Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Είμαι με κάποιον που με περνάει 12 χρόνια,αρχικά διστάζαμε και οι δύο κυρίως γι αυτά που άκουγε ο καθένας από φίλους,αλλά στη συνέχεια κέρδισε ο έρωτας...και μπορώ να πω πως είμαστε πολύ καλά,οταν ταιριάζεις με τον άλλον εσωτερικά η ηλικία δεν παίζει ρόλο...και αυτό με την ηλικία είναι και ηθικοπροβληματισμοί, στη φύση δεν υπάρχουν όρια :P
Φυσικα και κερδισε.Στα προσωπικα σου κατα τη γνωμη μου τριτοι ανθρωποι δεν πρεπει να ανακατευονται(οπως σε αυτην την περιπτωση οι φιλοι σας),μονο οταν προκειται να σας δωσουν συμβουλες για κατι κακο που πατε να κανετε.Στην περιπτωση αυτη ομως οταν ξερετε οτι και οι 2 σας τρεφεται αμοιβαια συναισθηματα ο ενας στον αλλον,τοτε η ηλικια δεν παιζει ρολο αλλα το ποσο συμπαθεις και αγαπας τον αλλον.Δεν επρεπε να δισταζετε για αυτο που κανατε,επρεπε να πιστευατε στον ευατο σας και να αγνοουσατε για το τι ελεγαν οι αλλοι.Εξαλλου δεν κανατε και εγκλημα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Φυσικα και κερδισε.Στα προσωπικα σου κατα τη γνωμη μου τριτοι ανθρωποι δεν πρεπει να ανακατευονται(οπως σε αυτην την περιπτωση οι φιλοι σας),μονο οταν προκειται να σας δωσουν συμβουλες για κατι κακο που πατε να κανετε.Στην περιπτωση αυτη ομως οταν ξερετε οτι και οι 2 σας τρεφεται αμοιβαια συναισθηματα ο ενας στον αλλον,τοτε η ηλικια δεν παιζει ρολο αλλα το ποσο συμπαθεις και αγαπας τον αλλον.Δεν επρεπε να δισταζετε για αυτο που κανατε,επρεπε να πιστευατε στον ευατο σας και να αγνοουσατε για το τι ελεγαν οι αλλοι.Εξαλλου δεν κανατε και εγκλημα.;)

Έχεις απόλυτο δικιο...αργησαμε μεν αλλα το καταλαβαμε..εξαλλου τα σχολια που ακουγαμε δεν ηταν και σοβαρα...αυτου του ελεγαν τι το θες το κοριτσακι να την πηγαινεις στα λουνα παρκ...και μενα τι τον θες τον παππου στα ΚΑΠΗ θα βγαινετε...απλα ηταν ψιλοπροσβλητικα,ελα μου ομως που τωρα καποιοι μας ζηλευουν κιολας...;)

παραβλέπεις το γεγονός ότι η διαφορά 12 χρόνων 18-30 είναι (θεωρείται καλύτερα) "πολύ μεγαλύτερη" από τη διαφορά 30-42.
Δεν ξέρουμε σε ποια 'κατηγορία' από τις δύο αναφέρεται η φίλη μας. :)

:redface: στη διαφορα 18-30 ανηκω....γι αυτο οι αντιδρασεις ηταν πολλες...αλλα εμφανισιακα δε μας φαινεται και σε χαρακτηρα εχει την παιδικοτητα που θελω αλλα και τη στοργη,ξερει πως να μου φερθει αλλα κι εγω ειμαι λιγο ωριμοτερη απ'ο,τι πρεπει οποτε τα ισοσταθμισαμε καπου...απλα ταιριαξαμε και αυτο μου αρκει....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
:redface: στη διαφορα 18-30 ανηκω....γι αυτο οι αντιδρασεις ηταν πολλες...αλλα εμφανισιακα δε μας φαινεται και σε χαρακτηρα εχει την παιδικοτητα που θελω αλλα και τη στοργη,ξερει πως να μου φερθει αλλα κι εγω ειμαι λιγο ωριμοτερη απ'ο,τι πρεπει οποτε τα ισοσταθμισαμε καπου...απλα ταιριαξαμε και αυτο μου αρκει....:)

No worries dear...η μητερα μου και η αδερφη της εχουν 18 και 17 χρονια διαφορα με τους ανδρες τους αντιστοιχα και μια χαρα σχεση - γαμο εχουν τα τελευταια 35 χρονια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eugenia92

Νεοφερμένος

Η eugenia92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
No worries dear...η μητερα μου και η αδερφη της εχουν 18 και 17 χρονια διαφορα με τους ανδρες τους αντιστοιχα και μια χαρα σχεση - γαμο εχουν τα τελευταια 35 χρονια ;)

:) ΤΕΛΕΙΑ! Χ αιρομαι..και για τη μαμα σου και τη θεια σου (μου αρεσουν πολυ τετοια τι να κανω),αλλα και που δεν εχω εξωφρενικη διαφορα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ελεος πια ολοι οι μπαμπογεροι σαρανταρηδες και τριανταρηδες να την πεφτουν χαλαρα σε 20αρες. δεν το λεω με κακια, μερικες φορες υπαρχουν αισθηματα αμοιβαια και ολα ωραια. αλλα ειναι κ κατι πορνογεροι πραγματικα που το παιζουνε κ λαρτζ και χαλαροι και νεοι για να κουτουπωσουνε κοριτσακια. ρε ουστ!

υγ: δικο μου μενος τωρα αυτο, δεν εχει να κανει με τα προηγουμενα ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
τον ερωτα δν τον μετραμε σε χρονο, ουτε σε ποσοτητα. Δν εχει σχεση η ηλικια ουτε το αν σου αξιζει ο αλλος ή σου ταιριαζει. Ο ερωτας ειναι μια δυναμη ανωτερη, ειναι η "εφηβικη ηλικια" της αγαπης. Δν εχει λογικη, μονο ανωτερη λογικη. Τον ερωτα τον μετραμε με την δυναμη και τη θεληση της ψυχης μας να αγαπαμε. Τη δυναμη της καρδιας μας, την ανδρεια και τη σοφια να μην μπερδεψουμε το μυαλο μας με τη καρδια μας. Αφεθειτε στον ερωτα και θα πλουτισετε με το νομισμα της ευτυχιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ελεος πια ολοι οι μπαμπογεροι σαρανταρηδες και τριανταρηδες να την πεφτουν χαλαρα σε 20αρες. δεν το λεω με κακια, μερικες φορες υπαρχουν αισθηματα αμοιβαια και ολα ωραια. αλλα ειναι κ κατι πορνογεροι πραγματικα που το παιζουνε κ λαρτζ και χαλαροι και νεοι για να κουτουπωσουνε κοριτσακια. ρε ουστ!

υγ: δικο μου μενος τωρα αυτο, δεν εχει να κανει με τα προηγουμενα ποστ
Άμα η μικρή η 20άρα θέλει να πάει με τον 40άρη πού το πρόβλημα; Για οποιονδήποτε λόγο, είτε υπάρχουν αισθήματα αλλά ακόμα κι είτε το κάνει επειδή ο τύπος έχει λεφτά. Αν οι δυο τους τα 'χουν συμφωνημένα, δεν νομίζω πως μας πέφτει λόγος.

Ο νόμος περιορίζει μόνο τα "σχήματα" με άτομα < 15 ετών. Κατά τα άλλα όλα επιτρέπονται από τον νόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αφεθειτε στον ερωτα και θα πλουτισετε με το νομισμα της ευτυχιας.


Not! :P


υγ. βασικά,
στο τέλος της μέρας
παντά θα βρεθείς φτωχότερος απ ότι ξεκίνησες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Not! :P


υγ. βασικά,
στο τέλος της μέρας
παντά θα βρεθείς φτωχότερος απ ότι ξεκίνησες

Πάψε..... πνεύμα αντιλογίας!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Άμα η μικρή η 20άρα θέλει να πάει με τον 40άρη πού το πρόβλημα; Για οποιονδήποτε λόγο, είτε υπάρχουν αισθήματα αλλά ακόμα κι είτε το κάνει επειδή ο τύπος έχει λεφτά. Αν οι δυο τους τα 'χουν συμφωνημένα, δεν νομίζω πως μας πέφτει λόγος.

