Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κι όμως,AYTH EINAI H OYΣΙΑ,αν κάποιος γεννιέται έτσι,χωρις να εχει την επιλογή,τι ειναι,παιδί κατώτερου Θεού?Αλήθεια,ποιος νομιζεις πως επιλέγει να τον απορρίπτουν ακομη και οι δικοί του?(Συνήθως ετσι γινεται)Ποιος νομιζεις οτι διαλεγει να εχει φιλους ελαχιστους?(Μιλαω για πραγματικους φιλους) Ποιος νομιζεις πως δε θελει να φτιαξει οικογενεια?
Η μονη επιλογη που εχει ενας ομοφυλοφιλος ομως,ειναι το να δεχθει την ταυτότητα του,χωρις να κοροιδευει μια γυναικα,και μια οικογενεια,για μια ζωη (μαζι με τον εαυτο του)Εσυ τι απο τα δυο προτιμας?
Κι αν γεννιέται καποιος έτσι,ποιοι είμαστε εγώ κι εσύ,που θα του στερήσουμε την απολαυση των ιδιων δικαιωμάτων?Απο πότε μας έχει κανει ο Θεος moderators?:hmm:
Με τις τοποθετήσεις σου μοιάζει να υποστηρίζεις με τόσο σθένος τους ομοφυλόφιλους, που είμαι σίγουρος οτι κάτι ποιο βαθύ πρέπει να υπάρχει. Αυτό όμως είναι δικό σου θέμα. Καλό όμως θα ήταν να δώσεις και κάποιες συμπληρωματικές πληροφορίες, όχι πως τις θεωρώ απαραίτητες, αλλά κάποια στιγμή ίσως να τραβήξεις πάνω σου κάποια συμπεράσματα που ενδεχομένως να σε ενοχλήσουν.
Επιμένεις να λες οτι κάποιος γεννιέται έτσι. Τί είναι η ομοφυλοφιλία, μια ίωση? Ιλαρά ή κοκκύτης? Μήπως είναι το άλλο χρωμόσωμα?
Σαφώς όμως είναι κάτι που προκύπτει σε ένα αρσενικό. Ομως κάτω απο ποιες προϋποθέσεις ? Μπορείς να πεις με σιγουριά οτι το περιβάλλον και κατα την παιδική ηλικία (δεν έπιασε) τα μηνύματα εκείνα που δείχνουν την σύγχυση ενδεχομένως του παιδιού?

Γιατί να μην είναι δυνατόν;
Επειδή μάθαμε να βλέπουμε τον εαυτό μας ως το κέντρο του κόσμου και καθετί άλλο ως παραφωνία στην τελειότητά μας;
Πάνω στο διαφορετικό καθρεφτίζουμε την κανονικότητά μας και προσδιορίζουμε τον εαυτούλη μας.
Ο χορός των αντιθέτων μας διαχωρίζει, μας εξυψώνει και υπογραμμίζει τη διαφορετικότητά μας, μόνο και μόνο για να σαρκάσουμε ηχηρά: Εγώ είμαι εγώ!; Πόση βαρεμάρα Θεέ μου...
Είναι χαρακτηριστικό στις γυναίκες να βαριούνται! Ενίοτε αναζητούν την ουσία, αλλά και το παραμύθιασμα πολλές φορές.
Ακόμα ένας μύθος, κάνει καλό. Το τραβά ο οργανισμός σας.

