Τι όνειρο είδατε χθες;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ενα ονειρο που βγηκε αληθεινο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Είδα εμένα,μαζί με την κολλητή και ένα φίλο μας να ανεβαίνουμε πάρα πολλά σκαλιά,τριγύρω υπήρχαν πολλά δέντρα,ήταν σαν πάρκο.Καθώς προχωρούσαμε άκουγα τα φύλλα να τρίζουν και όλο μας πλησίαζαν. Πίστεψα ότι κάποιος μας ακολουθούσε και αρχίσαμε να πηγαίνουμε πιο γρήγορα. Είδα πίσω μας τρεις γυναίκες,λίγο μεγάλες σε ηλικία και ησύχασα λίγο γιατί θα πήγαιναν σε αυτές πρώτα και θα είχαμε χρόνο να ξεφύγουμε. Γύριζα συνέχεια το κεφάλι πίσω να δω αν μας πλησιάζει κανείς. Πήγαν στις γυναίκες κάποιοι (δεν ξεχώριζα καλά γιατί εντελώς ξαφνικά όλα σκοτείνιασαν) και ο φίλος μου πήγε να δει τι συμβαίνει για να τις βοηθήσει και τον τράβηξα από το χέρι λέγοντας του ότι πρέπει να τρέξουμε. Με βλέπω ναμαι μόνη μου και κάποιοι να με κυνηγάνε. Βρίσκομαι σε μια αίθουσα καταστήματος που είχε πολλά τζάμια και με είχαν περικυκλώσει άντρες. Διακρίνω μπροστά μου κάτι σαν τσουλήθρα, πηδάω πάνω και μετά ανοίγω την πόρτα. Βλέπω άλλη μια πόρτα και μπαίνω μέσα. Εκεί βρίσκεται η κολλητή μου με την οποία πριν τρέχαμε και αυτό το δωμάτιο που είμασταν τώρα ήταν τζάμι, μπορούσαμε να τους δούμε εμείς αλλά εκείνοι όχι. Φαινόταν τοίχος σε αυτούς. Χτύπησε το κινητό της και της έκανα νόημα να μην πει σε κανέναν ότι είμαι εκεί και να μιλάει σιγά για να μην μας ακούσουν. Κάποιος χτυπάει την πόρτα τότε και τρέχω και ανοίγω μια πόρτα που βρισκόταν πίσω μου. Ακούω την κολλητή μου να μου λέει να μην μπώ αλλά είχα ήδη κλείσει. Γυρνάω το κεφάλι μου να παρατηρήσω το δωμάτιο,ήταν σαν σε νοσοκομείου και στο πάτωμα υπήρχε μια γυναίκα που κοιμόταν με το μωρό της στην αγκαλιά. Η πορτά δεν είχε πόμολο από την μέσα μεριά. Μετά ξύπνησα. :P

Αυτό το όνειρο το έχω ξαναδεί με μερικές παραλλαγές όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Τον Όιζε μαζί με έναν ακόμη(απροσδιόριστης φυσιογνωμίας! ) να σταυρώνονται, υπό τους θριαμβευτικούς αλλαλαγμούς χριστεπώνυμου πλήθους , ως "Σατανιστές"! Φτου, φτου, στον κόρφο μου, μεσημεριάτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είδα εμένα,μαζί με την κολλητή και ένα φίλο μας να ανεβαίνουμε πάρα πολλά σκαλιά,τριγύρω υπήρχαν πολλά δέντρα,ήταν σαν πάρκο.Καθώς προχωρούσαμε άκουγα τα φύλλα να τρίζουν και όλο μας πλησίαζαν. Πίστεψα ότι κάποιος μας ακολουθούσε και αρχίσαμε να πηγαίνουμε πιο γρήγορα. Είδα πίσω μας τρεις γυναίκες,λίγο μεγάλες σε ηλικία και ησύχασα λίγο γιατί θα πήγαιναν σε αυτές πρώτα και θα είχαμε χρόνο να ξεφύγουμε. Γύριζα συνέχεια το κεφάλι πίσω να δω αν μας πλησιάζει κανείς. Πήγαν στις γυναίκες κάποιοι (δεν ξεχώριζα καλά γιατί εντελώς ξαφνικά όλα σκοτείνιασαν) και ο φίλος μου πήγε να δει τι συμβαίνει για να τις βοηθήσει και τον τράβηξα από το χέρι λέγοντας του ότι πρέπει να τρέξουμε. Με βλέπω ναμαι μόνη μου και κάποιοι να με κυνηγάνε. Βρίσκομαι σε μια αίθουσα καταστήματος που είχε πολλά τζάμια και με είχαν περικυκλώσει άντρες. Διακρίνω μπροστά μου κάτι σαν τσουλήθρα, πηδάω πάνω και μετά ανοίγω την πόρτα. Βλέπω άλλη μια πόρτα και μπαίνω μέσα. Εκεί βρίσκεται η κολλητή μου με την οποία πριν τρέχαμε και αυτό το δωμάτιο που είμασταν τώρα ήταν τζάμι, μπορούσαμε να τους δούμε εμείς αλλά εκείνοι όχι. Φαινόταν τοίχος σε αυτούς. Χτύπησε το κινητό της και της έκανα νόημα να μην πει σε κανέναν ότι είμαι εκεί και να μιλάει σιγά για να μην μας ακούσουν. Κάποιος χτυπάει την πόρτα τότε και τρέχω και ανοίγω μια πόρτα που βρισκόταν πίσω μου. Ακούω την κολλητή μου να μου λέει να μην μπώ αλλά είχα ήδη κλείσει. Γυρνάω το κεφάλι μου να παρατηρήσω το δωμάτιο,ήταν σαν σε νοσοκομείου και στο πάτωμα υπήρχε μια γυναίκα που κοιμόταν με το μωρό της στην αγκαλιά. Η πορτά δεν είχε πόμολο από την μέσα μεριά. Μετά ξύπνησα. :P

