Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αυτή η φράση,είναι απο τις μεγαλύτερεςυποκρισίες έβερ!!
Κάτσε,δηλαδή,όταν ένα ετερόφυλο ζευγάρι φιλιέται στο δρόμο,δεν σε ενοχλεί;Εκεί δεν παραβιάζεται η διακριτικότητα;

Αυτό με ενοχλεί σε όλα τα ζευγάρια γενικά δεν έχει να κάνει με αυτό! Μην παρεξηγείς αυτό που λέω! Οταν πχ πας σινεμα ε,δες να ακούσεις και να δεις την ταινία,όχι το ζευγαράκι π κάθεται δίπλα σου! (μιλάω για υπερβολικά "σαλιαρίσματα") Τώρα κράτημα χεριού και πεταχτά φιλάκια δεν είπαμε,ανθρωπος είμαι κ εγω και τα ζω αλλα ε,δεν "καβαλιέμαι" και δημοσίως! Αυτό λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Η oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εχω ενα φιλο gay αλλα εχει γινει ενοχλητικος στους φιλους μου γιατι οποτε τους βλεπει τους την πεφτει!και οταν τυχει να του γνωρισω εξω νεους φιλους μου αρχιζει να με ρωταει εαν ειναι ελευθεροι και εαν ειναι κ αυτοι gay...δηλαδη ελεος!εγινε κουραστικος πλεον και ηρθε η ωρα να τον στειλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Εχω ενα φιλο gay αλλα εχει γινει ενοχλητικος στους φιλους μου γιατι οποτε τους βλεπει τους την πεφτει!και οταν τυχει να του γνωρισω εξω νεους φιλους μου αρχιζει να με ρωταει εαν ειναι ελευθεροι και εαν ειναι κ αυτοι gay...δηλαδη ελεος!εγινε κουραστικος πλεον και ηρθε η ωρα να τον στειλω!
φανταζομαι οτι δεν ειναι κ τοσο φιλος σου, εκτος κ αν εσυ "στελνεις" τους φιλους ετσι απλα λες κ ειναι σκουπιδια..υποθετω πως θα μπορουσες να του ζητησεις να μην ειναι τοσο εκδηλωτικος μπροστα στην αντρικη παρεα σου η τουλαχιστον να μην ειναι τοσο εκδηλωτικος οταν εισαι κ εσυ μπροστα αφου εχεις προβλημα κ το θεωρεις ενοχλητικο κ κουραστικο.. αυτο που θελω να πω ειναι πως αν πραγματικα αυτος ο ανθρωπος ειναι αληθινος φιλος σου καπως αλλιως πρεπει να δρασεις κ οχι να τον "στειλεις"..καλημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Πολυ αδερφιστικο θεμα για να συζητηθει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Αυτό με ενοχλεί σε όλα τα ζευγάρια γενικά δεν έχει να κάνει με αυτό! Μην παρεξηγείς αυτό που λέω! Οταν πχ πας σινεμα ε,δες να ακούσεις και να δεις την ταινία,όχι το ζευγαράκι π κάθεται δίπλα σου! (μιλάω για υπερβολικά "σαλιαρίσματα") Τώρα κράτημα χεριού και πεταχτά φιλάκια δεν είπαμε,ανθρωπος είμαι κ εγω και τα ζω αλλα ε,δεν "καβαλιέμαι" και δημοσίως! Αυτό λέω!
τι σε νοιαζει αν φιλιουνται ?
χαχα
νομιζω εισαι υπερβολικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Είμαστε σοβαροί; Εν έτει 2013 συζητάμε τη γνώμη μας για την ομοφυλοφιλία;;;
Παιδιά, για να ξεκολλάμε λίγο. Ό,τι κάνουν οι ετεροφυλόφιλοι, το ίδιο επιτρέπεται να κάνουν και οι ομοφυλόφιλοι. Και, αν ένας gay φίλος μας μας της σπάει γιατί την πέφτει όλη την ώρα στους φίλους μας, αντιδρούμε κανονικά, όπως ακριβώς σε έναν straight φίλο μας που την πέφτει όλη την ώρα στις φίλες μας. Του λέμε "όπα μάγκα είσαι ενοχλητικός και μαλάκας και αν θες να συνεχίσουμε να κάνουμε παρέα, να είσαι πιο κύριος γιατί με τη συμπεριφορά σου με φέρνεις σε δύσκολη θέση." Και, αν μας ενοχλεί το τι κάνουν οι ομοφυλόγιλοι δημοσίως, να μας ενοχλεί στον ίδιο βαθμό που μας ενοχλούν και τα ετερόφυλα ζευγάρια όταν σκλουρπ σλουρπ ξεσκίζονται μες στο δρόμο, τα σινεμα, τα τρόλευ και γενικά συμπεριφέρονται χωρίς ίχνος σεβασμού προς τους άλλους. Get a room επιτέλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Είμαστε σοβαροί; Εν έτει 2013 συζητάμε τη γνώμη μας για την ομοφυλοφιλία;;;
Παιδιά, για να ξεκολλάμε λίγο. Ό,τι κάνουν οι ετεροφυλόφιλοι, το ίδιο επιτρέπεται να κάνουν και οι ομοφυλόφιλοι. Και, αν ένας gay φίλος μας μας της σπάει γιατί την πέφτει όλη την ώρα στους φίλους μας, αντιδρούμε κανονικά, όπως ακριβώς σε έναν straight φίλο μας που την πέφτει όλη την ώρα στις φίλες μας. Του λέμε "όπα μάγκα είσαι ενοχλητικός και μαλάκας και αν θες να συνεχίσουμε να κάνουμε παρέα, να είσαι πιο κύριος γιατί με τη συμπεριφορά σου με φέρνεις σε δύσκολη θέση." Και, αν μας ενοχλεί το τι κάνουν οι ομοφυλόγιλοι δημοσίως, να μας ενοχλεί στον ίδιο βαθμό που μας ενοχλούν και τα ετερόφυλα ζευγάρια όταν σκλουρπ σλουρπ ξεσκίζονται μες στο δρόμο, τα σινεμα, τα τρόλευ και γενικά συμπεριφέρονται χωρίς ίχνος σεβασμού προς τους άλλους. Get a room επιτέλους....