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι γνωρίζεις ξεκάθαρα τι είναι τούτο το φαινόμενο; Δεν προκύπτει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον από τις απαντήσεις σου. Μάλλον απλώς θρέφεις μύθους, τους οποίους έχεις δεχτεί ως πραγματικότητα. Τελικά δεν έχω καταλάβει εάν εννοείς ότι χρειάζεσαι καλύτερη ενημέρωση, ή ότι εσύ είσαι ο κατάλληλος για να ενημερώσεις τους υπόλοιπους...:confused:
Τελικά ποτέ δεν κατάλαβα, αν το γάλα τραβά την μύγα ή η μύγα πέφτει μέσα ?
Αυτό δεν είναι μέλλον, είναι παρελθόν. Δεν γίνεται να ελπίζεις προς τα πίσω, εκτός εάν αγαπάς να διατηρείς αυταπάτες.:/:
Τι να κάνουμε κάποιου είναι αρκετά ρομαντικοί, τόσο ώστε να αναζητούν επαφή με τις χαμένες παραδόσεις.
Ισως και να προσπαθώ να μοιάσω με κάποιους ρομαντικούς?
Μιλάς λες και είσαι ο ΟΚΑΝΑ ρε αδελφέ!! Λες κι έχεις απέναντί σου κάποιους ψυχικά αρρώστους, που χρειάζονται περίθαλψη. :worry:
Ομιλώ κατα την βούληση που διαθέτω.
Εάν σου κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση, θα θεωρηθώ αυθάδης;
Απα - πα - πα ! Ο Great Chaos αυθάδης ! Δεν το πιστεύω με τίποτα !!!
Τότε γιατί δεν τις εξετάζουμε αγαπητέ Μάξιμε και συνεχίζουμε εδώ και χρόνια να μηρυκάζουμε τα τετριμμένα; Περιμένουμε να μας ξαφνιάσεις, θετικά ελπίζω τούτη τη φορά...
Το ξάφνιασμα είναι κατώτερη έκφραση της συμπεριφοράς μας. Ως εκ τούτου, σου γράφω κάτι που θα σε βοηθήσει πιστεύω αρκετά.
Ο Εβραίος, αν δεν γνωρίζεις τι κάνει για να εξασκήσει την πλαστικότητα στις κινήσεις του και να καταπολεμήσει την ραθυμία και βαρεμάρα τις συνήθειας, σου λέω οτι ποτέ δεν επιστρέφει απο την δουλειά του στο σπίτη του απο τον ίδιο δρόμο που πήγε. Πάντα ακολουθεί διαφορετική διαδρομή. Η απάντησή μου είναι θετική. Ελπίζω να σου προκάλεσα και ξάφνιασμα θετικό.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Δηλαδή..όποιος υποστηρίζει τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων..ειναι κρυφογκέυ;;.Έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο υποννοήθηκε παραπάνω.....το θεωρώ απαράδεχτο σαν θέση..Τόσο δύσκολο είναι να πιστέψουν κάποιοι ότι δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους και δεν τους βλέπουν σαν μιάσματα;
Η ομοφυλοφυλία πάντως,ΥΠΑΡΧΕΙ στην φύση .Πως αλήθεια εξηγήτε την "ομοφυλοφιλία"στα ζώα; Πάντως αυτά,σίγουρα δεν βλέπουν τηλεόραση για να επηρεαστούν απο τα ινδάλματα γκευ της tv..άπειρα αρθρα και επιστημονικές μελέτες υπάρχουν για αυτό το θέμα. https://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=55083
Πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε καν να συζητάμε γιατα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές..είναι δεδομένο και αυτονόητο,και...ΔΕΝ ειμαι λεσβία,ούτε κρυφολεσβία...
Και κάτι "χριστιανικό"..... μην κρίνετε για να μην κριθήτε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το θεωρώ απαράδεχτο σαν θέση..Τόσο δύσκολο είναι να πιστέψουν κάποιοι ότι δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους και δεν τους βλέπουν σαν μιάσματα;
Η ομοφυλοφυλία πάντως,ΥΠΑΡΧΕΙ στην φύση .Πως αλήθεια εξηγήτε την "ομοφυλοφιλία"στα ζώα;
αναλογα πώς την υποστηριζει καποιος την ομοφυλοφιλια..το καταλαβαινεις αυτο..και γιατι απαραδεχτο?αν για σενα η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι κακο,,γιατι ?


και επισης στα ζωα υπαρχουν απειρες γεννετικες και ψυχολογικες ακομα ανωμαλιες και τερατογενεσεις,,παυει αυτο να τις κανει ανωμαλιες και διαστροφες και επιβλαβεις?και βασικα πρεπει να ειναι καποια σταθερα ποσοστα..

και σοτυς ανθρωπους παντα υπηρχε η ομοφυλιφλια..αλλα τωρα λογω κοινωνιας αυξανεται περισσοτερο..
δεν ειπαμε οτι αν κλεινανε οι τηλεορασεις παγκοσμιως να εξαφανιζονταν οι ομοφυλοφιλοι,προς Θεου..

βρειτε καποιο αλλο επιχειρημα στο θεμα αυτο..το συγκεκριμενο δεν πειθει τοσο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
αναλογα πώς την υποστηριζει καποιος την ομοφυλοφιλια..το καταλαβαινεις αυτο..και γιατι απαραδεχτο?αν για σενα η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι κακο,,γιατι ?


