Turbo-x ή acer

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δεν βγήκε τελευταία. Κάπου στη μέση είναι.
Humph ξανακοίταξα τη λίστα και από πρόπερσι που ήταν τελευταία φέτος βγήκε πρώτη.....

You win this time 932df0a57b....but I will not give up :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic91

Νεοφερμένος

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μέσα στην ποιότητα είσαι :lol:
Ενα μηχανημα που δουλευει κατα μεσο ορο 8,30-9 ωρες τη μερα ειναι φυσιολογικο καποια στιγμη να αρχησει να φθηρετε.

Και ένα huyndai να αγοράσεις, θα αντέξει 20 χρόνια. Αλλά αλλιώς είναι το huyndai αλλιώς το AUDI ή VolksWagen
Συγκρινεις τελειως ανομια πραγματα.Το αμαξι το αγοραζεις για διαφορες δουλειες σε μεταφερει με διαφορεετικες,ταχυτητες με διαοφρετικη ασφαλεια,με διαφορετικες ανεσεις και πιθανων να σου προσδιδει για καποιους κυρος.Στα laptop δεν υπαρχει κατι τετοιο γιατι περα απο το κουτι δεν μπορεις να ξερεις τι κρυβει ο αλλος απο κατω.
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι το 2010 ένας φορητός ζυγίζει πάνω από 3.0 kg και έχει πάχος πάνω από μια ίντσα. Και φυσικά μια μπαταρία τουλάχιστον 4 ωρών. Και ανάλυση τουλάχιστον 1440Χ900
Αν δεις στο plaisio δεν υπαρχει ουτε ενα laptop acer που να ξεπερνα τα 2,8 kg.Τα λαπτοπ το εχεις για καποιες δουλειες σιγα μην κατσω να δω hd ταινια σε laptop ή να παιξω παιχνιδι σε αυτο.:nono:Μονο εαν ειμαι εκτος σπιτιου και βαριεμαι τρελα:PΤεσπα εαν θες να χρησωνεις την apple μονο και μονο για να το πουλας μουρη και νιωθεις λιγο περισσοτερο αμερικανακι τι να σου πω;;;Εγω θα επενδυα λιγο διαφορετικα τα χρηματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Έχω ένα λειτουργικό που πάει σφαίρα, δεν κολάει ιούς, είναι απόλυτα συμβατό με οποιαδήποτε συσκευή, το μηχάνημα έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής, την καλύτερη μπαταρία στον κόσμο, και φυσικά αντοχή στο χρόνο. Το mac μου δεν θα κολήσει ποτέ, δεν θα βγάλει ποτέ μπλε οθόνη, δεν θα κολήσει ιό, δεν θα αργήσει, δεν θα κάνει restart, δεν θα πρέπει να το έχω συνεχώς στην πρίζα, ούτε να χαλάω τα μάτια μου. Χρόνος εκκίνησης: 31 δευτερόλεπτα. Χρόνος εκκίνησης από sleep mode: <1 δευτερόλεπτο. Τα mac λοιπόν έχουν απόδοση και κατα συνέπεια δεν είναι ακριβά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Έχω ένα λειτουργικό που πάει σφαίρα, δεν κολάει ιούς, είναι απόλυτα συμβατό με οποιαδήποτε συσκευή, το μηχάνημα έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής, την καλύτερη μπαταρία στον κόσμο, και φυσικά αντοχή στο χρόνο. Το mac μου δεν θα κολήσει ποτέ, δεν θα βγάλει ποτέ μπλε οθόνη, δεν θα κολήσει ιό, δεν θα αργήσει, δεν θα κάνει restart, δεν θα πρέπει να το έχω συνεχώς στην πρίζα, ούτε να χαλάω τα μάτια μου. Χρόνος εκκίνησης: 31 δευτερόλεπτα. Χρόνος εκκίνησης από sleep mode: <1 δευτερόλεπτο. Τα mac λοιπόν έχουν απόδοση και κατα συνέπεια δεν είναι ακριβά

