Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
βασικά η ουρουγουάη είναι ακριβώς η ομάδα του 2010. κυριολεκτικά όμως :Ρ
γι'αυτό δε θα προχωρήσει φέτος. οι ίδιοι παίκτες με τότε +4 χρόνια στην πλάτη. δεν έχουν κάνει σχεδόν καθόλου ανανέωση.
περιμένουμε να την δούμε με σουάρες όμως.
το ιταλία-αγγλία ήταν ίσως το καλύτερο ματς ως τώρα. ο πίρλο είναι ΜΑΓΕΙΑ. αξίζει να υποστηρίξεις την ιταλία για πάρτη του.
το μουντιάλ ως τώρα είναι το καλύτερο που έχει γίνει απ'το 1998 της γαλλίας. μακάρι να συνεχίσει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γτ το χαρακτηρίζεις ως το καλύτερο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τελικα η εθνικη Ελβετιας ειχε κανεναν Ελβετο στην ομαδα ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
το χαρακτηρίζω ως το καλύτερο μετά το 1998, γιατί του 2002 ήταν μάπα με σκανδαλώδες σπρώξιμο στην νότιο κορέα, το 2006 ήταν μόνο οργανωτικά καλό χωρίς ιδιαίτερο θέαμα, του 2010 άγευστο και άχρωμο, με τις βουβουζέλες να μας τρυπάνε τα αυτιά και πολύ λίγες ομάδες να παίζουν καλά. ενώ το φετινό μουντιάλ ως τώρα έχει πολλά γκολ, ανατροπές, αλλά κυρίως παιχνίδια που δεν βαριέσαι. ακόμα και όταν μιλάμε για ένα εκουαδόρ-ελβετία. νωρίς είναι ακόμα, γι'αυτό είπα ως τώρα. αλλά η 1η αγωνιστική είναι μακράν πιο συναρπαστική απ'αυτή του 2002, του 2006 και του 2010.
εγώ έκανα σύγκριση μεταξύ αυτών των μουντιάλ.
άρα ρε συ Σωτήρη13, το "Έλα μου ντε" που αναρωτήθηκες, ήταν το λιγότερο ΑΣΤΟΧΟ. i mean...είσαι 16 χρονών ρε παλικάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες και έχοντας παρακολουθήσει μόνο τα μουντιαλ 06 και 10 έχεις ένα δίκιο, αλλά αυτό χαρακτηρίζεται απο τα διαιτητικά λάθη.

Το Ελβετία - Εκουαδόρ δεν το είδα, αλλα ματσάρα ήταν το Αγγλία - Ιταλία και επίσης έχω ένα προαίσθημα ότι λίγα είναι τα ψωμιά της Γαλλίας δεν ξέρω πόσο μπορεί να πάει... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
η Γαλλία θα περάσει από τους ομίλους
μόνο κ μόνο επειδή «είχε» εύκολη κλήρωση
αλλά μέχρι εκεί
παραπέρα δεν πάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Στην αρχη ηταν κακο λωγο της διαιτησιας.
Να ρωτησω σημερα επαιξα.
Γερμανια Πορτγαλια 1
Γκανα Ηπα 2
Ιραν Νιγηρια 2
Τι λετε θα τα ποιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Γκανα Ηπα 2

Η Γκανα μου φαινεται πολυ πιο ποιοτικη ομαδα. Ειδικα στο κεντρο γινεται πανηγυρι:
Εσσιεν, Κεβιν Μποατενγκ, Μουνταρι, Ασαμοα.
Επισης νεανικη ομαδα και ελαφρως τρεχαντιρια. Θεωρω "εκπληξη" να νικησουν οι ΗΠΑ. Αλλα στην μπαλα ολα γινονται.

