Συζήτηση για... τρίχες!

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γεια σας :D ελεγα κι εγω φετος να αλλαξω χρωμα στο μαλλι γιατι το βαρεθηκα . Τα μαλλια μου ειναι ισια , μακρια και εχουν καστανο σκουρο χρωμα και κοκκινιζει στον ηλιο.δοκιμασα χενα μια φορα αλλα το χρωμα εφυγε σε 4,5 μερες. Επειδη δεν θελω να βαψω ολο το μαλλι λεω να κανω η χαλκινες ανταυγιες ή ομπρε παλι σε χαλκινα . Τι λετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κορίτσια καλησπέρα!!! Ειχα τα μαλλια μου κοκκινα και ηθελα να το γυρισω στο φυσικο μου (καστανο σκουρο) και επειδη δεν τα ηθελα τελειως σκουρα ρωτησα αν μπορουμε να βγαλουμε ομπρε μαλλι και μου ειπε πως ναι γινεται!!! το αποτελεσμα κατι παραπανω απο αθλιο...να ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις εξω.... ιδου το αποτελεσμα.... View attachment 59039 .... πιστευω κ μονη μ τοσο χαλια δεν θα το εβγαζα.... εχει τυχει σε καμια σας?? και αν τι κανατε για να το διορθωσετε??

Μου έχει τύχει παρόμοιο θέμα, όταν έκανα ντεκαπάζ (που μαζί με την περμανάντ είναι ό,τι χειρότερο σε ταλαιπωρία που υπάρχει για το μαλλί) και μου τα έβγαλε ένα κίτρινο ελεεινό και τρισάθλιο. :/:
Πήγα και τα ξανάβαψα.
Σίγουρα δεν μπορείς να αφήσεις το μαλλί σου μ'αυτή την όψη, αλλά δυστυχώς δυο λύσεις υπάρχουν:
Ή τα ξαναβάφεις στο σκούρο καστανό (ευχόμενη να αρκέσει μόνο μια φορά, καθότι με τα λουσίματα το το χρώμα έχει την τάση να "ξερνάει" και ίσως χρειαστείς για λίγο καιρό κάθε μήνα βάψιμο) ή απλά τα κόβεις πολύ κοντά (κάτι που δεν νομίζω να θέλεις).
Αν επιλέξεις τη βαφή, απλώς θα πρέπει να φροντίζεις περισσότερο τα μαλλιά μετά με μάσκες, λάδια κλπ.
για να είναι η φθορά της τρίχας όσο το δυνατό λιγώτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fani.ker

Νεοφερμένος

Η fani.ker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μου έχει τύχει παρόμοιο θέμα, όταν έκανα ντεκαπάζ (που μαζί με την περμανάντ είναι ό,τι χειρότερο σε ταλαιπωρία που υπάρχει για το μαλλί) και μου τα έβγαλε ένα κίτρινο ελεεινό και τρισάθλιο. :/:
Πήγα και τα ξανάβαψα.
Σίγουρα δεν μπορείς να αφήσεις το μαλλί σου μ'αυτή την όψη, αλλά δυστυχώς δυο λύσεις υπάρχουν:
Ή τα ξαναβάφεις στο σκούρο καστανό (ευχόμενη να αρκέσει μόνο μια φορά, καθότι με τα λουσίματα το το χρώμα έχει την τάση να "ξερνάει" και ίσως χρειαστείς για λίγο καιρό κάθε μήνα βάψιμο) ή απλά τα κόβεις πολύ κοντά (κάτι που δεν νομίζω να θέλεις).
Αν επιλέξεις τη βαφή, απλώς θα πρέπει να φροντίζεις περισσότερο τα μαλλιά μετά με μάσκες, λάδια κλπ.
για να είναι η φθορά της τρίχας όσο το δυνατό λιγώτερη.


