην θάλασσα.

Συμφωνώ, κι εγώ έχω αλλεργία στη σκόνη αλλά με πιάνει αραιά και που... Εκτός την πρώτη φορά που μου εμφανίστηκε και κάθησα στο νοσοκομείο για μια βδομάδα, από τότε δεν έχω ξαναπάρει φάρμακα. Τα συμπτώματα που μου εμφανίζονται είναι έντονος κνησμός στη μύτη και καταρροή...

Και ήθελα να ζητήσω από τους πάσχοντες αν μπορούν να μου περιγράψουν τα συμπτώματα που έχουν (αν είναι εύκολο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Επίσης για την μύτη, βοηθάν πάρα πολύ τα μπάνια στην θάλασσα.

Ναι, έτσι μου είχαν πει κι εμένα.. ότι αν μπει θαλασσινό νερό στη μύτη σου, στην "ψήνει",κλπ και σου ηρεμεί η αλλεργία.. πάω κι εγώ ένα καλοκαίρι στο εξοχικό μου, αποφασισμένη να την εξαλείψω μια για πάντα.. η κακομοίρα η μπουρμπουχίτα όμως, δεν μπορεί να κάνει βουτιά με ανοιχτή μύτη..(:redface:)

σκέφτηκα λοιπόν "τι στο καλό.. αν είναι να μου περάσει η αλλεργία,ας πάει και το παλιάμπελο!" Εκείνο το καλοκαίρι (3 μήνες διακοπές+βουτιές), είχα πιεί το μισό Βόσπορο απ'τη μύτη (βούταγα με ανοιχτή μύτη.. πώς δεν πνίγηκα, ακόμα απορώ..!:baby:)..
χαρά λοιπόν εγώ γυρνώντας, ότι τουλάχιστον δεν θα με πιάσει η αλλεργία ξανά..

ε,εκείνος ο χειμώνας ήταν ο χειρότερος της ζωής μου από άποψη αλλεργίας.. σχεδόν κάθε μέρα ήμουν κομμάτια...από τότε,το πήρα απόφαση ότι θα την έχω μια ζωή... :mad:
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hara11

Νεοφερμένος

Η hara11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ο ωρλ μου προτεινε το rinomad φυτικο βαζω 5-6 φορες την ημερα και εχω ηρεμησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vera_Aigio

Νεοφερμένος

Η Vera_Aigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχω αλλεργική ρινίτιδα τα τελευταία 5 χρόνια περίπου. Είχα κάνει το λάθος να χρησιμοποιώ το dexarhynaspray για 2 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα με αποτέλεσμα να εθιστώ σε αυτό. Επιπλέον έπαιρνα συχνά αντισταμινικά χάπια όπως aerius αρχικα, κατόπιν xozal. Αν παρέλειπα μια μέρα να βάλω σπρέυ ή να πιω χάπι η κατάσταση ήταν τραγική. Πήγα σε ωρλ με φόρτωσε νέα χάπια, νέα σπρέυ που φυσικά και δεν έκαναν τίποτα απολύτως. Πριν έναμιση μήνα με αφορμή μια βρογχίτιδα που πέρασα, επισκέφτηκα τον πνευμονολόγο μου. Έτυχε να του αναφέρω το πρόβλημα της ρινίτιδας που είχα κι όλη την προσπάθεια που έκανα. Μου είπε να κόψω τα πάντα. Χάπια και σπρέυ. Μου είπε πως για δύο περίπου μέρες θα υποφέρω με βουλωμένη μύτη και καταρροή καθώς ο οργανισμός είχε συνηθίσει τα φάρμακα που έπαιρνα. Μου έδωσε μόνο ένα σπρέυ που με διαβεβαίωσε ότι είναι ακίνδυνο και δεν κάνει εξάρτηση. Το σπρέυ είναι το Aurid. Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη μέρα κ ειδικά το βράδυ υπέφερα.. Όμως μετά μπορώ να πω ότι σώθηκα. Δεν με ενόχλησε ξανά η ρινίτιδα. Ακόμα και πριν απο λίγες μέρες που πέρασα συνάχι, δεν χρειάστηκε να βάλω κανένα σπρέυ στη μύτη μου! Δεν ξέρω αν ήταν η σωστή αγωγή που με βοήθησε, ξέρω όμως πως πλέον δεν χρειάζομαι χάπια και σπρέυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silahim