Ο νόμος περιορίζει μόνο τα "σχήματα" με άτομα < 15 ετών. Κατά τα άλλα όλα επιτρέπονται από τον νόμο.
ναι βασικα δεν υπαρχει προβλημα. απλα εμενα μου τη δινει η ευκολια με την οποια ατομα των 40+ - την πεφτουν πλεον σε κοριτσια της ηλικιας μου. οχι οτι κ αυτες δεν πανε γυρευοντας πολλες φορες. απλα δεν ξερω χθες συναντησα ενα τετοιο περιστατικο και με επιασε αηδια με την ετοιμοτητα του εν λογω σαρανταρη να γνωρισει "μικρουλες"... και σκεφτηκα "που παμε?".
και ξαναεπαναλαμβανω, οχι οτι δεν υπαρχει πολλες φορες και η αντιστροφη προκληση απο κοριτσια της ηλικιας μου προς αυτους...

α, βασικα ασχετο αλλα αν λαβουμε υπ οψιν και τις περιπτωσεις οπου ο αλλος εχει καποια εξουσια, ειναι αφεντικο, καθηγητης κλπ της κοπελας, τοτε η ευκολια αυτη και η ανεση γινονται ακομα πιο χυδαια. και βασικα, ναι συμβαινουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
απλα δεν ξερω χθες συναντησα ενα τετοιο περιστατικο και με επιασε αηδια με την ετοιμοτητα του εν λογω σαρανταρη να γνωρισει "μικρουλες"... και σκεφτηκα "που παμε?"
Μου φαίνεται λογικό να προτιμά κάποιος μία "φρέσκια" κοπελίτσα στα 20 της, παρά μία γυναίκα στα 40.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Μου φαίνεται λογικό να προτιμά κάποιος μία "φρέσκια" κοπελίτσα στα 20 της, παρά μία γυναίκα στα 40.

Πρέπει να υπάρχει και μια αυτογνωσία όμως έτσι; Δηλαδή τι έχει να προσφέρει ο 40χρονος στο κοριτσάκι; Και μη μου πεις λεφτά, θα εκνευριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πρέπει να υπάρχει και μια αυτογνωσία όμως έτσι; Δηλαδή τι έχει να προσφέρει ο 40χρονος στο κοριτσάκι; Και μη μου πεις λεφτά, θα εκνευριστώ.
Αφού θες να παίξουμε τις κουμπάρες, θα σου αντιστρέψω την ερώτηση: τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει σε μια 20άρα ένας 25άρης από έναν 40άρη, πέραν της προοπτικής να είναι περισσότερο καιρό μαζί; (καθώς αναμένεται ο 25άρης να ζήσει περισσότερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αφού θες να παίξουμε τις κουμπάρες, θα σου αντιστρέψω την ερώτηση: τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει σε μια 20άρα ένας 25άρης από έναν 40άρη, πέραν της προοπτικής να είναι περισσότερο καιρό μαζί; (καθώς αναμένεται ο 25άρης να ζήσει περισσότερο)

νιατα. και ορεξη για ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
νιατα. και ορεξη για ζωη.
Τα "νιάτα" είναι η προφανής απάντηση που είπα ότι δεν μετράει.
Όσον αφορά το "όρεξη για ζωή" γιατί να μην έχει ένας 40άρης;

Εσύ δηλαδή θα προτιμούσες έναν 20άρη από έναν 28άρη (ή μεγαλύτερο), right? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μου φαίνεται λογικό να προτιμά κάποιος μία "φρέσκια" κοπελίτσα στα 20 της, παρά μία γυναίκα στα 40.

Πάντως προσωπικά προτιμώ τους "σιτεμένους" 30ρηδες από τους "φρέσκους" 18χρονους. ΚΑΙ εμφανισιακά. Μάλλον κάτι πάει στραβά οπότε με μένα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου.