Στις ΗΠΑ αυτον που ξεχωρισω ειναι μπροστα τον Αντιντορ. Κατα τα αλλα ενταξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
η γκάνα το 2010 ήταν σούπερ. αν είχε βάλει το πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της παράτασης με ουρουγουάη, θα είχε πάει στην 4αδα. την στηρίζουμε λοιπόν, αν και δεν έχω ιδέα πως θα είναι φέτος. ούτε εμένα μου γεμίζει το μάτι η γαλλία φέτος, αν και τρελαίνομαι για το δίδυμο ματουιντί-πογκμπά στα χαφ.
η αργεντινή χθες ήταν πολύ μέτρια, δεν ξέρω. εγώ ως τώρα έχω ξεχωρίσει ολλανδία και ιταλία. οι ιταλοί (όπως και οι άγγλοι) είναι ίσως η πρώτη διοργάνωση που έχω παρακολουθήσει στην οποία βλέπονται πολύ ευχάριστα. σήμερα το πορτογαλία-γερμανία ελπίζω να είναι πολύ καλό.
α, και κάτι άλλο. τα μάτια σας στο βέλγιο αύριο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το είδα το Οβερ της Γερμανίας, γτ δεν το έπαιξα...
Θα μου βγουν οι προβλέψεις σήμερα και θα κλαίω τα λεφτά που θα κέρδιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν τη σχολιάζω καν την πορτογαλία. :hehe: Να δούμε τώρα άλλα 3 γκολ άνετα βάζει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οι τραμπουκισμοί του Πεπε δεν περνάνε στο Μουντιάλ, να το καταλάβει επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μεγάλος μαλάκας όμως. Τελείως ανώριμη και αντιαθλητική η κίνηση του δικαίως πήρε κόκκινη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crooked

Νεοφερμένος

Ο Crooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μακάρι φέτος να το σηκώσουν ή η γερμανία ή η ολλανδία.


ο ρονάλντο σήμερα δεν κάνει τα καραγκιοζιλίκια του; δεν πειράζει θα βάλει στο τέλος κανένα γκολ με μούφα πέναλτι και θα δείξει κοιλιακούς, ενώ σε όλο το παιχνίδι ήταν άφαντος! ξέρει αυτός. ή το πολύ πολύ να βάλει κλασσικά τα κλάματα.



όπως λέει και αυτός που περιγράφει τον αγώνα ''τον έχουμε συνηθίσει να κλαίει από το 2004''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Έτσι Η Γερμανία ! Δεν αφήνει κανενα όρθιο. Πέρσυ την Αργεντινή του Μέσι με 4, φέτος την Πορτογαλία του Ρονάλντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ο σχολιασμός έχει πιάσει νέα χαμηλά επίπεδα στην ελληνική Tv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Έτσι Η Γερμανία ! Δεν αφήνει κανενα όρθιο. Πέρσυ την Αργεντινή του Μέσι με 4, φέτος την Πορτογαλία του Ρονάλντο.
Σιγά τις ομάδες μωρέ. Που την είχαν για θεά την αργεντινή επειδή ο μαραντόνα το έπαιζε ντιβάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Σιγά τις ομάδες μωρέ. Που την είχαν για θεά την αργεντινή επειδή ο μαραντόνα το έπαιζε ντιβάρα.

Μα Ακριβως αυτο! Αν και δεν ειναι ιδιαιτερες ομαδες πολλοι νομιζουν οτι θα σκισουν μονο και μονο επειδη στην καθε μια παιζει ο Μεσι κι ο Ροναλντο. Στο προηγουμενο μουντιαλ το ειχα ευχαριστηθει που η Αργεντινη ειχε χασει με τετοιο σκορ. Ο Μαραντονα κι ολο το team το ειχαν δεδομενο οτι θα φτασουν τελικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μα Ακριβως αυτο! Αν και δεν ειναι ιδιαιτερες ομαδες πολλοι νομιζουν οτι θα σκισουν μονο και μονο επειδη στην καθε μια παιζει ο Μεσι κι ο Ροναλντο. Στο προηγουμενο μουντιαλ το ειχα ευχαριστηθει που η Αργεντινη ειχε χασει με τετοιο σκορ. Ο Μαραντονα κι ολο το team το ειχαν δεδομενο οτι θα φτασουν τελικο.
Ναι ρε συ όσο καλός παίκτης και να είναι ο μέσι ή ο ρονάλντο δεν παίζουν μόνοι τους. Έχει σημασία όλη η εντεκάδα. Και μιλάει τώρα ο μαραντόνα για τον κασίγιας ότι είναι μάπα τερματοφύλακας που αυτός σαν προπονιτής ήταν μόνο όνομα και δεν ήξερε που του παν τα τέσσερα στον πάγκο. Όταν ο κασίγιας το '10 έπιανε τα τετ α τετ του ρόμπεν το ένα μετά το άλλο και κρατούσε στην εστία το μηδέν ήταν ανίκανος πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top