[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ποια κρεμα ειναι αυτη βρε Κλαιρη;
Γιατι ειδικα αυτο τον καιρο χρονος μηδεν για να παω στον γιατρο...
Η δικη μου εν τω μεταξυ δερματολογος... στις 7 κλεινεις ραντεβου και στις 9 σε παιρνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ποια κρεμα ειναι αυτη βρε Κλαιρη;
Γιατι ειδικα αυτο τον καιρο χρονος μηδεν για να παω στον γιατρο...
Η δικη μου εν τω μεταξυ δερματολογος... στις 7 κλεινεις ραντεβου και στις 9 σε παιρνει...
Α κατάλαβα, σαν έναν δικό μου γιατρό είναι που τρώω κάθε φορά που τον χρειάζομαι μισή μέρα...:/:
Λέγεται Celestoderm-V with Garamycin και είναι κορτιζονούχα να ξέρεις. Πάντως δεν θα σε συμβούλευα να την χρησιμοποιήσεις αν δεν συμβουλευτείς πρώτα γιατρό...:worry:
Εμένα μου την έχει συνταγογραφήσει δερματολόγος σε συνδυασμό με την Kenacomb. Κάποτε πριν μερικά χρόνια, έβγαλα κάτι και επειδή δεν είχα την δική μου μου έδωσε η αδελφή μου μια που χρησιμοποιούσε εκείνη και αντί να καλυτερέψω, χειροτέρεψα... Αποδείχτηκε πως ήμουν αλλεργική στο κύριο συστατικό της. Τελικά δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι την ίδια αντίδραση στα διάφορα φάρμακα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα παρω τηλ τη δερματολογο να της τις πω κι αν μου πει να παω απο κει να με δει θα μεινω με τη φαγουρα μεχρι του χρονου :D
Σευχαριστω! Τις εχω ξανακουσει αυτες τις κρεμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Επειδή δεν με έχετε απογοητεύσει ποτέ: Ψάχνω concealer, αποκλειστικά για κάτω από τα μάτια.
Εδώ και δύο+ χρόνια χρησιμοποιώ αυτό της Sephora το οποίο είναι εξαιρετικό (χρώμα/διάρκεια/απόδοση), αλλά όπου να 'ναι θα τελειώσει κι είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο (επίσης έχει αλλάξει η σύσταση λογικά και δεν ξέρω αν θα μου κάθεται το ίδιο). Απορρίπτεται του Κορρέ αυτό με το Άγριο Τριαντάφυλλο, γιατί περιέχει Retinyl Palmitate. Σκεφτόμουν αυτό, από La Roche Posay, έχει καμία εμπειρία; Από κρέμες έχω μείνει ικανοποιημένη αλλά δεν έχω δοκιμάσει προϊόντα μακιγιάζ. Για πείτε! :)

Extra info: Αρκετά ανοιχτή κι ευαίσθητη επιδερμίδα (γενικά είμαι στις 02 αποχρώσεις), δεν έχω κύκλους, κυρίως για ομοιομορφία και φως το θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Επειδή δεν με έχετε απογοητεύσει ποτέ: Ψάχνω concealer, αποκλειστικά για κάτω από τα μάτια.
Εδώ και δύο+ χρόνια χρησιμοποιώ αυτό της Sephora το οποίο είναι εξαιρετικό (χρώμα/διάρκεια/απόδοση), αλλά όπου να 'ναι θα τελειώσει κι είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο (επίσης έχει αλλάξει η σύσταση λογικά και δεν ξέρω αν θα μου κάθεται το ίδιο). Απορρίπτεται του Κορρέ αυτό με το Άγριο Τριαντάφυλλο, γιατί περιέχει Retinyl Palmitate. Σκεφτόμουν αυτό, από La Roche Posay, έχει καμία εμπειρία; Από κρέμες έχω μείνει ικανοποιημένη αλλά δεν έχω δοκιμάσει προϊόντα μακιγιάζ. Για πείτε! :)

Extra info: Αρκετά ανοιχτή κι ευαίσθητη επιδερμίδα (γενικά είμαι στις 02 αποχρώσεις), δεν έχω κύκλους, κυρίως για ομοιομορφία και φως το θέλω!

