Ανεξάρτητοι Έλληνες, το κόμμα του Π. Καμμένου

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάντως το παλικάρι ο Καμμένος με μπλόκαρε από την σελίδα του facebook επειδή τον ρώτησα γιατί δεν μιλάει ξεκάθαρα για την σχέση που θέλει με την ευρωζώνη. :confused: ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΡΕ! FUCK YOU.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Last Stand

Νεοφερμένος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Είναι άδικο να κατηγορούμε μόνο αυτή. Tο 90% των υποψηφίων των μικρών κομμάτων τέτοια άτομα είναι.

Και το 100% των 'μεγάλων'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καμμένος: πολυτέλεια η Παιδεία !!!



και ενα πολυ ενδιαφερον σχολιο,,που συμφωνω,,
Από την αρχή που το άκουσα, αυτό το «Ανεξάρτητοι Έλληνες», δεν μου κάθισε καλά…
Μου θυμίζει τον άλλο εκείνο αυθαίρετο διαχωρισμό, μεταξύ «προοδευτικών» και μη.
Από πού κι ως που, κάποιοι αυτοχαρακτηριζόμενοι ως «ανεξάρτητοι» είναι πιο ανεξάρτητοι από τους υπόλοιπους;

Δεν πληρώνουν ρεύμα;
Δεν πληρώνουν νερό;
Δεν πληρώνουν φόρους και διάφορα τέλη;
Δεν πάνε φαντάροι;
Δεν χρειάζεται να δουλεύουν;
Πόσο ανεξάρτητος μπορείς να είσαι, όντας μέλος μιας «συντεταγμένης» κοινωνίας, και μιας πολιτείας που δρα και λειτουργεί μέσα σε μια πολιτική, και οικονομική, τοπική, και διεθνή πραγματικότητα;
Αμ το άλλο;
Που τους ρωτάς «ποια είναι η πολιτική σας ταυτότητα; Ποιες είναι οι θέσεις σας;». Και η απάντηση μονίμως η ίδια: Μια γεμάτη αυταρέσκεια, και σνομπισμό ατάκα, του στυλ «μα, εμείς είμαστε … ανεξάρτητοι Έλληνες».
Λες και όλοι οι υπόλοιποι είμαστε Έλληνες μεν, εξαρτημένοι δε.

Ομολογώ, προσωπικά είμαι εξαρτημένος από πολλά πράγματα.
Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς τσιγάρο, χωρίς Τάμτα (λέμε και καμιά μακακία), χωρίς τον σκύλο μου, κλπ.
Είμαι εθισμένος στο Antinews, στην αγκαλιά του γιου μου, και στα τσίπουρα με καλή παρέα.
Και έτσι ήταν από την αρχή, από τότε που θυμόμουν τον εαυτό μου.
Εξαρτημένος από τους γονείς μου αρχικά, τους δασκάλους μου αργότερα, τα αφεντικά μου στη δουλειά εσαεί, και πάει λέγοντας.
Μια ζωή γεμάτη από εξαρτήσεις.
Αναρωτιέμαι: Αν γραφόμουν στο κόμμα του Πάνου, θα έπαυαν ως δια μαγείας να με βασανίζουν όλες αυτές οι εξαρτήσεις;
Θα απελευθερωνόμουν από τα δεσμά μου ;
Θα αισθανόμουν, και θα δήλωνα κι εγώ επιτέλους ανεξάρτητος;
Θα έσπαζα τις αλυσίδες που με κρατάνε εξαρτημένο;
Τόσο εύκολο είναι;
Μήπως η εγγραφή στο κόμμα του Πάνου, σε απαλλάσσει και από την βλαβερή εξάρτηση στο κάπνισμα; Χμμμμμμ……
Εκτός και αν πρόκειται για μια ακόμη ατάκα σαχλαμάρα, που ελλείψει ρεαλιστικών και ουσιαστικών προτάσεων, έρχεται να καλύψει την ιδεολογική ένδεια, και την γύμνια του «μοδάτου» αυτού κομματικού μορφώματος.
Μια γύμνια, που πρόσφατα την επέδειξε σε πανελλαδική εμβέλεια, η σπινθηροβόλος υπεύθυνη πολιτικού σχεδιασμού του εν λόγω κόμματος.
Φαντάζομαι, πως αν χρειάζονταν να γραφτεί το πολιτικό και ιδεολογικό μανιφέστο του, θα αρκούσε μια απλή μπροσούρα, ένα φυλλάδιο, ή ακόμη και ένα αυτοκόλλητο: «Είμαστε ανεξάρτητοι. Έτσι απλά».
Και έτσι είναι αφού έτσι λένε. Συνεπώς ποια η ανάγκη για πολλά πολλά;
Τι χρειάζονται οι φλυαρίες;
Έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Καμμένος: πολυτέλεια η Παιδεία !!!