και επισης στα ζωα υπαρχουν απειρες γεννετικες και ψυχολογικες ακομα ανωμαλιες και τερατογενεσεις,,παυει αυτο να τις κανει ανωμαλιες και διαστροφες και επιβλαβεις?και βασικα πρεπει να ειναι καποια σταθερα ποσοστα..

και σοτυς ανθρωπους παντα υπηρχε η ομοφυλιφλια..αλλα τωρα λογω κοινωνιας αυξανεται περισσοτερο..
δεν ειπαμε οτι αν κλεινανε οι τηλεορασεις παγκοσμιως να εξαφανιζονταν οι ομοφυλοφιλοι,προς Θεου..

βρειτε καποιο αλλο επιχειρημα στο θεμα αυτο..το συγκεκριμενο δεν πειθει τοσο..

Είναι απαράδεχτο Άγγελε,γιατί όταν ο άλλος υποννοεί ότι όποιος υποστηρίζει τα δικαιώματα των ομοφυλόφυλων βασικά κάτι βαθύτερο σημαίνει,δηλαδη ότι μπορει να είναι και κρυφογκέυ...προσπαθεί να μειώσει την αξία των λεγομένων του άλλου,είναι πολύ εύκολο να βγάλουμε μια ταμπέλα επειδή δεν έχουμε επιχειρήματα.Ναι..,ευτυχώς δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους και ΝΑΙ..πολλοί υποστηρίζουν τα δικαιώματα τους χωρ.ίς να είναι γκέυ..όποιος δεν μπορεί να το καταλάβει είναι μάλλον δικό του πρόβλημα,μην το μετατοπίζει στον άλλον.Με το ίδιο σκεπτικό θα μπορούσα να πω και εγώ,ότι όποιος καταφέρεται με τόσο σθένος κατά των ομοφυλόφυλων....κάτι βαθύτερο συμβαίνει...why not;;;
ΥΓ...όποιος έχει ασχοληθεί με τα ζώα και έχει δει και 5 ντοκιμαντέρ..ξέρει πολύ καλά ότι δεν μιλάμε για ανωμαλίες και διαστροφές της φύσεις..υπάρχει η ομοφυλοφιλία στη φύση..και ας είναι τόσο δύσκολο να το χωνέψουν κάποιοι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δηλαδή..όποιος υποστηρίζει τα δικαιώματα των ομοφυλόφιλων..ειναι κρυφογκέυ;;.

Είμαι κρυφογκέυ. Ψήφισα υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων. :D

Φυσικά τέθηκα κατά του να υιοθετούν παιδιά, όμως αυτό δεν ειναι παρά μια ακόμη απο τις πολλές διαστροφές μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΥΓ...όποιος έχει ασχοληθεί με τα ζώα και έχει δει και 5 ντοκιμαντέρ..ξέρει πολύ καλά ότι δεν μιλάμε για ανωμαλίες και διαστροφές της φύσεις..υπάρχει η ομοφυλοφιλία στη φύση..και ας είναι τόσο δύσκολο να το χωνέψουν κάποιοι...

την εχω δει στα ζωα μου,,και ειδα οτι ειχε ασχημη επιδραση...


ευτυχώς δεν μισούν όλοι τους ομοφυλόφιλους
βεβαια,,ουτε εγω τους μισώ..ουτε εναν δολοφονο με το πριονι δεν θα μισουσα,,ποσο μαλλον τους ομοφυλοφιλους..
την ομοφυλοφυλια δεν δεχομαι ως κατι καλο

αλλο το ενα αλλο το αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Kαι εγώ υπέρ του γάμου των ομοφυλόφιλων είμαι,και αυτοί ζωή έχουν αν το σκεφτούμε γιατί να μένουν μόνοι στη ζωή λόγω κάποιων αντιλήψεων απο την κοινωνια που υπάρχουν?Για παράδειγμα πες οτι είναι δυο ομοφιλόφιλοι στο δρόμο γιατί όταν τους κοιτάνε λένε ΄΄κοίτα αυτούς είναι ομοφυλόφιλοι΄΄.Αυτό δεν είναι σωστό ο καθένας στη ζωή του μπορεί να κάνει ότι θέλει χωρίς να την κρίνει και να παρεμβαινει ο άλλος.Και όσον αφορά την υιοθεσία των παιδιών και εκεί συμφωνώ γιατί τα παιδιά μόνο αγάπη και στοργή θέλουν από τους γονείς τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Kαι εγώ υπέρ του γάμου των ομοφυλόφιλων είμαι,και αυτοί ζωή έχουν αν το σκεφτούμε γιατί να μένουν μόνοι στη ζωή λόγω κάποιων αντιλήψεων απο την κοινωνια που υπάρχουν?Για παράδειγμα πες οτι είναι δυο ομοφιλόφιλοι στο δρόμο γιατί όταν τους κοιτάνε λένε ΄΄κοίτα αυτούς είναι ομοφυλόφιλοι΄΄.
οτι θα πουν,κοιτα θα πουν,,αλλα ο νομος δεν μπορει να κανει τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Με τις τοποθετήσεις σου μοιάζει να υποστηρίζεις με τόσο σθένος τους ομοφυλόφιλους, που είμαι σίγουρος οτι κάτι ποιο βαθύ πρέπει να υπάρχει.
Aσε τα βαθιά και τα ρηχά,και πες αυτο που σκεφτεσαι όπως το σκέφτεσαι.Μπες στο ischool,υπαρχει ενα θεμα ιδιας φυσης κατα των μεταναστών.Συνεπως μπορεις να με αποκαλείς έγχρωμο gay.
Καλό όμως θα ήταν να δώσεις και κάποιες συμπληρωματικές πληροφορίες, όχι πως τις θεωρώ απαραίτητες, αλλά κάποια στιγμή ίσως να τραβήξεις πάνω σου κάποια συμπεράσματα που ενδεχομένως να σε ενοχλήσουν.
Ρώτα με ο,τι θέλεις κύριε σωσια της Λουκά,δε θα εκτεθώ εγώ.Οσο για το ποιος ενοχλεί,πρωτον τσεκαρε τις αρνητικες σου,δεύτερον,εγω τα εχω πολύ καλά με τον εαυτό του?
Επιμένεις να λες οτι κάποιος γεννιέται έτσι. Τί είναι η ομοφυλοφιλία, μια ίωση? Ιλαρά ή κοκκύτης?



Το αποκορύφωμα της παθογένειας ενός κολλημένου μυαλού.Στεναχωριέμαι που συσχετίζεις την ομοφυλοφυλία,με νοσήματα για τα οποια ευθύνονται παθογόνοι παραγοντες.
Σαφώς όμως είναι κάτι που προκύπτει σε ένα αρσενικό.
Το οτι ερεθιζομαι οταν ανιδεοι χρησιμοποιουν αυτη τη λεξη ισως σημαινει πως πρεπει να αναζητησω τη σεξουαλική μου ταυτότητα:hmm:


Είναι χαρακτηριστικό στις γυναίκες να βαριούνται! Ενίοτε αναζητούν την ουσία, αλλά και το παραμύθιασμα πολλές φορές.
Ακόμα ένας μύθος, κάνει καλό. Το τραβά ο οργανισμός σας.
Δεν εισαι βαναυσος μονο απεναντι στους ομοφυλοφιλους,αλλα και απεναντι στις γυναικες?Τελικα το προβλημα σου ειναι βιολογικο,η ψυχολογικό?:hmm:


Τελικά ποτέ δεν κατάλαβα, αν το γάλα τραβά την μύγα ή η μύγα πέφτει μέσα ?
Γάλα είναι τυποι με τα διπλασια μου χρόνια και αποψεις σαν τις δικες σου.Μυγες ειναι παιδια της ηλικιας μου χωρις κριτική σκεψη,που τα τραβάτε με το άρωμα και τελικά τα πνίγεται.


Ομιλώ κατα την βούληση που διαθέτω.
Την εντελως κακοπροαίρετη.


Απα - πα - πα ! Ο Great Chaos αυθάδης ! Δεν το πιστεύω με τίποτα !!!
Δεν εκδήλωσε ποτέ ειρωνικές,ρατιστικες τάσεις,και απαντα οταν εχει γνώσεις σε κατι.Ασε που ο,τι εκφράσει λέει "σκεφτομαι",κι οχι "σαφώς".

Περιμένω τις ερωτήσεις σου.

αναλογα πώς την υποστηριζει καποιος την ομοφυλοφιλια..το καταλαβαινεις αυτο..και γιατι απαραδεχτο?αν για σενα η ομοφυλοφιλια δεν ειναι κατι κακο,,γιατι ?


