Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η πρώτη σχέση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 13:34, 24-09-06:

Σε ποια ηλικία κάνατε την πρώτη σας σοβαρή σχέση και πόσο χρόνο κράτησε ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 13:47, 24-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από princess
20-[ελπίζω για πάντα]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 13:59, 24-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
20-[ελπίζω για πάντα]
Ακριβώς το ίδιο!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:40, 24-09-06:

Εγώ δυστυχώς δεν έχω κάνει ακόμα σοβαρή σχέση.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:05, 24-09-06:

Η πρώτη μου σοβαρή σχέση ήταν στα 15 και κράτησε ως τα 19
Καλά ήταν... δε μπορώ να πω....
Στάθηκα τυχερή στο σημείο του ότι δεν με χώρισε αλλά τον χώρισα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:30, 24-09-06:

15 παρα εναν μηνα την εκανα, το ποσο θα κρατισει μονο ο χρονος θα το δειξει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 16:32, 24-09-06:

Στα 16,5 μου και κρατησε...κανα δυο χρονια!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 17:12, 24-09-06:

Στα 18+. Κράτησε 5 χρόνια σχεδόν και έληξε αρκετά άδοξα και άσχημα.Δεν πειράζει όμως... Κρατάμε τα καλά και συνεχίζουμε

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 18:54, 24-09-06:

Στα 12.. κράτησε λίγους μήνες. Γενικά δεν έχω σταυρώσει σχέση διαρκείας.. (6 μήνες world record).

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 19:38, 24-09-06:

Στα 19. Κρατησε 2.5 χρονια. Με χωρησε γιατι ηθελε να ζησει τη ζωη της ως φοιτητρια Και βρηκε και δικαιολογια την αποσταση (Κοζανη-θεσσαλονικη..ελεος...)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:15, 24-09-06:

Στα 16 και κράτησε 4 χρονια.Δεν ήταν κακή, κατά διαστήματα πόληψη καλή και είμαστε οι sweethearts όλων... Αλλα τελικά χάρηκα που δεν κράτησε παραπάνω, είχα δώσει πολλά. Και με απογοήτευσε πολύ στο τέλος.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:28, 24-09-06:

13 και κράτησε 2 μήνες!

ΥΓ: Σοβαρή σοβαρή σοβαρή σχέση στα 16,5 μου για 9 μήνες.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 04:47, 25-09-06:

Εγώ απο τα 17 και κράτησε 3 χρόνια (μέχρι τα 20) μου. Αυτή ήταν 15-18 αντίστοιχα.

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Στα 19. Κρατησε 2.5 χρονια. Με χωρησε γιατι ηθελε να ζησει τη ζωη της ως φοιτητρια Και βρηκε και δικαιολογια την αποσταση (Κοζανη-θεσσαλονικη..ελεος...)
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Στάθηκα τυχερή στο σημείο του ότι δεν με χώρισε αλλά τον χώρισα
Δεν περίμενα να το ακούσω απο εσένα αυτό ΚΕ. Είσαι απο αυτούς που ενδιαφέρονται αν θα τους χωρίσουν οι άλλοι ή αυτοί; Κακώς... Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, απλά το βλέπεις πιο εγωιστικά. Ο λόγος που παρέθεσα και το απο πάνω είναι γιατί και εμείς χωρίσαμε γιατί αυτή θα πήγαινε φοιτήτρια μακριά (παρόλο που έκανα την επιλογή εγώ να μείνω κοντά ως φοιτητής), αλλά ουσιαστικά με "ανάγκασε" να την χωρίσω γιατί δεν ήθελε να το πει αυτή μάλλον.
Όπως και να έχει ήταν μια σχέση που με άλλαξε πολύ...

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:08, 25-09-06:

Στα 13 και κρατησε λιγοτερο απο 2 χρονια και με πολλα διαλειματα!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 12:47, 25-09-06:

πω πω αργησα εγω... στα 18 και κρατησε 2 χρονια..