Μιλησα με μια αλλη κομμωτρια που φυσικα μου συστησε δικο μου ατομο και την εμπιστευεται κ μου προτεινε αποχρωματισμο και επαναφορα στο καστανο σε ολο το μαλλι..κ αυτο θα κανω!! ευτυχως το μαλλακι μ αν και εχω κανει απειρα επανω του παραμενει σε καλη κατασταση αλλα σιγουρα για τον επομενο χρονο θα κρατησω αποσταση απο πειραματα... και φυσικα θα το ενυδατωνω περισσοτερο απο πριν.. Το μονο θετικο απο ολο αυτο ειναι οτι διαπιστωσα πως δεν μ πηγαινει καθολου το ξανθο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Άντε κι εύχομαι αυτή τη φορά να μείνεις εντελώς ικανοποιημένη.

Μη ξεχνάς οτι το καλοκαίρι θέλουν λίγο περισσότερη φροντίδα, λόγω του ήλιου (και της θάλασσας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μιλησα με μια αλλη κομμωτρια που φυσικα μου συστησε δικο μου ατομο και την εμπιστευεται κ μου προτεινε αποχρωματισμο και επαναφορα στο καστανο σε ολο το μαλλι..κ αυτο θα κανω!! ευτυχως το μαλλακι μ αν και εχω κανει απειρα επανω του παραμενει σε καλη κατασταση αλλα σιγουρα για τον επομενο χρονο θα κρατησω αποσταση απο πειραματα... και φυσικα θα το ενυδατωνω περισσοτερο απο πριν.. Το μονο θετικο απο ολο αυτο ειναι οτι διαπιστωσα πως δεν μ πηγαινει καθολου το ξανθο...:P

Επίσης θα μπορούσες να τα κόψεις ώστε μετά να μακρίνουν με το χρώμα που ήδη έχεις. Βέβαια δεν ξέρω αν σου πηγαίνουν τα κοντά κουρέματα είναι όμως μια λύση αν δεν θες να βάλεις και άλλα χημικά στα μαλλιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fani.ker

Νεοφερμένος

Η fani.ker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοριτσια τα εφτιαξα τα μαλλακια μου και ευτυχως δεν εχουν καθολου φθορα!!! τα καναμε καστανοξανθο και επιτελους ειναι ομοιομορφα!!! Οσον αφορα τα κοντα κουρεματα ουτε καν το σκεφτομαι σαν εναλλακτικη.. δεν θα μπορουσα ποτε να τα κουρεψω κοντα ακομα κ αν μου πηγαιναν... Ουφ νιωθω ανθρωπος παλι!!! Καλη σας μεραααα!!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
κοριτσια τα εφτιαξα τα μαλλακια μου και ευτυχως δεν εχουν καθολου φθορα!!! τα καναμε καστανοξανθο και επιτελους ειναι ομοιομορφα!!! Οσον αφορα τα κοντα κουρεματα ουτε καν το σκεφτομαι σαν εναλλακτικη.. δεν θα μπορουσα ποτε να τα κουρεψω κοντα ακομα κ αν μου πηγαιναν... Ουφ νιωθω ανθρωπος παλι!!! Καλη σας μεραααα!!! :D:D

Νομιζω πως καποια στιγμη πρεπει να δοκιμασεις να τα κοψεις κοντα. Το τολμησα πριν λιγες ημερες! Για πρωτη φορα στη ζωη μου μετα απο 20+ χρονια τα εκοψα κοντα και το μεταννοιωσα που δεν το εκανα νωριτερα! Μη φανταστεις πολυ κοντα, μεχρι τον ωμο ειναι, αλλα για τα δικα μου δεδομενα ειναι πολυ κοντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κορίτσια να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Αντικειμενικά "κοντό" θεωρείται το μαλλί που δεν ξεπερνάει το ύψος του σαγονιού. Από το σαγόνι μέχρι το ύψος του ώμου λέγεται "μέτριου μήκους" και από τον ώμο και κάτω τα μαλλιά χαρακτηρίζονται "μακριά" (έως "πολύ μακρυά" αν φτάνουν μέχρι τη μέση και παρακάτω).