και ενα πολυ ενδιαφερον σχολιο,,που συμφωνω,,

Το Ανεξάρτητοι εξυπνάκια αναφέρεται στο ότι δεν θέλουμε να μας κυβερνάει ο Γερμανός κι ο κάθε ξένος και να μας δίνει εντολές τι να κάνουμε και ποια νέα Siemens του να ευεργετούμε και ποια οικόπεδα και κοιτάσματα να του παραχωρούμε. Κατάλαβες ή να στο ζωγραφίσω;
Και ναι, η παιδεία είναι πολυτέλεια σήμερα, όταν το σύστημα σε αναγκάζει να πληρώνεις του κόσμου τα λεφτά σε φροντιστήρια για να περάσεις στο πανεπιστήμιο, ιδίως δε όταν πολλοί γονείς δεν έχουν να ταΐσουν τα παιδιά τους ή να πληρώσουν τα ενοίκια στην πόλη που σπουδάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Το ονομα του συνδεεται με ιστορικα ζητηματα που επληξαν την ελλαδα.
Αλλα για να ειμαστε και πιο συγκεκριμενη το πολιτικο του σχεδιο για οικονομια και ευρωπη ειναι ιδανικα αδυνατο και το κομμα χαριζω οικοπεδα εχει καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Το Ανεξάρτητοι εξυπνάκια αναφέρεται στο ότι δεν θέλουμε να μας κυβερνάει ο Γερμανός κι ο κάθε ξένος και να μας δίνει εντολές τι να κάνουμε και ποια νέα Siemens του να ευεργετούμε και ποια οικόπεδα και κοιτάσματα να του παραχωρούμε. Κατάλαβες ή να στο ζωγραφίσω;

Καμμένος: πολυτέλεια η Παιδεία !!!

"Μη με ψηφίσετε για την παιδεία", είπε. Δεν έχει πρόγραμμα και ομολογεί ότι στέλνει τα παιδιά του σε ιδιωτικό.

Δεν με πείραξε τόσο το περιεχόμενο των δηλώσεων - ο καθένας εκφράζεται με τον τρόπο του και εννοεί τις λέξεις διαφορετικά - όσο ο αλαζονικός και καθεστωτικός τόνος του, τον οποίο προσπαθούν να μιμηθούν κι οι οπαδοί του. Σιγά το καλτσόν! :P Αν περιμένουμε να σωθούμε απ' τον καμένο της πολιτικής "σωθήκαμε"...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Καμμένος: πολυτέλεια η Παιδεία !!!

"Μη με ψηφίσετε για την παιδεία", είπε. Δεν έχει πρόγραμμα και ομολογεί ότι στέλνει τα παιδιά του σε ιδιωτικό.

Δεν με πείραξε τόσο το περιεχόμενο των δηλώσεων - ο καθένας εκφράζεται με τον τρόπο του και εννοεί τις λέξεις διαφορετικά - όσο ο αλαζονικός και καθεστωτικός τόνος του, τον οποίο προσπαθούν να μιμηθούν κι οι οπαδοί του. Σιγά το καλτσόν! :P Αν περιμένουμε να σωθούμε απ' τον καμένο της πολιτικής "σωθήκαμε"...:whistle:

Χωρὶς νὰ θέλω νὰ τὸν ὑποστηρίξω, πιστεύω ότι τὰ λεγόμενά του παρεξηγήθηκαν στὴ συγκεκριμένη περίπτωση. Αὐτὸ τὸ ὁποῖο κατάλαβα ἐγὼ εἶναι ὅτι λόγῳ τῆς βραχυχρόνιας παρουσίας αὐτοῦ τοῦ κόμματος δὲν ἔχει προλάβει νὰ ἐκπονήσῃ πλῆρες σχεδίο γιὰ τὴν παιδεία καὶ θεωρεῖ ὅτι ἐφ' ὅσον ἰσχύσῃ τὸ μνημόνιο τὸ ὁποῖο θεωρεῖ προδοτικό, ὁποιαδήποτε συζήτηση γιὰ ἐπιμέρους θέματα δὲν ἔχει κάποιο νόημα. Σὲ αὐτὸ μοῦ φαίνεται εἰλικρινὴς. Αὐτὸ τὸ ὁποῖο θὰ μποροῦσε ὅμως νὰ κάνῃ καὶ ἐκεῖ τὸν ἐγκαλῶ, εἶναι τουλάχιστον νὰ εἶχε ἐκφράσει κάποιες γενικὲς ἀρχὲς γιὰ τὸ πῶς ὁραματίζεται τὴν παιδεία στὴν Ἑλλάδα πρᾶγμα τὸ ὁποῖο δὲν ἀπαιτεῖ τόσο χρόνο.

Ὅσον ἀφορᾷ τέλος στὸ ὅτι στέλνει τὰ παιδιά του σὲ ἰδιωτικὸ σχολεῖο, δὲ βρίσκω τίποτε τὸ μεμπτὸ σὲ αὐτό ἐκτὸς ἂν αὐτὸ τὸ σχολεῖο εἶναι τὸ γνωστὸ Κολλέγιο:P

Γενικὰ πάντως τὸ συγκεκριμένο κόμμα μοῦ φαίνεται περισσότερο μιὰ σημαία εὐκαιρίας καὶ τὸ λέω μὲ λύπη μου καθὼς εἶχα ἐναποθέσει στὴν ἀρχὴ κάποιες ἐλπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Χωρὶς νὰ θέλω νὰ τὸν ὑποστηρίξω, ...

Γενικὰ πάντως τὸ συγκεκριμένο κόμμα μοῦ φαίνεται περισσότερο μιὰ σημαία εὐκαιρίας ....

:redface::(:P: Ως θιασώτης της άμεσης δημοκρατίας λέω: μακάρι όλοι οι πολιτικοί σχηματισμοί δημοκρατικής αντιπροσώπευσης να ήταν ακόμη και περιστασιακοί και όχι κανονικότατες επιχειρήσεις του τριτογενή τομέα, που δεν κινδυνεύουν μάλιστα από οικονομική πτώχευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Last Stand

Νεοφερμένος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Απορώ πως φάγατε έτσι εύκολα την γκέλα που προσπάθησε να κάνει το σύστημα. Ο Καμμένος είπε ότι 'καίγεται το σπίτι μας', ακριβώς αυτό δηλαδή που τρεις διαφορετικοί άνθρωποι ανέφεραν στην Παπαρήγα στην αντίστοιχη εκπομπή της προηγούμενης εβδομάδας αλλά εκείνη αρνιόταν πεισματικά ν' ακούσει. Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες είναι ένα καινούργιο κόμμα με ζωή μόλις δύο μηνών και θα ήταν ανόητο να πιστεύαμε ότι θα μπορούσε να έχει συνθέσει πλήρες πρόγραμμα μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Για παράδειγμα, ο Συριζα έχει πρόγραμμα διακυβέρνησης 500 (!) σελίδων που σίγουρα χρειάστηκε περισσότερο από 2 μήνες για να φτιαχτεί (το σύστημα βέβαια προσπαθεί να μας πείσει ότι ο Συριζα δεν έχει καθόλου πρόγραμμα).

Είτε το θέλουμε είτε όχι, το Νο 1 θέμα για την χώρα μας στην παρούσα συγκυρία είναι το μνημόνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
In my humble opinion,δυστυχώς ο Καμμένος είναι πολύ σοβαρός και ευθύς άνθρωπος για πολιτικός στην Ελλάδα...χωρίς λαϊκισμούς και ρουσφέτια δεν πρόκειται να δεις ψηφαλάκι απ'αυτό το λαό εις τον αιώνα τον άπαντα!

Πάντως να ξέρετε κάτι,εσείς οι "χρωματισμένοι" (για να μη το χοντρύνω) και θα το πω ΜΙΑ φορά...videάκια με τίτλους όπως "η παιδεία είναι πολυτέλεια" και ψευτοσυκοφαντίες και ειρωνίες από γλύφτες τύπου Χατζηνικολάου ή τσουλάρες τύπου Στάη δεν περνάνε σε ανθρώπους που έχουν φάει αυτό τον τόπο με το κουτάλι και έχουν μυαλό αντί για πίτουρα στο κεφάλι τους!

