Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ναι,,σε εναν κοσμο που μπορεις να παντρευτεις τον φιλο σου ,με κουφετα και κουμπαρους..
και μετα να κανετε πολλααα,πολλαα παιδάκιααα..
και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα..:)

Eπίσης και πολλοί ετεροφυλόφιλοι δεν μπορούν να κάνουν παιδακια.Αυτοί,άν τα καταφερναν τελικα,και κάναν ομοφυλοφιλα,θα τα αγαπούσαν.Σου έυχομαι,πρωτον να καταφερεις να κανεις,και δευτερον,αν καταφερεις και κάνεις,να ειναι ετεροφυλόφιλα,γιατι αν δεν ειναι,και το DNA σου και της γυναικας σου θα φερουν,και θα τα μισεις γι'αυτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι αν δεν ειναι,και το DNA σου και της γυναικας σου θα φερουν,και θα τα μισεις γι'αυτο.

δεν εχω μισησει ποτέ ανθρωπο μεχρι τωρα και ελπιζω να μην μισησω ποτέ στο μελλον..
(δεν ειπα αλλωστε ποτέ οτι μισω τους ομοφυλοφιλους,....)

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
δεν εχω μισησει ποτέ ανθρωπο μεχρι τωρα και ελπιζω να μην μισησω ποτέ στο μελλον..
(δεν ειπα αλλωστε ποτέ οτι μισω τους ομοφυλοφιλους,....)

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια..:)

H φράση σου είναι άστοχη,εγώ,σε αντίθεση με εσένα,δεν απορρίπτω τα όνειρα κάποιων ανθρώπων,επειδή τυγχάνει να μη συνάδουν με τα δικά μου.Μπορει να μη μισησεις το παιδί σου,αλλα ο σοφός λαός λέει "Το αντίθετο της αγάπης,δεν ειναι το μίσος,αλλά η αδιαφορία."Αν πάλι τιποτα δεν προκειται να σε επηρεασει απεναντι στο παιδι σου,αλλα καποιους αλλους ανθρωπους τους διαχωρίζεις με βαση τη σεξουαλικη τους ταυτότητα,εγω το ονομαζω αυτο επιλεκτικό ρατσισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλα καποιους αλλους ανθρωπους τους διαχωρίζεις με βαση τη σεξουαλικη τους ταυτότητα,
και οι ομοφυλοφιλοι το κανουν αυτο και πιο φανατικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
και οι ομοφυλοφιλοι το κανουν αυτο και πιο φανατικα..

Επειδη αναγκαζονται,ωστε να νιωσουν οτι ανηκουν καπου.Εμεις τους διαφοροποιούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επειδη αναγκαζονται,ωστε να νιωσουν οτι ανηκουν καπου.
αα,,δε θελω δικαιολογιες..;)

και μεις αλλωστε αναγκαζομαστε να εχουμε τετοια αποψη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αα,,δε θελω δικαιολογιες..;)

και μεις αλλωστε αναγκαζομαστε να εχουμε τετοια αποψη..;)

ναι Αγγελε πες μας οτι χαιρονται κιολας που τους αντιμετωπιζετε ετσι.Αν ειμαστε αρσενικα,να δεχομαστε καποια πραγματα ως αληθη,οχι στα λογια μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι Αγγελε πες μας οτι χαιρονται κιολας που τους αντιμετωπιζετε ετσι.Αν ειμαστε αρσενικα,να δεχομαστε καποια πραγματα ως αληθη,οχι στα λογια μονο.

