Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

foreverinlove

Νεοφερμένος

Ο foreverinlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν αναφερομαι σε δικη μου περιπτωση. Για την crazyhelen και το φιλο της ειναι το παραδειγμα. Αλλα επεκτεινεται και σε ολες τις αντιστοιχες περιπτωσεις διαφορας ηλικιας. Ειναι το ιδιο θεμα με διαφορετικη διατυπωση. Ετσι απαντατε και στο γενικο ερωτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άλλωστε μία κινέζικη παροιμία λεει ότι η γυναίκα πρέπει να έχει τα μισά χρόνια από τον άντρα συν εφτά.
:confused::confused::confused:

αναζητείται 24χρονος κινέζος
για να πάρει τη μαρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
αληθεια??

κατσε να δω...

28:2=14
14+7=21


τι 20 τι 21...

αχ ημασταν πλασμενοι (ηλικιακα) ο ενας για τον αλλον... κριμα κριμα...:redface::P

Τί 20 τί 21! Μιά χαρά είναι η ηλικία αυτή που είπες!

(Να μην αναφέρω δε το παραδειγμα ενος καθηγητη μου που ειπε πλην 7 αντι για συν) :P:worry:

:confused::confused::confused:

αναζητείται 24χρονος κινέζος
για να πάρει τη μαρω :P

Οχι και κινέζο!!!Τόσο εύκολα με δίνετε βρε Ρεμπεσκέ;;;; :( :cry_x:

Δεν πάω Κίνα λέμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.


Άλλωστε μία κινέζικη παροιμία λεει ότι η γυναίκα πρέπει να έχει τα μισά χρόνια από τον άντρα συν εφτά. ;)

Χμμμμ... :hmm: Δηλαδή:

Μια 19χρονη πρέπει να είναι με έναν 24χρονο,
μια 20χρονη με έναν 26 χρονο,
μια 21χρονη με έναν 28χρονο,
μια 22χρονη με έναν 30χρονο κ.ο.κ.

Δηλαδή υπάρχουν δύο εκδοχές: ή θα πρέπει η κοπέλα να αλλάζει άντρα κάθε χρόνο ή θα πρέπει ο άντρας να μεγαλώνει 2 χρόνια το χρόνο για να συμβαδίζει με την κοπέλα! :confused:

Οκ, λογικό ακούγεται! :yes: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Οχι και κινέζο!!!Τόσο εύκολα με δίνετε βρε Ρεμπεσκέ;;;; :( :cry_x:Δεν πάω Κίνα λέμε!!!
Έχουν μια (έμφυτη) κλίση... πλάγιας διεύθυνσης προς τα "εκεί" :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχουν δύο εκδοχές: ή θα πρέπει η κοπέλα να αλλάζει άντρα κάθε χρόνο ή θα πρέπει ο άντρας να μεγαλώνει 2 χρόνια το χρόνο για να συμβαδίζει με την κοπέλα! :confused:

Οκ, λογικό ακούγεται! :yes: :P

Να πως φαίνεται το μαθηματικό μυαλό!!! ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ή θα πρέπει ο άντρας να μεγαλώνει 2 χρόνια το χρόνο για να συμβαδίζει με την κοπέλα!


Αυτό μια χαρά λογικό είναι,
ομολογουμένως μερικές κάνουν τους άντρες τους να γεράσουν πρόωρα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Να μην αναφέρω δε το παραδειγμα ενος καθηγητη μου που ειπε πλην 7 αντι για συν :P:worry:
Μου είχατε υποσχεθεί ότι δεν θα έβγαινε έξω από την αίθουσα αυτό!!!!!!!!!!!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μου είχατε υποσχεθεί ότι δεν θα έβγαινε έξω από την αίθουσα αυτό!!!!!!!!!!!!! :mad:

Και εμπιστεύεστε μία (φωτεινή) 19χρονή;;; :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
το πολυ 5!παραπανω δεν το θεωρω και τοσο φυσιολογικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
το πολυ 5!παραπανω δεν το θεωρω και τοσο φυσιολογικο...


Στην ηλικια σου:P
Μεχρι 8 καλα ειναι. Πανω αλλα και κατω:P
Εχω ακουσει να λενε τα 7 και τα πολλαπλασια του(14 πχ)- σχεση ηρεμιας/σωστη αναλογια.
Μεχρι 6 θεωρουνται συνομιληκοι και δεν ειναι ο,τι καλυτερο.

Ετσι, λενε.
Εγω παλι εννοια μου τι λενε, απλως σας ειπα τι λενε.:P Ο,τι θελω και μοποιον μου ρθει ειμαι γιατι ετσι μαρεσει...:PΠοτε μου δε με ενοιαξε τι λενε οι αλλοι η τι λεγεται αλλωστε. Δεν ξερω τι θα πει ''πρεπει'' αλλα ξερω καλα τι θα πει ''θελω''.

Βεβαια επιμενω σε μια παλιααααα μου τοποθετηση πως τα πολλα χρονια διαφορας, οπως γυνη 45 κι ανηρ 25->σχεση μανας και παιδιου, καθως ανηρ 40 και γυνη 25 σχεση πατερα-κορης. Βεβαια ο ενας κατι δινει στον αλλο και ειναι ευχαριστο λογικα, περνουν καλα. Δε βαριεσαι, με νοιαζουν οι δικες μου επιλογες-> Ενας ωριμοτερος ανδρας δε θα μου δωσει οσα ενας πιτσιρικας. Ενας πιτσιρικας δε θα μου δωσει οσα θα μου δωσει ενας ωριμος ανδρας. Μαρεσει η μεση. Βασικοτερα θα ελεγα, προτιμω το αλληλοταξιδι, την συνοδοιπορια. Αμα ειναι να τον μεγαλωνω η να με μεγαλωνει, γινομαι η μανα η ζηταω γουτσου απο τον πατερα μου. Ασε, προτιμω να συνταξιδευω χωρις κατευθυνσεις.