Το κοντό μαλλί, είναι αλήθεια, δεν πάει σε όλες. Για να διατηρεί κάποια κοντό μαλλί, που πέρα από τους πρακτικούς λόγους (λιγώτερο styling και ταλαιπωρία της τρίχας, περισσότερος χρόνος για άλλα πράγματα) και να της ταιριάζει, προϋποθέτει ή να έχει "άψογο" πρόσωπο, ή
να έχει "περίεργα"(με την καλή έννοια του όρου) χαρακτηριστικά. Δηλαδή, σε κάθε περίπτωση, να επιθυμεί να επικεντρώσει το ενδιαφέρον στο πρόσωπο (π.χ. εντυπωσιακά μάτια, ή χείλη).

Από την άλλη, περπατώ στο δρόμο και βλέπω παντού μακρυμαλλούσες από 14 μεχρι...64! (και βάλε καμιά φορά), τόση ομοιομορφία καταλήγει... βαρετή ακόμα και για το άλλο φύλο! (που ομολογεί οτι προτιμά για τις γυναίκες τα μακρυά μαλλιά):P. Και ήταν μια αναπάντεχα ευχάριστη εκπλήξη όταν αντίκρυσα μια κοπέλα στην ηλικία των 20+ με πολύ κοντό ίσιο μαλλί καρέ στο ύψος του λοβού των αυτιών και πίσω στον αυχένα ελάχιστα κομένα με τη βοήθεια ξυριστικής μηχανής ώστε και το πίσω μαλλί να "ανεβαίνει" διατηρώντας ίδιο αυστηρό καρέ με αυτό που πλαισίωνε το πρόσωπο. Ένα πολύ όμορφο πρόσωπο, περιττό να πούμε, που τραβούσε αμέσως την προσοχή και που βρήκε τον καλύτερο τρόπο να το αναδείξει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dune

Νεοφερμένος

Η dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Θα συμφωνησω οτι το κοντο δεν παει σε ολες! Αλλα δεν χρειαζεται καποια να εχει αψογο προσωπο (ουτως η αλλως οι κοπελες με αψογα προσωπα ειναι ωραιες με ολα τα μαλλια!). Νομιζω οτι το βασικο ειναι να εχει καποια σχετικα κοντο σαγονι και σχετικα ψηλο μετωπο (για το αγορε εστω). Απο κει και περα ενα κοριτσιστικο χαρακτηριστικο, ειτε μεγαλα ματια, ειτε σαρκωδη χειλη, ειτε εντονα μηλα ειτε γαλλικη μυτουλα το καθιστα ακομα πιο θηλυκο.

-----
Δικη μου ερωτηση: Πως σας φαινονται τα πυκνα φρυδια τυπου Lily Collins? Εγω προσωπικα τα λατρευω και "φυτρωνω" τα δικα μου που ειναι ετσι πυκνα απο φυσικου και με το πολυ τσιμπιδακι δε φαινονταν ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε μου αρέσουν τα πολύ πυκνά φρύδια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Και τα χοντρά φρύδια επίσης δεν πάνε σε όλες, αλλά στην περίπτωση αυτή η φύση συνήθως φροντίζει ώστε τα πρόσωπα που τα έχουν να τους ταιριάζουν (όπως η Lily Collins που αναφέρθηκε πιο πάνω)