Ακόμη και σ'αυτό το video ο άνθρωπος έδωσε την πιο ξεκάθαρη απάντηση που έχω ακούσει ποτέ...
-"Στέλνω τα παιδιά μου σε Ιδιωτικό σχολείο και σας το λέω..."
-Γιατί τα στέλνετε σε Ιδιωτικό;
-"Γιατί έχω την οικονομική δυνατότητα να το κάνω!"
Ας ρωτούσαν το Σαμαρά ή την άλλη τη μπουλντόζα να δούμε τι απάντηση θα έδιναν!Αλλά που,τέτοιες αδιάκριτες ερωτήσεις αρμόζουν μόνο σε κακομοίρηδες σαν τον Καμμένο!

Χαίρομαι που τουλάχιστον κατά τα φαινόμενα θα μπει στη Βουλή ΚΑΙ αυτός...

Αλλα για να ειμαστε και πιο συγκεκριμενη το πολιτικο του σχεδιο για οικονομια και ευρωπη ειναι ιδανικα αδυνατο και το κομμα χαριζω οικοπεδα εχει καλυτερο.

Το πολιτικό σχέδιο ΟΛΩΝ είναι για τα σκυλιά,απλούστατα γιατί μας έχουν ήδη βάλει τα δύο πόδια σ'ένα παπούτσι...
Δεν περιμένω από κανέναν Καμμένο να σπάσει Μνημόνια και να υψώσει ανάστημα στους Ευρωπαίους...εκτιμώ όμως την ειλικρίνεια κι όχι τις "φανφάρες" προεκλογικά και τα "διλήμματα" μετεκλογικά!

"Μη με ψηφίσετε για την παιδεία", είπε. Δεν έχει πρόγραμμα και ομολογεί ότι στέλνει τα παιδιά του σε ιδιωτικό.

Δεν με πείραξε τόσο το περιεχόμενο των δηλώσεων - ο καθένας εκφράζεται με τον τρόπο του και εννοεί τις λέξεις διαφορετικά - όσο ο αλαζονικός και καθεστωτικός τόνος του, τον οποίο προσπαθούν να μιμηθούν κι οι οπαδοί του. Σιγά το καλτσόν! :P Αν περιμένουμε να σωθούμε απ' τον καμένο της πολιτικής "σωθήκαμε"...:whistle:

-Το "μη με ψηφίσετε" ΓΕΝΙΚΑ (είτε για τον ένα είτε για τον άλλο λόγο) προσωπικά ποτέ δεν το έχω ακούσει από πολιτικό κι αυτό από μόνο του είναι "+"...και επειδή έτυχε να παρακολουθήσω τη συγκεκριμένη φαρσοκωμωδία,τον άνθρωπο τον είχαν αγανακτήσει τόσο με το να παρερμηνεύουν τα λόγια του,να βάζουν λόγια στο στόμα του και το υφάκι τους που στο τέλος ξέσπασε και τους είπε αυτό που θα έλεγα κι εγώ κι ο οποιοσδήποτε,αγανακτισμένος απ'αυτή τη συμπεριφορά,άνθρωπος...
-Και που δεν έχει πρόγραμμα τι έγινε;Είχαν οι άλλοι πριν απ'αυτόν;!Κι αν είχαν ποτέ αυτό έμενε μόνο στα χαρτιά καθώς λεφτά για τους λαγούς με πετραχήλια που έταζαν δεν υπήρχαν...
Άμα βγει πρωθυπουργός αύριο π.χ. και πάει στο Οικονομικών και δει ότι τον άλλο μήνα αν δεν υπογραφεί το Μνημόνιο 3,4,ν θα βαρέσει κανόνι τι πρόγραμμα να κάνει;!
Εσύ που δεν ξέρεις αν θα έχεις να φας τον άλλο μήνα,τι πρόγραμμα κάνεις στο νοικοκυριό σου;!
Αλλά έτσι είναι,άμα δε βγεις να πεις κανένα "λεφτά υπάρχουν" ή "μπορούμε αλλιώς" δεν κάνεις δουλειά...
-Να δω εσύ αν είχες λεφτά που θα έστελνες τα παιδιά σου...κι αν τα έστελνες,πως θα απαντούσες σε παρόμοιου ύφους ερώτηση...

