Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εμενα μου την σπανε κατι Θιτσες απο το σοι μου, που με κοιτανε λες και εχω ασπαστει τον Σατανα.:P
Μην σας νοιαζει λοιπον τοσο η γνωμη των αλλων. Καντε οτι σας κανει ευτυχισμενους.

Πω... Μόνο οι θίτσες;; όλο μου το χωριό με κοιτάει λες και κατέβηκα από τον άρη. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αγνοησε τους Βαμπι. Αυτοι ειναι κολλημενοι, οχι εμεις παραξενοι.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αυτό κάνω. Αν ήταν να τους ακούω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Και μονο για αυτο εγω θα το εκανα...;);)
Θα τους προκαλουσα συνεχεια... Και το κανω... :iagree:
Αποτελεσμα.... Εχουν παψει να ασχολουντε μαζι μου.. Ασχολουντε με τα υπολοιπα ατομα στο σοι που δεν εχουν τα κοτσια να τους τα πουνε.. :xixi:


Επισης κανε Βαλε και ενα χαλκα στη μυτη,ετσι για να τη βγεις στους δικους σου για να παψουν να ασχολουνται μαζι σου...


Εγω πιστευω πως καποιος πρεπει να κανει κατι γιατι τον εκφραζει και πανω απο ολα να ξερει τι κανει...Οχι μονο και μονο για να τη "βγει" σε καποιον,Μου τη δινουν καποιοι που κανουν διαφορα Τατου που δεν ξερουν καν τι συμβολιζει το τατου που εκαναν,που το κανουν απλα γιατι δεν αρεσει στους δικους τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Επισης κανε Βαλε και ενα χαλκα στη μυτη,ετσι για να τη βγεις στους δικους σου για να παψουν να ασχολουνται μαζι σου...


Εγω πιστευω πως καποιος πρεπει να κανει κατι γιατι τον εκφραζει και πανω απο ολα να ξερει τι κανει...Οχι μονο και μονο για να τη "βγει" σε καποιον,Μου τη δινουν καποιοι που κανουν διαφορα Τατου που δεν ξερουν καν τι συμβολιζει το τατου που εκαναν,που το κανουν απλα γιατι δεν αρεσει στους δικους τους...
:jumpy:Δημο οτι να 'νε καταλαβες...
Αλλα εννοουσα... -.-' ελεος...
Δεν μπορω να σου εξηγησω τωρα... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
:jumpy:Δημο οτι να 'νε καταλαβες...
Αλλα εννοουσα... -.-' ελεος...
Δεν μπορω να σου εξηγησω τωρα... :bye:


Τοτε Σοφη μου να γραφεις αυτο που εννοεις,οχι κατι διαφορετικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Τοτε Σοφη μου να γραφεις αυτο που εννοεις,οχι κατι διαφορετικο :)
Σε παρακαλω αστο.. :)
Μη το συνεχισεις.. Θα στο εξηγησω αλλη μερα... :)
Σε παρακαλω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν σου αρέσει πολύ, να κάνεις, αλλά αν δεν θέλουν οι γονείς σου, δε μπορείς να κάνεις κάτι. Το θέμα τελειώνει εκεί. Εκτός κι αν διαφωνεί κανείς.

Εγώ διαφωνώ. Το ότι είναι γονείς σου δεν σημαίνει πως είσαι και κτήμα τους. Αν κάποιος είναι ανεξάρτητος από εκείνους σε κάτι τόσο προσωπικό δεν χρειάζεται καν να ενημερώσει. Πάντα αναφέρομαι σε άνω των 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Xαίρω πολύ. Αλλά ποιος 18χρονος είναι ανεξάρτητος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
.....θελω να κανω στον λαιμο μου ενα μικρο αλλα ερχομαι αντιμετωπη με ολο το σοι..... ΟΠΟΤΕ.......:(