Εμ!! Αυτό εννοώ!! ΔΕΝ έχει να κάνει η σεξουαλική κατεύθυνση του καθενός!!! Δεν με χαλάει αυτο! Είναι η λεγόμενη δημόσια αιδώς που λένε. Σημασία δεν έχει αν είσαι straight,gay,bi.Σημασία εχει απλά να υπάρχει ο σεβασμός εκεί που πρέπει. Κατάλαβες τι θέλω να πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Η oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Του το εχω εξηγησει κ εγω αλλα κ οι λοιποι στην παρεα μας και καθε φορα μας λεει οτι πρεπει να τον συνχωρουμε και να τον καταλαβαινουμε οποτε κουραστηκαμε κ ηδη μας εχει κανει ρεζιλι αρκετες φορες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Του το εχω εξηγησει κ εγω αλλα κ οι λοιποι στην παρεα μας και καθε φορα μας λεει οτι πρεπει να τον συνχωρουμε και να τον καταλαβαινουμε οποτε κουραστηκαμε κ ηδη μας εχει κανει ρεζιλι αρκετες φορες...

Ναι,αλλα δεν θα ήθελες να σε αφήσουν για κάποιο παρόμοιο λόγο! (ποτέ μη κάνεις οτι δε θες να σου κάνουν!) Το πολύ πολύ βρείτε του σύντροφο! Αντί να τον κάνετε πέρα,βοηθείστε τον!8) why not?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Είμαι απολύτως ανοιχτή ως προς αυτό το θέμα. Κάθε άνθρωπος δικαιούται να έχει τις ιδιαιτερότητές του. Σε τελική ανάλυση, οι ομοφυλόφιλοι/ες δεν ευθύνονται γι' αυτό που τους συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Είμαι απολύτως ανοιχτή ως προς αυτό το θέμα. Κάθε άνθρωπος δικαιούται να έχει τις ιδιαιτερότητές του. Σε τελική ανάλυση, οι ομοφυλόφιλοι/ες δεν ευθύνονται γι' αυτό που τους συμβαίνει.