Όσο για το ποιος θα μας σώσει φιλαράκο άσ'το,ούτε ο Chuck Norris...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
«Μου πρόσφερε χρήματα για να ηγηθώ στο Επικρατείας»

Πολλαπλά έκθετο αφήνει τον Πάνο Καμμένο η αποκάλυψη του Δημήτρη Καζάκη ότι ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων επιχείρησε να τον χρηματίσει για να συνταχθεί μαζί του στις εκλογές, με χρήματα μάλιστα που θα προέρχονταν από άγνωστο ιδιώτη. Μιλώντας στον τηλεοπτικό σταθμό Κρήτη TV ο οικονομολόγος και επικεφαλής του ΕΠΑΜ (Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο) επανέλαβε τις καταγγελίες που είχε κάνει περίπου έναν μήνα νωρίτερα, στο πρώτο πανελλήνιο συνέδριο του κόμματός του. Συγκεκριμένα, αναφερόμενος στον κ. Καμμένο ο κ. Καζάκης είχε πει στις 6 Απριλίου, από το βήμα του συνεδρίου «μας πρότεινε πολλά λεφτά», τονίζοντας ότι του πρότεινε να μπει επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας του.

Ο κ. Καμμένος έδωσε (μέσω twitter) μια αόριστη και ασαφή απάντηση, λέγοντας ότι «ο βίος του στην Goldman Sachs, οι ύβρεις του κατά του Μίκη Θεοδωράκη είναι η απάντηση». Καμία εξήγηση για τις σοβαρές καταγγελίες - ούτε για την πρόταση που φέρεται ότι έκανε στον κ. Καζάκη ούτε για το γεγονός ότι, όπως υποστηρίζει εκείνος, τα λεφτά που θα του έδινε θα προέρχονταν από «ιδιωτική χορηγία». Ιδού επί λέξει ο αποκαλυπτικός διάλογος που είχε στον αέρα ο δημοσιογράφος του Κρήτη TV με τον Δημήτρη Καζάκη την περασμένη Κυριακή 29 Απριλίου:

«Καζάκης: Η αντιπρόταση που έγινε σε αυτή την απάντηση ήταν η εξής: Ωραία, εφόσον πιστεύετε ότι χάνεστε σε αυτή την ιστορία, δέχομαι να μπει ο Δημήτρης ο Καζάκης επικεφαλής του ψηφοδελτίου των Ανεξάρτητων Ελλήνων…
Δημοσιογράφος: Σας είπε ο κ. Καμμένος;
Καζάκης: Ναι, ήταν η αντιπρόταση. Και να πάρει το ΕΠΑΜ όσα λεφτά θέλετε για να μπορέσει να έχει τη δυνατότητα εκλογικής καθόδου ή στήριξης.
Δημοσιογράφος: Λεφτά;
Καζάκης: Χρήματα.
Δημοσιογράφος: Από πού; Αφού δεν δικαιούστε με βάση την…
Καζάκης: Οχι, ιδιωτική χορηγία.
Δημοσιογράφος: Από τον κ. Καμμένο;
Καζάκης: Ναι. Βεβαίως η απάντηση ήταν ξεκάθαρη από την αρχή. Από θέση αρχής δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμφωνήσουμε εδώ πέρα. Δεν είναι το θέμα του Δημήτρη του Καζάκη αν θα εκλεγεί με οποιοδήποτε ψηφοδέλτιο. Αν ήταν αυτό η ιστορία, υπήρχαν κι άλλες λύσεις».

Συνεχίζοντας, ο κ. Καζάκης άφησε σαφείς αιχμές κατά του Νότη Μαριά, ότι εκείνος δέχτηκε τελικά την πρόταση που ο ίδιος απέρριψε. Ο κ. Καμμένος όχι μόνο απέφυγε να δώσει συγκεκριμένη απάντηση στις καταγγελίες, αλλά συνέχισε να εμπαίζει ανοιχτά τον ελληνικό λαό με τις θέσεις που εκφράζει και τις αλλάζει μετά με χαρακτηριστική ευκολία. Στο πρόγραμμα που έχει καταθέσει αναφέρει ότι σκοπεύει να εισαγάγει νέα φορολογική κλίμακα, με βάση την οποία για εισόδημα ως 12.000 ευρώ ο ενιαίος φόρος εισοδήματος θα είναι 5%. Χθες, μιλώντας στον ΣΚΑΪ, δήλωσε ότι τα εισοδήματα ως 14.000 ευρώ θα φορολογούνται με 0%!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akritas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Εάν ο Καμμένος έπαιρνε τον Καζάκη στο κόμμα, τότε την Βουλή θα την έβλεπε παρέα μαζί με την Μητσοτάκη, τον Παπαθεμελή, τον Μάνο και τον Βαλιανάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μία από τις πολλές υποψηφιότητες του κόμματος. Χωρίς την εικόνα, με την επική μουσική στο υπόβαθρο, θα έλεγα ότι η συγκεκριμένη διαφήμιση έπρεπε να πάει σε άλλο χώρο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
XAXAXAXA! Τράααατζικ! Η μουσική ειδικά. Η μουσική μου θυμίζει τις διαφημίσεις για ροζ τηλέφωνα στην τιβί.
Θα νόμιζε κανείς ότι βγήκε από τα 80's!

Πάντως, αν μη τι άλλο, βγάζει κάτι το αληθινό. Το οποίο είναι λίγο γέλοιο, αλλά δεν παύει να είναι αληθινό. Καλύτερα που δείχνει την οικογένειά της, παρά πληρωμένους κομπάρσους που παριστάνουν τους σκεπτόμενους πολίτες.

Σχετικά με τον Καζάκη:

Και να πάρει το ΕΠΑΜ όσα λεφτά θέλετε για να μπορέσει να έχει τη δυνατότητα εκλογικής καθόδου ή στήριξης.

Οικονομική ενίσχυση προς το ΕΠΑΜ. Είναι άσχετο με τον χρηματισμό του ιδίου, όπως ισχυρίζεται. Και ναι, το ΕΠΑΜ χρειαζόταν διαφήμιση. Γιατί δυστυχώς δεν το ξέρουν ακόμα πολλοί ώστε να μπει βουλή. Αφού λοιπόν ο Καζάκης δεν θέλει να συνταχθεί με περισσότερους αντιμνημονιακούς, ας παλέψει να πιάσει το 2% και μετά να κατηγορεί τα αριστερά κόμματα ότι επιδιώκουν την διάσπαση του κόσμου. Το ίδιο κάνει και αυτός. Όταν όλοι οι υποστηριχτές των Α.Ε. στο facebook ψήφισαν πρώτο το ΕΠΑΜ και τον Καζάκη για συνεργασία, ο Καζάκης επέλεξε τον μοναχικό δρόμο του καβαλάρη. Συγγνώμη, αλλά ο κώλος μας έχει αρπάξει φωτιά και δεν υπάρχει χρόνος για να το παίζει ηθικολόγος. Εμείς τον θέλουμε Βουλή. Αφού δεν θέλει να μπει, ας μην μπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γίναμε ΠΟΛΛΟΙ ο ύμνος των ανεξάρτητων Ελλήνων



Μία από τις πολλές υποψηφιότητες του κόμματος. Χωρίς την εικόνα, με την επική μουσική στο υπόβαθρο, θα έλεγα ότι η συγκεκριμένη διαφήμιση έπρεπε να πάει σε άλλο χώρο.

Η συγκεκριμένη έχει για σύζηγο αξιωματικό του ελληνικού ναυτικού και είναι εργζομενη μητέρα 2 παιδιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χαχα, epic fail η προσπαθεια "εμπνευσης" απο Θεοδωρακη...!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μια καθηγητρια μου παραιτηθηκε και εγινε υποψηφια βουλευτης σε αυτο το κομμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akritas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μια καθηγητρια μου παρετηθηκε και εγινε υποψιφια βουλευτης σε αυτο το κομμα
Φιλόλογος ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Θρησκευτικος ειναι
Απλα μου φανηκε λιγο αποτομη η παραιτηση της , ειδικα αυτες τις εποχες που υπαρχει κριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πουλάει πολύ ο Καμμένος και οι βουλευτές κολυμπάνε στο χρήμα. Έχει ρίσκο αλλά ήταν καλή επαγγελματική κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top