Νεοφερμένος

Ο Silahim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας, εδώ και 1 εβδομάδα έχω μπουκωμένη μύτη , δάκρυα στα μάτια φτερνίσματα, και τις τελευταίες 3 μέρες με έχει πίασει και ένας σπαστικός βήχας που όταν βήχω νίωθω ενα μικρο κάψιμο στο στήθος, πήγα σε έναν παθολόγο πριν 2 μέρες, μου είπε ότι δεν έχω τίποτα, και μου έγραψε αέριους και ενα σιρόπι σινεκοντ για το βήχα και σταγόνες οτριβίν, πήγα την επόμενη μέρα σε ένα ακόμα παθολόγο να με εξετάσει μου είπε πάλι τα ίδια ότι δεν έχω κάτι και ότι από αυτόν είμαι απόλυτα υγειής, και του είπα ότι παίρνω αέριους 2 μέρες και τα φάρμακα που μου έγραψε ο άλλος γιατρός και μου είπε να τα συνεχίσω, και έλεγα να πάω σε έναν αλλεργιολόγο γιατί μάλλον κάποια αλεργία πρέπει να με έχει πιάσει αφου δεν είναι κάτι παθολογικό. τα συμπτώματα μου στην αρχή ήταν φτερνισμα , ετρεχε η μύτη μου , τα μάτια μου κλαίγανε και μετά άρχε ο βήχας με το κάψιμο στο στήθος όταν βήχω και την μύτη μου να βουλώνει πολυ συχνά...
Ποια είναι η γνώμη σας? και έχω σπαστεί γιατι το σάββατο που έρχεται πάω εξωτερικό, και έχω κλείσει τα πάντα και έαν πάω έτσι δεν θα περάσω πολύ καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
άαατσουυ!


i h8 spring​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos_a

Νεοφερμένος

Ο giorgos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, εδώ και 1 εβδομάδα έχω μπουκωμένη μύτη , δάκρυα στα μάτια φτερνίσματα, και τις τελευταίες 3 μέρες με έχει πίασει και ένας σπαστικός βήχας που όταν βήχω νίωθω ενα μικρο κάψιμο στο στήθος, πήγα σε έναν παθολόγο πριν 2 μέρες, μου είπε ότι δεν έχω τίποτα, και μου έγραψε αέριους και ενα σιρόπι σινεκοντ για το βήχα και σταγόνες οτριβίν, πήγα την επόμενη μέρα σε ένα ακόμα παθολόγο να με εξετάσει μου είπε πάλι τα ίδια ότι δεν έχω κάτι και ότι από αυτόν είμαι απόλυτα υγειής, και του είπα ότι παίρνω αέριους 2 μέρες και τα φάρμακα που μου έγραψε ο άλλος γιατρός και μου είπε να τα συνεχίσω, και έλεγα να πάω σε έναν αλλεργιολόγο γιατί μάλλον κάποια αλεργία πρέπει να με έχει πιάσει αφου δεν είναι κάτι παθολογικό. τα συμπτώματα μου στην αρχή ήταν φτερνισμα , ετρεχε η μύτη μου , τα μάτια μου κλαίγανε και μετά άρχε ο βήχας με το κάψιμο στο στήθος όταν βήχω και την μύτη μου να βουλώνει πολυ συχνά...
Ποια είναι η γνώμη σας? και έχω σπαστεί γιατι το σάββατο που έρχεται πάω εξωτερικό, και έχω κλείσει τα πάντα και έαν πάω έτσι δεν θα περάσω πολύ καλα...
Δεν θελει και πολυ... εχεις αλλεργια και μαλιστα σε εχει πιασει για τα καλα...στα ματια λεγεται επιπεφυκιτιδα, η μυτη οταν τρεχει αλλεργικη ρινιτιδα , βηχας και καψιμο σημαινει οτι εχει περασει μεχρι τους πνευμονες, αν το εχεις χρονια μπορει να ειναι και καποιο ηπιο ασθμα... υπαρχουν πολλα που μπορεις να κανεις... αα και με τα φαρμακα δεν υπαρχει περιπτωση να περασει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thugy

Νεοφερμένος

Ο thugy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ύποφέρει κανένας από αλλεργική ρινίτιδα και αν ναι πως το αντιμετωπίζετε?