Αλλά ξέχασα, η γυναίκα βρίσκεται στην ακμή της στα 16 και στα 25 αρχίζει η κατάπτωση.
Ενώ ο άντρας κάτω των 45 δεν έχει ακόμα ωριμάσει!
Φαντάζομαι στα 35 μου θα πρέπει να βρω κάποιον 60ρη για να έχουμε την κατάλληλη διαφορά ηλικίας (τέτοια χάλια που θα έχω πού να βρω συνομήλικο; ) . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αφού θες να παίξουμε τις κουμπάρες, θα σου αντιστρέψω την ερώτηση: τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει σε μια 20άρα ένας 25άρης από έναν 40άρη, πέραν της προοπτικής να είναι περισσότερο καιρό μαζί; (καθώς αναμένεται ο 25άρης να ζήσει περισσότερο)

Έχει να προσφέρει το μοίρασμα των εμπειριών και των στόχων ζωής καθώς και προφανώς των ασχολιών γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάντως προσωπικά προτιμώ τους "σιτεμένους" 30ρηδες από τους "φρέσκους" 18χρονους. ΚΑΙ εμφανισιακά. Μάλλον κάτι πάει στραβά οπότε με μένα σύμφωνα με τα λεγόμενά σου.
Φυσικά και κάτι πάει στραβά: το ότι τα εφάρμοσες σε κοπέλα - εσένα. :P

Δεν αναφέρθηκα πουθενά στις προτιμήσεις των κοριτσιών, αλλά των αγοριών. Αν θες να αναφερθώ σε κορίτσια, μπορώ να πω ότι πάνε vise-versa. Λίγες κοπέλες ξέρω που να προτιμάνε συνομίλικους, οι περισσότερες θέλουν να έχει κάποια χρονάκια παραπάνω, μαζί με την συνοδευούμενη εμπειρία-ωριμότητα-ασφάλεια-ανεξαρτησία (θα πω και "λεφτά" έτσι για να γκρινιάξει η χιμέλα :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εσύ δηλαδή θα προτιμούσες έναν 20άρη από έναν 28άρη (ή μεγαλύτερο), right? :whistle:

θα προτιμουσα αυτον που θα με εκανε να νιωθω ομορφα οταν ειμαι μαζι του.

και μη συγκρινουμε ανομοια πραγματα. αλλο η διαφορα 20-28 και αλλο 20-40.

42 ειναι η μητερα μου. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιώργο δεν προτιμάνε όλοι οι άντρες τις μικρές. Υπάρχουν και πολλοί (περισσότεροι απ' όσοι νομίζεις) που προτιμούν τις μεγαλύτερες, ειδικά αν μιλάμε για ηλικίες κοντά στα 25. Οπότε φαντάσου τι θα ισχύει για τους μεγαλύτερους. Μη γενικεύεις λοιπόν, επειδή εσένα σου αρέσουν οι 20άρες (που το βρίσκω πολύ λογικό στην ηλικία σου), δεν σημαίνει πως όλοι προτιμούν μια εικοσάρα από μια τριανταπεντάρα. Ειδικά οι μεγαλύτεροι, για τους οποίους επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω πόση γνώση της ψυχοσύνθεσής τους μπορεί να έχεις.
Και τέλος πάντων εγώ όσους πενηντάρηδες ξέρω που κυνηγάνε/κυνηγούσαν μικρές, δεν το έκαναν γιατί ήθελαν σοβαρή σχέση με προοπτικές, ούτε ήταν άντρες που θα μπορούσαν εύκολα να έχουν μια τριανταπεντάρα δίπλα τους (διότι, ως γνωστόν, τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους αν καταλαβαίνεις τι εννοώ!). Κι όχι δεν υποννοώ τίποτα για τις εικοσάρες, έχουν όλα τα καλά του κόσμου επάνω τους και καλά κάνουν. Αλλά ..άλλα πράγματα θέλει μια εικοσάρα κι άλλα μια τριανταπεντάρα. Κι αλλιώς σε βλέπει μια εικοσάρα στα πενήντα σου κι αλλιώς μια τριανταπεντάρα. Και προφανώς δεν έχουν την ίδια δυσκολία κατάκτησης ή διατήρησης μιας σχέσης, ούτε την ίδια ισοτιμία και ικανότητα διαχείρισης διάφορων καταστάσεων. Οπότε ο καθένας ανάλογα με την υποδομή του και το τι θέλει, διαλέγει και παίρνει ή παίρνει ό,τι μπορεί να πάρει τέλος πάντων και δε κοιτάει πιο ψηλά. ;)

ΥΓ: Πασιφανώς το παραπάνω δεν αποτελεί απόλυτη αλήθεια και υπάρχουν κι εξαιρέσεις, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως πρόκειται απλώς ..για εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top