Όμως με έναν περιορισμό: Ακόμα κι αν δείχνουν πολύ ελκυστικά σ'ένα πρόσωπο νεανικό, από τα 40+ θα πρέπει να λεπταίνουν, γιατί αφαιρούν θηλυκότητα και δείχνουν τα πρόσωπα μεγαλύτερης ηλικίας.
Το αντίστροφο ισχύει για νεαρές κοπέλες που κάνουν κατάχρηση στο τσιμπιδάκι, αφήνοτας μόνο μια λεπτή γραμμή. Τις κάνει να φαίνονται μεγαλύτερες και κάπως "δεύτερες" (ευτυχώς αυτή η τάση δείχνει να έχει εκλείψει πλέον).
Γενικά μου αρέσουν τα φρύδια να ακολουθούν τη φυσική γραμμή τους και το τσιμπιδάκι να χρησιμποιείται μόνο για τις περιττές τριχούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα συμφωνησω οτι το κοντο δεν παει σε ολες! Αλλα δεν χρειαζεται καποια να εχει αψογο προσωπο (ουτως η αλλως οι κοπελες με αψογα προσωπα ειναι ωραιες με ολα τα μαλλια!). Νομιζω οτι το βασικο ειναι να εχει καποια σχετικα κοντο σαγονι και σχετικα ψηλο μετωπο (για το αγορε εστω). Απο κει και περα ενα κοριτσιστικο χαρακτηριστικο, ειτε μεγαλα ματια, ειτε σαρκωδη χειλη, ειτε εντονα μηλα ειτε γαλλικη μυτουλα το καθιστα ακομα πιο θηλυκο.

-----
Δικη μου ερωτηση: Πως σας φαινονται τα πυκνα φρυδια τυπου Lily Collins? Εγω προσωπικα τα λατρευω και "φυτρωνω" τα δικα μου που ειναι ετσι πυκνα απο φυσικου και με το πολυ τσιμπιδακι δε φαινονταν ωραια.

Ε ειναι αναλογως και το προσωπο, τα χαρακτηριστικα καθε γυναικας. Εμενα ας πουμε τα λεπτα δε μου πηγαινουν γιατι ολα μου τα χαρακτηριστικα στο προσωπο ειναι εντονα κ μεγαλα, οποτε το λεπτο φρυδι θα ηταν αηδια. Αλλα δεν τα χω και πυκνα. Κανονικα τα λες..Αυτα της lily προσωπικα δε μου αρεσουν καθολου! Ειναι παρα μα παρα πολυ πυκνα!!
Να της πει καποιος να τα βγαλει και να δωσει ενα σχηματακι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και τα χοντρά φρύδια επίσης δεν πάνε σε όλες, αλλά στην περίπτωση αυτή η φύση συνήθως φροντίζει ώστε τα πρόσωπα που τα έχουν να τους ταιριάζουν (όπως η Lily Collins που αναφέρθηκε πιο πάνω)

Όμως με έναν περιορισμό: Ακόμα κι αν δείχνουν πολύ ελκυστικά σ'ένα πρόσωπο νεανικό, από τα 40+ θα πρέπει να λεπταίνουν, γιατί αφαιρούν θηλυκότητα και δείχνουν τα πρόσωπα μεγαλύτερης ηλικίας.
Το αντίστροφο ισχύει για νεαρές κοπέλες που κάνουν κατάχρηση στο τσιμπιδάκι, αφήνοτας μόνο μια λεπτή γραμμή. Τις κάνει να φαίνονται μεγαλύτερες και κάπως "δεύτερες" (ευτυχώς αυτή η τάση δείχνει να έχει εκλείψει πλέον).
Γενικά μου αρέσουν τα φρύδια να ακολουθούν τη φυσική γραμμή τους και το τσιμπιδάκι να χρησιμποιείται μόνο για τις περιττές τριχούλες.

ΠΟΣΟ συμφωνώ Θεέ μου. Εγώ δεν βγάζω τα φρύδια μου (μόνο στη μέση τις τρίχες) και έχουν το φυσικό τους σχήμα και όλοι με έχουν φάει "λέπτυνε τα λέπτυνε τα" και προφανώς τους γράφω λιγάααακι.:P
Δε μου αρέσουν τα πολύ πυκνά όπως είπα πριν αλλά ούτε και τα πολύ λεπτά. Ένα φυσιολογικό φρύδι θα σας πειράξει ρε κορίτσια; :/:

Το μόνο παράπονο που έχω απο τα φρύδια μου είναι το οτι είναι ολόισια και δεν κάνουν "τόξο" αλλά εξακολουθώ να μη τα πειράζω. Δε ξέρω γιατί τόση μανία με τα φρύδια. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το μόνο παράπονο που έχω απο τα φρύδια μου είναι το οτι είναι ολόισια και δεν κάνουν "τόξο" αλλά εξακολουθώ να μη τα πειράζω. Δε ξέρω γιατί τόση μανία με τα φρύδια.