Αυτό το όνειρο το έχω ξαναδεί με μερικές παραλλαγές όμως.

'Εχεις εισαχθεί σε μία περίοδο σημαντικής πνευματικής αναπτύξεως εις την ζωήν σου. Οι άνθρωποι γύρω σου ή τρία πολύ συγκεκριμένα εμπόδια την υπονομεύουν. Θα προσπαθήσεις να διέλθεις διαμέσω κλειστών θυρών. Αι θύραι είναι επίσης σύμβολον περάσματος εις μια νέαν πνευματικήν κατάστασιν, ενδεχομένως η αρχική έντονη επιθυμία σου δια πνευματικήν ανύψωσιν (ανοδικές σκάλες) καθοδόν να ακολουθήσει αναγκαστικώς κάποιες άλλες ατραπούς και η αναζήτησις να μην γίνεται με την ίδια άνεσην που γίνοταν αρχικώς. Επίσης η πορεία προς την αλήθεια ίσως θα είναι δαιδαλώδης. Εσύ μπορείς να τους δεις (τζάμι). Εκείνοι όχι. Το μωρόν ίσως συμβολίζει μια εντελώς νέα φάση η οποία μόλις ξεκινάει δια εσένα. 'Ενα κεντρικόν μήνυμα είναι ότι ο δρόμος προς την αναζήτησιν δεν πρέπει να χαρακτηρίζεται από απλή περιέργεια (η φίλη σου σου λέει να μην εισέλθεις, αλλά εσύ την αγνοείς), όπως σου λέει να μιλάς χαμηλοφώνως, προφανώς διότι η πνευματική αναζήτησις καλόν είναι να είναι μια ήσυχη διαδικασία ή δια κάποιον λόγον θα χρειαστεί να προστατεύσεις κάτι που γνωρίζεις (ή τέλος, απλά ο φόβος σου να μην μαθευτούν κάποια πράγματα αυτή την εποχήν). Μια τελική υπόθεσις ίσως που κάνω είναι η συμβουλή που σπυ δίνει να μην κοιτάς ποτέ πίσω. 'Ισως έτσι να αποφύγεις την στεναχώρια. Παρατήρησα ακόμα ότι ανοίγεις τρεις πόρτες, ακριβώς όσες ήταν οι γυναίκες. 'Ισως αυτές να είναι δοκιμασίες. Αρχικώς έχομεν ανοδικήν πορεία (σκάλες), κατόπιν έχομεν καθοδικήν πορεία (τσουλήθρα). Προσπάθησε να ερμηνεύσεις και μόνη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
'Εχεις εισαχθεί σε μία περίοδο σημαντικής πνευματικής αναπτύξεως εις την ζωήν σου. Οι άνθρωποι γύρω σου ή τρία πολύ συγκεκριμένα εμπόδια την υπονομεύουν. Θα προσπαθήσεις να διέλθεις διαμέσω κλειστών θυρών. Αι θύραι είναι επίσης σύμβολον περάσματος εις μια νέαν πνευματικήν κατάστασιν, ενδεχομένως η αρχική έντονη επιθυμία σου δια πνευματικήν ανύψωσιν (ανοδικές σκάλες) καθοδόν να ακολουθήσει αναγκαστικώς κάποιες άλλες ατραπούς και η αναζήτησις να μην γίνεται με την ίδια άνεσην που γίνοταν αρχικώς. Επίσης η πορεία προς την αλήθεια ίσως θα είναι δαιδαλώδης. Εσύ μπορείς να τους δεις (τζάμι). Εκείνοι όχι. Το μωρόν ίσως συμβολίζει μια εντελώς νέα φάση η οποία μόλις ξεκινάει δια εσένα. 'Ενα κεντρικόν μήνυμα είναι ότι ο δρόμος προς την αναζήτησιν δεν πρέπει να χαρακτηρίζεται από απλή περιέργεια (η φίλη σου σου λέει να μην εισέλθεις, αλλά εσύ την αγνοείς), όπως σου λέει να μιλάς χαμηλοφώνως, προφανώς διότι η πνευματική αναζήτησις καλόν είναι να είναι μια ήσυχη διαδικασία ή δια κάποιον λόγον θα χρειαστεί να προστατεύσεις κάτι που γνωρίζεις (ή τέλος, απλά ο φόβος σου να μην μαθευτούν κάποια πράγματα αυτή την εποχήν). Μια τελική υπόθεσις ίσως που κάνω είναι η συμβουλή που σπυ δίνει να μην κοιτάς ποτέ πίσω. 'Ισως έτσι να αποφύγεις την στεναχώρια. Παρατήρησα ακόμα ότι ανοίγεις τρεις πόρτες, ακριβώς όσες ήταν οι γυναίκες. 'Ισως αυτές να είναι δοκιμασίες. Αρχικώς έχομεν ανοδικήν πορεία (σκάλες), κατόπιν έχομεν καθοδικήν πορεία (τσουλήθρα). Προσπάθησε να ερμηνεύσεις και μόνη σου.

