Κολώνιες και αρώματα

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν ψεκάζουμε ποτέ μα ποτέ κολόνια στο δέρμα.
Λοιπόν. Πείτε στις φίλες σας να ψεκάσουν στον αέρα και να περάσουν από το σύννεφο μέσα. Δεν θα ξανά νιώθετε τη γεύση της κολόνιας.;)

Αυτο εμενα με βολευει μονο για τα λιγο πιο βαρια αρωματα που φοραω, που δε θελω να σκανε ολοι οι γυρω.. Αλλα στις απαλες κολωνιες αν δεν ψεκαστεις απευθειας στο δερμα μετα απο καμια ωριτσα δε μυριζει τιποτα!
(Τιπ τιπ: κριτηριο μυρωδιας ειναι το ποσο μυριζει το χερι, οχι ποσο μυριζουμε οι ιδιοι την αυρα μας :hehe: , οταν μυριζουμε το αρωμα που βαλαμε στο λαιμο μας, οι διπλανοι ειναι στα προθυρα ασφυξιας..).

Τελικα σε ποιο κατεληξες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και το ασανσέρ γίνεται θάλαμος αερίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα τα ασανσερ μια με τις κολωνιες, μια με την τσιγαριλα,μια με την ιδροτιλα ειναι πραγματικα θαλαμος αεριων!:worry:
Ελεινο ειναι που πολλοι (και ναι ειναι πολλοι) αντι να ακνουν κανα ντους-μπανιο να φυγει η οποια σωματικη μυρωδια, επειδη βαριουνται να το κανουν αυτο, πλακωνουν πανω απο την μποχα που αναδυουν, μισο μπουκλακι κολωνια και ερχεται και δημιουργητει μια μυρουδια....ουι ουι και τρις ουι!!!!:sick: :sick:

Πριν παντως εκανα λαθος!:redface:
Η "V" που ρωτησα αν την εχει μυρισει κανεις δεν ειναι Versace, ειναι Valentino...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αυτο εμενα με βολευει μονο για τα λιγο πιο βαρια αρωματα που φοραω, που δε θελω να σκανε ολοι οι γυρω.. Αλλα στις απαλες κολωνιες αν δεν ψεκαστεις απευθειας στο δερμα μετα απο καμια ωριτσα δε μυριζει τιποτα!
(Τιπ τιπ: κριτηριο μυρωδιας ειναι το ποσο μυριζει το χερι, οχι ποσο μυριζουμε οι ιδιοι την αυρα μας :hehe: , οταν μυριζουμε το αρωμα που βαλαμε στο λαιμο μας, οι διπλανοι ειναι στα προθυρα ασφυξιας..).

Katerina Μετά από μια ώρα δεν μυρίζεις εσύ τίποτα…επειδή έχει συνηθίσει η μύτη σου την κολόνια. Αλλά οι άλλοι, όταν σε πλησιάζουν, νιώθουν αμέσως, μέχρι να συνηθίζει και η μύτη τους την κολόνια. :) ( και προσοχή στις καρκινογόνες ουσίες που υπάρχουν στης κολόνιες. Μην ψεκάζετε ποτέ στο δέρμα.)
Τελικα σε ποιο κατεληξες?
Ακόμα δεν πήγα για κολόνια. Ψώνια για μένα θα κάνω αυτή την εβδομάδα. Την προηγουμένη έτρεχα για τα δώρα των παιδιών, κουμπάρων, κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καμία κολόνια καινούρια πήρατε τώρα στις γιορτές?
Εγώ αποφάσισα να πάρω το μπραουν σιλκεπιλ αντί κολόνια…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πηρα την Miss Dior Cherie και την αντιστοιχη κρεμα σωματος και μου αρεσει παρα πολυ! Πολυ ομορφο γλυκο αρωμα, ιδανικη για το χειμωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brilliant