Αχ, πόσο τυχερή είσαι!:rolleyes: Κάποτε είχα μεγάλη επιθυμία για ίσια, χωρίς καμπύλη φρύδια, ήθελα να τα κάνω κι εγώ έτσι, αλλά οι προσπάθειές μου έφεραν όχι τόσο επιθυμητά αποτελέσματα.
Μπράβο σου και πολύ καλά κάνεις που δεν τα πειράζεις και μη τα πειράξεις!
Λίγες έχω δει με φυσικό, ολόισιο φρύδι, μα σε όσες τα έχω δει τους πηγαίνουν (και τυχαίνει να έχουν και πολύ όμορφο πρόσωπο;))

Το γιατί έχεις μανία με τα φρύδια, το βρίσκω λογικό. Δεν είναι μόνο τα μάτια, η μύτη και τα χείλη αλλά και τα (παρεξηγημένα στην ιεραρχία) φρύδια που έχουν εξίσου σημαντικό ρόλο, εφ'όσον το σχήμα τους δίνει τον τόνο σε όλη την έκφραση του προσώπου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι Αλμα κακα τα ψεμματα, τα φρυδια -το πως ειναι περιποιημενα δηλαδη- ειναι ικανα να σου αλλαξουν ολοκληρη την εικονα του προσωπου σου, γιαυτο δινεται τοση εμφαση σε αυτα. Δε μπα να σαι η Αντζελινα Τζολι με τις χειλαρες ή να χεις ΤΙΣ ματαρες; Αν τα φρυδια σου ειναι λαθος βγαλμενα, σου χαλανε το προσωπο. Μια τριχα βγαζεις κι αμεσως αλλαζεις. Οσο για το τοξο δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις να πας σε καποια κοπελα που ξερει να στο κανει, να δεις αν σου πηγαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Γιατι Αλμα κακα τα ψεμματα, τα φρυδια -το πως ειναι περιποιημενα δηλαδη- ειναι ικανα να σου αλλαξουν ολοκληρη την εικονα του προσωπου σου, γιαυτο δινεται τοση εμφαση σε αυτα. Δε μπα να σαι η Αντζελινα Τζολι με τις χειλαρες ή να χεις ΤΙΣ ματαρες; Αν τα φρυδια σου ειναι λαθος βγαλμενα, σου χαλανε το προσωπο. Μια τριχα βγαζεις κι αμεσως αλλαζεις. Οσο για το τοξο δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις να πας σε καποια κοπελα που ξερει να στο κανει, να δεις αν σου πηγαινει.

Ισχυει και για τους αντρες αυτο? Παντα πιστευα οτι τα φρυδια μου χαλανε την εικονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ισχυει και για τους αντρες αυτο? Παντα πιστευα οτι τα φρυδια μου χαλανε την εικονα..

Βρε άντε παράτα μας με την εικόνα. :P Το φρύδι στον άντρα εγώ το βρίσκω γοητεία. Το αγόρι μου έχει υπερβολικά πυκνά φρύδια (και ίσια μάλιστα) αλλά δε με χαλάει.
Γιατι Αλμα κακα τα ψεμματα, τα φρυδια -το πως ειναι περιποιημενα δηλαδη- ειναι ικανα να σου αλλαξουν ολοκληρη την εικονα του προσωπου σου, γιαυτο δινεται τοση εμφαση σε αυτα. Δε μπα να σαι η Αντζελινα Τζολι με τις χειλαρες ή να χεις ΤΙΣ ματαρες; Αν τα φρυδια σου ειναι λαθος βγαλμενα, σου χαλανε το προσωπο. Μια τριχα βγαζεις κι αμεσως αλλαζεις. Οσο για το τοξο δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις να πας σε καποια κοπελα που ξερει να στο κανει, να δεις αν σου πηγαινει.

