[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και εγω τι κανω τωρα που δεν ξερω τι μαρκα ειναι?:hmm:


Στείλε της πμ και ρώτα την ;)


Και να σαι καλά.... αυτές τις μέρες το σκεφτόμουν αυτό το θέμα να το ξεθάψω ;)



ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ άρχισα δίαιταααααα :redface:
Ναι η φάλαινα... το πήρα απόφαση :P
Μετά από ένα συνταρακτικό καλοκαίρι που η Greenpeace όποτε με πετύχαινε στην παραλία μαζευόταν και με έσπρωχναν όλοι μαζί πίσω στα νερά για να με σώσουν, επιτέλους ξεκίνησα τη Δευτέρα δίαιτα....
Χρειάζομαι την συμπαράσταση σας....
Τον τελευταίο 1,5 χρόνο, λίγο το βόλεμα μου, λιγο το κόψιμο του τσιγάρου και λίγο η εγκυμοσύνη... κατάφερα το θηρίο και έβαλα +15 :'(
Συνολικό βάρος δεν λέω γιατί ντρέπομαι... σας είπα όμως την ιστορία με την Greenpeace :redface:

Καλό χειμώνα σε όλες μας και ελάτε να μου συμπαρασταθείτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
άντε πάμε παρέα:D

προτείνω να τρώμε το μεσημέρι κανονικά ό,τι μαγειρέψουμε (να φάνε και τίποτα οι πασάδες μας:D) και το βράδυ γιαούρτι/σαλάτα/φρούτο :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Στο περίπου αυτό κάνω....
Απλά μαγειρεύω και λίιιιγο πιο υγιεινά... λιγοτερα λάδια, όχι τηγανητά κλπ
Ρύζι και λαχανικά στον ατμό και τέτοια μωρέ.....

Είχα φτιάξει κι εκείνο τον μουσακά όπου φυσικά ένα αρκετό μέρος του πήγε μοιρασμένο μερίδες κατάψυξη οπότε τώρα, κάποιες μέρες που εγώ θα τη βγάλω με γιαούρτι και σαλάτα, ο καλός μου θα χτυπήσει μουσακά :P

Το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι έκανα προβα κανα δυο παντελόνια μου χειμωνιάτικα.... ούτε στα μπουτια δεν ανεβαίνουν :mad:

Πρέπει να χωρέσω τουλάχιστον στα φαρδια χειμωνιάτικα ρούχα μου και από κει και περα χαλαρά...
Φυσικά και δεν εχω σκοπο να παω να παρω μεγαλυτερο νούμερο χειμωνιατικα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
roumana, γενικα ολες αυτες οι κρεμες δεν ειναι ο,τι καλυτερο, και λογω χημικων, και το χρωμα τελικα βγαινει ενα πορτοκαλομουσταρδι αηδιαστικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σκατί λέγεται το χρώμα:P:P


αυτό ακριβώς λέω κουβαδάκι μου: χωρίς να αλλαξουμε ριζικά το τι τρώμε, ένα touch πιο υγιεινά. και θα'ρθει μόνο του το παντελόνι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κουέ μου, μη μασάς... Αυτό που πέρασε το σώμα σου είναι γερό χτύπημα για τα κιλά, κάνε εσύ συνήθεια κάποις πιο υγιεινά πράγματα, και σύντομα θα σε φτύνεις!

(έλα, πάρε μία ροχάλα από μένα τώρα, για γούρι...!

Φτού σου κούκλα 'μ!!!

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κουέ μου, μη μασάς... Αυτό που πέρασε το σώμα σου είναι γερό χτύπημα για τα κιλά, κάνε εσύ συνήθεια κάποις πιο υγιεινά πράγματα, και σύντομα θα σε φτύνεις!

(έλα, πάρε μία ροχάλα από μένα τώρα, για γούρι...!

Φτού σου κούκλα 'μ!!!

:clapup:

πρωτη φορά χαίρομαι τόσο πολυ μια ροχάλα :P


σε ευχαριστώωωωωω παρα πολύ γιδάκι μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
να κεράσω κι εγώ μία πράσινη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν εννοείς σαλάτα, ναι! :clapup:
αν εννοείς μπύρα, όχι! :P παχαίνει η ρημάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νομιζω οτι ο γουικ προτεινε μια fat free ροχαλα, αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ιιιιιιιιιιιιιουυυυυυυυυυ :sick:
έλα ρεεεεεεεεεεεεεεε :sick:
μάλλον εχεις δίκιο! :wall:δεν το ειχα σκεφτεί καθόλου (μα ειμαι στοκος το παραδέχομαι :redface:)

γουικι.... :mad: ......... :beating:


:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
LOOOL! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κοριτσια πλακα εκανα. Ειμαι ασπροδερμη αλλα δε θα εβαζα ποτε τετοια κρεμα. Ειναι καρκινογονες απ' ο,τι εχω ακουσει. Ενδιαφερον θα ηταν να κανουμε μια μικρη ερευνα. Να δουμε ποιες γνωστες μαρκες δεν πρεπει να πλησιαζουμε. Α! δεν πρεπει να τα ονομασουμε "για ευνοειτους λογους" (Να κανουμε στα κρυφα την ερευνα...θα μιλήσουμε με συνθήματα:whistle: )