απο high end:της mac το pro longwear ειναι κορυφη:)
απο τα ευρειας:nyx hd ( το αγαπώ.Πολυ καλη αξια για τα χρηματα του )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Mac Prolong wear concealer. Μπορείς να περιμένεις να κάνουν εκτπώσεις που το πέρνεις γύρω στα 14-15 που το βρίσκω πολύ καλή τιμή δεδομένου της αρχικής στα 18. Α,και για να σου δώσω κι'άλλο αντιστάθμισμα τα drugstore κάτω από 12 δεν κάνουν.:P
NYX HD concealer κι'αυτό είναι τέλειο,αν μένεις Θεσσαλονίκη,έχει κατάστημα εκεί,αλλιώς πρέπει να παραγγείλεις online,Inglot επίσης πολύ καλή επιλογή και σε ποιότητα MAC (η τιμή σαφώς πιο χαμηλή) μετά το FIt me της Maybeline και τέλος το Healthy-Mix Bourjois αλλά αυτό με το ΠΙΝΕΛΑΚΙ και όχι το άλλο. Βέβαια,αν έχεις θέμα με τους κύκλους (εννοώ μπόλικο πράγμα το τελευταίο μην το πάρεις).
Εμένα μέχρι πέρυσι με κάλυπτε αλλά φέτος,μόνο το MAC κανένα άλλο δε μ'αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία αυτό το καθαριστικό? Και γενικά προιόντα της εταιρίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία αυτό το καθαριστικό? Και γενικά προιόντα της εταιρίας?
Οι μάσκες των μαλλιών απλά είναι μπόμπα.:redface: Με την καλή έννοια. Τις εκθειάζουν στο γιουτιούμπ οι Ελληνίδες και όχι άδικα.
Αυτό δεν το΄χω δοκιμάσει. Αλλά για΄σένα θα κάνει.;)
ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Οι μάσκες των μαλλιών απλά είναι μπόμπα.:redface: Με την καλή έννοια. Τις εκθειάζουν στο γιουτιούμπ οι Ελληνίδες και όχι άδικα.
Αυτό δεν το΄χω δοκιμάσει. Αλλά για΄σένα θα κάνει.;)
ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

Γιατί μια φορά ανα βδομάδα? Άμα είναι έτσι δεν το παίρνω. Δεν πρόκειται να βγάλει τα λεφτά του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γιατί μια φορά ανα βδομάδα? Άμα είναι έτσι δεν το παίρνω. Δεν πρόκειται να βγάλει τα λεφτά του. :P
Και οι ίδιες οι οδηγίες του αυτό λένε γαρ.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Και οι ίδιες οι οδηγίες του αυτό λένε γαρ.:|

Ιι δεν το χα παρατηρήσει :redface: οκ δεν το παίρνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ιι δεν το χα παρατηρήσει :redface: οκ δεν το παίρνω :P
Το Castalia το βαρέθηκες ή το μίσησες ξαφνικά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το Castalia το βαρέθηκες ή το μίσησες ξαφνικά;:P

Ενδεχομένως να μου έκανε αυτό αλλεργία γιατί το εξάνθημα υποχώρησε μόλις σταμάτησα να χρησιμοποιώ τη σειρά οπότε δεν θα τα ξαναπροτιμήσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Απο natura siberica χρησιμοποιώ πρόσφατα προιόντα για τα μαλλιά και είμαι ικανοποιημένη. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ και λάδι καρύδας στα μαλλιά και πραγματικά υπάρχει διαφορά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα βαραινει καθολου το λαδι καρυδας; Τι ποσοτητα βαζεις;
Εγω χρησιμοποιω argan oil αλλα δυστυχως μου προκαλει φαγουρα και ψαχνω εναλλακτικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου τα βαραίνει, εξάλλου το ξεβγάζω καλά και χρησιμοποιώ και σαμπουάν για πιτυρίδα ( έχω διαβάσει πως βοηθάει να φύγει η λίγδα που αφήνει). Συνήθως το βάζω το βράδυ πριν από την ημέρα που πρόκειται να λουστώ, απο τη ρίζα μέχρι την άκρη. Πρώτα το θερμαίνω, συγκεκριμένα τοποθετώ το δοχείο με το λάδι δίπλα στη σόμπα μέχρι να ρευστοποιηθεί. Αναφορικά με τη ποσότητα δεν μπορώ να τη προσδιορίσω, αλλά μέχρι να φαίνεται πως έχει καλυφθεί με το προΪόν. Εγώ μετά απο μηνιαία χρήση θερμότητας είχα ταλαιπωρήσει και αφυδατώσει αρκετά την τρίχα, με συνέπεια όταν άφηνα τα μαλλιά να στεγνώσουν μόνα τους, δεν σχηματιζόταν ωραία μπούκλα, αλλά ήταν φριζαρισμένα. Απο τη στιγμή που άρχισα τη θεραπεία με το λάδι, είδα διαφορά, μιας και τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους, παραμένουν μαλακά και σχηματίζεται μπούκλα. Και την επόμενη ημέρα διατηρείται η μαλακή υφή στα μαλλιά (βέβαια το βράδυ κάνω δύο γαλλικές για να διατηρείται κάπως το σχήμα). Κάποτε χρησιμοποίησα ένα σαμπουάν με argan oil, αλλά δεν με βοήθησε, τα ένιωθα πιο ξηρά μετά απο το μπάνιο. Το λάδι καρύδας το χρησιμοποίησα τις προάλλες στα πόδια μου για το ξύρισμα. Γενικά για αυτό το λάδι έμαθα από τη Μάρα απο το MyGreekBurlesque που αναφέρει και εκείνη πως το χρησιμοποιεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το πιθανώτερο είναι στο τέλος του καλοκαιριού να υποφέρεις από κάποια ξηροδερμία. Δεν έχω ακούσει ποτέ μου για αλλεργία στο νερό.
Δοκίμασε εκείνες τις μέρες να βάζεις μια καλή ενυδατική κρέμα μετά το μπάνιο και πιστεύω πως θα δεις διαφορά.:)