Εφαρμογές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Αλλά και στην περίπτωση που κάποιος θέλει windows, εγώ προσωπικά πιστεύω πως ένα dell, ή ένα lenovo θα κάνει τη δουλεια
-----------------------------------------
Εφαρμογές;

ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Microsoft Office, ΟΛΑ τα προιόντα της Adobe και ΕΑ. Και φυσικά υπάρχουν χιλιάδες εταιρίες που ειδικεύονται στα mac. Π.χ, δεν έχεις Nero, έχεις Toast που κάνει την ίδια ακριβώς δουλειά για τα ίδια λεφτά. Και φυσικά η apple δεν σε αφήνει έτσι. Βγάζει και η ίδια εκατοντάδες προγράμματα, τα οποία είναι πλήρως συμβατά με τις εφαρμογές των windows. Επίσης, μπορείς να έχεις και skype, firefox, Quark κτλ. 100% Συμβατότητα με τις ιντερνετικές εφαρμογές
-----------------------------------------
Δεν τίθεται θέμα εφαρμογών. Και να σου πω πως κάποια πακέτα όπως το final cut studio ή το aperture που είναι για studio δεν υπάρχουν αντίστοιχα για windows
-----------------------------------------
Όλα τα αρχεία που ανοίγουν τα windows (εκτός φυσικά τα αρχεία των ίδιων των windows, π.χ exe κτλ, που τρέχουν, αλλά μόνο με emulator) τα ανοίγει, με περισσότερη ευκολία θα έλεγα (αφού δεν θες extra προγράμματα) το mac
-----------------------------------------
+ Ότι έχει σχεδόν όλους τους drivers out of the box
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τι εννοείτε να δουλεύει χωρίς μπαταρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Όχι, τα νέα mac έχουν διάρκεια στη μπαταρία 7 ώρες, ανεξάρτητα το μοντέλο και το μέγεθος. ΚΑΝΕΝΑ pc σε αυτήν την κατηγορία δεν έχει τόσο καλή μπαταρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αυτό ήταν απάντηση σε εμένα;:P(δνε κτλβ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Όχι, τα νέα mac έχουν διάρκεια στη μπαταρία 7 ώρες, ανεξάρτητα το μοντέλο και το μέγεθος. ΚΑΝΕΝΑ pc σε αυτήν την κατηγορία δεν έχει τόσο καλή μπαταρία


https://www.shopping.hp.com/webapp/s...odexp/hhoslp/psg/notebooks/ENVY/ENVY13_series
Up to 18.75 hours of battery life with an optional slice battery

Για φαντάσου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
OPTIONAL SLICE BATTERY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
καλυτερα ειναι τα turbo-x
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Και επειδή το έψαξα, εννοεί τις ώρες που έχεις από τη μία μπαταρία
+ τις ΩΡΕΣ από την extra μπαταρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
OPTIONAL SLICE BATTERY

Φυσικά, γιατί είναι customizable. H κανονική μπαταρία έχει τη μισή περίπου διάρκεια (που πάλι είναι μεγάλη).
Επίσης απ' ότι είδα και στα macbooks η διάρκεια εξαρτάται από το μοντέλο Nvidia που έχεις.


Όπως και να 'χει, θέλω να καταλήξω πως τα macs δεν είναι τα μοναδικά με δυνατή μπαταρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Αυτό που δείχνεις καταρχήν είναι MBP
Τώρα, κυμαίνεται από 6 μέχρι 8, αλλά συνήθως είναι 7 ώρες
-----------------------------------------
Είναι τα μοναδικά με τόσο καλή standard μπαταρία. Γιατί υπάρχουν και μπαταρίες που είναι στο μέγεθος γενήτριας και διαρκούν 2-3 μέρες, εντάξει, το θέμα είναι να είναι μέσα στην τιμή, και να μην επιβαρύνουν το φορητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top