θες να το χοντρυνουμε παλι τωρα?
και αν γινει ετσι,ειμαι σιγουρος οτι δεν θα την πληρωσεις εσυ..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Λίγη ειλικρίνεια επιτέλους όλοι μας. Είναι δυνατόν ποτέ οποιοσδήποτε να μην βλέπει κάτι διαφορετικό απο τον ίδιο σαν ξένο; Να μην το αντιμετωπίζει με κριτική διάθεση; Να μήν το κοροιδεύει, έστω και με καζούρα; Δείτε τη διαφήμιση της Heineken, γιατί είναι τόσο αστεία; Γιατί λέει την αλήθεια !! Ομως αυτή δεν είναι η μαγεία της αγάπης; Αντρες και γυναίκες, που φτιάχνουν ζευγάρια, στρέιτ και γκέυ που ίσως μπορούν να είναι φίλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι δυνατόν ποτέ οποιοσδήποτε να μην βλέπει κάτι διαφορετικό απο τον ίδιο σαν ξένο; Να μην το αντιμετωπίζει με κριτική διάθεση; Να μήν το κοροιδεύει, έστω και με καζούρα;
Γιατί να μην είναι δυνατόν;
Επειδή μάθαμε να βλέπουμε τον εαυτό μας ως το κέντρο του κόσμου και καθετί άλλο ως παραφωνία στην τελειότητά μας;
Πάνω στο διαφορετικό καθρεφτίζουμε την κανονικότητά μας και προσδιορίζουμε τον εαυτούλη μας.
Ο χορός των αντιθέτων μας διαχωρίζει, μας εξυψώνει και υπογραμμίζει τη διαφορετικότητά μας, μόνο και μόνο για να σαρκάσουμε ηχηρά: Εγώ είμαι εγώ!; Πόση βαρεμάρα Θεέ μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Γιατί να μην είναι δυνατόν;

Γιατί δυο ίδια πράγματα είναι αδύνατον να αλληλοκρίνονται. Αν προκύψει και όση προκύψει, κριτική, εκ των πραγμάτων θα είναι μεταξύ διαφορετικών.

Είπα κι εγώ να βάλω μια γέφυρα, όμως ποιός την θέλει; Ο καυγάς για τον καυγά. Τι βαρεμάρα Θεέ μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Είπα κι εγώ να βάλω μια γέφυρα, όμως ποιός την θέλει;
Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται. Αντέχετε να δείτε τις ομοιότητες όμως; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται. Αντέχετε να δείτε τις ομοιότητες όμως; :hmm:

:hmm:Οχι...


Ποτε αντεξε καποιος να δει ποσο μοιαζει τελικα με τον εχθρο του, οταν κατεληξαν σε πολεμο???

(Γιατι κακα τα ψεματα, πολλοι αντιλαμβανονται το θεμα των ομοφυλοφιλων σαν πολεμο για την διατηρηση της ομαλοτητας της κοινωνιας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται.
δηλαδη η αγαπη ανδρα γυναικας θελει ομοιους ανδρες γυναικες πχ?
καλα τι λεμε?


απο τη μια λετε για σεβασμο στη διαφορετικοτητα και μετα θελετε τα παντα ομοια..

μακαρι να καταλαβαινα..

και ναι,,ο ξενος σε καθε ειδος αντιμετωπιζεται επιφυλακτικα ή και ειρωνικα αστην αρχη,,φυσικο ειναι,,το θεμα ειναι να εχουμε γνωση και ανοχιτη καρδια και μυαλο και να τα βρισκουμε στο τελος,παρολες τις διαφορες μας που πρεπει να μας ενωνουν οπως οι αντιθετοι πολοι ενος μαγνητη,,και οχι να μας χωριζουν..


οι ισχυροτερες ενωσεις φιλιες γεφυρες στη φυση γινετονται μεταξυ αντιθετων-συμπληρωματικων...απο τη χημεια μεχρι τον ερωτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Οι γέφυρες χτίζονται πάνω στις ομοιότητες, στις διαφορές γκρεμίζονται. Αντέχετε να δείτε τις ομοιότητες όμως; :hmm:
Οι γεφυρες γεφυρώνουν χάσματα. Αν δεν υπάρχουν τα χάσματα δεν χρειάζονται και οι γέφυρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
απο τη μια λετε για σεβασμο στη διαφορετικοτητα και μετα θελετε τα παντα ομοια..

Οτι θέλουνε λένε νομίζω ίσα για να μήν ψοφήσει ενα θέμα που θα έπρεπε να έχει πάει το πολύ 80-100 πόστ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
δηλαδη η αγαπη ανδρα γυναικας θελει ομοιους ανδρες γυναικες πχ?
καλα τι λεμε?
απο τη μια λετε για σεβασμο στη διαφορετικοτητα και μετα θελετε τα παντα ομοια..
Αυτά είναι δικά σου συμπεράσματα. Εγώ δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο...