Ομολογώ ότι το περιέγραψες πολύ όμορφα και ποτέ δεν θα το σκεφτόμουν.Ο καθένας εξηγεί τα όνειρα του ανάλογα με το πως τον συμφέρει ή την ψυχολογική κατάσταση της δεδομένης στιγμής.Εμένα δεν μου πέρασε καν από το μυαλό, δεν μπόρεσα καν να βρω μια άκρη σε αυτό το μπάχαλο. Μόνο ένας εγωισμός που αντί να βοηθήσω τις γυναίκες από πίσω σε περίπτωση που πήγαιναν σε αυτές εγώ κοίταξα να σωθώ. Ύπουλο πλάσμα! :/: Πάντως έχεις δίκιο για την πνευματική ανύψωση και αυτές τις μέρες προσπαθώ να κάνω εγγραφή κάπου και όλο εμφανίζονται προβλήματα. Για όλα τα υπόλοιπα που λες μακάρι να μπορούσα να σκεφτώ έστω κάτι αλλά δεν ξέρω τι είναι οι γυναίκες,ούτε αυτοί που με κυνηγάνε. Το μόνο που θα κρατήσω προς το παρόν είναι να μην κοιτάω πίσω που είναι και επίκαιρο:) Σε ευχαριστώ πολύ για την ερμηνεία,δεν περίμενα να έχω απάντηση. Νασαι καλά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειδα οτι την επομενη εγραφα βιολογια και μεχρι το μεσημερι δεν ειχα διαβασει και μετα με επιασε το αγχος και ετρεχα να βρω βοηθημα.......
στρες πολυ στρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ειδα τραγικο ονειρο.
ειδα πως η χρυση αυγη ηταν στη βουλ - ...


ΟΗ SHI-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οτι είχα πάει σε ένα γάμο στη Κίνα,τρομερό όνειρο.
Μετά με έβαλαν να φάω σούσι και ήθελα να φάω σουβλάκια:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmytimytoula

Νεοφερμένος

Η mmytimytoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα!
Ειδα τον φίλο εμένα κ την ξαδέρφη μου... Ημασταν λέει στο πατρικο μου σπίτι με διάφορους άλους συγγενεις κ ξαφνικά αντιλαμβάνομαι οτι ο φίλος μου με την ξαδέρφη μου φλερτάρανε μεταξύ τους...???? Η αλήθεια είναι οτι αυτο το ονειρο το βλεπω συχνα με καποιες παραλαγες αλλα η ουσία ειναι ιδια, κ εχω μπει σε σκέψεις... Λες να συμβαίνει κατι μεταξύ τους κ εγω να κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου?:worry:
Πως θα μπορούσε να ερμηνευτει αυτο? Κ γιατι το βλέπω συχνα...? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πως θα μπορούσε να ερμηνευτει αυτο? Κ γιατι το βλέπω συχνα...? :hmm:
Πολύ απλά, για εμάς τους άντρες η "ξαδέρφη" είναι κάτι σαν φετίχ σεξουαλικό. Πρώτη αγάπη κάθε τίμιου άνδρα η μαμά και πρώτη ερωμένη η...ξαδέρφη του. :D
Σε περίπτωση όμως που προλάβει κάποια άλλη, όπως στην περίπτωση σου, και χάλασει η ακολουθία, την "πληρώνει" η δική της ξαδέρφη. ;)
Επομένως στο ραντεβού σου με το ασυνείδητο έφτασες από τον δρόμο του υποσυνείδητου, που προφανώς λειτουργεί θαυμάσια
σαν βαλβίδα ασφαλείας κρυφών επιθυμιών, γιατί δεν μπορεί κι εσύ κάποιου ξαδέρφη θα είσαι!!!!!!!!!!!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Ημουν μέσα στο Harvest Moon. Πόσο σκάψημο μπορεί να έριξα στον ύπνο μου.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Περπατούσα στην παραλία της Θεσσαλονίκης και μαλιστα στον ποδηλατοδρομο. ξαφνικά εμφανίστηκε ο απουσιολόγος της ταξης μου πανω σε ενα ποδηλατο και άρχισε να με κυνηγάει με το απουσιολογιο στο χερι.
μετα δεν θυμάμαι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Με τόόόόσες ύπνου είδα αρκετά όνειρα αλλά μόνο ένα μου χαράχτηκε...Το περιέγραφα στον εαυτό μου συνέχεια από την στιγμή που το είδα για να μην το ξεχάσω.
όνειρο δεν το λες, εφιάλτης ήταν :/:
Ξάπλωσε η αδερφή μου στο κρεβάτι και εγώ πήγα από την κάτω μεριά. Ήταν μόνο με το εσώρουχα και δεν έμοιαζε καθόλου στην αδερφή μου,ούτε το σώμα ούτε το πρόσωπο αλλά εγώ ήξερα ότι ήταν η αδερφή μου. Κάποια στιγμή έρχεται ο πατέρας μου και γίνεται...η αδερφή μου δεν έβγαλε άχνα αλλά κατάλαβα ότι πονούσε. Δεν αντέδρασα καθόλου. Την επόμενη μέρα ενώ ήμασταν όλοι μαζί στην κουζίνα του λέω συγνώμη αλλά δεν γίνεται να το κρατήσω,αδιαφόρησε όμως. Το αναφέρω στην μάνα μου και ανασήκωσε τους ώμους. Δεν με πίστευε και έψαχνε δικαιολογίες να τον καλύψει. Η αδερφή όλη την ώρα τον κοίταζε με τόση αγάπη που σε σπάραζε. Τους είπα ότι θα έπρεπε να ντρέπονται και μετά σκεφτόμουν να πάρω την αδερφή μου και να την φέρω μαζί μου.

Και μόνο που αναφέρω τρομάζω, ποτέ δεν θα γινόταν κάτι τέτοιο αλλά... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τον μαθηματικο μου που εφευγε απο το σχολειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
είδα και καλά ότι ήμουνα διάσημος ποδοσφαιριστής και έπαιζα σε ένα μεγάλο γήπεδο στην ισπανία σε κάποια ομάδα (δεν έλεγε ποια είναι) και έτρεχα απο δω και από κει αλλά δεν μπορούσα ρε γαμώτο να τρέξω γρήγορα γιατί κοιμόμουν...ούτε στον ύπνο μας δεν μπορούμε να την δούμε λίγο σταρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειδα οτι καπως ειχα παρει/νοικιασει ενα σπιτι για μενω με την αδερφη μου και ηταν απο τα παλια σπιτια, μεγαλο με ευρυχωρα δωματια ,ξυλο παντου μονο που ηταν παλιο και καπως σαραβαλιασμενο και ψαχναμε καποιον να μεινει μαζι μας και να μας βοηθησει να βαλουμε ταξη. και ενας απο τους υποψηφιους χτυπησε το κουδουνι ενω κοιμομουν.σηκωθηκα και ειδα απο το παραθυρο της πορτας εκεινο τον υποψηφιο με δυο βαθιες ρυτιδες τα βαθουλωμενα μαγουλα και το ψιλοαφανε μαλλι. (τρομος,πρεπει να επεφτε και καμια αστραπη).ηξερα οτι ηταν γυναικα απο τις φωτο που ειχε στειλει. και τοτε χαμογελαει με τετοιο τροπο που φαινεται το πιο γλυκο ατομο στη γη-σα γιαγιακα. ανοιγω την πορτα μπαινει μεσα....ειχε και 3 σκυλους ρατσας στο αυτοκινητο και μια γατα.....
jesus:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Είδα ότι ο πατέρας μου κεράτωνε την μητέρα μου με μια γοργόνα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πολλες σκαλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Σήμερα είδα ένα όνειρο του οποίου παραλλαγές πρέπει να έχω δει τουλάχιστον άλλες 4 φορές μέσα στα τελευταία 2 χρόνια για ένα θέμα που απλά είχα ξεχάσει!