και επισης στα ζωα υπαρχουν απειρες γεννετικες και ψυχολογικες ακομα ανωμαλιες και τερατογενεσεις,,παυει αυτο να τις κανει ανωμαλιες και διαστροφες και επιβλαβεις?και βασικα πρεπει να ειναι καποια σταθερα ποσοστα..

και σοτυς ανθρωπους παντα υπηρχε η ομοφυλιφλια..αλλα τωρα λογω κοινωνιας αυξανεται περισσοτερο..
δεν ειπαμε οτι αν κλεινανε οι τηλεορασεις παγκοσμιως να εξαφανιζονταν οι ομοφυλοφιλοι,προς Θεου..

βρειτε καποιο αλλο επιχειρημα στο θεμα αυτο..το συγκεκριμενο δεν πειθει τοσο..

Η τερατογέννεση είναι μεμονωμένη,και συνήθως σχετίζεται με την έκθεση σε ακτινοβολία.Η ομοφυλοφιλια ομως,ειναι διαδεδομένη σε ολους τους οργανισμους,απο τοτε που υπαρχει άνθρωπος.Μεχρι να μου βρεις ενα καλυτεο επιχείρημα,εγω θα επικαλούμαι την επιστήμη.

Είμαι κρυφογκέυ. Ψήφισα υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων. :D

Φυσικά τέθηκα κατά του να υιοθετούν παιδιά, όμως αυτό δεν ειναι παρά μια ακόμη απο τις πολλές διαστροφές μου

Σε αυτό έχω συμφωνήσει κι εγώ,και το ξέρεις ήδη αν εχεις διαβάσει την παραπομπή μου στο ischool.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η τερατογέννεση είναι μεμονωμένη,και συνήθως σχετίζεται με την έκθεση σε ακτινοβολία.Η ομοφυλοφιλια ομως,ειναι διαδεδομένη σε ολους τους οργανισμους,απο τοτε που υπαρχει άνθρωπος.Μεχρι να μου βρεις ενα καλυτεο επιχείρημα,εγω θα επικαλούμαι την επιστήμη.


τερατογενεση εννοουσα γενετικη ανωμαλια,,και απο τετοιες προχθες πεθαναν γατια μου και πολλα αλλα ζωα καθε μερα ισως..δεν χρειαζονται ακτινοβολια για να γινουν,,η φυση κανει πολυ συχνα λαθη απο μονη της..και τα διορθωνει μετα με το θανατο..

γεννετικες ανωμαλιες-προβληματα σε διαφορα ζωα οπως και ο ανθρωπος,,σωματικες και ψυχικες υπηρχαν και θα υπαρχουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
τερατογενεση εννοουσα γενετικη ανωμαλια,,και απο τετοιες προχθες πεθαναν γατια μου και πολλα αλλα ζωα καθε μερα ισως..δεν χρειαζονται ακτινοβολια για να γινουν,,η φυση κανει πολυ συχνα λαθη απο μονη της..και τα διορθωνει μετα με το θανατο..

γεννετικες ανωμαλιες-προβληματα σε διαφορα ζωα οπως και ο ανθρωπος,,σωματικες και ψυχικες υπηρχαν και θα υπαρχουν..

Συμφωνω.αλλα hello,εδω μιλαμε για κατι που υπαρχει πολλα περισσοτερα εκατομμυρια χρονια απο την ανθρωπινη στενομυαλια.Η φυση ξεχασε να το διορθωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συμφωνω.αλλα hello,εδω μιλαμε για κατι που υπαρχει πολλα περισσοτερα εκατομμυρια χρονια απο την ανθρωπινη στενομυαλια.Η φυση ξεχασε να το διορθωσει?

τι ειπα?

και πριν και μετα τους ανθρωπους θα υπαρχουν λαθη και ανωμαλιες της φυσης..καθε μερα υπαρχουν..
κανενα πλασμα δεν ειναι τελειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
τι ειπα?

και πριν και μετα τους ανθρωπους θα υπαρχουν λαθη και ανωμαλιες της φυσης..καθε μερα υπαρχουν..
κανενα πλασμα δεν ειναι τελειο..