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:11, 25-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Δεν περίμενα να το ακούσω απο εσένα αυτό ΚΕ. Είσαι απο αυτούς που ενδιαφέρονται αν θα τους χωρίσουν οι άλλοι ή αυτοί; Κακώς... Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, απλά το βλέπεις πιο εγωιστικά. Ο λόγος που παρέθεσα και το απο πάνω είναι γιατί και εμείς χωρίσαμε γιατί αυτή θα πήγαινε φοιτήτρια μακριά (παρόλο που έκανα την επιλογή εγώ να μείνω κοντά ως φοιτητής), αλλά ουσιαστικά με "ανάγκασε" να την χωρίσω γιατί δεν ήθελε να το πει αυτή μάλλον.
Όπως και να έχει ήταν μια σχέση που με άλλαξε πολύ...
Με παρεξήγησες
Ουδεμία σχέση δεν έχει αυτό που λες με αυτό που ισχύει....
θεωρώ ότι στάθηκα τυχερή που τον χωρισα και δεν με χώρισε γιατί ήταν ο ΠΡΩΤΟΣ μου.... ο πρωτος μου έρωτας... ο πρώτος που έκανα έρωτα μαζί του.... και δεν ΠΟΝΕΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ στον χωρισμό όσο θα πονούσα αν βιωνα και την απορριψη....
Οι κοπέλες εχουν ένα κατι τις συνηθως με τα πρωτα αγορια που κανουν ερωτα.... (το έχουμε αναλυσει και σε κάποιο αλλο θεμα αν θυμαμαι καλα )
ΠΟΝΑΝΕ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ αν τις χωρίσουν....
Δεν το έκανα για να τον προλαβω ΦΥΣΙΚΑ
Απλά έτσι ένιωσα κι έτσι έκανα.... η τύχη μου ήταν στο ότι δεν πόνεσα ΠΑΡΑ πολύ

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 19:28, 27-09-06:

Με χωρησε γιατι ηθελε να ζησει τη ζωη της ως φοιτητρια
Ακούγεται συχνά ο παραπάνω ισχυρισμός...δυστυχώς..

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 19:42, 27-09-06:

στα 19 μου, και κρατησε συνολικα 13 χρονια τα 11 οποια ηταν γαμος

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:45, 27-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
στα 19 μου, και κρατησε συνολικα 13 χρονια τα 11 οποια ηταν γαμος
Δλδ την παντρευτικες στα 21; Εμ πες το ετσι... (βασικα τωρα που σκευτομαι την ηλικια των γιων σου...)

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 15:23, 28-09-06:

Στα 16 και κράτησε σχεδόν 5 χρόνια. Ευτυχώς αν και λίγο πριν να είναι πολύ αργά κατάλαβα το λάθος!

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 07:16, 29-09-06:

την πρώτη σοβαρή σχέση μου -και μοναδική ως προς τη σοβαρότητα μέχρι στιγμής..- την έκανα στα 19 μου και κράτησε κοντά 2,5 χρόνια..

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 23:45, 29-09-06:

πρώτη σχέση, η μοναδική μέχρι τώρα και σοβαρή, στα 13 μου κ μετράει (χτύπα ξύλο) 9.5 χρόνια και ακόμα πάει!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 01:09, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
20-[ελπίζω για πάντα]
same here

εντιτ: με παρεσυρε ο ερωτας και ξεχασα να πω οτι η πρωτη σοβαρη μου σχεση ηταν στα 16 και κρατησε 9 μηνες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη io-io : 30-09-06 στις 01:13.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:45, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
πρώτη σχέση, η μοναδική μέχρι τώρα και σοβαρή, στα 13 μου κ μετράει (χτύπα ξύλο) 9.5 χρόνια και ακόμα πάει!!
!!!!!WOW!!!

σόρρυ αλλά εντυπωσιάστηκα! Είσαι... εξαίρεση!!!! Μπράβο έυχομαι όσο το θέλετε και είστε ευτυχισμένοι να συνεχίζετε πάντα καλά!!!

πως ορίζεται αλήθεια η "σοβαρή" σχέση? Διάρκεια? Ηλικία?Ποιότητα?Συναισθήματα? Εμπειρίες? Η αφορμή για τον προβληματισμό είναι ότι διάβασα κάποιες απαντήσεις εδώ του στυλ (να σαν την απο πάνω...16 χρονών κράτησε 9 μήνες [νο offence δεν το λέω για κακό!]. Είχα μια αντίστοιχη σχέση στα 16.5 μου περίπου αλλά δεν την μέτρησα ως "σοβαρή" και η απάντηση μου πχ εδώ δεν αναφερόταν σε αυτή. Πιο είναι το

κριτήριο για τον καθένα μας για να πει "έχω κάνει χ σχέσεις αλλά σοβαρές ήταν οι y από αυτές"

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 12:06, 30-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
!!!!!WOW!!!

σόρρυ αλλά εντυπωσιάστηκα! Είσαι... εξαίρεση!!!! Μπράβο έυχομαι όσο το θέλετε και είστε ευτυχισμένοι να συνεχίζετε πάντα καλά!!!