Αρχικά, να πω ότι το 2005-2006 μετακόμισα εγώ με την οικογένειά μου ύστερα από 15 χρόνια, από ένα σπίτι. Όπως καταλαβαίνετε σε εκείνο το σπίτι έζησα όλα μου τα παιδικά έως προ-εφηβικά χρόνια (τώρα είμαι 23 ετών). Όταν μετακομίσαμε, ξέχασα στο πατάρι του σπιτιού εκείνου ένα άλμπουμ φωτογραφιών από το δημοτικό (ξέρετε, από αυτά που βγάζουμε στο δημοτικό). Επρόκειτο για ένα άλμπουμ το οποίο είχε σε μικρές φωτογραφίες όλους τους τότε συμμαθητές μου' της τρίτης δημοτικού. Εκείνο το πατάρι ήταν η "προσωπική μου αποθήκη" και είχα αναλάβει να το μαζέψω κατά τη μετακόμιση. Καθώς το μάζεψα άφησα έξω έξω της πόρτας του το άλμπουμ- με σκοπό να το πάρω μετά; δε θυμάμαι. Δεν ξέρω γιατί, αλλά ενώ μπορούσα να πάω να το πάρω λίγες μέρες μετά τη μετακόμιση καθώς το θυμήθηκα (το σπίτι είναι μονοκατοικία ισόγειο, οι ιδιοκτήτες δεν έμεναν εκεί και τα κλειδιά τα είχα), δεν πήγα να το πάρω.

Που λέτε, βλέπω ανά διαστήματα σε παραλλαγές ένα όνειρο ότι πάω στο σπίτι που το κατοικούν τώρα άλλοι και ευγενικά τους λέω ότι έμενα εκεί πριν 6-7 χρόνια και ότι είχα αφήσει ένα παιδικό μου άλμπουμ φωτογραφιών "στο πατάρι που υπάρχει στο δωμάτιο τέρμα αριστερά" και αν το έχουν να μου το δώσουν. :redface:
Η πλάκα είναι ότι καθώς ξυπνάω από το όνειρο, νιώθω (αυτό συμβαίνει κάθε φορά που το βλέπω) μια έντονη επιθυμία να σηκωθώ, να ντυθώ και να πάω εκείνη τη στιγμή να το γεφυρώσω με την πραγματικότητα. Όμως όταν συνέρχομαι τελείως, το θεωρώ ανήκουστο να πάω να κάνω κάτι τέτοιο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ήμουνα στο προαύλιο της εκκλησιάς της περιοχής και εμφανίστηκαν κάτι τυπαδες με ένα κανόνι προσπαθώντας να ρίξουν τον διπλανό κτήριο η μπάλα χτύπησε στο τοίχο του κτηρίου αλλά έκανε γκελ και έφυγε πάνω απο το κανονι χτυπωντας μια πολυκατοικια και της διαλυσε την ταρατσα,τα χαλασματα επεφταν και μια σειρα αλυσιδωτων καταστροφων ξεκινησε σε καποια φαση ενα αμαξι αρχισε να κινειται μονο του και εφτασε μεσα στο προαυλιο τοτε αρχισαν ολοι να φρικαρουν.Εκεινη την στιγμη μια γυναικα με μια bmw τρομαγμενη προσπαθουσε να φυγει με τα παιδια της και εγω την εκανα κουμαντο για να ξεπαρκαρει το αμαξι αυτη οπως ηταν τρομαγμενη δεν με ειδε και με χτυπησε ελαφρα με το πλαι και με εριξε κατω τοτε συνεχισε να κανει οπισθεν και με πηρε απο κατω εγω ισα ισα προλαβα και εσκυψα και περασε απο πανω μου το αμαξι διχως να με τραυματισει τοτε ενα αλλα ακολοθουσε εγω παλευα να σηκωθω για να με δει. Τοτε ξυπνησα ψηλοτρομαγμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top