Αγγελε,παιζουμε με τις περιπτωσεις η ιδεα μου ειναι?Υπαρχουν γονιδια που να εκφραζουν τερατογέννεση?ΟΧΙ.Ειναι μεμονωμενα περιστατικα αλλιομένου DNA!Τι σχεση εχει η ομοφυλοφιλία με το Τσερνομπιλ?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Αγγελε,παιζουμε με τις περιπτωσεις η ιδεα μου ειναι?Υπαρχουν γονιδια που να εκφραζουν τερατογέννεση?ΟΧΙ.Ειναι μεμονωμενα περιστατικα αλλιομένου DNA!Τι σχεση εχει η ομοφυλοφιλία με το Τσερνομπιλ?:mad:

Στο Τσερνομπιλ οφείλεται η παγκόσμια αύξηση της ομοφυλοφιλίας.

Σκέψου τι έχει συμβεί τα τελευταία 20 χρόνια... γάμοι, υιοθεσίες κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γεννετικες ανωμαλιες γινονται και χωρις τσερνομπιλ..
με αιμομιξιες πχ και με πολλα αλλα..

ειτε γεννετικα,ή επικτητα,, ψυχολογικα ή σωματικα προβληματα αι διαστροφες παντα υπηρχαν σε ολα τα ζωα..οποτε το επιχειρημα
"οτι επειδη υπαρχει η ομοφυλοφιλια και σε αλλα ζωα περαν του ανθρωπου ειναι μη βλαπτικη και ψυχιολογικη,",δεν εχει νοημα..


εδω απειρα γεννετικα ψυχολογικα και αλλα θεματα επηρεαζονται και απο το περιβαλλον..
γιατι ο ομοφυλοφιλια να ειναι διαφορετικη?

ειναι απλως παραλογο και αντιεπιστημονικο



Στο Τσερνομπιλ οφείλεται η παγκόσμια αύξηση της ομοφυλοφιλίας.

Σκέψου τι έχει συμβεί τα τελευταία 20 χρόνια... γάμοι, υιοθεσίες κ.λπ.
εισαι προβλεψιμος μεγαλε,ασε.. μιλα καθαρα ...

μπες και συ στη στρατια των "προδευτικων" υποστηρικτων της ομοφυλοφιλιας,,και μην το παιζεις διαφορετικος,,γιατι απλα δεν εισαι..

μεσα απο την πλακα απλα αναπαραγεις την κατεστημενη ιδεολογια που προβαλλεται απο παντου..
πολιτικως ορθος εισαι ,ετσι απλα.. μπες στο κοπαδι και συ ,, σε περιμενουν και αλλοι σαν και σενα εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι έχουν πράσινα πέη, επηρεασμένοι από την ακτινοβολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
γεννετικες ανωμαλιες γινονται και χωρις τσερνομπιλ..
με αιμομιξιες πχ και με πολλα αλλα..

Ναι,μονο που χανεις αυτο που είπα:Εφόσον η ομοφυλοφιλία ειναι γονίδια,και οχι μεγαλη σε εκταση,και απο εξωγενεις παραγοντες μετάλλαξη γονιδιου,πως γινεται να συσχετίζεται με την τερατογέννεση?Βασικά κοιτα.Τα πάντα πανω μας ειναι μεταλλάξεις.Ολα.Οι ομάδες αίματος.το χρώμα,ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Ωστοσο ειναι μεταλλάξεις που γινονται για κάποιο λογο.Οσες ειναι τυχαίες,και δεν εξυπηρετούν τα άτομα στα οποια σημειώνοονται,δε μεταβιβάζονται,οποτε εξαφανιζονται ταχυτατα.Και ξαναγυρναμε στην ερωτηση:Η ομοφυλοφιλια πως γινεται να διατηρείται,και πάντα στα ιδια πανω κάτω ποσοστά?Δε θα αντεξω καποια απαντηση του στυλ" Επειδη υπαρχουν παντα τα ιδια ποσοστα βιαστων πατέρων"


Στο Τσερνομπιλ οφείλεται η παγκόσμια αύξηση της ομοφυλοφιλίας.

Σκέψου τι έχει συμβεί τα τελευταία 20 χρόνια... γάμοι, υιοθεσίες κ.λπ.

Τι κανεις τετοια ωρα εδώ?Τελειωσε η Λειτουργεία?:P

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι έχουν πράσινα πέη, επηρεασμένοι από την ακτινοβολία.



