HTC HD2 vs. iPhone 3GS

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Καλύτερα να πάρεις I-phone. Μπορεί τι HD να έχει πολύ καλό hardware αλλά μην ξεχνάς ότι έχει windows mobile, τα οποία είναι χρόνια πίσω. Ούτε τα βασικά δεν μπορείς να κάνεις.Όπως το να ελέγξεις το mail σου από την σύνδεση που σου παρέχει η εταιρία που χρησιμοποιείς.

Το iPhone παρόλο που δεν έχει καλύτερο hardware, σε συνδυασμό με το Λ.Σ που φοράει είναι υπεραρκετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Καλύτερα να πάρεις I-phone. Μπορεί τι HD να έχει πολύ καλό hardware αλλά μην ξεχνάς ότι έχει windows mobile, τα οποία είναι χρόνια πίσω. Ούτε τα βασικά δεν μπορείς να κάνεις.Όπως το να ελέγξεις το mail σου από την σύνδεση που σου παρέχει η εταιρία που χρησιμοποιείς.

Το iPhone παρόλο που δεν έχει καλύτερο hardware, σε συνδυασμό με το Λ.Σ που φοράει είναι υπεραρκετό.
Τα windows mobile έχουν πολλά κολλήματα και όντως έχουν μείνει πίσω.Αλλά μη λέμε ότι δεν μπορείς να κάνεις ούτε τα βασικά με αυτά.Είναι άστοχο τελείως.Τα wm είναι πλήρως παραμετροποιήσιμα με ότι αυτό συνεπάγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ναι στο να παραμετροποιήσεις τα σύστημα.Θέματα κλπ κλπ. Για δοκίμασε να στείλεις ή να λάβεις mail από το default πρόγραμμα των windows με wap ή με 3g.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Για πιο κινητό αναφέρεσαι..
π.χ. σε μερικα΄vodafone κλειδώνουν κάποιες δυνατότητες π.χ. να βλέπεις youtube video μέσω wifi ... ώστε να σε χρεώνουν wap. (κάποια lg το έχουν αυτό)
αλλά όταν τα flashareis με άλλη rom ξεκλειδώνεις τα πάντα.

οι εταιρίες φταίνε και όχι τα windows
-----------------------------------------
το hd 2 .... δεν νίκησε το iphone (αν και τεχνολογικά είναι ανώτερο)

τώρα η ΗΤC επικεντρώνεται στο nexus one

θα δούμε θα τα καταφέρει το google phone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
1η εβδομάδα κυκλοφορίας iPhone 3GS --> 1.600.000 πωλήσεις
1η εβδομάδα κυκλοφορίας Nexus One --> 20.000 πωλήσεις

Η apple αφήνει να διαρεύσουν πληροφορίες για τα επερχόμενα iPhone 4G + iTablet με αποτέλεσμα να γίνεται περισσότερος ντόρος γι'αυτά και όχι για το Nexus One.

Έχασε τη μάχη και τον πόλεμο! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Για πιο κινητό αναφέρεσαι..
π.χ. σε μερικα΄vodafone κλειδώνουν κάποιες δυνατότητες π.χ. να βλέπεις youtube video μέσω wifi ... ώστε να σε χρεώνουν wap. (κάποια lg το έχουν αυτό)
αλλά όταν τα flashareis με άλλη rom ξεκλειδώνεις τα πάντα.

οι εταιρίες φταίνε και όχι τα windows

Μιλάω για κινητό αγορασμένο από Γερμανό χωρίς brand απο εταιρία κινητής !! Απολύτως τίποτα κλειδωμένο. Μιλάω για το HD. Όσες φορές προσπάθησα να κάνω download και να στείλω mail απο το κλασσικό προγραμματάκι της Microsoft έβγαζε σφάλμα ! ενώ με wi-fi κανονικά όλα !! Το μόνο που έκανε με το Wap ήταν να μπαίνει opera και να κάνει update τον καιρό στο manila..Σε όλα τα άλλα νέκρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Στο αμερικάνικο apple store το έχουνε

https://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=MTAyNTQzMTI $199 το 3gs
anyway δεν τα ξέρω καλά εγώ πήγα σε ένα αμερκάνικο apple store (πριν 2 χρόνια πήτα το Ιphone και έφυγα) μπορεί να έχουν αλλάξει τώρα τα πράγματα.

Το κινητό που αγόρασα παλιά εγώ το είχα αγοράσει και ήταν κλειδωμένη η κάρτα και πρέπει κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση του λογισμικού να κάνω και Unlock να δέχεται και άλλες κάρτες ...


Στην Αγγλία σε δεσμεύουν από ότι ξέρω (πρέπει να έχει λογαριασμό εντός Αγγλίας νομίζω ή κάτι τέτοιο δεν τα ξέρω καλά)

γενικά η καλύτερη λύση να αγοράσεις κινητό είναι από ebay από αμερικανάκια (και να απαιτήσεις να σου δώσουν και την εγγύηση την οποία την δέχονται και εδώ). Αλλή καλή λύση είναι από αμερικάνικο e-shop (αν και εκεί θα πάει πολύ το μεταφορικό). :(
ναι το 2g

εγώ πιστεύω ότι μετά το google phone η apple θα λανσάρει προς το καλοκαίρι άλλο Iphone για αυτο περιμένω (δεν πιστεύω ότι το 3gs αξίζει τόσο πολύ ώστε να παρατήσω το 2g μου)
Είναι με σύνδεση. Και από το Apple Store να το πάρεις, κάνεις συμβόλαιο με ATNT
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top