Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτό ; https://www.omega-pharma.gr/181/category/greek/181/0/100/1/index.html

Γενικα τα κοιταω με μισο ματι ολα αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
xenical δεν έχω πάρει, απλά το έγραψα γιατί άκουσα ότι βοηθάει. Προσωπικά αποφεύγω οτιδήποτε σε μορφή φαρμάκου, παίρνω πολυβιταμίνες καθημερινά (1 τη μέρα), αλλά ως εκεί. Ακόμη και φάρμακα όπως depon κλπ για πονοκέφαλο ή για πόνους περιόδου προσπαθώ να μη παίρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γιατί παίρνεις πολυβιταμίνες; Τι σου χρειάζονται:
Δεν είναι και τόσο αθώες αν το κάνεις τόσο συχνά.
Μια ισορροπημένη διατροφή, μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ο λόγος που παίρνω είναι γιατί είμαι πολλές στο γραφείο και σπάνια στο σπίτι, παραμόνο αργά το βράδυ - τις περισσότερες μέρες της βδομάδας. Επίσης δεν ξέρω να μαγειρεύω..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πως πάνε οι διαιτουχες"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όχι άσχημα αλλά όχι κι όπως θα ήθελα....
χάνω βέβαια σταθερά 1κιλό τη βδομάδα
δλδ έχω χάσει σύνολο 2 κιλά :P

απλά όπως είχα πει και πιο πριν, περίμενα ότι ειδικά τον πρώτο καιρό θα χάνω πιο εύκολα... αλλά δεν το βλέπω!
βέβαια, οι ορμόνες μου δεν έχουν επανέλθει στα φυσιολογικά τους επίπεδα... μεχρι προχτές είχα ακόμα αίμα απ τον τοκετό (30 μέρες περίοδο :knife:), ο οργανισμός μου έχει ακόμα κατακρατημένα υγρά και το βλέπω.. τα πόδια μου είναι ακόμα ψιλοπρισμένα...

ξεκίνησα από δευτέρα και παίρνω και λεκιθίνες να δω αν υπάρχει κάποια διαφορά αυτή τη βδομάδα και θα σας πω :)
Πάντως, σύντομα θα ξεκινήσω και γυμναστικούλα (μόλις το επιτρέψει ο γιατρός) και θα βοηθήσει κι αυτό!

Υπάρχει στόχος... θέλω στη βάφτιση του χρόνου να είμαι θεά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα κιλό την εβδομάδα είναι το ιδανικό! Εγώ παλιά, όταν είχα κάνει δίαιτα, έχανα μισό. Τέλεια, basta γερά, ήδη σε 10 μέρες θα δεις μεγάααααααλη διαφορα!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μπα... όταν πηγαίνεις για απώλεια 25 κιλών, δε νομίζω ότι χάνοντας 3-4 κιλά βλέπεις μεγάλη διαφορά....
η διαφορά θα φανεί στην πρώτη δεκάδα κιλών :P

θα βαστήξω όμως! είπαμε... έχω στόχο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο μπαμπάς μου όταν έχασε 20 κιλά μας έλεγε, πάνω στις 3 εβδομάδες ένιωθε ξεφουσκωμένος, μετά το μηνα πιο υγιής και στο δίμηνο, στα 8 σημαδιακά κιλά, άρχισε να ακούσει από όλους κοπλιμέντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάλι θα αργήσω να ακούσω κοπλιμέντα :P
και να σου πω γιατί....
θέλω καταρχάς να χάσω άλλα 4-5 κιλά που είναι της εγκυμοσύνης... ένας μήνας δλδ και θα γίνω απλά στα χάλια που ήμουν πριν μείνω έγκυος :P
δεν πρόκειται λοιπόν να καταλάβει κανένας (εκτός εμού και του άντρα μου) ότι έχω χάσει αυτά τα κιλά
ο κόσμος θα αρχίσει να βλέπει την διαφορά αν χάσω 5-6 κιλά απ αυτά που είχα πάρει ΠΡΙΝ μείνω έγκυος :/

δεν πειράζει όμως... έτσι κι αλλιώς δεν το κάνω για τον κόσμο αλλά για μένα (και τον άντρα μου :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό πάνω απ' όλα. ʼλλωστε, αφού ξεφουσκώσεις τελείως από τις κατακρατήσεις, θα φανεί!
Γερά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μου φαίνεται κουεδάκι ότι πρέπει να σε δούμε εμείς για να σου πούμε ότι "γουάου! αδυνάτισες!".. πρέπει να πάρεις γνώμη τρίτων που έχουν να σε δουν από την γέννα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κι εγώ έχω χάσει 2 κιλάκια και συνεχίζω ακάθεκτη :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudess f

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rudess f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Η ουσία στην απώλεια κιλών είναι να τα χάνεις σταδιακά και να τα διατηρείς.. και κυρίως....χωρίς να φτάνεις σε ακρότητες.. πολύ νερό και κίνηση (γυμναστική, περπάτημα, χορός.. ότι αρέσει στον καθένα..) και δε χρειάζεται να στερούμαστε κάτι. .ακόμη και γλυκάκια μπορεί να φάει κάποιος και όχι απαραίτητα χωρίς ζάχαρη ή χωρίς λιπαρά.. κανονικά! εγώ έτσι κατάφερα να χάσω τουλάχιστον.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν έκοψα την δίαιτα εδώ και ένα μήνα, απο τότε ρώγοντας με συντήρηση έχασα 4 κιλά,7- 8 ευδομάδες δίαιτα και γυμναστική και έχασα 2-3 κιλά με κόπο, τώρα που καταλάθος ζυγήστηκα, έδειχνε ότι έχασα 4:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, έπρεπε να είχες χάσει 6-7 και δείχνει 4?
Περιμένεις περίοδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα, έπρεπε να είχες χάσει 6-7 και δείχνει 4?
Περιμένεις περίοδο?

Είχα κόψει την δίαιατα που έκανα με τόσο κόπο,(7-8 ευδομάδες δίαιτας-γυμναστικής) άν θυμάσε έιχα χάσει 2-3 κιλά και εκνευριζόμουν.

Τότε κόβω την δίαιτα και απλά προσέχω τι τρώω. Μέσα σε 1 μήνα έχασα 4 κιλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Aντε, καλο αυτό!!! Μήπως κιόλας η συντήρηση που κανεις είναι πιο υγιεινή, μήπως πήρε μπρός και ο μεταβολισμός σου... ;) Πολλά κιλά ,εύγε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Aντε, καλο αυτό!!! Μήπως κιόλας η συντήρηση που κανεις είναι πιο υγιεινή, μήπως πήρε μπρός και ο μεταβολισμός σου... ;) Πολλά κιλά ,εύγε!!!

Η συντήριση παραμένει, δεν ήθελα να χάσω ότι με κόπο απέκτησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω χανω λιγα αλλα σταθερα 2 κιλα μεχρι τωρα.εχω αλλα 8 συνολο.για να δουμε τι θα κανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top