ειτε γεννετικα,ή επικτητα,, ψυχολογικα ή σωματικα προβληματα αι διαστροφες παντα υπηρχαν σε ολα τα ζωα..οποτε το επιχειρημα
"οτι επειδη υπαρχει η ομοφυλοφιλια και σε αλλα ζωα περαν του ανθρωπου ειναι μη βλαπτικη και ψυχιολογικη,",δεν εχει νοημα..


εδω απειρα γεννετικα ψυχολογικα και αλλα θεματα επηρεαζονται και απο το περιβαλλον..
γιατι ο ομοφυλοφιλια να ειναι διαφορετικη?

ειναι απλως παραλογο και αντιεπιστημονικο
Κι αν επηρεαζεται?Αν ο ομοφυλοφιλος λεει εγω ειμαι ευτυχισμενος και θελω να επισημοποιήσω αυτό που έχω,θα του πεις εσυ:"Οχι κατα βαθος δεν εισαι,ειναι ψευδαίσθηση,το σωστό ειναι να πας με γυναίκα.:)"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλια πως γινεται να διατηρείται,και πάντα στα ιδια πανω κάτω ποσοστά?

ποιος το μετραει?
ασε,,,δεν υπαρχει αξιοπιστια,,ποτε σε αυτο το θεμα..ειναι πολυ δυσκολο και κρυφο..

εδω πολλοι δεν παραδεχονται στον ιδιο τον εαυτο τους οτι ειναι ομοφυλοφιλοι ,θα το παραδεχτουν σε ερευνα?


η ομοφυλοφιλια ειναι οπως και απειρα αλλα στοιχεια τους χαρακτηρα και προσωπικοτητας μας..
υπαρχει και γεννετικη βαση προδιαθεση,,και περιθωριο για αλλαγες απο το περιβαλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ποιος το μετραει?
ασε,,,δεν υπαρχει αξιοπιστια,,ποτε σε αυτο το θεμα..ειναι πολυ δυσκολο και κρυφο..

εδω πολλοι δεν παραδεχονται στον ιδιο τον εαυτο τους οτι ειναι ομοφυλοφιλοι ,θα το παραδεχτουν σε ερευνα?


η ομοφυλοφιλια ειναι οπως και απειρα αλλα στοιχεια τους χαρακτηρα και προσωπικοτητας μας..
υπαρχει και γεννετικη βαση προδιαθεση,,και περιθωριο για αλλαγες απο το περιβαλλον..

Ακομη και απο το ποσοστο που ξερουμε.Θα δεις πως υπαρχουν απο ολα.Ποσα παιδια μεγαλώσαν χωρις να τους λειψει τιποτα,κι εγιναν ομοφυλοφιλοι,απλα επειδη...ηταν να γινουν.Και καθονται οι γονεις και αναρωτιουνται τι κανανε λαθος.Τιποτα,ηταν να γινει!Κατι καθοριζει το αν θα γινεις η οχι,κι αυτο γιατι πολυ απλα ομοφυλοφιλοι ειναι ατομα με ο,τι ειδους ζωης μπορεις να φανταστεις...

Εαν υπαρχει ενα κοινωνικο φαινομενο που σχετιζεται με την ομοφυλοφιλία,ειναι το οτι το διαφορετικό πουλαει.Οποτε ξεφτιλίζεται και στα ΜΜΕ.Αν δεν υπηρχε αυτή η προβολή,κανεις δε θα ενδιαφερόταν για το τι κανει ο αλλος στο κρεβάτι του.Αλλο η γενετική όμως,και αλλο η ξεφτίλα.Και εχω εκφρασει παραπανω γνωμη για την τηλεοραση στο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ακομη και απο το ποσοστο που ξερουμε.Θα δεις πως υπαρχουν απο ολα.Ποσα παιδια μεγαλώσαν χωρις να τους λειψει τιποτα,κι εγιναν ομοφυλοφιλοι,απλα επειδη...ηταν να γινουν.Και καθονται οι γονεις και αναρωτιουνται τι κανανε λαθος.
συμφωνω..
αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που παιδια επηρεαστηκαν απο το περιβαλον και οικογενεια και εγιναν ομοφυλοφιλοι..

που μπορει να ειχαν μια προδιαθεση που ομως να μη εκδηλωνοταν σε αλλες καταστασεις..

ειπαμε..
ειναι και εκ γενετης..και απο το περιβαλλον και την οικογενεια..
σε διαφορα ποσοστα βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top