Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Από μένα δεν θα πάρεις και τόσο αντικειμενική άποψη, καθώς είμαι fan της HTC. Μου αρέσει πολύ το UI της και το Sense από τις πρώτες του εκδόσεις.
Αυτήν τη στιγμή πάντως, αν έπαιρνα κινητό, προσωπικά θα κοίταζα δύο πράματα: το Z10 της Blackberry που έχει πέσει στα 250€ και είναι πλέον ευκαιρία (κι ας παραμένει φτωχό το store της) και το LG G2 που έχει σαρώσει κυριολεκτικά στην κατηγορία του (μια ματιά στις κριτικές αρκεί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Από μένα δεν θα πάρεις και τόσο αντικειμενική άποψη, καθώς είμαι fan της HTC. Μου αρέσει πολύ το UI της και το Sense από τις πρώτες του εκδόσεις.
Αυτήν τη στιγμή πάντως, αν έπαιρνα κινητό, προσωπικά θα κοίταζα δύο πράματα: το Z10 της Blackberry που έχει πέσει στα 250€ και είναι πλέον ευκαιρία (κι ας παραμένει φτωχό το store της) και το LG G2 που έχει σαρώσει κυριολεκτικά στην κατηγορία του (μια ματιά στις κριτικές αρκεί).
Από τα LG δεν έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις, η αλήθεια είναι! Στα ίδια λεφτά με το G2 βρίσκω το HTC One Mini που το έχω λατρέψει. Προτιμότερο δεν είναι; Το Z10 θα το κοιτάξω! Δεν κοίταξα καθόλου Blackberry... thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Και τα Nokia που έχουν windows 8 είναι πολύ καλές συσκευές,καθόλου κολλήματα αλλά ακριβούτσικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Από τα LG δεν έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις, η αλήθεια είναι! Στα ίδια λεφτά με το G2 βρίσκω το HTC One Mini που το έχω λατρέψει. Προτιμότερο δεν είναι; Το Z10 θα το κοιτάξω! Δεν κοίταξα καθόλου Blackberry... thanks!

Φυσικα και οχι, το G2 ειναι ενα τηλεφωνο-ναυαρχιδα με πολυ καλα χαρακτηριστικα και εξαιρετικη αυτονομια. Το One Mini ειναι ενα τηλεφωνο για να γεμισει το κενο στην αγορα (οπως και τα Galaxy Mini)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φυσικα και οχι, το G2 ειναι ενα τηλεφωνο-ναυαρχιδα με πολυ καλα χαρακτηριστικα και εξαιρετικη αυτονομια. Το One Mini ειναι ενα τηλεφωνο για να γεμισει το κενο στην αγορα (οπως και τα Galaxy Mini)
Με απογοήτευσες...χααχχααχα! Και μου άρεσε τόσο πολύ!!! Θα κοιτάξω και το LG τότε! Ευχαριστώ για τα "φώτα" σας παιδιά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παιδιά έχω το galaxy s4 και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε πώς γίνεται να μην ακούγετε ο ήχος όταν βγάζω φωτογραφία ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδιά έχω το galaxy s4 και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε πώς γίνεται να μην ακούγετε ο ήχος όταν βγάζω φωτογραφία ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι ευχαριστώ

το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να το βαλεις στο αθορυβο. νομιζω ετσι δεν ακουγεται. αλλιως, ψαξε στις ρυθμισεις της καμερας και πατα απενεργοποιηση του ηχου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν γινεται με το αθόρυβο ουτε εχει κατι τεττοιο στις ρυθμίσεις...υπαρχει καποιος που ξερει ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ευχαριστώ...αν και δεν δουλεύει με αυτα που λέει μόνο αν κατεβάσω εφαρμογή γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδιά έχω το galaxy s4 και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε πώς γίνεται να μην ακούγετε ο ήχος όταν βγάζω φωτογραφία ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι ευχαριστώ

Απορώ γιατί αγοράζετε αυτό το μαντζαφλάρι :hmm: Σαν σανίδα του σερφ είναι.
Εγώ πάντως έχω εδώ και 3 χρόνια το Xperia X8 της Sony Ericsson και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,εν αντιθέσει με όσους αγόρασαν το xperia mini,το οποίο απ'ό,τι έμαθα τους βγήκε ελαττωματικό. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Απορώ γιατί αγοράζετε αυτό το μαντζαφλάρι :hmm: Σαν σανίδα του σερφ είναι.
Εγώ πάντως έχω εδώ και 3 χρόνια το Xperia X8 της Sony Ericsson και είμαι αρκετά ευχαριστημένος,εν αντιθέσει με όσους αγόρασαν το xperia mini,το οποίο απ'ό,τι έμαθα τους βγήκε ελαττωματικό. :devil:

Απ' όλα τα smartphones π είχα (vodafone smart II, Nokia C5-03, Nokia N73, Xperia J, Xperia U, xperia mini, galaxy s3mini κ.α)
το xperia mini ήταν το αγαπημένο μου. Αν δε χαλούσε η μπαταρία, θα το κρατούσα μέχρι σήμερα 100%. Δεν είχε κολλήσει ποτέ και δούλευε άψογα. Είναι πάρα πολύ μικρό και βολικότατο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Απορώ γιατί αγοράζετε αυτό το μαντζαφλάρι :hmm: Σαν σανίδα του σερφ είναι.

Για αυτο κυκλοφορουν διαφορα μεγεθη, για να αγοραζει ο καθενας οτι (νομιζει πως) τον καλυπτει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
το sumsung galaxy Mini είναι καλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnaGeorgiou

Νεοφερμένος

Η AnnaGeorgiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας,
Τις τελευταίες εβδομάδες αναζητούσα κινητά τηλέφωνα για να ανανεώσω το συμβόλαιο κινητής και να πάρω την επιδότηση.
Ψάχνοντας λοιπόν βρήκα το Samsung Galaxy S5 το οποίο με εντυπωσίασε με τα χαρακτηριστικά του και τις δυνατότητες που έχει.

1 πράγμα με απασχολεί και δεν έχω προβεί σε αγορά.
Είναι όντως τόσο καλό; Είναι αρκετά καινούργιο και δεν έχω βρει πολλά άτομα που το έχουν να μάθω την εμπειρία τους.
Μήπως κάποιος το έχει για να μου πει;

Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Κοιτα αυτο και περιμενε να βγει και το HTC M8 και συγκρινε τα.Μην μενεις σε λεπτομεριες οπως η καμερα καθοτι οι φωτογραφιες τους ειναι σχετικα καλες αλλα και δεν ειναι δηλαδη δεν συγκρινονται με φωτογραφικη μηχανη.Μονο για γρηγορες ετσι χρηστικες φωτογραφιες.Γενικα η καμερα του samsung ειναι απο τις καλυτερες στην αγορα αλλα αυτο δεν την κανει καλη φωτογραφικη μηχανη (εχει και το καλυτερο μικροφωνο για καταγραφη συναυλιων κτλ).Επισης τσεκαρε την χρηστικοτητα του κινητου το πως καλεις εαν πατας δεκα κουμπια για να παρεις ενα τηλεφωνο,και συγκρινε το με το M8 δεστο μεσα σαν λειτουργικοτητα και εαν σε βολευει.Μην εντυπωσιαστεις γιατι σκεψου να τοχεις καθε μερα θα σου σπασει τα νευρα.Εγω ειμαι κατοχος του samsung s4 και θα κανω αυτο που σου λεω γιατι η samsung ναι μεν καλη αλλα μας εχει σπασει τα νευρα στην καθημερινοτητα σαν software ενω με το HTC ημουν απολυτα ευχαριστημενος σε ολα και μολις αλλαξα θελω να το σπασω κατι φορες γιατι κολαει και γιατι θελει μεγαλυτερη διαδικασια και περισσοτερο την προσοχη σου βασικα, για να παρεις ενα τηλεφωνο να κανεις μια κληση να αποθηκευσεις εναν αριθμο μνα βρεις εναν αριθμο κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ξερεις αν μπορω να αλλαξω Γιωργο τη γλωσσα στα ελληνικα στο S4 γιατι το πηρα απο Γερμανια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το core είναι ολίγον για πέταμα...
Δεν είναι ολίγον για πέταμα.
Είναι τεράστιο κινητό (για όποιον έχει μικρό χέρι ξέρει τι εννοώ) και γενικά το θεωρώ κινητό του πολύς θόρυβος για το τίποτα.:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnaGeorgiou

Νεοφερμένος

Η AnnaGeorgiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια. Θα κοιτάξω και το HTC M8 γιατί δεν το είχα δει μέχρι τώρα και αυτό με την ανανέωση λογισμικού μπορώ να φανταστώ ότι θα είναι αρκετά εκνευριστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Nexus 5, πολυ προνομιακη τιμη, stock Android με μονο μειονεκτημα τη διαρκεια ζωης της μπαταριας. Εκτος αν η επιδοτηση ειναι πολυ μεγαλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top