Instant Messengers

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δλδ; Μάλλον έχεις κάποιο ιο.

Το antivirius το έκανες update; Ποίο έχεις; Δοκίμασες κανένα spyware; π.χ. spybot;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Είναι γνωστό worm για το μσν.

Προτεινόμενη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
λοιπον ακουστε τι καναμε κ επιασε...:P
διαγραψαμε το προγραμμα... το ξανα κατεβασαμε κ τιποτα
ξαναδιαγραψαμε το μσν
αλλα καναμε κ αναζητηση απο την εναρξη με την λεξη μσν
κ υπηρχαν καποια file ακομα... τα διαγραψαμε το ξανακατεβασαμε κ ολα οκ
thanks παντος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι hoax αλλά πραγματικός ιός - τον έχω πετύχει. :)

Κυκλοφορεί τελευταία. Όποιος τον έχει, στέλνει αυτόματα στις επαφές του (χωρίς να κάνει κάτι ο ίδιος) ένα αρχείο "lastnight.rar" με το ακόλουθο μήνυμα:
Hey, you gotta check out this picture, it's hilarious! It'll make people pee themselves! :P Should I put this on my myspace and facebook? ;)
Απλά πατήστε "Απόρριψη", δηλαδή μην το δεχτείτε κι είστε οκέι. :)




Υ.γ. το μήνυμα ενδέχεται να είναι διαφορετικό (στα Αγγλικά θα είναι κατά βάση), αλλά το αρχείο είναι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι hoax αλλά πραγματικός ιός - τον έχω πετύχει. :)

Κυκλοφορεί τελευταία. Όποιος τον έχει, στέλνει αυτόματα στις επαφές του (χωρίς να κάνει κάτι ο ίδιος) ένα αρχείο "lastnight.rar" με το ακόλουθο μήνυμα:
Απλά πατήστε "Απόρριψη", δηλαδή μην το δεχτείτε κι είστε οκέι. :)




Υ.γ. το μήνυμα ενδέχεται να είναι διαφορετικό (στα Αγγλικά θα είναι κατά βάση), αλλά το αρχείο είναι το ίδιο.

Οπως και το -κλασικο πλεων- "δειτε πιος σας εχει διαγραψει απο το msn, χωρις αυτος να το μαθει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οπως και το -κλασικο πλεων- "δειτε πιος σας εχει διαγραψει απο το msn, χωρις αυτος να το μαθει"
Εγώ αυτά δεν τα εμπιστεύομαι. :P

Πρώτον: δεν δίνεις το pass σου σε not-trusted websites.
Δεύτερον: και να μην ζητά pass ακόμα χειρότερα. Το mail σου θα πάει κατά πάσα πιθανότητα σε spam-websites.



Πάντως αυτό το αρχείο υπάρχει και καλό είναι να το κάνετε ignore. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγώ αυτά δεν τα εμπιστεύομαι. :P

Πρώτον: δεν δίνεις το pass σου σε not-trusted websites.
Δεύτερον: και να μην ζητά pass ακόμα χειρότερα. Το mail σου θα πάει κατά πάσα πιθανότητα σε spam-websites.



Πάντως αυτό το αρχείο υπάρχει και καλό είναι να το κάνετε ignore. :)

Μα και αυτο που λεω εγω, την εχουν πατισει αρκετοι φιλοι μου.. μπαινεις, δινεις το pass σου και μετα γινετε το ιδιο που γινετε και με το αρχειακι που λες και εσυ. μονο που δεν ειανι ιος που κανει τπτ στο pc σου, μονο το e-mail σου μαμαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Οπως και το -κλασικο πλεων- "δειτε πιος σας εχει διαγραψει απο το msn, χωρις αυτος να το μαθει"

Πάντως το ποιος σε έχει διαγράψει φαίνεται από τον Live Messenger ;) (Τools-> Options-> Privacy ->See who has added you to their contact list). Αν κάποιος σε έχει μπλοκάρει δε φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Κάτι άσχετο με την κουβέντα εδώ.

Είχα προσέξει πως στον δίσκο που είχα τον messenger, δημιουργούνταν κάποια αρχεία με πολύ μεγάλο όνομα και κάποια κατάληξη την οποία δεν θυμάμαι. Τελικά έψαξα κ βρήκα πως είναι αρχεία που σχετίζονται με την καλυτέρευση των υπηρεσιών του messenger. Ουσιαστικά feedback που αποστέλλεται στην εταιρεία.

Το θέμα είναι πως δεν γίνεται καμία ερώτηση κατά την εγκατάσταση-μάλλον θα το έχουν στους όρους χρήσης:mad:- για το αν θέλω να συμμετέχω και να στέλνω από τον υπολογιστή μου αυτά τα στοιχεία για την λειτουργία του messenger.