Γεια σου Κλαιρη! Τι γινεται? εγω καλα αλλα αρχισαν παλι τα ξυσιματα (μεσα Αυγουστου) όπως καθε χρονο. Λοιπον δε φταιει ουτε το νερο ουτε το απορρυπαντικο ουτε το πρασινο. Εκανα μπανιο με κρυο νερο φαντασου. Ειχες δικιο!! Ειναι ξηροδερμια!! Μολις βγηκα απτο ντους τρελαθηκα στη φαγουρα!! Σε θυμηθηκα κ πηγα κ πασαλειφθηκα με οτι βρηκα μπροστα μου (συγκεκριμενα μια ενυδατικη της proderm). Αμεσως ανακουφιστηκα!! Σου λεω περασε η φαγουρα ως δια μαγειας!! Λες κ καιγομουν πριν κ με την κρεμα δροσιστηκα!! Σευχαριστω! Αν δε μου χες αναφερει την ξηροδερμια, δε θα πηγαινε το μυαλο μου κ ή θα καθομουν να ξυνομαι ή θα τρεχα να πληρωνω γιατρους!
Μερσι:):)

https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4181192&postcount=4759
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Γεια σου Κλαιρη! Τι γινεται? εγω καλα αλλα αρχισαν παλι τα ξυσιματα (μεσα Αυγουστου) όπως καθε χρονο. Λοιπον δε φταιει ουτε το νερο ουτε το απορρυπαντικο ουτε το πρασινο. Εκανα μπανιο με κρυο νερο φαντασου. Ειχες δικιο!! Ειναι ξηροδερμια!! Μολις βγηκα απτο ντους τρελαθηκα στη φαγουρα!! Σε θυμηθηκα κ πηγα κ πασαλειφθηκα με οτι βρηκα μπροστα μου (συγκεκριμενα μια ενυδατικη της proderm). Αμεσως ανακουφιστηκα!! Σου λεω περασε η φαγουρα ως δια μαγειας!! Λες κ καιγομουν πριν κ με την κρεμα δροσιστηκα!! Σευχαριστω! Αν δε μου χες αναφερει την ξηροδερμια, δε θα πηγαινε το μυαλο μου κ ή θα καθομουν να ξυνομαι ή θα τρεχα να πληρωνω γιατρους!
Μερσι:):)

https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4181192&postcount=4759
Παρακαλώ κούκλα μου, το έχω κι εγώ από πιτσιρίκα και γι' αυτό το κατάλαβα.:)
Να ξέρεις πως αυτό είναι μονόδρομος πάντως, πάντα μετά το μπάνιο σου καλό θα είναι να βάζεις μια κρεμούλα ενυδατική. Δεν είναι ανάγκη να είναι κάποια ακριβή ή μάρκας. Εγώ πλέον εδώ και χρόνια παίρνω την ιδιωτική εττικέτα του Γαλαξία και έχει και υπέροχο άρωμα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Απο natura siberica χρησιμοποιώ πρόσφατα προιόντα για τα μαλλιά και είμαι ικανοποιημένη. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ και λάδι καρύδας στα μαλλιά και πραγματικά υπάρχει διαφορά. :)
Από Natura Siberica θέλω να πάρω κάτι καινούργια scrubs και μούς που έχει βγάλει!
Από προιόντα για τα μαλλιά έχεις την μάσκα ε?

Πάντως τα προιόντα προσώπου που έχουν είναι πολύ μέτρια - πλήν του σαπουνιού νομίζω που έχει και 15 ευρώ. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Από Natura Siberica θέλω να πάρω κάτι καινούργια scrubs και μούς που έχει βγάλει!
Από προιόντα για τα μαλλιά έχεις την μάσκα ε?

Πάντως τα προιόντα προσώπου που έχουν είναι πολύ μέτρια - πλήν του σαπουνιού νομίζω που έχει και 15 ευρώ. :hehe:
Σαπούνι εννοείς αυτό το μαύρο που το απλώνεις με ένα σφουγγάρι στο πρόσωπο;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top