:P

Τι μαλ***** λέτε όλοι? Να γράψεις τους γονείς σου στα αρχ**** σου και να κάνεις αυτό που θέλεις? Με το επιχείρημα "είμαι 18, κάνω ότι θέλω?". Άμα το πάρουμε προσωπικά για τον καθένα ωριμάζουμε συνέχεια, δεν υπάρχει ένας αριθμός που θα ορίσει το πότε θα ωριμάσεις.
Άμα οι γονείς σου, πιστεύουν ότι δεν μπορείς ακόμα να πάρεις αυτή την απόφαση τότε παίρνουν αυτοί την απόφαση, που εσύ δεν μπορείς να πάρεις ακόμα. Είτε δεν είσαι έτοιμος ή τους έχεις κάνει να νομίζουν ότι δεν είσαι έτοιμος και στις δύο περιπτώσεις φταις και εσύ, για ένα πρόβλημα ποτέ δεν φταίει ένας (επιστημονικά αποδεδειγμένο) μόνο όταν το άτομο πάσχει από ψυχολογικά (που ακόμα και τότε υπάρχουν λόγοι, αλλά πολύ περίεργη για εμάς).
Πόσους 18ους με 20ους βλέπουμε συνέχεια που κάνουν τατουάζ και αλλά ακραία πράγματα στον εαυτό τους, μόνο και μόνο να το μετανιώσουν 5,10,15,20 χρόνια αργότερα? Δεν πας 18 και κάνεις ότι θες, αλλιώς η δόλια η μητέρα σου μπορεί να σε πετάξει έξω από το σπίτι της και να πει "κάνε ότι θες, είσαι 18 πλέον". Με τους γονείς σου, συμβιβάζεσαι ο ένας προσέχει τον άλλον, είναι οι μόνοι άνθρωποι που θα νοιαστούν περισσότερο από κανέναν δεν είναι διάολοι πάνω απ'το κεφάλι σου. Άμα ο γονιός ξέρει ότι είσαι σκεπτόμενο και υπεύθυνο άτομο ξέρει πως θα πράξει, άμα του έχεις δώσει την εντύπωσή ότι είσαι παιδάκι θα έχεις την ανάλογη συμπεριφορά. Την εμπιστοσύνη την χτίζεις από την ηλικία 0-μέχρι να πεθάνεις, άμα από 1-17 δεν κατάφερες ακόμα να κάνεις τους γονείς σου να σε εμπιστευτούν, τότε, πραγματικά δεν είσαι έτοιμος. Όσο και αν νομίζεις ο ίδιος ότι είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Τι μαλακίες λέτε όλοι? Να γράψεις τους γονείς σου στα αρχίδια σου και να κάνεις αυτό που θέλεις? Με το επιχείρημα "είμαι 18, κάνω ότι θέλω?". Άμα το πάρουμε προσωπικά για τον καθένα ωριμάζουμε συνέχεια, δεν υπάρχει ένας αριθμός που θα ορίσει το πότε θα ωριμάσεις.
Άμα οι γονείς σου, πιστεύουν ότι δεν μπορείς ακόμα να πάρεις αυτή την απόφαση τότε παίρνουν αυτοί την απόφαση, που εσύ δεν μπορείς να πάρεις ακόμα. Είτε δεν είσαι έτοιμος ή τους έχεις κάνει να νομίζουν ότι δεν είσαι έτοιμος και στις δύο περιπτώσεις φταις και εσύ, για ένα πρόβλημα ποτέ δεν φταίει ένας (επιστημονικά αποδεδειγμένο) μόνο όταν το άτομο πάσχει από ψυχολογικά (που ακόμα και τότε υπάρχουν λόγοι, αλλά πολύ περίεργη για εμάς).
Πόσους 18ους με 20ους βλέπουμε συνέχεια που κάνουν τατουάζ και αλλά ακραία πράγματα στον εαυτό τους, μόνο και μόνο να το μετανιώσουν 5,10,15,20 χρόνια αργότερα? Δεν πας 18 και κάνεις ότι θες, αλλιώς η δόλια η μητέρα σου μπορεί να σε πετάξει έξω από το σπίτι της και να πει "κάνε ότι θες, είσαι 18 πλέον". Με τους γονείς σου, συμβιβάζεσαι ο ένας προσέχει τον άλλον, είναι οι μόνοι άνθρωποι που θα νοιαστούν περισσότερο από κανέναν δεν είναι διάολοι πάνω απ'το κεφάλι σου. Άμα ο γονιός ξέρει ότι είσαι σκεπτόμενο και υπεύθυνο άτομο ξέρει πως θα πράξει, άμα του έχεις δώσει την εντύπωσή ότι είσαι παιδάκι θα έχεις την ανάλογη συμπεριφορά. Την εμπιστοσύνη την χτίζεις από την ηλικία 0-μέχρι να πεθάνεις, άμα από 1-17 δεν κατάφερες ακόμα να κάνεις τους γονείς σου να σε εμπιστευτούν, τότε, πραγματικά δεν είσαι έτοιμος. Όσο και αν νομίζεις ο ίδιος ότι είσαι.



