Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ασυνηθιστες ναι... Σοκαριστικες οχι...

Ριζικη η διαφορα...

Συμφωνώ για την διαφορά που είναι ριζική.

Είναι και μετρήσιμη όμως και η απόσταση της.

Για όσους έχουν την περιέργεια, η απόσταση της μετριέται με την απάντηση στην ερώτηση - απορία του φίλου.

Με την τρίτη φορά γίνεσαι π@ύ@της?

Εξ άλλου ποτέ δεν έχει πέσει ένα δέντρο μόνο με μια τσεκουριά!!!

Αλλά λίγο λίγο, πες - πες και αγάλι - αγάλι, όπως έλεγε και ο λαός, η αγουρίθρα (χωριάτικα η αγουρίδα), γίνεται μέλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλλά λίγο λίγο, πες - πες και αγάλι - αγάλι, όπως έλεγε και ο λαός, η αγουρίθρα (χωριάτικα η αγουρίδα), γίνεται μέλι.
Υπάρχει περίπτωση δηλαδή, σιγά-σιγά να πεισθείς; :worry: Ρωτάω πολύ σοβαρά. Εφ΄όσον εσύ και κάποιοι άλλοι ισχυρίζεστε ότι μπορεί κάποιος να γίνει ομοφυλόφιλος εκ πεποιθήσεως, απάντησέ μου σε παρακαλώ: Πόσο πιθανό είναι να πεισθείς ν' αλλάξεις προτιμήσεις εσύ προσωπικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Συμφωνώ για την διαφορά που είναι ριζική.

Είναι και μετρήσιμη όμως και η απόσταση της.

Για όσους έχουν την περιέργεια, η απόσταση της μετριέται με την απάντηση στην ερώτηση - απορία του φίλου.

Με την τρίτη φορά γίνεσαι π@ύ@της?

Εξ άλλου ποτέ δεν έχει πέσει ένα δέντρο μόνο με μια τσεκουριά!!!

Αλλά λίγο λίγο, πες - πες και αγάλι - αγάλι, όπως έλεγε και ο λαός, η αγουρίθρα (χωριάτικα η αγουρίδα), γίνεται μέλι.
Αληθεια νομιζετε οτι καποιος μπορει να σας μετατρεψει σε κατι που δεν ειστε ειτε αγαλι αγαλι ειτε με αλλον τροπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αληθεια νομιζετε οτι καποιος μπορει να σας μετατρεψει σε κατι που δεν ειστε ειτε αγαλι αγαλι ειτε με αλλον τροπο?

Σε εμένα και στα 51 μου χρόνια, θεωρώ οτι είναι απο αδύνατο, ως αδιανόητο να γίνει κάτι τέτοιο.
Για κάποιους άλλους όμως δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Ομως, η συζήτηση γίνεται και αφορά γενικότερα την κοινωνία μας.
Δηλαδή θέλω να πω οτι σας διαφεύγει το γεγονός οτι κάθε γενιά είναι αναγκασμένη να αντλήσει πληροφορίες προκειμένου να κατοχυρώσει την παρουσία της στην κάθε εποχή.

Δεν είναι καταγεγραμμένες στο DNA κανενός, για να πούμε οτι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, άρα με σιγουριά δεν πρόκειται να αποτελέσει πρόβλημα.

Κατα κύριο λογο εγώ στην συζήτηση αναφέρομαι στους άνδρες. Και αυτό γιατι εκεί πιστεύω οτι θα υπάρξει πρόβλημα τα επόμενα χρόνια και μεγάλο μάλιστα. Δεν με ενδιαφέρει η προσωπική άποψη και στάση κάποιων. Αλλά όταν αφήνουν την ουσία, αποφεύγοντας να αναφερθούν επιγραμματικά και δίχως λεπτομέρειες για το πώς τους προέκυψε, τότε θεωρώ οτι υπάρχει κάποιο κενό.
Δεν είναι δυνατό να θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε οτι είναι εκ γεννητής η ομοφυλοφιλία ?
Επειδή το λένε κάποιοι .

Σε νεαρή ηλικία και όταν είναι αδιαμόρφωτη η στάση των νεαρών αγοριών, θεωρώ οτι οι δοκιμές, εντείνουν το πρόβλημα.
Και μεγαλώνει το πρόβλημα απο την ανεξέλεγκτη προβολή τέτοιων τάσεων.

Ποιός νεαρός γύρω στα 10 συν πλήν 2 με τρία χρόνια, είναι σε θέση να φιλτράρει τις εικόνες που τον κατακλύζουν στο internet ?