Ακριβώς. Πρόκειται για μια φυσική πορεία των πραγμάτων.
Η προσωπικότητα ωστόσο του καθενός (η οποία μπορεί να ποικίλλει ανάμεσα στα άκρα "σκατένια" και "εξαιρετική") είναι θέμα ανατροφής, παιδείας, προσωπικών επιλογών, dna, ζωδίου (οκ παιδιά πλάκα κάνω) κλπ κλπ. Με βάση αυτά επιλέγουμε τους φίλους και τις παρέες μας και όχι με βάση τον σεξουαλικό τους προσανατολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos 1988

Νεοφερμένος

Ο nikolaos 1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οχι βεβαια! οι γαμοι των ομοφυλοφιλων μας ελειπαν για να ρεζιλευτουμε και αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
οχι βεβαια! οι γαμοι των ομοφυλοφιλων μας ελειπαν για να ρεζιλευτουμε και αλλο!

Και πώς ακριβώς θα ρεζιλευτείς,γιατί δεν το κατάλαβα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚρύβεΛόγια

Νεοφερμένος

Η ΚρύβεΛόγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
οχι βεβαια! οι γαμοι των ομοφυλοφιλων μας ελειπαν για να ρεζιλευτουμε και αλλο!


Μπορείς να μας πείς πολύ συγκεκριμένα, τί ακριβώς είναι ρεζιλευτικό σε αυτή την υπόθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
οχι βεβαια! οι γαμοι των ομοφυλοφιλων μας ελειπαν για να ρεζιλευτουμε και αλλο!
Αν εννοείς ως χώρα, ρεζιλευόμαστε που είμαστε από τις ελάχιστες (υποτίθεται) Δυτικές χώρες που δεν έχουμε ούτε καν σύμφωνο συμβίωσης για ομοφυλόφιλα ζευγάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos 1988

Νεοφερμένος

Ο nikolaos 1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οχι εννοω που ρεζιλεουμαστε που σε λιγο ετσι οπως παμε θα αρχισουν να παντρευονται και στην Ελλαδα! εδω κανανα παρελαση στη Θεσαλονικη και δεν βρεθηκε ουτε ενας να τους πεταξει ενα γιαουρτι ρε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
οχι εννοω που ρεζιλεουμαστε που σε λιγο ετσι οπως παμε θα αρχισουν να παντρευονται και στην Ελλαδα! εδω κανανα παρελαση στη Θεσαλονικη και δεν βρεθηκε ουτε ενας να τους πεταξει ενα γιαουρτι ρε παιδια!

εσένα τί σε νοιάζει αν παντρεύονται(πολιτικά);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
οχι εννοω που ρεζιλεουμαστε που σε λιγο ετσι οπως παμε θα αρχισουν να παντρευονται και στην Ελλαδα! εδω κανανα παρελαση στη Θεσαλονικη και δεν βρεθηκε ουτε ενας να τους πεταξει ενα γιαουρτι ρε παιδια!
Γιατί να τους πετάξει γιαούρτι; Τόση ώρα δε μας έχεις πει ακόμα που βρίσκεται το υποτιθέμενο «ρεζιλίκι». Διαφώτισε μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos 1988

Νεοφερμένος

Ο nikolaos 1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μα σας αρεσει δηλαδη να βλεπετε αντρες να κρατιουνται χερακι χερακι η να φιλιουνται στο στομα και να κανουν παρελασεις λες και ειναι κατι ωραιο και ο δημαρχος να το επιτρεπει? ειναι ντροπης πραγματα αυτα! αυοι κανονικα θα επρεπε να λιθοβολουνται! εμενα αμα ο γιος μου ηταν αδελφη θα τον εγδερνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
οχι βεβαια! οι γαμοι των ομοφυλοφιλων μας ελειπαν για να ρεζιλευτουμε και αλλο!

οχι εννοω που ρεζιλεουμαστε που σε λιγο ετσι οπως παμε θα αρχισουν να παντρευονται και στην Ελλαδα! εδω κανανα παρελαση στη Θεσαλονικη και δεν βρεθηκε ουτε ενας να τους πεταξει ενα γιαουρτι ρε παιδια!

ΟΥΓΚ και 200 χρόνια πίσω ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top