Αυτό μπορείτε να το απενεργοποιήσετε πηγαίνοντας "Help->Customers Experience Improvement Program" και στο παράθυρο που θα σας εμφανιστεί να επιλέξετε να μην στέλνονται πληροφορίες στη Microsoft.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος
Έγινε συγχώνευση του θέματος
"Πρόβλημα με Windows Live Messenger 8.1 ..."
με το παρόν θέμα
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ζητά λύση! Δεν ξέρω αν post-άρω στο σωστό topic.. πάντως χρειάζομαι βοήθεια!

Μπαίνω κανονικά στο wlm και ενώ μου εμφανίζει photos των επαφών μου και e-moticons που μου στέλνουν.. Δεν μπορώ να αλλάξω τη δική μου photo(συγκεκριμένα στα παράθυρα συνομηλίας δεν μου εμφανίζει τπτ(κάτω δεξιά κανονικά υπάρχει ένα τετράγωνο πλαίσιο και μέσα η photo,ρυθμίσεις κλπ) και στους συνομιλητές μου εμφανίζει το μπλε ανθρωπάκι ως photo μου), ούτε να αποθηκεύσω τα e-moticons.. συγκεκριμένα μου βγάζει το μήνυμα: " Το αρχείο που επιλέξατε δεν είναι έγκυρο αρχείο εικόνας. Επιλέξτε ένα άλλο αρχείο εικόνας".. Any suggestion.. δεκτή! Έχω δοκιμάσει όλα τα πιθανά(απεγγατάσταση και εγκατάσταση ξάνα του msn(πολλές φορές)..μέχρι και μετά από format του pc.. το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει!).. Α,και επίσης έχει μόνιμα τσεκαρισμένο το "Να μην εμφανίζεται εικόνα" στις ρυθμίσεις, και δν έχω τη δυνατότητα να το αλλάξω(είναι γκρι-σκιασμένο)..

Thank you in advance!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μπορεις να μας πεις εαν αυτο εμφανιζεται σε Η/Υ εταιριας η προσωπικο σου Η/Υ; και τι λειτουργικο εχεις; μου δειχνει οτι δεν σου δινει το δικαιωμα να αλλαξεις καποια πραγματα, εαν ειναι προσωπικος σου Η/Υ τοτε σιγουρεψου οτι εχεις τα δικαιωματα να κανεις αλλαγες στο λειτουργικο/registy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
πρόκειται για προσωπικό Η/Υ (laptop πιο συγκεκριμένα) που είναι συνδεδεμένος σε οικιακό τοπικό δίκτυο (με desktop).. Επιπλεόν, χρησιμοποιώ Windows XP professional.

Βάσει αυτών.. έχεις να μου δώσεις κάποιες "οδηγίες";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει...μιας κι εγώ έχω αυτή την έκδοση (νομίζω...η δικιά μου beta είναι :P) αλλά ποιον explorer έχεις;
Δοκίμασες να δεις πως δουλεύει με προηγούμενες εκδόσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
δεν έχω δοκιμάσει με παλιότερες εκδόσεις.. αλλα δούλευε κανονικά(ακόμη και όταν είχα πρωτοδημιουργήσει το δίκτυο) με τη συγκεκριμένη έκδοση! Από την άλλη επιχείρησα δοκιμή του messenger και με το laptop απευθείας συνδεδεμένο στο νετ.. όχι μέσω του desktop(δηλ, δίκτυο).. αλλά πάλι τα ίδια.. :(

P.S. Αν κατάλαβα καλά σχετικά με τον explorer.. χρησιμοποιώ κυρίως firefox.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
δεν μου ερχεται τιποτα στο μυαλο αυτην την στιγμη, θα το σκεφτω με καθαρο μυαλο το βραδυ και θα σου πω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
I'll be waiting moderator! ;) Thank u both anyway.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
I'll be waiting moderator! ;) Thank u both anyway.. :)
βρε μπας και εχεις zone alarm για firewall?? εχει γνωστα προβληματα με το messenger το zone alarm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
P.S. Αν κατάλαβα καλά σχετικά με τον explorer.. χρησιμοποιώ κυρίως firefox.

ναι...αλλά για να ανοίξει το μσν θέλει συνεργασία με τον explorer....οπότε γι' αυτό ρωτάω ποια έκδοση έχεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Για antivirus χρησιμοποιώ nod32.. Κανένα άλλο πρόγραμμα.. Όσο για τη συνεργασια msn και IE.. όλα κανονικά! Από τη στιγμή που ανοίγει.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Για antivirus χρησιμοποιώ nod32.. Κανένα άλλο πρόγραμμα.. Όσο για τη συνεργασια msn και IE.. όλα κανονικά! Από τη στιγμή που ανοίγει.. ;)
δοκιμασε να κανεις αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top