Μου δίνει ο αλλεργιολόγος ένα σπρέυ με κορτιζόνη το οποίο με πιάνει αλλά το πρόβλημα είναι ότι η χρήση του επιτρέπεται μόνο για 7 ή το πολύ μέχρι 10 μέρες ,διάστημα στο οποίο υποτίθεται θεραπεύεται, αλλά σε μένα τίποτα..οσο χρησιμοποιώ το σπρέυ όλα καλά μόλις το κόψω πάλι από την αρχή..Είναι ανυπόφορη η κατάσταση αλλά δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιείται για μεγαλύτερο διάστημα και ο γιατρός συστήνει υπομονή..Το ίδιο ισχύει και για το otrivin κ αυτό μόνο για 7 μέρες επιτρέπεται και δεν είναι και τόσο δραστικο ούτε το καταλληλότερο για την περίπτωση.. Τώρα άκουσα ότι κυκλοφορούν κάτι σπρέυ με θαλασσινό νερό που χρησιμοποιούνται όσο συχνά θέλεις αλλά δεν νομίζω ότι θα κάνουν κάτι..Θα δοκιμάσω κ αυτά..
Αν ξέρετε κάτι επί του θέματος θα με βοηθούσατε..
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας δώσω μια παραλληλη λυση στο προβλημα σας διοτι και εγω εχω το ιδιο προβλημα τον τελευταιο ενα χρονο , λοιπον πηγα προσφατα σε εναν γιατρο και μου ειπε πως εχω αλλεργικη ρινιτιδα μου εγραψε σπρει κορτιζονεις . Μετα απο αρκετο καιρο ξανα πηγα σε αλλο γιατρο, του ειπα τι εχω και μου ειπε, να μην παρω τιποτα και αν εχω πολυ υγρασια στο δοματιο μου και γενικοτερα στο σπιτι να αλλαξω σπιτι η να βαψω το σπιτι, εφυγα για αρκετες μερες απο το σπιτι μετα το προβλημα αυτο λυθηκε, οταν ξανα γυρισα ειχα παλι τα ιδια συμπτωματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Κι εμένα με ταλαιπωρεί κάθε Μάϊο - ιούνιο και περνάει με τα πρώτα μπάνια! Διαπίστωσα οτι το φυτό που με πειράζει είναι το "περδικάκι" (googlάρετε για να δείτε ποιό ακριβώς είναι) Χρησιμοποιούσα περιστασιακά Ζιρτέξ και τελευταία παίρνω που και πού Αέριους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας δώσω μια παραλληλη λυση στο προβλημα σας διοτι και εγω εχω το ιδιο προβλημα τον τελευταιο ενα χρονο , λοιπον πηγα προσφατα σε εναν γιατρο και μου ειπε πως εχω αλλεργικη ρινιτιδα μου εγραψε σπρει κορτιζονεις . Μετα απο αρκετο καιρο ξανα πηγα σε αλλο γιατρο, του ειπα τι εχω και μου ειπε, να μην παρω τιποτα και αν εχω πολυ υγρασια στο δοματιο μου και γενικοτερα στο σπιτι να αλλαξω σπιτι η να βαψω το σπιτι, εφυγα για αρκετες μερες απο το σπιτι μετα το προβλημα αυτο λυθηκε, οταν ξανα γυρισα ειχα παλι τα ιδια συμπτωματα.

και τελικά τι έφταιγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
μια άλλη λύση αντί να περιμένετε τα πρώτα μπάνια, είναι να κάνετε πλύσεις με φυσιολογικό ορό.
Το Aerius είναι καλή βοήθεια αλλά θέλει προσοχή το πότε λαμβάνεται γιατί προκαλεί υπνηλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top