Εγω μετα απο την γεννα (πριν 2 χρονια) ειχα 15 κιλα παραπανω...περιμενα να τελιωσω το θηλασμο και αμεσως μετα, μα αμεσως μετα, εκοψα την μασα... Το ανθυγειινο, τα πατατακια, τα fast food δεν τα ετρωγα ποτε. Ομως η ελληνικη κουζινα ειναι νοστιμη η ατιμη και, να σου το παστιτσιο, να σου το κοκκινιστο, να σου ο μουσακας, το λεμονατο...η λιστα ειναι μεγααααλη...και τα κιλα ηταν πολλα. Και ετσι το εβαλα σκοπο να μην σκευτομαι το φαϊ. Να κανω οτιδήποτε για να μην το σκευτομαι. Ετρωγα εννοειτε το βασικο πιατο παντα (το μεσημεριανο)...και πολλα φρουτα και λαχανικα(σαλατες). Τωρα ειμαι νορμαλ...Τα κιλα της γεννας εξαφανιστικαν...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εχω ενα ταλεντο να κλεισω θεματα..μα ενα ταλεντο σας λεω...ανιπατρες μητερες...off...γυναικειο σαλονι...off...μα τι στο καλο; δεν πρεπει να ξαναγραφω εγω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μπα, δεν φταίς εσύ... είναι ελαφρώς παλιό το θέμα και μάλλον δεν έχουν τα κορίτσια τίποτα να πουν
Αν και πολλές φορές σκέφτηκα εκείνο το θέμα με τα μαντηλάκια για "εκεί" :P να το συγχωνεύσω εδώ :P


Παρεμπιπτώντος... τι ξέρετε για τις Βιταμίνες Ε? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενυδατωνουν πολυ το δερμα. Εχω παρει τις καψουλες eviol care μου φαινεται λεγονται, και τις σπαω, απλωνω το υγρο στη μαπα για κανα 10λεπτακι κι ετοιμη.. Ειχαν βγει και ποσιμες σε καποια δοση, αλλα δε θα αρχισα και να χαπακωνομαι για ενυδατωση!

Λοιπον, εχω προβληματακι. Εχω επισκεφτει ηδη δερματολογο, που μου εδωσε συγκεκριμενο καθαριστικο προσωπου και ενυδατικη. Ωστοσο οταν βαζω μεικ απ απο πανω "σπαει" και πολυ ασχημα. Σαν να κανει κομματακια το δερμα. Εχω δοκιμασει να ανακατεψω το μεικ απ με την ενυδατικη, αλλα παλι δεν. Καμια λυση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλο μου, μάλλον πρέπει να είναι λίγο πιο υγρό το makeup σου.

Δηλαδή, μήπως είναι πούδρα η compact? Η εννοείς foundation?

Μπορείς να κοιτάξεις αν η σειρά που σου έχει δώσει ο δερματολόγος σου έχει η ίδια κάποιο makeup.

Αλλα, γιατί φοράς makeup, αν επιτρέπεται?


Κι εγώ απορία:

Αφού πέρασα φάση ακμής και μετά έως και ξηρότητας, έχω μικτή επιδερμίδα. Μια έχω λίγα μπιμπίκια, μια με τραβάει και ξεφλουδίζω.

Στα μαγουλα μου, ειδικά, στο ύψος του στόματος, νιώθω μονίμως ότι θέλω πιο καλή ενυδάτωση...
Και σα να πάει να κάνει κατακόρυφες γραμμούλες το δέρμα...

Έχετε κάποια ενυδατικη να προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι, υγρο ειναι, κι ειναι απ'τα πολυ ελαφρια. Βαφομαι πολυ ελαφρα, και μεικ απ μονο στα σημεια που εχω καμια κοκκινιλα η σπυρακι, αλλα και παλι δειχνει ασχημα! Απο την ιδια σειρα υπαρχει μεικ απ αλλα μονο σε κομπακτ μορφη και μου φανηκε αρκετα βαρυ οποτε δεν το πηρα. Μηπως εχετε να προτεινετε καμια μασκα ενυδατωσης, κατι;

Για ενυδατικη εγω χρησιμοποιω τωρα της avene, αλλα μου φαινεται πολυ ελαφρια, κι εγω νιωθω οτι με τραβαει σε συγκεκριμενα σημεια. Πιο ευχαριστημενη ημουν με την aquasource της biotherm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Πιο ευχαριστημενη ημουν με την aquasource της biotherm.

ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενη απο την aquasource. την ειχα παρει την πρωτη φορα σε κρεμα αλλα τις τελευταιες δυο την πηρα σε τζελ.. απιστευτη και πολυ δροσερη, σε αναζωογονεί οταν την φορας ρε παιδι μου.. ειχα κανει και ενα διαλειμμα γιατι ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για μια κρεμα με δεικτη της estee αλλα τελικα τζαμπα την χρυσοπληρωσα.. για'μενα η biotherm ειναι η καλυτερη στις κρεμες παντως..

α, και κατι αλλο.. εγω (που επισης δεν πολυφοραω μεικ-απ) εχω τον τελευταιο καιρο το μους της maybelline (νομιζω..ποια ηταν η πρωτη που εβγαλε μους; ε, αυτη..) που ειναι πολυ καλο.. πριν ειχα της mac ενα που μου εσπαγε και δημιουργουσε γραμμουλες στην περιοχη γυρω απο τα χειλια.. αμα θελεις πανε σε ενα χοντος να δοκιμασεις το μους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εμενα αλλα ειπα να το γυρισω στα φαρμακευτικα με τις ευλογιες της δερματολογου.. Μου φαινεται μολις τελειωσει αυτη θα πλακωθω παλι στα biotherm να συνελθει λιγο το δερμα, αν αρχισει κανα κρυο θα αρχισω να κομματιαζομαι :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top