Ποτε ομως δε λεμε ποτε, υποθεσεις κανουμε και αιντε κουβεντα να γινεται:P....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λες και οι άνθρωποι δεν έχουν αρκετούς περιορισμούς και κανόνες, πρέπει να φτιάχνουν και επιπλέον, τεχνητούς.
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λες και οι άνθρωποι δεν έχουν αρκετούς περιορισμούς και κανόνες, πρέπει να φτιάχνουν και επιπλέον, τεχνητούς.
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί.
Για να κάνουμε και κάνα παραπάνω post.


Εγώ ξέρω μια Ταϋλανδέζικη παροιμία που ορίζει ότι η ηλικία του άνδρα M και της γυναίκας F πρέπει να ακολουθούν τη σχέση


Άσκηση για το σπίτι: μελετήστε πού συγκλίνουν οι ηλικίες. :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Δε δίνω τόση σημασία στην διαφορά ηλικίας........Στην τωρινή μου σχέση είμαι με 2 χρόνια μικρότερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Πόσα χρόνια διαφορά με το έτερο σας ήμισι θα μπορούσατε να θεωρείτε "φυσιολογικά"? Θα κάνατε μια σχέση με ένα κατά πολύ μεγαλύτερό σας άτομο?

Απο ερωτα θα τα εφτιαχνα και με ΚΑΠΗ, η ηλικια ειναι ενα νουμερο. Τα μαθηματικα οσο κι αν τα λατρευω, στον ερωτα δε χωρανε, ειναι κατωτερη η λογικη εκει, ο ερωτας κατ'εμε ειναι ανωτερη λογικη, ειναι θεμα ψυχης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
βρήκα αυτό το τραγουδάκι του τουρνά από δίσκο το 90' (νταν) και είπα να το βάλω εδώ ως προβληματισμό πιο πολύ παρά ως σχόλιο μιας και θεωρώ ότι κολλάει


https://www.youtube.com/watch?v=wZHba4jXIIQ&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Είμαι με κάποιον που με περνάει 12 χρόνια,αρχικά διστάζαμε και οι δύο κυρίως γι αυτά που άκουγε ο καθένας από φίλους,αλλά στη συνέχεια κέρδισε ο έρωτας...και μπορώ να πω πως είμαστε πολύ καλά,οταν ταιριάζεις με τον άλλον εσωτερικά η ηλικία δεν παίζει ρόλο...και αυτό με την ηλικία είναι και ηθικοπροβληματισμοί, στη φύση δεν υπάρχουν όρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μόνο 12 χρόνια και είχατε τέτοιες αντιδράσεις; Εντύπωση μου κάνει... Εδώ υπάρχουν τόσες και τόσες σχέσεις με μακράν μεγαλύτερη διαφορά και δεν υπάρχουν τόσες αντιδράσεις από τον περίγυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μόνο 12 χρόνια και είχατε τέτοιες αντιδράσεις; Εντύπωση μου κάνει... Εδώ υπάρχουν τόσες και τόσες σχέσεις με μακράν μεγαλύτερη διαφορά και δεν υπάρχουν τόσες αντιδράσεις από τον περίγυρο.

παραβλέπεις το γεγονός ότι η διαφορά 12 χρόνων 18-30 είναι (θεωρείται καλύτερα) "πολύ μεγαλύτερη" από τη διαφορά 30-42.
Δεν ξέρουμε σε ποια 'κατηγορία' από τις δύο αναφέρεται η φίλη μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eουν σημασια και 2 παραγοντες.

1. Για τι ειδους σχεση μιλάμε και με τι προοπτικες.
2. Για ποση διαφορα ηλικίας μιλάμε.

Δε μπορει καν να εχει πολλα κοινα και να επικοινωνησει καλα ο ενας με τον αλλον αν πχ ο ενας ειναι 20 και ο αλλος 45. Φανταστειτε διάλογο :

20 : Μωρό, άκου τι έγινε χθες! Σκαω μυτη στο παρτυ της Ελενης, ενννοειται έχω ντυθεί σένια και τα σπαω, και μιλάμε τι εκανε η τρελη ; Ειχε φερει τον dj του club που ειχαμε παει προχτες (που ήσουν χωμα απ τη δουλεια και δεν ηρθες) !! Δε σου λεω τιποτα! Χαμος!

45 : (ψαχνει υδροκυανιο)

Θελω να πω, οτι υπαρχει λογος που δεν ερχονται καν απο μονα τους κοντα, πολλα ζευγαρια με μεγαλη διαφορα ηλικίας. Ουτε καν για σχεση χωρις προοπτικες γαμου. Σιγουρα ισχυει αυτο που λεει η Λια, οτι υπαρχουν πολλα που πρεπει να ταιριαξουν για να ειναι 2 ανθρωποι μαζι, ο΄ποτε μη βαζουμε μονοι μας και την ηλικία. Απλά, προσθετω, οτι υπαρχουν περιθωρια και γιαυτο. Και τις περισσοτερες φορές καθορίζονται απο μονα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top