και ναι,,ο ξενος σε καθε ειδος αντιμετωπιζεται επιφυλακτικα ή και ειρωνικα αστην αρχη,,φυσικο ειναι,,το θεμα ειναι να εχουμε γνωση και ανοχιτη καρδια και μυαλο και να τα βρισκουμε στο τελος,παρολες τις διαφορες μας που πρεπει να μας ενωνουν οπως οι αντιθετοι πολοι ενος μαγνητη,,και οχι να μας χωριζουν..
Την επιφύλαξη προς το διαφορετικό την καταλαβαίνω. Την ειρωνεία και το χλευασμό όμως δεν τα καταλαβαίνω και μου κάνουν κάτι σε στενομυαλιά, πράγμα που δεν συμβιβάζεται με αυτό που γράφεις παρακάτω για ανοιχτό πνεύμα...
Το κοινό έδαφος για να δεχθούμε τις διαφορές, δεν μπορεί παρά να είναι οι ομοιότητες, όταν μιλάμε για ένα κοινωνικό θέμα σαν αυτό. Εάν μπορούμε να νιώσουμε πως ένας ομοφυλόφιλος για παράδειγμα, μπορεί να ερωτεύεται όπως και ένας ετερόφυλος, με την ίδια ένταση, τους ίδιους πόθους, τα ίδια πάθη, τότε είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στην κατανόησή του. Κατανοητό τώρα; :D


Οι γεφυρες γεφυρώνουν χάσματα. Αν δεν υπάρχουν τα χάσματα δεν χρειάζονται και οι γέφυρες.
Με το να θεωρείς δεδομένο και φυσικό τον εξευτελισμό ανθρώπων, επειδή είναι διαφορετικοί από σένα, δεν βλέπω πώς μπορούν να χτιστούν γέφυρες. Στην ουσία, λες: "Είναι φυσιολογικό να σε κοροϊδεύω επειδή είσαι διαφορετικός από μένα, μη διαμαρτύρεσαι". :worry:

Οτι θέλουνε λένε νομίζω ίσα για να μήν ψοφήσει ενα θέμα που θα έπρεπε να έχει πάει το πολύ 80-100 πόστ !!
Αυτό το επιχείρημα είναι αισχρό και προσβλητικό, ειδικά από ανθρώπους που το πρώτο που κάνουν καθημερινά, είναι να γράφουν σε αυτό το θέμα. Μετανιώνω για άλλη μια φορά που τόλμησα να συμμετέχω. :mad:
Που θα πάει, κάποια στιγμή θα μείνετε να τα λέτε μεταξύ σας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Την επιφύλαξη προς το διαφορετικό την καταλαβαίνω. Την ειρωνεία και το χλευασμό όμως δεν τα καταλαβαίνω και μου κάνουν κάτι σε στενομυαλιά, πράγμα που δεν συμβιβάζεται με αυτό που γράφεις παρακάτω για ανοιχτό πνεύμα...

οκ,συμφωνω,,..εχω νιωσει και εγω τετοια συμπεριφορα μικρος ,αλλωστε και καταλαβαινω..
οποιοσδηποτε αρκετα διαφορετικος απο το μεσο ορο,δυσκολευεται να τον αποδεχθουν και να ενσωματωθει,,
πολυ κοροιδια,,ξερω απο πρωτο χερι..



Που θα πάει, κάποια στιγμή θα μείνετε να τα λέτε μεταξύ σας. :P
Όοοχιι, που παςς?:worry:

μεινε..
αλλιως με ποιον θα εχω να λογομαχω?:P:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Λίγη ειλικρίνεια επιτέλους όλοι μας. Είναι δυνατόν ποτέ οποιοσδήποτε να μην βλέπει κάτι διαφορετικό απο τον ίδιο σαν ξένο; Να μην το αντιμετωπίζει με κριτική διάθεση; Να μήν το κοροιδεύει, έστω και με καζούρα; Δείτε τη διαφήμιση της Heineken, γιατί είναι τόσο αστεία; Γιατί λέει την αλήθεια !! Ομως αυτή δεν είναι η μαγεία της αγάπης; Αντρες και γυναίκες, που φτιάχνουν ζευγάρια, στρέιτ και γκέυ που ίσως μπορούν να είναι φίλοι...

