Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλό ξεκίνημα Παλαντίν μου κι εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Κοβω το καπνισμα και κανω και διαιτα!

Μηπως εχω νευρα;; Λεω, μηπως;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κοβω το καπνισμα και κανω και διαιτα!

Μηπως εχω νευρα;; Λεω, μηπως;;;

νομίζω ότι είναι λάθος περίοδος για να κάνεις δίαιτα
κάτσε κανα μήνα να ηρεμίσεις λίγο με το θέμα κάπνισμα και μετά αρχίζεις τη δίαιτα που λες
άλλωστε απ ότι είδα... γιατί κάνεις δίαιτα???? αφού δεν έχεις ΚΑΘΟΛΟΥ παραπάνω βάρος... δεν είσαι καν κανονική... είσαι λεπτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ε οχι και λεπτη! Ευχαριστω δηλαδη, αλλα λεπτη δεν ειμαι! Κανονικη ας πουμε και αυτες τις μερες μου περισσευουν και 3 κιλα, οποτε επειδη κοβωντας το καπνισμα λενε οτι θα παρω κι αλλα, πρεπει να προσεχω τα ρουχα μου! Δεν ειναι καμια αυστηρη διαιτα δηλαδη, ειμαι στο "προσεχουμε για να εχουμε". (κι αλλωστε οπως ειδες την πιτουλα μου την τσακισα!!;))
Δινω μεγαλυτερη εμφαση και στο περπατημα, ριχνω 3-4 χιλιομετρακια την ημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν δεν καλύπτεις το κενό του τσιγάρου με σκατουλάκια (σοκολάτες, πατατάκια, ξηρους καρπους κλπ) δεν κινδυνεύεις τόσο όσο νομίζεις
συνέχισε μόνο με το περπάτημα σου και είσαι μια χαρά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ποιο κενο ρε παιδια... Ξερω, σε λαθος κουτακι το γραφω, αλλα ειναι τοσο ευκολο να το κοψεις που κατανταει γελοιο να καπνιζεις!! Και καπνιζα δεκα χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ποιο κενο ρε παιδια... Ξερω, σε λαθος κουτακι το γραφω, αλλα ειναι τοσο ευκολο να το κοψεις που κατανταει γελοιο να καπνιζεις!! Και καπνιζα δεκα χρονια!

χεχεχε το ξέρω
αν κι εγώ χλαπάκιαζα τον άμπακα :P
πάντως να πας να γράψεις και στο σωστό θέμα πλσ... θα δώσεις δύναμη σε όσους το σκέφτονται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
καλό ξεκίνημα Παλαντίν μου κι εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θες :)
Ευχαριστώ:)
Σήμερα το μενού έχει φασόλια γίγαντες για μεσημέρι και πατατοσαλάτα για βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χακούνι, ελπίζω να είχες κάτω από το πουλόβερ έναν κορσέ, που συγκρατούσε μία τεράστια κοιλάρα...
Οκ, πέρα από τα και καλά, σημασία έχει να νιώθει κανείς άνετα στα ρούχα του και να μας κάνει το αγαπημένο τζην. Αλλά ότι είσαι αδύνατη, είσαι. ;)