Για πρωτη φορα συμφωνω μαζι σου!

+1:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ. Το ότι είναι γονείς σου δεν σημαίνει πως είσαι και κτήμα τους. Αν κάποιος είναι ανεξάρτητος από εκείνους σε κάτι τόσο προσωπικό δεν χρειάζεται καν να ενημερώσει. Πάντα αναφέρομαι σε άνω των 18.
Κοίτα, με το να γίνεις 18 δε σημαίνει σχεδόν τίποτα όσον αφορά την οικογένεια. Με το να μην ενημερώσει κάποιος τους γονείς του, σημαίνει πως δεν τους λογαριάζει καθόλου. Δεν είπα φυσικά ότι είσαι κτήμα τους επειδή είναι γονείς σου...Αν κάποιος θεωρεί τον εαυτό του ανεξάρτητο τότε και να το αποδεικνύει. Δεν σημαίνει επειδή κάποιος έγινε 18, είναι φοιτητής και μένει μόνος του, αλλά τον ταίζουν οι γονείς του και του πληρώνουν τα ενοίκια ότι είναι ανεξάρτητος,αυτό είναι ανωριμότητα. Μπορεί και να ξέφυγα από το θέμα, αλλά θέλω να πω ότι δεν μπορούμε να θέλουμε ανεξαρτησία και από την άλλη να εξαρτιόμαστε οικονομικά από γονείς, από σόι κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τι μαλ***** λέτε όλοι? Να γράψεις τους γονείς σου στα αρχ**** σου και να κάνεις αυτό που θέλεις? Με το επιχείρημα "είμαι 18, κάνω ότι θέλω?". Άμα το πάρουμε προσωπικά για τον καθένα ωριμάζουμε συνέχεια, δεν υπάρχει ένας αριθμός που θα ορίσει το πότε θα ωριμάσεις.
Άμα οι γονείς σου, πιστεύουν ότι δεν μπορείς ακόμα να πάρεις αυτή την απόφαση τότε παίρνουν αυτοί την απόφαση, που εσύ δεν μπορείς να πάρεις ακόμα. Είτε δεν είσαι έτοιμος ή τους έχεις κάνει να νομίζουν ότι δεν είσαι έτοιμος και στις δύο περιπτώσεις φταις και εσύ, για ένα πρόβλημα ποτέ δεν φταίει ένας (επιστημονικά αποδεδειγμένο) μόνο όταν το άτομο πάσχει από ψυχολογικά (που ακόμα και τότε υπάρχουν λόγοι, αλλά πολύ περίεργη για εμάς).

Βασικά δεν νομίζω πως μιλάμε ακριβώς για το ίδιο πράγμα. Υπάρχουν γονείς που δεν θέλουν να κάνουν τα παιδιά τους τατουάζ για αυτό που περιγράφεις, επειδή οι ίδιοι θεωρούν πως εκείνα δεν είναι έτοιμα και αρκετά ώριμα να πάρουν μια τέτοια απόφαση, άρα είναι σαν να παίρνουν οι ίδιοι την απόφαση για τα παιδιά. Υπάρχουν και άλλοι (οι δικοί μου για παράδειγμα) που θεωρούν πως είναι μέσο βανδαλισμού για το σώμα σου, πως είναι άσχημο και άχρηστο και πράγματα του διαόλου. Και σκάει μύτη ο father πχ και αρχίζει τα "Κορίτσι πράμα με τατουάζ"; Και για να λέει η κοπέλα για το σόι, μαντεύω πως κάτι τέτοιο αντιμετωπίζει. Δεν σε αφήνουν λοιπόν, με το έτσι θέλω επειδή ζεις στο σπίτι τους και στους κανόνες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Επισης κανε Βαλε και ενα χαλκα στη μυτη,ετσι για να τη βγεις στους δικους σου για να παψουν να ασχολουνται μαζι σου...


Εγω πιστευω πως καποιος πρεπει να κανει κατι γιατι τον εκφραζει και πανω απο ολα να ξερει τι κανει...Οχι μονο και μονο για να τη "βγει" σε καποιον,Μου τη δινουν καποιοι που κανουν διαφορα Τατου που δεν ξερουν καν τι συμβολιζει το τατου που εκαναν,που το κανουν απλα γιατι δεν αρεσει στους δικους τους...
:bye:Δημο μου αλλη φορα διαβαζε πιο προσεχτικα για το τι γραφουμε..
Εμεις λεμε για το σοι μας και εσυ λες για τους γονεις..:bye: το καταλαβες αυτο ή οχι ?? Καταλαβετο τωρα..
Και οταν λες πως παντα καταλαβαινεις οτι διαβαζεις, συμφωνω, εχεις μυαλο και καταλαβαινεις τι διαβαζεις αλλα καποιες φορες τα παρερμηνευουμε αυτα που βλεπουμε...
Καλο θα ηταν αλλη φορα να βλεπεις τα μηνυματα απο την αρχη και οχι να κρινεις απο ενα μονο ποστ..:bye:

Ολα αυτα παντα φιλικα..:xixi:

Λοιπον..
1ο ποστ δικο μου..
:!::!:
>.< τι ειναι αυτα που ακουμε ρε ???????????????????????????????

Το σοι θα ρωτησεις?
Για το τι τρως αυτους ρωτας? :)
Για το αν θα βγεις αυτους ρωτας?:)
Για τις σχεσεις που ειχες τους ρωτησες?:)


ξεκολυστε... -.-'

Ειδικα το σοι δε το λογαριαζω και πολυ στο τι θα πει...:bye: που ζουμε??? Τα περισσοτερα σογια (:Pδε ξερω αν μπορω να το πω ετσι) συνηθως τρωγονται μεταξυ του,δλδ δεν τρεφουν και τις τρελες αγαπες...:bye:Ειδικα κατι θειες που τα ξερουν ολα και σε εσενα θα βρουν ολα τα κουσουρια του κοσμου και στα δικα τους παιδια τιποτα ειναι να τις υπολογιζεις ????:bye::bye:

:iagree:ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑΙ...:iagree: τους υπολογιζουμε. Αν αυτοι δε σε αφηνουν δεξου το για αρχη και σε κανα χρονο τους το ξανα λες...:xixi:
Ή πολυ απλα πες τους πως το θες πραγματικα πολυ..:no1:

:Dοπως βλεπεις και εγω η ιδια λεω και το εχω και με εντονο μαυρο πως τους γονεις φυσικα και πρεπει να τους υπολογιζουμε.. Δεν ειπα ποτε το αντιθετο..:nono: Οι γονεις ειναι αυτοι που με χιλια δυο προβληματα μας εφεραν εδω που μας εφεραν. Αυτοι ειναι που σχεδον σε ολους θα ειναι παντα διπλα μας. Και γενικα παντα η οικογενεια μας..

Εγω μιλαω για το υπολοιπο σοι γενικα..
Συνηθως δεν εχουν ολοι και τις καλυτερες σχεσεις μεταξυ τους και οπως σου δειχνω και με κοκκινο υπαρχουν πολλα πολλα πολλα ατομα μεσα στο σοι που το μονο που κανουν ειναι να κοιτανε τα δικα σου τα στραβα και των υπολοιπων και να τα σχολιαζουν συνεχως χωρις ποτε να κοιτανε τα δικα τους θεματα..
Αυτο.. πιστευω πως ειναι απλο και δεν συμβαινει μονο στο σοι το δικο μου και των υπολοιποων γνωστων μου.. Δεν εχω βρει ατομο μεχρι στιγμης που να τα εχει καλα με ολους του τους συγγενεις.. Συνηθως σφαζονται για βλακειες.. Αν εσεις ειστε μια χαρα τοτε μπραβο σας... :no1: Αλλα αποτελειτε μια απο τις εξαιρεσεις..
Και στην Ελενη ειπα πως " πρεπει να ρωτησει ολο της το σοι για το τι θα κανει ?". Ενα τατουαζ θελει να κανει οχι να παει στον πολεμο...
Δε ξερω αν χρειαζεται να διευκρινησω και αλλο. Αν χρειαζεται να μου πεις.. :xixi:



το σημαντικο κομματι απο το ποστ της Ελενης..:)
μη νομιζετε οτι τους δινω κ πολυ σημασια στο τι θα κανω στη ζωη μου απλα δε γουσταρω να εχουν να λενε μετα....

Λοιπον.. Απο την μια λεει δεν τους δινω και πολυ σημασια στο τι θα κανω στη ζωη μου ...
και μετα λεει "απλα δε γουσταρω να εχουν να λενε"
Φασκει και αντιφασκει δηλαδη. Ενω απο την μια λεει πως δεν τους δινει και πολυ σημασια μετα λεει πως δε θελει να εχουν να λενε.. Αφου δεν τους δινει σημασια κανονικα δεν θα επρεπε να την νοιαζει για το τι θα πουνε . Και το ξανα τονιζω μιλαμε για το σοι μας και οχι για τους γονεις..

Σε αυτο το ποστ ερχεται και η δικη μου η απαντηση..

2ο ποστ δικο μου..
Και μονο για αυτο εγω θα το εκανα...;);)
Θα τους προκαλουσα συνεχεια... Και το κανω... :iagree:
Αποτελεσμα.... Εχουν παψει να ασχολουντε μαζι μου.. Ασχολουντε με τα υπολοιπα ατομα στο σοι που δεν εχουν τα κοτσια να τους τα πουνε.. :xixi:

Hello .. :bye:ακομα για το σοι μιλαμε..
Απο την στιγμη που μου ειπε πως δεν τους δινει και πολυ σημασια τις ειπα πως τοτε ας το κανει και ας τους προκαλεσει πιο πολυ. Εξαλλου δεν την ενδιαφερει..
Οταν λεω πως εγω τους προκαλω συνεχεια ηταν οντως αστοχο.. Επρεπε εστω και λιγο να το διευκρινησω.. Τους προκαλω με τα λογια... Οχι με το να κανω κατι και να πω "χα ...κοιτα με ..τωρα τι εχεις να πεις ?" ουτε φυσικα τους βριζω για να τους σπασω τα νευρα..
Απλα οταν θα μου πουν κατι θα τους απαντησω και αναλογως κατι που στις περισσοτερες θειες εκνευριζει πολυ .. για αυτο λεω πως τους προκαλω συνεχεια..:)
Οι περισσοτεροι συνηθως οποια κριτικη και αν τους κανουν κανουν πως την δεχονται και ειτε συμφωνουν ειτε δεν απαντανε, αλλο που δε θελους και αυτες ( οι θειες στο σοι) που φυσικα δεν ειναι μονο αυτες με τις οποιες ενα παιδι μπορει να αντιμετοπιση καποιο προβλημα απλα αυτες αναφεραμε απο την αρχη..
Εγω παλι ποτε δεν δεχομαι αυτο που λενε αν πραγματικα εχουν αδικο σε αυτο και απαντω.. Ποτε δεν αφηνω να πεσει κατι κατω ετσι απλα χωρις να το σχολιασω..

3 ποστ δικο μου για να σου δειξω κατι..
Εγω ειμαι το αντιδραστικο παιδι στο σοι ... :inlove: ευτυχως το καταλαβαν πριν τις στειλω στο Δαφνι.. :xixi:

Για αυτο λεω πως με χαρακτηριζουν το αντιδραστικο παιδι στο σοι μας.. Γιατι παντα θα μιλησω οταν με κατι δεν συμφωνω..

Τους γονεις απο την αλλη παντα τους υπολογιζα και παντα θα τους υπολογιζω.. :)

Τεσπα.. αυτην την στιγμη δεν ξερω τι αλλο να προσπαθησω να εξηγησω..
Δε ξερω γιατι παντα βρισκεις "κενα" στα λεγομενα μου .. τελος παντων..
Αν νομιζεις πως δε σε καλυψα σε παρακαλω να μου το πεις για να δω τι εγραψα παλι λαθος.. :xixi: Πραγματικα να μου το πεις..