θες να το χοντρυνουμε παλι τωρα?
και αν γινει ετσι,ειμαι σιγουρος οτι δεν θα την πληρωσεις εσυ..:hmm:

To oτι γεννηθηκατε με χαρακτηρηστικα που εγω και αλλοι θα κοροϊδεύαμε,δε νομίζω πως σημαινει το οτι επειδη εσεις το δεχεστε,ειναι και σωστο.Βuggs,με αυτο που λες σημαινει οτι δεν ειναι κακη η ομοφυλοφιλια,αλλα το οτι εσυ δεν μπορεις να δεχτεις τον κοσμο οπως ειναι.Εμενα παλι με ξενιζουν αυτοι που δεν μπορουν να δεχθουν τον κοσμο οπως ειναι.Ειναι θεμιτη η καζουρα και η ειλικρινεια μου?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Οι απόψεις μου είναι καθαρές και ελπίζω με την σειρά μου σε ένα μέλλον με καθαρότερη ενημέρωση σε αυτό που λέμε γκέϋ.
Δηλαδή θέλεις να πεις ότι γνωρίζεις ξεκάθαρα τι είναι τούτο το φαινόμενο; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον από τις απαντήσεις σου. Μάλλον απλώς θρέφεις μύθους, τους οποίους έχεις δεχτεί ως πραγματικότητα. Τελικά δεν έχω καταλάβει εάν εννοείς ότι χρειάζεσαι καλύτερη ενημέρωση, ή ότι εσύ είσαι ο κατάλληλος για να ενημερώσεις τους υπόλοιπους...:confused:

Ελπίζω σε ένα μέλλον που η σεξουαλική ενημέρωση θα γίνεται προτού οι νεαροί μας φίλοι εθιστούν στο φανταστικό πήδημα με κάθε λογής βοηθήματα, π.χ. διαδικτυακές τσόντες, αλλά και άλλα πολλά... !
Αυτό δεν είναι μέλλον, είναι παρελθόν. Δεν γίνεται να ελπίζεις προς τα πίσω, εκτός εάν αγαπάς να διατηρείς αυταπάτες.:/:

Ελπίζω δε οτι θα έχουν επαρκή δικαιώματα τέοια ώστε να μπορούν να συμβιώνουν μεταξύ τους.
Αλλά και μια κοινωνία η οποία θα αγκαλιάζει τα παιδιά που για οποιονδήποτε λόγο έχουν ανάγκη μιας τέτοιας αγκαλιάς και προστασίας, ελεύθερα και ανεπηρέαστα απο νοσηρά παραδείγματα, παρέχοντας δε υγιή πρότυπα προκειμένου να ακολουθήσουν αυτό που η φύση τους προστάξει την κατάλληλη στιγμή.
Μιλάς λες και είσαι ο ΟΚΑΝΑ ρε αδελφέ!! Λες κι έχεις απέναντί σου κάποιους ψυχικά αρρώστους, που χρειάζονται περίθαλψη. :worry:

Επίσης ελπίζω και το προτείνω άλλωστε να ψηφιστεί νόμος που να προτρέπει τους νέους να φλερτάρουν σε νεαρή ηλικία, ελέγχοντας την φυσική αποδοχή του αντίθετου φύλλου !
Ειλικρινά δεν το πιστεύω!! Θεωρούσα πως μόνον ο Τζήζας θα μπορούσε να έχει γράψει κάτι τέτοιο...:eek:
Είναι κακό να ακουστεί και μια αντίθετη άποψη τελικά ?
Όχι, εκείνη εκτίθεται...:whistle:

Τόσος εκφυλισμός επικρατεί στην αποδοχή της αντίθετης άποψης ?
Εάν σου κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση, θα θεωρηθώ αυθάδης;



Υπάρχουν παράμετροι που αν τις εξετάσουμε θα ξαφνιαστούμε .
Τότε γιατί δεν τις εξετάζουμε αγαπητέ Μάξιμε και συνεχίζουμε εδώ και χρόνια να μηρυκάζουμε τα τετριμμένα; Περιμένουμε να μας ξαφνιάσεις, θετικά ελπίζω τούτη τη φορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top