Καλό κουράγιο και καλή αρχή, σε όλες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Υποτιθεται οτι ξεκινησα χθες τη διατροφη.
Κομμενα ολα τα γλυκα (τις προηγουμενες μερες το παραξίλωσα), επιστροφη στους χυμους και τα φρουτα, βραδυνο το αργοτερο μεχρι τις 7 μισι. Και μη ξεχναμε τα μικρα γευματακια για δεκατιανο και απογευματινο εκτος απο τα κυρια 3. Επισης μετα απο ενα μηνα που το ειχα κωλοβαρεσει κανονικότητα σημερα θα παω aerobic!
Καλη επιτυχια σε ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χουμ χουμ....
ξεκινάω πάλι από σήμερα :redface:
τα κεφάλια μέσα... πλέον τέρμα οι δικαιολογίες των γιορτών...
ξεκινάμε γερά και δυναμικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άντε, καλή ξαναρχή!!!!!
Ευτυχία, αν κοιμάσαι μετά από 3 ώρες μετά το βραδινό, τρώγε κάτι μικρό ακόμα, ένα φρούτο πχ... ;)
Με τσαμπουκά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
4η μέρα χορτοφαγίας :clapup:
Σήμερα θα φάω χορτόσουπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Από πού θα παίρνεις πρωτεΐνες, Palladinω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Από πού θα παίρνεις πρωτεΐνες, Palladinω;
Μόνο μία εβδομάδα θα τρώω χορταράκια, μετά κοτόπουλο και ψάρι μπορώ να φάω. Τώρα να σου πω πρωτεΐνες δεν είμαι σίγουρη που αλλού περιέχονται:redface:. Στο τυρί; Τυρί τρώω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δες κι εδώ...
Τα γαλακτοκομικά είναι καλή πηγή πρωτεΐνης, απλά έχουν περισσότερα λιπαρά. Βέβαια άπαχο γάλα και γιαούρτι, ή και το cottage cheese είναι πιο ασφαλή, έχουν όμως λιγότερη πρωτεΐνη...
Επίσης λιπαροί, αλλά πλούσιοι σε πρωτεΐνες, είναι οι ξηροί καρποί... η μαμά μου είναι 30 χρόνια χορτοφάγος, και τρώει απίστευτα πολλά καρύδια!!!
Επίσης το αυγό...
Αλλιώς πιο παραδοσιακά, πάμε στο κρέας... ΓΙα δίαιτα καλό είναι να αποφεύγουμε τα λιπαρά (ιδίως κόκκινα) κρέατα, όπως κιμάς, πάπια, λουκάνικα, και να προτιμάμε ψάρι, θαλασσινά, κοτόπουλο χωρίς πέτσα, αλλά και αρνί ή χοιρινό άπαχο.
Και φυσικά, πολύ μεσογειακά και υγιεινά, με πολλή πρωτεΐνη, είναι τα όσπρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλη αρχη σε ολες κοριτσακια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ γιδάκι και Νεράιδα!:)
Δεν τρώω άπαχα γαλακτοκομικά, τρώω με πλήρη λιπαρά, ούτως ή άλλως η δίαιτα δεν είναι για αδυνάτισμα, αλλά πιο πολύ για υγιεινή διατροφή. Όσπρια τρώω επίσης, ξηρούς καρπούς όχι και τόσο, αλλά θα αρχίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπίτεσεν! :)
Κοίτα, είναι πιο υγιεινά τα πιο άπαχα γαλακτοκομικά, για λόγους χολιστερίνης κλπ... Αλίμονο, με 30 γραμμάρια δεν τίθεται καν θέμα, αλλά αν τιμάς ιδιαίτερα την κρέμα γάλακτος, πχ, καλύτερα να το ξανασκεφτείς!
Βέβαια αν κατάλαβα καλά είσαι αδυνατούλα εσύ, οπότε... απλά καλή συνέχεια!! :)
Αν τρως όσπρια και γαλακοκομικά, δεν είναι ανάγκη να αρχίσεις τους ξηρούς καρπούς, ειδικά για την πρωτεΐνη! Είσαι ήδη καλυμμένη! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Καλή αρχή στις δίαιτες σας :)

Λέω και εγώ να προσπαθήσω να χάσω 5 κιλά περίπου ξανα-αρχίζοντας γυμναστήριο. Δυστυχώς βέβαια δεν αρκεί, χρειάζεται και η δίαιτα.

Ξέρετε κάποια δίαιτα που μπορεί να προσαρμοστεί σε 'αλλοπρόσαλλο' ωράριο'? Αυτό είναι που καταστρέφει την διατροφή μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top