Κολώνιες και αρώματα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, ούτε ο ιχλίμπεντιχ φοράει!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εϊναι εδώ μέσα?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Demelene…γιατί δεν φοράς κολόνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
deselene γιατί δε φοράς το σκουφάκι σου?:P:P

το αφρουντους adidas για τους άντρες είναι μια χαρά πάντως, δε χρειάζεται να φορούν και κολώνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αλήθεια… ρωτώ διότι δεν το ξανάκουσα. Όντος η προσωπική καθαριότητα είναι η καλύτερη κολόνια για όλους μας… απλά σαν άτομο που έχω αδυναμία στις κολόνιες, μου κινεί την περιέργεια να δω τους λόγους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
dooo δεν κατάλαβα τι θες να πεις.έχασα κάποιο επεισόδιο?

Ρουμάνα δεν ξέρω ακριβώς γιατί.
Ίσως γιατί δεν μαρέσουν τα ψώνια και το ψάξιμο. Δεν ήθελα να ασχοληθώ με το να βρω κάποιο που να μου αρέσει. Αν μια στο τόσο βάλω θα βάλω από ένα brutt (νομίζω δλδ) που κάπως έχει βρεθεί σπίτι μου αλλά σίγουρα δεν αγόρασα εγώ.

Επίσης δεν μαρέσουν οι έντονες μυρωδιές. Ίσως να μου έχει μείνει τραύμα από μια καθηγήτρια που είχαμε στο σχολείο που λουζόταν και όταν πλησίαζε και είχε τρελές ζέστες έψαχνες για οξυγόνο να αναπνεύσεις.

Από μικρός δεν μάρεσε όταν έμπαινα σε κάποιο ασανσέρ που είχε αφεθεί η υπογραφή ενός αρώματος. Με πνίγει όπως οι έντονες άσχημες μυρωδιές, η κάπνα από κάποιον που κάπνισε. Βέβαια πιστεύω τέτοιες υπογραφές αφήνονται μάλλον από φτηνά αρώματα καθώς τα καλά υποθέτω ότι είναι αρκετά διακριτικά και παραμένουν στο άτομο και σε μικρή ακτίνα και δεν χρησιμοποιούνται ώς αποσμητικά χώρου.

Τέλος χωρίς να έχω ψάξει τόσο πολύ για το τι,ποιο και πόσο ακριβό ήταν και πόσο χρόνος έχει περάσει από το ψέκασμα και αν η κοπέλα το έχει βάλει σε λάθος μέρος, δεν μαρέσει και πολύ η γεύση του.:) Ξυνίζει λίγο.

Όταν πάντως είναι σωστό στην γυναίκα, δεν λέω μαρέσει και όχι μόνο. Μέχρι να το γευτώ συνήθως βέβαια.

Εν κατακλείδι πιστεύω ότι το ζήτημα επιλογή και συνεπώς ψάξιμο ήταν ο κυριότερος παράγοντας και είναι ακόμα. Αν βρεθεί κάποιο σπίτι μου δεν θα σκοτωθώ να το φοράω αλλά υπο περιστάσεις (σπάνια) θα το χρησιμοποιήσω. Ας διαλέξουν άλλοι για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ας διαλέξουν άλλοι για μένα.
Δηλαδη... πες μου τι κολόνια φοράς για να σου πω τι φίλους έχεις ε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Υπάρχει σχέση? Το λέω σοβαρά κυρίως με την σκοπιά του αν το άρωμα που επιλέγεται πιστεύεται ότι δείχνει κάτι για αυτό που το επιλέγει ή φοράει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
deselene γιατί δε φοράς το σκουφάκι σου?:P:P

το αφρουντους adidas για τους άντρες είναι μια χαρά πάντως, δε χρειάζεται να φορούν και κολώνια...

+1 ειδικά το καλοκαίρι,
Και αν θές πιο έντονο άρωμα......
.... Δεν ξεπλένεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Υπάρχει σχέση? Το λέω σοβαρά κυρίως με την σκοπιά του αν το άρωμα που επιλέγεται πιστεύεται ότι δείχνει κάτι για αυτό που το επιλέγει ή φοράει?
Μάλλον αστειεύεσαι. Όπως και το ντύσιμο, η κολόνια πρέπει να εκφράζει την προσωπικότητα σου. Πρέπει να είναι επιλογή σου. (Διάλεξε εσύ κατι να σου αρεσει, και πες στους φιλους να σου την φέρουν δώρο.:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με την ρουμανα οτι καλο ειναι να διαλεγεις ο ιδιος το αρωμα σου μιας και ειναι και αυτο (οπως το ντυσιμο σου κτλ κτλ κτλ) ενα στοιχειο για το στυλ σου, την προσωπικοτητα σου,την διαθεση σου κτλ κτλ.;)

Κι επεισης συμφωνω με τον demlene οτι το αρωμα οσο καλο και αν ειναι εαν το γευτεις "ξυνιζει" (σ'εμενα πικροξυνιζει μαλλον).
Π.Χ. αν εχει(ς) βαλει η κοπελα στο λαιμο.Αν εχει ριξει παραπανω ψεκασματα με το "ψεκ" και την φιλησεις εκει, τοτε η γευση σου ψιλοχαλαει...
Αλλα δεν μασαμε!Πινουμε μια γουλια νερο,την καταβρεχουμε και λιγο:P και εν παση περιπτωση μολις το φαμε ολο, μετα ειναι οκ!
Αρκει να μην αλλαξουμε μερια στο λαιμο!:P

Εχει δοκιμασει\μυρισει κανεις την καινουργεια "V" απο τον Versace;;;:hmm:
Ρε gmt δεν την εψω πετυχει ακομα και θελω πολυ να δω πως ειναι, μπας και χτυπησω καμια!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν ψεκάζουμε ποτέ μα ποτέ κολόνια στο δέρμα.
Λοιπόν. Πείτε στις φίλες σας να ψεκάσουν στον αέρα και να περάσουν από το σύννεφο μέσα. Δεν θα ξανά νιώθετε τη γεύση της κολόνιας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μάλλον αστειεύεσαι. Όπως και το ντύσιμο, η κολόνια πρέπει να εκφράζει την προσωπικότητα σου. Πρέπει να είναι επιλογή σου. (Διάλεξε εσύ κατι να σου αρεσει, και πες στους φιλους να σου την φέρουν δώρο.:D)
Μα εδώ εστιάζεται το πρόβλημα.Αν ήξερα τι είναι να αγοράσω ακριβώς δεν θα είχα πρόβλημα με τα ψώνια. Η διαδικασία της έρευνας για την σωστότερη επιλογή με χαλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Δεν ψεκάζουμε ποτέ μα ποτέ κολόνια στο δέρμα.
;)

Αυτό το έχω ξανακούσει. Κάνει όντως τόσο κακό στο δέρμα η κολόνια; Εγώ είχα την εντύπωση ότι με το να την ψεκάζεις στο δέρμα διαρκεί περισσότερο! Ειδικά στα γνωστά σημεία: καρπούς και κάτω από τα αυτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι και εγώ ώς άσχετος:P

Εάν ψεκάζουμε πρώτα στον αέρα και μετά περνάμε από μέσα όπως είπε η ρουμάνα, δεν χάνεται σχεδόν όλη η κολώνια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ Calvin Klein
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι και εγώ ώς άσχετος:P

Εάν ψεκάζουμε πρώτα στον αέρα και μετά περνάμε από μέσα όπως είπε η ρουμάνα, δεν χάνεται σχεδόν όλη η κολώνια?:hmm:
Όχι. Παίρνεις όσο χρειάζεται. Και δεν παθαίνουν ασφυξία οι γύρο σου...
Άλλωστε η διακριτικότητα και η απλότητα είναι που σου δίνουν στιλ.:) Και στον αντρα...το στιλ ειναι πολυ πιο σημαντικο απο την ομορφια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμμ, κι αυτό θέμα δέρματος δεν είναι όμως;
Εγώ κάνω δύο ψιτ στο λαιμό, ένα στο δέρμα, δηλαδή, κι ένα πιο γενικό...
Αλλά είμαι κοϊσάκι και το άρωμά μου απαλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακύρωσε το στο λαιμό. Είναι καρκινογόνα τα αρώματα, αγάπη μου. Κάποιες ουσίες που βάζουν δηλαδή. Μόνο αυτά που έχουν φυσικά έλαια είναι καλά. Και δεν ξέρεις πλέον αν αυτό που δηλώνουν ότι βάζουν μέσα, είναι όντος ετσι …
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι ε;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top