Νεοφερμένος

Η brilliant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτη την περιοδο φοραω την just cavalli ειναι υπεροχο αρωμα, γλυκο και σεξυ..
αλλες αγαπημενες μου ειναι η cucci eau de parfum II, amor amor, sensi giorgio armani και για το καλοκαιρι summer by kenzo (μυριζει πραγματικα καλοκαιρι!!!). καποια αλλη απο τις πιο προσφατες δεν εχω δοκιμασει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά, έχετε καμία ανδρική κατά νου, για κάποιον που γενικά δε φοράει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
...Πώς δίνεται, πώς περνάει το χρόνο του…κάτι να καταλάβουμε τι χαρακτήρα έχει τέλος πάντων…(καλά…σιγά μην καταλάβουμε…αλλά περίπου…):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Toυ αρέσει πολύ η μουσική, παίζει σε ένα συγκρότημα και γράφει και δική του... Με ταινίες είναι ενθουσιώδης, αλλά γενικά ήρεμος χρακτήρας!!

Ντύνεται με τζην, πουλόβερ καλό και sneakers από κάτω, αλλά το παλτό είναι καλό!
Οξύμωρα πράγματα δηλαδή, είναι πολύ τρελός, αλλά γλυκός χαρακτήρας...

Και είναι 26! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
γιδάκι μου…
Δεν τον βλέπω να είναι ιδιαίτερα σοφιστικέ τύπος… Εγώ προτείνω BVLGARI-Homme. Μου φαίνεται πως θα του ταιριάζει.
«Κλασικό ανδρικό άρωμα. Είναι κομψό, με αίσθηση άνεσης και φρεσκάδας. Στυλ : αναζωογονητικό, άνετο, με αυτοπεποίθηση»
Τι λες?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • bvlgari.jpg
    bvlgari.jpg
    4 KB · Εμφανίσεις: 443

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
χμμμ, λες;;; έχει μπαχαρικά αυτή; Ή είναι πιο σπορ;

Μα, να μην υπάρχει e-μυριστήρι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν φοράω κολώνια γιατί αισθάνομαι πως καλύπτει τις φερομόνες μου (στις οποίες αποδίδω τις αρκετές σεξουαλικές μου επιτυχίες :redface:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
bvlgari homme
Note de tête :
Bergamote, Lavande, Mandarine, Aldéhydes
Note de coeur : Poivre, Coriandre, Geranium, Oeillet
Note de fond : Bois de Cèdre, Ambre, Feve Tonka, Mousse de Chêne

Δεν τα βρήκα στα αγγλικά.
Δεν φοράω κολώνια γιατί αισθάνομαι πως καλύπτει τις φερομόνες μου (στις οποίες αποδίδω τις αρκετές σεξουαλικές μου επιτυχίες
γουστο σου καπελο σου...αλλα να ξερεις οτι σε ολες μας αρεσει μια καλη κολονια;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρε παιδιά, έχετε καμία ανδρική κατά νου, για κάποιον που γενικά δε φοράει;

αν γενικά δε φοράει και μιλάμε για τον καλό σου, του παιρνεις απλά αυτή που γουστάρεις να μυρίζεις.... :P
μη μασάς... παρτου την miyake την κλασσική... :P
κι ο δικος μου δεν πολυφορουσε... μέχρι που του την πηρα αυτη... του έδειξα ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ;);) και εκ τοτε τη φοραει πυκνα συχνά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μου έκανε δώρο μια φίλη μου ένα καλαθάκι από τα body shop που είχε σαπουνάκια, αφρόλουτρα και κολόνια με άρωμα ΒΑΝΙΛΙΑΣ. :)
Από τότε έχω ξετρελαθεί :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγώ προτείνω BVLGARI-Homme
παρτου την miyake την κλασσική
Όπως βλέπεις έχουμε την τάση να σου προτείνουμε κολόνιες «δοκιμασμένες»…οπότε πήγαινε σε κανένα fragrance shop και πάρε ό,τι σου αρέσει…δοκιμασε και εσυ...και ελα να μας πεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top