Μωρέ συμφωνώ, αλλά γιατί να κάνεις ένα φρύδι πάνλεπτο ή πάνχοντρο όταν μπορείς να έχεις το φυσικό σου;:P:confused: Ή έστω όταν μπορείς να το κάνεις "τόξο" αν δε σου αρέσει το ίσιο και αντίστροφα;
Αχ, πόσο τυχερή είσαι!:rolleyes: Κάποτε είχα μεγάλη επιθυμία για ίσια, χωρίς καμπύλη φρύδια, ήθελα να τα κάνω κι εγώ έτσι, αλλά οι προσπάθειές μου έφεραν όχι τόσο επιθυμητά αποτελέσματα.
Μπράβο σου και πολύ καλά κάνεις που δεν τα πειράζεις και μη τα πειράξεις!
Λίγες έχω δει με φυσικό, ολόισιο φρύδι, μα σε όσες τα έχω δει τους πηγαίνουν (και τυχαίνει να έχουν και πολύ όμορφο πρόσωπο;))

Το γιατί έχεις μανία με τα φρύδια, το βρίσκω λογικό. Δεν είναι μόνο τα μάτια, η μύτη και τα χείλη αλλά και τα (παρεξηγημένα στην ιεραρχία) φρύδια που έχουν εξίσου σημαντικό ρόλο, εφ'όσον το σχήμα τους δίνει τον τόνο σε όλη την έκφραση του προσώπου :)

Λες ε;:hmm: Εγώ ήθελα να είναι λίγο πιο τοξωτά απλά δε το ρισκάρω με το σχήμα γιατί μου αρέσουν τα φρύδια μου και έτσι (αλλά είπαμε, το τόξο το έχω παράπονο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω βγαζω μονο τις σκορπιες τριχουλες απο την μεση και απο κατω και ακολουθω την φυσικη γραμμη τους. Εχω μετρια φρυδια, ουτε λεπτα, ουτε χοντρα, οποτε δεν κανω πειραματισμους. Τα πολυ λεπτα μου φαινονται πολυ χαλια και κανουν το προσωπο να δειχνει αγριο και κακο. Η μαμα μου τα εχει λεπτα και απο το να τα βγαζει συνεχεια τωρα πια δεν τις φυτρωνουν τριχες και δεν μπορει να τα κανει πιο χοντρα ή να τους αλλαξει σχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Βρε άντε παράτα μας με την εικόνα. :P Το φρύδι στον άντρα εγώ το βρίσκω γοητεία. Το αγόρι μου έχει υπερβολικά πυκνά φρύδια (και ίσια μάλιστα) αλλά δε με χαλάει.


Μωρέ συμφωνώ, αλλά γιατί να κάνεις ένα φρύδι πάνλεπτο ή πάνχοντρο όταν μπορείς να έχεις το φυσικό σου;:P:confused: Ή έστω όταν μπορείς να το κάνεις "τόξο" αν δε σου αρέσει το ίσιο και αντίστροφα;


Λες ε;:hmm: Εγώ ήθελα να είναι λίγο πιο τοξωτά απλά δε το ρισκάρω με το σχήμα γιατί μου αρέσουν τα φρύδια μου και έτσι (αλλά είπαμε, το τόξο το έχω παράπονο).

Ναι, αλλα εγω ειμαι 16 χρονων και μου φαινεται καπως. Ξερεις δεν εχω γενια ακομα οποτε δεν πολυ ταιριαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι, αλλα εγω ειμαι 16 χρονων και μου φαινεται καπως. Ξερεις δεν εχω γενια ακομα οποτε δεν πολυ ταιριαζει.

Που κολλάνε τα γένια;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top