Και οπως καταλαβες παρεξουμε παρα πολυ:xixi: οταν εγω γραφω ή λεω καποια αλλα πραγματα και ο αλλος καταλαβαινει εντελως το αντιθετο..

και για να μη το ξεχασω...
Τι μαλ***** λέτε όλοι? Να γράψεις τους γονείς σου στα αρχ**** σου και να κάνεις αυτό που θέλεις? Με το επιχείρημα "είμαι 18, κάνω ότι θέλω?". Άμα το πάρουμε προσωπικά για τον καθένα ωριμάζουμε συνέχεια, δεν υπάρχει ένας αριθμός που θα ορίσει το πότε θα ωριμάσεις.
Άμα οι γονείς σου, πιστεύουν ότι δεν μπορείς ακόμα να πάρεις αυτή την απόφαση τότε παίρνουν αυτοί την απόφαση, που εσύ δεν μπορείς να πάρεις ακόμα. Είτε δεν είσαι έτοιμος ή τους έχεις κάνει να νομίζουν ότι δεν είσαι έτοιμος και στις δύο περιπτώσεις φταις και εσύ, για ένα πρόβλημα ποτέ δεν φταίει ένας (επιστημονικά αποδεδειγμένο) μόνο όταν το άτομο πάσχει από ψυχολογικά (που ακόμα και τότε υπάρχουν λόγοι, αλλά πολύ περίεργη για εμάς).
Πόσους 18ους με 20ους βλέπουμε συνέχεια που κάνουν τατουάζ και αλλά ακραία πράγματα στον εαυτό τους, μόνο και μόνο να το μετανιώσουν 5,10,15,20 χρόνια αργότερα? Δεν πας 18 και κάνεις ότι θες, αλλιώς η δόλια η μητέρα σου μπορεί να σε πετάξει έξω από το σπίτι της και να πει "κάνε ότι θες, είσαι 18 πλέον". Με τους γονείς σου, συμβιβάζεσαι ο ένας προσέχει τον άλλον, είναι οι μόνοι άνθρωποι που θα νοιαστούν περισσότερο από κανέναν δεν είναι διάολοι πάνω απ'το κεφάλι σου. Άμα ο γονιός ξέρει ότι είσαι σκεπτόμενο και υπεύθυνο άτομο ξέρει πως θα πράξει, άμα του έχεις δώσει την εντύπωσή ότι είσαι παιδάκι θα έχεις την ανάλογη συμπεριφορά. Την εμπιστοσύνη την χτίζεις από την ηλικία 0-μέχρι να πεθάνεις, άμα από 1-17 δεν κατάφερες ακόμα να κάνεις τους γονείς σου να σε εμπιστευτούν, τότε, πραγματικά δεν είσαι έτοιμος. Όσο και αν νομίζεις ο ίδιος ότι είσαι.

+100000000000000000
με αυτο συμφωνω απολυτα... :iagree::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Tattoos: What Were They Thinking?


Όπως λέει και ο τίτλος, θα ΄θελα να ξερα κι εγω τι σκέφτονταν όσοι χτύπησαν αυτά τα σχέδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε συ Ηρώ, που το έχεις το τατουάζ σου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

sober13

Νεοφερμένος

Ο sober13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
το 99% ειναι δηθεν που θα το κανουν μονο για να πουλανε μουρη σε καμια γκομενα..οποιος το θελει το κρατα για εκεινον ουτε το συζηταει ουτε το επιδεικνυει
γεμισε ο κοσμος καγκουρες..
σορρυ but thats truth:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_19

Νεοφερμένος

Η georgia_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας...
θελω να κανω ενα τατουαζ και θα ηθελα να σας ρωτησω ποσο πολυ ποναει...
θα κανω ενα ονομα ημερομηνια και 2 λεξεις ακομα....
πειτε μου ποσο θα πονεσω...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενα τσιμπημα θα νιωσεις συνεχομενο.
Εξαρταται το σημειο και το μεγεθος αυτου.


κοριτσια εχω μια ερωτηση , ισχυει πως στην περιοχη της κοιλιακης χωρας χαμηλα ανοιγει μετα απο εγκυμοσυνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top