πως ορίζεται αλήθεια η "σοβαρή" σχέση? Διάρκεια? Ηλικία?Ποιότητα?Συναισθήματα? Εμπειρίες? Η αφορμή για τον προβληματισμό είναι ότι διάβασα κάποιες απαντήσεις εδώ του στυλ (να σαν την απο πάνω...16 χρονών κράτησε 9 μήνες [νο offence δεν το λέω για κακό!]. Είχα μια αντίστοιχη σχέση στα 16.5 μου περίπου αλλά δεν την μέτρησα ως "σοβαρή" και η απάντηση μου πχ εδώ δεν αναφερόταν σε αυτή. Πιο είναι το

κριτήριο για τον καθένα μας για να πει "έχω κάνει χ σχέσεις αλλά σοβαρές ήταν οι y από αυτές"

ευχαλιστώωωωω για τις ευχούλες!
και τώρα στο θέμα μας! σοβαρή σχέση για τον καθένα έχει διαφορετική έννοια. κάποιος που δεν είχε ποτέ μακροχρόνια σχέση, θα θεωρήσει ότι μια που θα κρατήσει περισσότερο από τις άλλες θα είναι πιο σοβαρή. από την άλλη οι περισσότεροι που ξέρω (μαζί κ γω) μετράνε την σοβαρή σχέση, ως η σχέση που θα σε γεμίζει και θα σε ολοκληρώνει σωματικά και ψυχικά. όταν υπάρχει χημεία δηλαδή, η οποία δεν εξατμίζεται με την πρώτη βροχή...
λοιπόν ποια ήταν για σένα αυτή η σχέση;;

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 12:26, 30-09-06:

Εγω παντως, εγραψα οτι η πρωτη σοβαρη μου σχεση ηταν στα 16, γιατι ηταν η πρωτη μου σχεση που υπηρχαν αισθηματα και απο τις 2 πλευρες, επικοινωνια, μια α ωριμοτητα, ε, και με εμαθε καποια πραγματα το ολο θεμα. Γενικα, οταν οριζουμε το "σοβαρη σχεση" λαμβανουμε υποψη μας και την ηλικια του καθενος, οποτε αλλο η σοβαρη σχεση στα 15-16, αλλο στα 20 κλπ

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 22:16, 30-09-06:

Το πρώτο μου μήνυμα ! Η πρώτη μου σχέση ήταν στα 18 και διήρκησε ένα χρόνο περίπου .

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 12:07, 01-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
wow!!!!!

Στα 19 και κράτησε 2 χρόνια και 7 μήνες.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:04, 02-10-06:

Στα 21,5 και κράτησε περίπου ενάμισι χρόνο.. Ως τότε είχα σχέσεις, αλλά καμία "με την βούλα"- ήταν πιο πολύ του στυλ "περνάμε καλά χωρίς δεσμεύσεις". Τον χώρισα εγώ όταν συνειδητοποιήσα πως, αν και τον αγαπούσα πολύ, ήταν αδύνατο, λόγω του χαρακτήρα του, να περάσω όλη την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του! (βοήθησαν και οι 2 κουτσουκέλες του! )

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:11, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess
στα 15 άν δεν κάνω λάθος, δευτέρα γυμνασίου, εκείνος 20 φίλος του αδερφού μου, ξεκίνησε στις 12ιουλίου και τελείωσε στις 27 οκτωβρίου, καλό του ήταν, στις 27 τον είδα στην παρέλαση αγγαλιά με άλλη, Σαββάτο, την Δευτέρα πλακωθήκαμε, τον έκανα μάυρο στο ξυλο και έτρεξε και με πρόδωσε στον αδερφό μου ο παλιο.... άντε μην πώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nar
H Nar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Nar Τα πτυχία copies κτώνται! έγραψε στις 00:40, 16-09-08:

Ήμουν 17 περίπου και εκείνος 19. Κράτησε κάτι παραπάνω από 1,5 χρόνο Δεν συνεχίσαμε λόγω απόστασης, όμως με το αγόρι αυτό μέχρι και σήμερα μιλάμε και τον βλέπω σαν έναν πολύ καλό φίλο άξιο εμπιστοσύνης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:04, 16-09-08:

Μου αρέσει αυτό, όταν η σχέση εξελίσσεται σε φιλία, σε ένα αδερφικό συναίσθημα. Το έχω δει σε αρκετούς γνωστούς μου και είναι μία σχέση στην οποία πιστεύω πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

paschouale

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paschouale
Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O paschouale SEX,DRUGS AND ROCK'N'ROLL έγραψε στις 02:17, 19-11-09:

Στα 18 και κράτησε περίπου 1,5 χρόνο...βέβαια με μία χαλαρή επανασύνδεση λίγους μήνες αργότερα αλλά ως εκεί...Την κοπέλα αυτή ακόμα την λατρεύω και την αγαπώ αληθινά και ας με πλήγωσε!Έχουμε ελάχιστες επαφές πλέον αλλά μου έμαθε τι θα πει αγάπη,έρωτας,πόνος,δάκρυ,πάθος και θέλω να είναι πάντα καλά και ποιος ξέρει κάπου,κάποτε μπορεί να ξαναβρεθούν οι δρόμοι μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:49, 19-11-09:

ποιος ξέρει κάπου,κάποτε μπορεί να ξαναβρεθούν οι δρόμοι μας!
Με πληγώνει αυτή η σκέψη. Αν την αγαπάς τόσο, γιατί δεν κάνεις τώρα μια προσπάθεια επανασύνδεσης;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:50, 19-11-09:

Γιατι προφανως εκεινη δεν...και η επανασυνδεση θελει δυο.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:16, 19-11-09:

Και τι τον κάνει να ελπίζει για το μέλλον;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:30, 19-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Και τι τον κάνει να ελπίζει για το μέλλον;
Θα σταματησει να ελπιζει, μολις την ξεπερασει.
Αν ομως κατα τη διαρκεια αυτης της προσπαθειας θελησουν και οι δυο, τοτε σταματα και η προσπαθεια, αρχιζει μια αλλη!
Χρονο θελει και αναζητηση, σε αλλον παιρνει λιγο, σε αλλον πολυ περισσοτερο.
Αλλωστε λενε πως η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια(οι αλλοι το λενε βεβαια) γιατι αν ρωτησεις εμενα προσωπικα, δεν ελπιζω αλλα κινουμαι με τα τωρινα δεδομενα. Τι να καθομαι να ελπιζω για αυριο? Θα ζω?

carpe diem: σε αυτο πιστευω

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 21-11-09 στις 21:47. Αιτία: split
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:59, 19-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
θα ηθελα να ρωτησω ολους οσοι ελπιζουν σε επανασυνδεσεις και σε ενα καλυτερο μελλον και γενικοτερα ονειρευονται το αυριο πως θαναι και καλυτερο.
Δε σας φερνει θλιψη αυτη η σκεψη?
Μονο εγω ξεχνω πως υπαρχει αυριο και νομιζω πως το τωρα(τωρα που σας γραφω, αυτα που κανω τωρα, αυτα που θα κανω σημερα και για τους επομενους κοντινους μηνες- κι αυτο με αμφιβολιες γιατι τα παντα ρει και ολα αλλαζουν- )εχει σημασια και φερνει την ευτυχια?
Αδυνατω, δεν μπορω, μου ειναι δυσκολο, μου μοιαζει φλιβερο, φανταστικο, εξωπραγματικο - πως να το πω αλλιως να γινω πιστευτη- να σκεφτομαι το αυριο!!
ειμαι του - βλεποντας και κανοντας κι οπου μας βγαλει- αλλιως στην αλλη περιπτωση περνουν τα χρονια και χανεις το νοημα σκεπτομενος/η για ενα αυριο που δεν ηρθε ποτε ετσι οπως το φανταστηκες.
...
Το "ευτυχώς" δεν πάει στο ότι μπορεί να υπάρξει επανασύνδεση, αλλά στην ελπίδα γενικά. Η ελπίδα είναι καλό πράγμα, χωρίς αυτήν η καθημερινότητα θα ήταν πολύ πιο μαύρη και οι προσπάθειες πολύ λιγότερες!

Φυσικά και το σήμερα είναι αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει πιο πολύ, φυσικά και αύριο μπορεί να αλλάξουν όλα ή ακόμα και να μην υπάρχουμε, όμως δεν μπορούμε να μη σκεφτόμαστε και το μέλλον καθόλου. Αν ήταν έτσι δεν θα σπουδάζαμε, δεν θα κάναμε καμία σχέση.
Όποτε αφού πρέπει να σκεφτόμαστε το μέλλον, γιατί να μην το σκεφτόμαστε αισιόδοξα, με την ελπίδα πως όλα θα γίνουν όπως θέλουμε;;; Γιατί όχι;
Δεν μπορώ να καταλάβω, τι θλίψη να σου δημιουργεί η αισιοδοξία;;;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

unknown

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη unknown
Ο unknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O unknown έγραψε στις 14:39, 19-11-09:

προσδιορισε το "Σοβαρη"..
η διαρκεια κ μονο την κανει σοβαρη ή οι καταστασεις που περνας μεσω αυτης της σχεσης (σοβαρες και α-σοβαρες καταστασεις)?

