Με τι κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Με τί κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Μέσα Μαζικής Μεταφοράς

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Με τα πόδια

    Ψήφοι: 18 45.0%
  • Ποδηλατο

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Μηχανακι/Μηχανη

    Ψήφοι: 2 5.0%

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
9 ευρώ για 10 χιλιόμετρα είναι σχετικά καλή τιμή. Θα μπορούσε να είναι πιο φτηνά φυσικά. Ένα ταξί πόσο θα έπαιρνε για αυτή τη διαδρομή;

Ε θα επαιρνε +30% περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι μπορεί να εγγυηθεί κανεις οτι θα παραμείνει φθηνό. Για μια γιαγιά ή παππου που αναγκαστικά παίρνει ταξί... και τα μισά να πληρώνει είναι λύτρωση. ΑΣΕ που δεν θα τους εξυπηρετεί ουτε το μέτρο. Αλλωστε δεν είναι τα μόνα ατομα που έχουν κινητικά προβλήματα...

Η γιαγια που δεν θα μπορει να παρει το μετρο, δεν θα παρει ουτε uber. Θα παρει κλασικο κιτρινιαρη.

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο να παει το uber στη Θεσσαλονικη, καθε αλλο. Απλα 1. δεν θα λυσει το μεγαλο προβλημα 2. δεν εχει τοσο γερη παρουσια στην Ελλαδα για να επεκταθει και σε δευτερη πολη οταν ηδη δεν καλυπτει ολοκληρη την πρωτη. Πιο πιθανη επεκταση θα ειναι στη Ροδο γιατι εχει ξενους που το ξερουν ηδη και ο ενας απο αυτους που συμμετεχει στην uber Ελλαδας ειναι Ροδιτης και νομιζω εχει την Toyota στα δωδεκανησα για αυτο και τα αυτοκινητακια της Uber ειναι Yaris με ροδιτικες πινακιδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ τις μετακινήσεις μου τις κάνω συνήθως μέσω ftp...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Εγώ τις μετακινήσεις μου τις κάνω συνήθως μέσω ftp...
Διακτινιζεσαι μαζι με τα δεδομενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μιας και δεν οδηγώ, κινούμαι με μετρό τραμ, λεωφορείο, αλλά περπατάω και πολύ. Σκέφτομαι βέβαια να ναυλώσω μια γαϊδούρα για τις μετακινήσεις μου. Οικολογικότατο μέσο! Πώς σας φαίνεται;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Μιας και δεν οδηγώ, κινούμαι με μετρό τραμ, λεωφορείο, αλλά περπατάω και πολύ. Σκέφτομαι βέβαια να ναυλώσω μια γαϊδούρα για τις μετακινήσεις μου. Οικολογικότατο μέσο! Πώς σας φαίνεται;:P

:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιας και δεν οδηγώ, κινούμαι με μετρό τραμ, λεωφορείο, αλλά περπατάω και πολύ. Σκέφτομαι βέβαια να ναυλώσω μια γαϊδούρα για τις μετακινήσεις μου. Οικολογικότατο μέσο! Πώς σας φαίνεται;:P

Και απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να έχεις αρκετές φίλες που έχουν τα προσόντα γι'αυτό το ρόλο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Και απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να έχεις αρκετές φίλες που έχουν τα προσόντα γι'αυτό το ρόλο.:P

Βρε αγόρια, γιατί μιλάτε όλο με γρίφους σήμερα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Προσπαθούμε να αποκρυπτογραφήσουμε τι είναι η ναύλωση γαιδούρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για τις μεγάλες πόλεις το καλύτερο και πιο οικονομικό μέσο είναι το μηχανάκι. Για τις μικρές είναι το ποδήλατο. Το καλύτερο μέσο όμως και πιο οικονομικό για όλες τις συνθήκες χωρίς υποχωρήσεις είναι το αυτοκινητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_kl

Νεοφερμένος

Η Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γιατί στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα βρε παιδιά; Εγώ χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ειλικρινά έχω απελπιστεί από την αργοπορία, την απλησιά μερικών ανθρώπων και την άπειρη κίνηση ειδικά τα πρωινά. Θα μου πεις, κουκλίτσα μου εσύ μένεις και στην άκρη του θεού και πρέπει να αλλάξεις 4 συγκοινωνίες για να πας στην σχολή ή την δουλειά συγκριτικά με τους τυχερούς που μένουν κοντά στο κέντρο ή σε μετρό/τρένο. Αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Γιατί στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα βρε παιδιά; Εγώ χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ειλικρινά έχω απελπιστεί από την αργοπορία, την απλησιά μερικών ανθρώπων και την άπειρη κίνηση ειδικά τα πρωινά. Θα μου πεις, κουκλίτσα μου εσύ μένεις και στην άκρη του θεού και πρέπει να αλλάξεις 4 συγκοινωνίες για να πας στην σχολή ή την δουλειά συγκριτικά με τους τυχερούς που μένουν κοντά στο κέντρο ή σε μετρό/τρένο. Αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.

Κουραστηκα και μονο που το διαβασα

@Fockos ρε φιλε οντως θεωρεις το αυτοκινητο πιο οικονομικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_kl

Νεοφερμένος

Η Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κουραστηκα και μονο που το διαβασα

Που να δεις εγώ πόσο κουράζομαι που το κάνω κάθε μέρα αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κουραστηκα και μονο που το διαβασα

@Fockos ρε φιλε οντως θεωρεις το αυτοκινητο πιο οικονομικο?

Τα μμμ είναι πιο φτηνά μόνο στην περίπτωση που χρησιμοποιείς μειωμένα εισητήρια και σετην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη. Στην επαρχεία το λεωφορείο δε συμφέρει.

Αν το αυτοκίνητο το χρησιμοποιούν παραπάνω από δύο άτομα τότε συμφέρει θαρρώ και στις μεγαλοουπόλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Για τις μεγάλες πόλεις το καλύτερο και πιο οικονομικό μέσο είναι το μηχανάκι. Για τις μικρές είναι το ποδήλατο. Το καλύτερο μέσο όμως και πιο οικονομικό για όλες τις συνθήκες χωρίς υποχωρήσεις είναι το αυτοκινητο.
Δεν ξέρω πού μένεις αλλά όταν μείνεις σε μικρή πόλη της Βόρειας Ελλάδας θα καταλάβεις ότι το ποδήλατο είναι πολύ, πολύ, ΠΟΛΥ κακή επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γιατί στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα βρε παιδιά; Εγώ χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ειλικρινά έχω απελπιστεί από την αργοπορία, την απλησιά μερικών ανθρώπων και την άπειρη κίνηση ειδικά τα πρωινά. Θα μου πεις, κουκλίτσα μου εσύ μένεις και στην άκρη του θεού και πρέπει να αλλάξεις 4 συγκοινωνίες για να πας στην σχολή ή την δουλειά συγκριτικά με τους τυχερούς που μένουν κοντά στο κέντρο ή σε μετρό/τρένο. Αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.

Σε νοιωθω ειδικα κατι λεωφορεια η τρολλευ οπως το 224 και το 15 πραγματικα ειναι για χριστοπαναγιες.Θυμαμαι οταν γυρνουσα απτο σχολειο (2:15) εντελως τυχαια εκεινη την βαρδια ο οδηγος εκανε σταση για καφε,οποτε επρεπε να περιμενω το επομενο δρομολογιο :mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Εντοπίστηκε Κυψελιώτης! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εντοπίστηκε Κυψελιώτης! :P

Χαχα κανει μπαμ ετσι; :P
Αλλαξα σχολειο δεν γινοτανε αυτο καθε μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γιατί στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα βρε παιδιά; Εγώ χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ειλικρινά έχω απελπιστεί από την αργοπορία, την απλησιά μερικών ανθρώπων και την άπειρη κίνηση ειδικά τα πρωινά. Θα μου πεις, κουκλίτσα μου εσύ μένεις και στην άκρη του θεού και πρέπει να αλλάξεις 4 συγκοινωνίες για να πας στην σχολή ή την δουλειά συγκριτικά με τους τυχερούς που μένουν κοντά στο κέντρο ή σε μετρό/τρένο. Αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.

Θεμα τυχης ειναι αμα εισαι φοιτητης και δεν μπορεις να διαλεξεις. Αν πληρωνεις εσυ για το σπιτι σου ειναι ηλιθιο να μεινεις στην αλλη ακρη της Αθηνας απο εκει που δουλευεις. Οσο για το αν ειναι καλυτερη η κατασταση, ναι, πολυ. Γιατι αν σε εκνευριζουν τα λεωφορεια στην Αθηνα, σκεψου οτι στη Θεσσαλονικη τα παιδακια εχουν μονο αυτα ενω εδω εχουμε και μεσα σταθερης τροχιας που τις περισσοτερες ωρες της μερας προσφερουν πολιτισμενη μετακινηση. Οκ εκτος απο τον ηλεκτρικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top