Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Πολύ με συγκινούν τα love stories που ξεπηδούν απο το ίντερνετ.:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πολύ με συγκινούν τα love stories που ξεπηδούν απο το ίντερνετ.:D:redface:
Φαίνεται σαν να έχεις κι εσύ τέτοιες εμπειρίες, πες μας κάτι παραπάνω αν θες :)
Έχουν όντως ενδιαφέρον πολύ αυτές οι ιστορίες και για μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Έχω σχέση με κάποιον που γνώρισα μέσω ίντερνετ!
Μπορώ να πώ πως είναι η πρώτη μου σχέση απο το ίντερνετ και...είναι η καλύτερη σχέση που έχω κάνει έως τώρα!
Με αυτόν τον άνθρωπο είμαστε μαζί 3 χρόνια και τον τελευταίο χρόνο συγκατοικούμε κιόλας!!!!:D
Όταν ξεκινήσαμε να μιλάμε ειλικρινά με έκανε να γελάσω πάρα πολύ...οπου κανένας πρώην δεν το είχε καταφέρει :PΓενικά είχα κατάθλιψη τον τελευταίο καιρό πρίν τον γνωρίσω και τίποτα δεν με έκανε πιο χαρούμενη απο όταν του μιλούσα!Μιλούσαμε στο τηλέφωνο ένα χρόνο...και μετά συναντηθήκαμε...!Μόνο φωτογραφίες είχαμε δει ο ένας τον άλλον!!!
Γενικά μέσα απο το κόσμο του ίντερνετ μπορείς να βρείς και αξιόλογα άτομα...!Γνωρίζεις πιστεύω πρώτα τον χαρακτήρα του άλλου (όσο μπορείς) και μετά όλα τα άλλα!
Που για μένα είναι το κυριότερο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πάντα θεωρούσα τις σχέσεις που ξεκινούν μέσω γνωριμίας στο ίντερνετ ηλίθιες...δεν μπορούσα να καταλάβω πως γίνεται να ερωτευθείς κάποιον που δεν έχεις δει απο κοντά, και μετά φυσικά αναρωτιόμουν πως γίνεται να βάλεις τους φόβους σου στην άκρη και να κάνεις το βήμα να γνωρίσεις αυτόν τον άνθρωπο.

Τελικά ό,τι κοροϊδεύεις το λούζεσαι. Τρόπος του λέγειν :P
Γνώρισα τον άντρα μου πριν δύο χρόνια μέσω ενός ακτιβιστικού φόρουμ που συμμετείχαμε,
ξεκίνησε ως φιλία αλλά μας κατέληξε σε γάμο.

:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
και εγω ναι απανταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Έχω κάνει σχέση από το Internet και κράτησε περίπου 6 μήνες. Είχαμε βρεθεί από κοντά 2 φορές. Τότε νόμιζα ότι ήμουν ερωτευμένη αλλά τώρα ούτε που τον θυμάμαι (έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ναι, δυστυχώς!
δυστυχώς γιατί επρόκειτο για πολύ διαταραγμένο άτομο και ευτυχώς το κατάλαβα εγκαίρως

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gocklaye

Νεοφερμένος

Ο gocklaye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Έχω όμως γνωστούς που γνωρίστηκαν μέσα από το διαδίκτυο και παντρεύτηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Επανέρχομαι στο θέμα για να πω ότι δεν είμαι προκατειλημένη με τις σχέσεις μέσω νετ παρόλη την άσχημη εμπειρία που είχα. Οι ανθρώπινες σχέσεις όπως κι αν αυτές προκύπτουν είναι κάτι πανέμορφο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σχέση δεν έχω κάνει (αν και δε θα είχα πρόβλημα αν τύχαινε) μέσω ίντερνετ. Έχω γνωρίσει όμως μία καταπληκτική κοπέλα, με την οποία έχουμε μία πολύ δυνατή φιλική σχέση και μας συνδέουν πάρα πολλά πράγματα.

Η αλήθεια όμως έιναι ότι θέλει προσοχή όταν γνωρίζεις άτομα μέχω νετ, γιατί πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvie

Νεοφερμένος

Η sylvie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η αλήθεια όμως έιναι ότι θέλει προσοχή όταν γνωρίζεις άτομα μέχω νετ, γιατί πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι.