Παράθεση

paschouale

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paschouale
Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O paschouale SEX,DRUGS AND ROCK'N'ROLL έγραψε στις 21:42, 21-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Με πληγώνει αυτή η σκέψη. Αν την αγαπάς τόσο, γιατί δεν κάνεις τώρα μια προσπάθεια επανασύνδεσης;
Γιατί αυτήν τώρα είναι με άλλον και γω με άλλη,βέβαια αυτό είναι το λιγότερο.Πάλι στα ίδια να ξαναγυρίσω?Αφού το έκανα μια φορά και δεν έβγαλε πουθενά.Δεν ξέρω ότι και να σου πώ είμαι μπερδεμένος αλλά την θέλω την κοπέλα,1 χρόνος πέρασε απο τότε που χωρίσαμε οριστικά και ακόμα εκεί έχω μείνει ο χαζός.Καμία δεν μπορεί να με κάνει να την ξαχάσω...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:01, 22-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από paschouale
Γιατί αυτήν τώρα είναι με άλλον και γω με άλλη,βέβαια αυτό είναι το λιγότερο.Πάλι στα ίδια να ξαναγυρίσω?Αφού το έκανα μια φορά και δεν έβγαλε πουθενά.Δεν ξέρω ότι και να σου πώ είμαι μπερδεμένος αλλά την θέλω την κοπέλα,1 χρόνος πέρασε απο τότε που χωρίσαμε οριστικά και ακόμα εκεί έχω μείνει ο χαζός.Καμία δεν μπορεί να με κάνει να την ξαχάσω...
Τότε δε νομίζεις οτι αξίζει η προσπάθεια να την ξαναβάλεις στη ζωή σου και να προσπαθήσετε να είστε ξανά μαζί; Πες της αυτά που έγραψες εδώ,πού ξέρεις, μπορεί κι αυτή να νιώθει τα ίδια! Αν ο πρώην μου ένιωθε έτσι για μένα, θα ήθελα να υπήρχε κάποιος να του έλεγε να κάνει μια ακόμα προσπάθεια. Εξάλλου, τι είχες τι έχασες, θα σου φύγει η απορία.

Παράθεση

dimitrios_30

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitrios_30
Ο dimitrios_30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dimitrios_30 έγραψε στις 19:17, 23-11-09:

γεια σας!έκανα την πρώτη μου σχέση 28 χρονών.Τα έδωσα όλα σε έναν άνθρωπο που δεν ήξερε τί ήθελε.δεν της άρεσα εξωτερικά Κ με πλήγωνε πολύ. κάθε φορά είχαμε προβλήματα για τα ρούχα ,για το ότι δεν είμαι κοινωνικό άτομο και αλλά πολλά.Μόλις έκανα να φύγω το μετάνιωνε, ζητούσε συγνώμη και γυρνούσα πίσω.Είμαστε μαζί 1 μισή χρόνο.Τα πράγματα άλλαξαν και πλέον με θέλει αυτή αλλά εγώ μέσα μου δεν είμαι καλά και μια την θέλω μια όχι.Την παιδεύω και δεν θέλω.Αλλά και μόλις κάνω να φύγω μου λείπει και την σκέφτομαι.Γενικά δεν είμαστε καλά.Πείτε καμιά γνώμη τι έχει συμβεί και τι να κάνω.Υπάρχει περίπτωση να νιώσω καλά ξανά όπως την αρχή; Έχω περάσει πολύ δύσκολα. Ήταν απλά ένας ενθουσιασμός ήταν αγάπη τι να είναι. Είμαι πολύ μπερδεμένος. Δεν ξέρω τι θέλω. Πιστεύω ότι δεν έχω αυτοπεποίθηση αλλιώς θα έβρισκα κάτι άλλο και θα έφευγα.Αλλά και πάλι λογικό δεν είναι αν δεν περνώ καλά να ψάχνω κάτι άλλο; sorry για τα ορθογραφικά λάθη αλλά μονό δημοτικό τελείωσα.ευχαριστώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 23-11-09 στις 20:10. Αιτία: greeklish
Παράθεση

ellaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ellaki
H ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H ellaki έγραψε στις 12:29, 12-12-09:

είμαι 18 και η μεγαλύτερή μου σχέση διήρκησε 2 μήνες. Όχι, δεν έχω κάνει σοβαρή σχέση επειδή δεν το επιδίωξα, μου φαινόταν τρομακτικό!! να αφιερώσω τα πιο ανέμελα χρόνια του λυκείου σε δεσμεύσεις, μαλώματα, κλάματα, ''γιατί δε με πήρες τηλέφωνο'' και άλλα τέτοια χαριτωμένα, αντίθετα έζησα τη σχολική μου ζωή σαν ελεύθερο πουλί και πολύ το χαίρομαι!!! κυρίως επειδή γι' αυτό ακριβώς δε στερήθηκα το ΦΛΕΡΤ. Τώρα ως φοιτήτρια ακόμα δεν είμαι νομίζω για δεσμεύσεις, αλλά θα είμαι οκ με μία σχέση χαλαρή στην οποία να περνάω καλά! Έτσι απλά!χιχι Για σοβαρότητες έέέ΄χουμε καιρό μπροστά μας!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:10, 15-02-10:

στα 16. 3 χρονια plus. δε το λες ακριβως σχεση αλλα καπως ετσι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 14:22, 08-04-10:

Στα 18 μου και προς το παρόν καλά κρατεί......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:02, 08-04-10:

Εγώ πάντως ακόμα ψάχνω για την τελευταία..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 16:15, 08-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εγώ πάντως ακόμα ψάχνω για την τελευταία..
Σου εύχομαι, να μην ...την βρεις!

Παράθεση

john93 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη john93
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O john93 έγραψε στις 19:13, 08-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ellaki
είμαι 18 και η μεγαλύτερή μου σχέση διήρκησε 2 μήνες. Όχι, δεν έχω κάνει σοβαρή σχέση επειδή δεν το επιδίωξα, μου φαινόταν τρομακτικό!! να αφιερώσω τα πιο ανέμελα χρόνια του λυκείου σε δεσμεύσεις, μαλώματα, κλάματα, ''γιατί δε με πήρες τηλέφωνο'' και άλλα τέτοια χαριτωμένα, αντίθετα έζησα τη σχολική μου ζωή σαν ελεύθερο πουλί και πολύ το χαίρομαι!!! κυρίως επειδή γι' αυτό ακριβώς δε στερήθηκα το ΦΛΕΡΤ. Τώρα ως φοιτήτρια ακόμα δεν είμαι νομίζω για δεσμεύσεις, αλλά θα είμαι οκ με μία σχέση χαλαρή στην οποία να περνάω καλά! Έτσι απλά!χιχι Για σοβαρότητες έέέ΄χουμε καιρό μπροστά μας!
Και η πρώην κοπέλα μου τις ίδιες απόψεις είχε Εγώ δεν είμαι καθόλου αυτής της άποψης αλλά οκ..Για το θέμα η πιο μεγάλη μου σχέση ήταν 4-5 μήνες στα 15-16,τίποτα πολύ σοβαρό όμως για μένα..

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 22:03, 12-10-10:

18 Σεπτεμβριου 201017 χρονων ειμαι
Ηταν το μονο αγορι που μου αρεσε μπορω να πω ,απο τοτε που τον ειδα..Χαιρομαι που ολα αυτα τα χρονια δεν εκανα κατι με καποιον σαν παραχωρηση.Να αρκεστω δηλαδη σε κατι που δεν μου αρεσει και εν τελει...μονο και μονο επειδη το 70% των νεων σε τετοια ηλικια εχουν σχεσεις απο τα 13 τους..
το θεμα ειναι οτι μενει ομως σε αλλη πολη...συναντιθηκαμε μονο 3 φορες...και δεν το βλεπω να κραταει πολυ
Ειναι γενικα ωραιο παιδι.. αρεσει σε πολλες...παιζει και κιθαρα σε συγκροτημα,πραγμα που ειναι bonus για πολλα κοριτσια.. και σαν αγορι δεν νομιζω να μπορει παντα να αντισταθει...
σκατα λιγο...εν μερει χαιρομαι για οτι εγινε..εν μερει σκεφτομαι ..."καλα ημουν εκει που ημουν.."

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 00:14, 13-10-10:

δν εχω κανει γενικα σχεση ακομα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους