Με τι κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Με τί κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Μέσα Μαζικής Μεταφοράς

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Με τα πόδια

    Ψήφοι: 18 45.0%
  • Ποδηλατο

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Μηχανακι/Μηχανη

    Ψήφοι: 2 5.0%

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Υπομονή, μέχρι να βρεθεί κάποια... ρεαλιστική λύση :P


Αφού βέβαια έχουν προηγηθεί κάποια πειράματα, για την ασφάλεια του διακτινισμού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jon Snow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Valar Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.


χρόνιααααα τώρα............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όταν είμαι στο χωριό ή στην πόλη μου, με τα πόδια. Όταν θέλω να πάω απο το χωριό στην πόλη αναγκαστικά με αυτοκίνητο επειδή υπάρχει ένα δρομολόγιο την ημέρα. :P

Σε άλλες πόλεις που έχω πάει είτε αστικό, είτε με τα πόδια. :) Ως φοιτήτρια σκέφτομαι να μετακινούμαι με ποδήλατο πάντως, αλλά και αστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μονο τον ΟΑΣΑ να γαμησουν; Ερχεται η σειρα των Θεσσαλονικιων να νιωσουν το ποσο ωραια ειναι το να πηδαει η κυβερνηση τις αστικες συγκοινωνιες. Τουλαχιστον εχετε σαν προεδρο ιστορικο στελεχο της αριστερας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν έχετε δει την σχολή στην Φλώρινα, το ΤΕΙ είναι κυριολεκτικά πάνω στο βουνό, έξω από την πόλη! Πάνω στο βουνό! Θέλει μισή ώρα με τα πόδια για να φτάσει κάποιος εάν μένει κέντρο, βάλε άλλο τόσο περίπου τον χειμώνα που ρίχνει χιόνι μέχρι το γόνατο! Ειδικά στην ζέστη, η απόσταση δεν παλεύεται... Με λεωφορείο εντάξει, 10 λεπτά το πολύ!

Δεν ξέρω πιο είναι χειρότερο... αν ακούω βέβαια ότι θέλεις 3 λεωφορεία τα οποία είναι τίγκα στον σαρδελο-κόσμο, νομίζω προτιμώ να ανεβαίνω το βουνό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μην μου λες τέτοια για την Φλώρινα, δήλωσα αγροτικά και εκεί και δεν έχω αμάξι :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Καλά το αμάξι στην Φλώρινα, το χειμώνα, είναι άχρηστο, ενημερωτικά :D

Καλά είμαστε, εδώ το λένε "Μικρή Ελβετία" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν θα είμαι μέσα στην Φλώρινα chico, θα είμαι στα χωριά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Καλά το αμάξι στην Φλώρινα, το χειμώνα, είναι άχρηστο, ενημερωτικά :D

Καλά είμαστε, εδώ το λένε "Μικρή Ελβετία" :D

Τα λεωφορεία δεν λειτουργουν με τις παγωνιες και τα χιόνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μην μου λες τέτοια για την Φλώρινα, δήλωσα αγροτικά και εκεί και δεν έχω αμάξι :no:

δεν ειναι δεδομένο οτι θα εισαι στο χωριό. Εμας μας χώνουν στο νοσοκομειο και στα χωρία μας πάμε 2, 3 φορές την βδομάδα και το αυτοκίνητο είναι απαραίτητο δυστυχώς. Πριν πας πάρε τηλέφωνο το κέντρο υγείας ή το ιατρείο να σου πούνε τι κάνουν αυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ρώτησα παιδί που είναι εκεί, εφημερίες στην Φλώρινα και 3 φορές/εβδομάδα επισκέψεις στα χωριά, αλλά νομίζω ότι είμαστε πολύ off :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Καθαρίζουν τους δρόμους, όμως στο πολύ χιόνι τα κόβουν. Πέρσι τον χειμώνα, κάποιες μέρες δεν είχαμε λεωφορεία και οι σχολές είχαν κλείσει. Έπρεπε βέβαια να φτάσουμε -11 για να τις κλείσουν :D Φτάσαμε και -22 αλλά για μία-δύο ημέρες, γενικά ήταν σταθερό στους -11!

Αμάξι με αλυσίδες και σιγά σιγά εδώ, και είσαι κομπλέ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χριστέ μου, θα αφήσω τα παγωμένα μου κόκαλα εκεί :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Σήμερα μου είπαν ντόπιοι ότι ένα στα τέσσερα χρόνια κάνει τόσο βαρύ χειμώνα. Άλλοι λένε πως σε πολύ ζεστά καλοκαίρια, κάνει βαρύ χειμώνα. Θα δούμε φέτος :D

Ωραία είναι, ρομαντικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Τα πιο σικ άτομα κυκλοφορούν με τα δερμάτινα, αυτά με την γούνινη επένδυση μέσα, οπότε δεν φαίνονται τόσο ντούκια από τα ρούχα :D Και εγώ με τέτοιο την έβγαλα (+ κολάν κάτω από το τζιν, δύο ζευγάρια κάλτσες, δύο μπλούζες) αλλά είπαμε, μια χαρά, ρομαντικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
:cold::cold::cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Στις περιοχες με κρυο κλιμα το παν ειναι ενα πολυ γερο παλτο. Το να γινεις σαν κρεμμυδι τελικα δε βοηθαει τοσο πολυ, ασε που κατανταει ενοχλητικο. Και επισης, γαντια και χοντρες καλτσες.

Εχω βγαλει εβδομαδα με -30 και ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά καθίστε να πάω πρώτα και θα την βρω την άκρη :D
Μ' άρεσε πάντως η άμεση ανταπόκριση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top