Για να είμαι ειλικρινής είμαι καινούρια στην όλη φάση και δεν έτυχε να κάνω κάποια γνωριμία. Βέβαια, δεν νομίζω οτι θα είχα τη θέληση να κάνω μια τέτοια γνωριμία γιατί σκέφτομαι ακριβώς αυτό : οτι "πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι"! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής είμαι καινούρια στην όλη φάση και δεν έτυχε να κάνω κάποια γνωριμία. Βέβαια, δεν νομίζω οτι θα είχα τη θέληση να κάνω μια τέτοια γνωριμία γιατί σκέφτομαι ακριβώς αυτό : οτι "πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι"! :look:


Είναι καλό να αντιμετωπίζεις κριτικά την όλη φάση, δεν χρειάζεται όμως φόβος για το ίντερνετ. Πολλές σοβαρές σχέσεις (όπως είδα και από προηγούμενα μηνύματα) έχουν γίνει μέσω νετ. Πάντα όμως με τη δέουσα προσοχή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής είμαι καινούρια στην όλη φάση και δεν έτυχε να κάνω κάποια γνωριμία. Βέβαια, δεν νομίζω οτι θα είχα τη θέληση να κάνω μια τέτοια γνωριμία γιατί σκέφτομαι ακριβώς αυτό : οτι "πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου κρύβεται κάθε καρυδιάς καρύδι"! :look:
Εγώ πάντως έχω γνωτρίσει άπειρα άτομα μέσω νετ (φιλικά) σε forum meetings και όλοι ήταν τουλάχιστον νορμάλ.
Η συμβουλή μου θα ήταν μην γνωρίζετε εύκολα άτομα απο IRC. Εκεί πραγματικά είναι "κάθε καρυδιάς καρύδι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η συμβουλή μου θα ήταν μην γνωρίζετε εύκολα άτομα απο IRC. Εκεί πραγματικά είναι "κάθε καρυδιάς καρύδι".

Το "καθε καρυδιας καρυδι" ειναι παντου...ειτε στι irc ειτε σε καποιο φορουμ...Εαν δεν υπαρξει προσωπικη επαφη, η οποιαδηποτε εκτιμηση μπορει να ειναι εσφαλμενη.....
Τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylvie

Νεοφερμένος

Η sylvie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το "καθε καρυδιας καρυδι" ειναι παντου...ειτε στι irc ειτε σε καποιο φορουμ...Εαν δεν υπαρξει προσωπικη επαφη, η οποιαδηποτε εκτιμηση μπορει να ειναι εσφαλμενη.....
Τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει....

Πράγματι, το να συναντήσεις σκάρτους ανθρώπους είναι πιθανό (ακόμη κι αν δεν γίνει η γνωριμία μεσω net). Το ζήτημα είναι κατά τη γνώμη μου να είμαστε εμείς οι ίδιοι σε θέση να τους διακρίνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Σίγουρα ναι. Πολλές φορές δίνει την ευκαιρία σε ανθρώπους που είναι γενικά ντροπαλοί να δείξουν μερικά κομμάτια του εαυτού τους. Έτσι κι αλλιώς το καλό με αυτές τις γνωριμίες είναι ότι μετά από λίγο καιρό καταλαβαίνεις αν ο άλλος αξίζει την προσοχή σου και μπορείς να ανοιχθείς περισσότερο. Νομίζω ότι μπορούν να δημιουργηθούν πολύ όμορφες σχέσεις συν το γεγονός ότι υπάρχει όλη αυτή η αγωνία και η ατμόσφαιρα μυστηρίου μέχρι να γνωρίσεις τον άλλον από κοντά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sacrifice

Νεοφερμένος

Η Sacrifice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μου έχει συμβεί 3 φορές... Και ΚΑΜΙΑ απο αυτές δεν το έψαχνα ή δεν το επεδίωκα... Απλά ήταν περίοδος που είχα κολλήσει με το internet, με αποτέλεσμα να συναναστρέφομαι άτομα απο το irc, συγκεκριμένα, σε καθημερινή βάση, και να προκύψει... Η πρώτη ήταν άκρως αδιάφορη και μικρή σε διάρκεια. Η δεύτερη ήταν καταστροφική, το χειρότερο άτομο με το οποίο είχα σχέση ποτέ...Η τρίτη, είναι η σχέση μέσα στην οποία είμαι εδώ και 1,5 χρόνο. Ένα καταπληκτικό παιδί... Και να σκεφτείτε οτι αρχικά ήμουν αντίθετη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαχ

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει κάποια σχέση από το internet. Το στέκι το ανακάλυψα τυχαία και είναι η πρώτη φορά που γράφω για μένα στο ίντερνετ. Οι σχέσεις είναι πολύ δύσκολες σήμερα, ακόμα και από ανθρώπους που βρίσκονται καθημερινά, φαντάζου να μη γνωρίζονται καθόλου και να μη βλέπονται... Από όσα διάβασα από τους παραπάνω πάντως, υπάρχουν και όμορφες ιστορίες αγάπης. Μπράβο σας παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαχ

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λία τι είναι το IRC ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top