Έχω αναφερθεί σε προσωπική μου εμπειρία, οτι σε συζήτηση μου με κάποιον, μου είπε οτι την πρώτη δεν του άρεσε, ούτε και την δεύτερη, αλλά στην συνέχεια και αφού δεν μπορούσε να λειτουργήσει με τα κορίτσια, το αποδέχθηκε.
Σημειώστε οτι μετά απο τρία τέσσερα χρόνια, είχε κάνει σχέση με κάποια κοπέλα. Προσπάθησε να λειτουργήσει δίχως την βοήθεια της μάλαξης του προστάτη του απο άνδρες. Ομως όπως καλά γνωρίζετε ως γυναίκες, στην αρχή μιας σχέσης ενός αγοριού και μιας κοπέλας, σπάνια να πάνε όλα άψογα. Χρειάζεται δηλαδή κάποιος χρόνος προκειμένου να λειτουργήσουν και οι δύο καλά. Να γνωριστούν, να γνωρίσουν τα σώματά τους.
Πόσο μάλον ένας νεαρός ο οποίος έχει γνωρίσει την εκσπερμάτωση μέσω βοηθητικών και όχι αβίαστα όπως ένας ερωτευμένος με την κοπέλα του νεαρός. Πόσο μάλλον όταν δεν έχει γευτεί την μεταμόρφωση του πέους του μετά απο μια φυσιολογική πράξη. Αν γνωρίσει το τελευταίο, τότε θεωρώ οτι είναι αδύνατο να γίνει κάποιος γκέυ. Και αυτό το υπογράφω.
Μιλάω παράξενα? ΜΙλάω ως φανατικός εκπρόσωπος κάποιων παρελθοντικών και αναχρονιστικών αντιλήψεων ?

Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που με είχαν κάνει να ανοίξω το με ατυχή κατάληξη θέμα της <<εξερεύνησης του έρωτα>>.

Πιστεύω να σας διαφώτισα επαρκώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Σε εμένα και στα 51 μου χρόνια, θεωρώ οτι είναι απο αδύνατο, ως αδιανόητο να γίνει κάτι τέτοιο.
Για κάποιους άλλους όμως δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Ομως, η συζήτηση γίνεται και αφορά γενικότερα την κοινωνία μας.
Δηλαδή θέλω να πω οτι σας διαφεύγει το γεγονός οτι κάθε γενιά είναι αναγκασμένη να αντλήσει πληροφορίες προκειμένου να κατοχυρώσει την παρουσία της στην κάθε εποχή.

Δεν είναι καταγεγραμμένες στο DNA κανενός, για να πούμε οτι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, άρα με σιγουριά δεν πρόκειται να αποτελέσει πρόβλημα.

Κατα κύριο λογο εγώ στην συζήτηση αναφέρομαι στους άνδρες. Και αυτό γιατι εκεί πιστεύω οτι θα υπάρξει πρόβλημα τα επόμενα χρόνια και μεγάλο μάλιστα. Δεν με ενδιαφέρει η προσωπική άποψη και στάση κάποιων. Αλλά όταν αφήνουν την ουσία, αποφεύγοντας να αναφερθούν επιγραμματικά και δίχως λεπτομέρειες για το πώς τους προέκυψε, τότε θεωρώ οτι υπάρχει κάποιο κενό.
Δεν είναι δυνατό να θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε οτι είναι εκ γεννητής η ομοφυλοφιλία ?
Επειδή το λένε κάποιοι .

Σε νεαρή ηλικία και όταν είναι αδιαμόρφωτη η στάση των νεαρών αγοριών, θεωρώ οτι οι δοκιμές, εντείνουν το πρόβλημα.
Και μεγαλώνει το πρόβλημα απο την ανεξέλεγκτη προβολή τέτοιων τάσεων.

Ποιός νεαρός γύρω στα 10 συν πλήν 2 με τρία χρόνια, είναι σε θέση να φιλτράρει τις εικόνες που τον κατακλύζουν στο internet ?

Έχω αναφερθεί σε προσωπική μου εμπειρία, οτι σε συζήτηση μου με κάποιον, μου είπε οτι την πρώτη δεν του άρεσε, ούτε και την δεύτερη, αλλά στην συνέχεια και αφού δεν μπορούσε να λειτουργήσει με τα κορίτσια, το αποδέχθηκε.
Σημειώστε οτι μετά απο τρία τέσσερα χρόνια, είχε κάνει σχέση με κάποια κοπέλα. Προσπάθησε να λειτουργήσει δίχως την βοήθεια της μάλαξης του προστάτη του απο άνδρες. Ομως όπως καλά γνωρίζετε ως γυναίκες, στην αρχή μιας σχέσης ενός αγοριού και μιας κοπέλας, σπάνια να πάνε όλα άψογα. Χρειάζεται δηλαδή κάποιος χρόνος προκειμένου να λειτουργήσουν και οι δύο καλά. Να γνωριστούν, να γνωρίσουν τα σώματά τους.
Πόσο μάλον ένας νεαρός ο οποίος έχει γνωρίσει την εκσπερμάτωση μέσω βοηθητικών και όχι αβίαστα όπως ένας ερωτευμένος με την κοπέλα του νεαρός. Πόσο μάλλον όταν δεν έχει γευτεί την μεταμόρφωση του πέους του μετά απο μια φυσιολογική πράξη. Αν γνωρίσει το τελευταίο, τότε θεωρώ οτι είναι αδύνατο να γίνει κάποιος γκέυ. Και αυτό το υπογράφω.
Μιλάω παράξενα? ΜΙλάω ως φανατικός εκπρόσωπος κάποιων παρελθοντικών και αναχρονιστικών αντιλήψεων ?

Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που με είχαν κάνει να ανοίξω το με ατυχή κατάληξη θέμα της <<εξερεύνησης του έρωτα>>.

Πιστεύω να σας διαφώτισα επαρκώς.
Εμενα οχι για να πω την αληθεια δεν καταλαβαινω πως καποιος που δεν ελκεται απο ανδρες παει μαζι τους ποναει δεν του αρεσει αλλα το συνεχιζει?
Δεν θα ηταν πιο απλο να εχει μια σχεση με γυναικα και απλα να της ζητησει καποια πραγματα που ενδεχομενως εμας μας φαινονται αλοκοτα (ισως) αλλα σε εκεινον θα ελυναν το προβλημα? Μηπως ο γνωστος
σας απλα σας εκρυψε την αληθεια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση δηλαδή, σιγά-σιγά να πεισθείς; :worry:

Εμ δεν υπάρχει; Τότε όλοι οι γκέυ θα ήξεραν ότι ειναι γκεύ απο την αρχή της εφηβείας τους. Ομως δεν το ξέρουν. Ξέρουν ίσως ότι φοβούνται την επαφή με το άλλο φύλο (απόλυτα φυσικό αφού το άλλο φύλο είναι διαφορετικό) οτι την ντρέπονται περισσότερο απο την επαφήμε το δικό τους φύλο ( πιο εύκολα κάνει ντους η ομάδα του ραγκμπι μόνη της παρα μαζί με τις μαζορέτες γυμνές) ότι τείνουν να έχουν ακόμη, απο την παιδιή ηλικία, ευκολότερα σχέσεις αγάπης (φιλία) με τα άτομα του ιδιου φύλου, πάλι λόγω ομοιότητας και άνεσης ομως.... δεν ξέρουν αν είναι ή όχι γκέυ !!!

Γιατι απλούστατα αν η άνεση με το ίδιο φύλο με εμάς, υποδήλωνε ομοφυλοφιλία, τότε θα είμασταν όλοι γκέυ ! Η σχέση με το αλλο φύλο είναι μια μάχη κατανόησης και συνύπαρξης, μέσα απο την οποία η αγάπη γεφυρώνει το διαφορετικό. Είναι τελείως διαφορετική απο τις αγοροπαρέες και κοριτσοπαρέες. Αν η πέριξ κουλτούρα δεν βοηθήσει τον έφηβο σ'αυτή τη μαχη κατανόησης και συνύπαρξης με το άλλο φύλο, απλούστατα ο 'έφηβος ρέπει προς την.... φυσική του συναισθηματική ροπή. Που είναι οι ομόφυλοί του/της.

Η διαστροφή λοιπόν, που μπορεί καλιστα να επιβληθεί απο την πέριξ κουλτούρα, ειναι εν τέλει η διαστροφή της φυσικής σεξουαλικής ροπής με μοχλό την ουτως ή άλλως υπάρχουσα φυσική συναισθηματική ροπή. Αν ο έφηβος δεν έχει δίπλα του κάποιους να του πούνε ότι είναι απόλυτα φυσικό να πάνε όλα σκατά με το άλλο φύλο στην αρχή, ειδικά στο σέξ, τότε έχει μεγάλες πιθανότητες να γίνει γκέυ.

Αυτό όμως δεν θα το έλεγα απλή παράλειψη, αφού στην πράξη πρόκειται για κοινωνική εκπαίδευση προς το γκέυ. Αν δεν εκπαιδευτεί κάποιος έφηβος να αντιμετωπίσει το διαφορετικό, γιατι να μπεί στον κόπο να το κάνει; Αν όλοι γύρω του περιμένουν να μάθει τον ετεροφυλόφιλο σεξουαλικό του ρόλο μόνος του; Αν ολοι προυποθέτουν ότι είτε τον έχει είτε είνα γεννημένος/η γκέυ; Κατα τη γνώμη μου αυτή η κοινωνική θέση είναι που προάγει το γκέυ. Αφού, απο λογικής πλευράς αν το κοιτάξει κανείς, ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ να αισθανόμαστε πιο άνετα με τους ομόφυλους μας.

Εν ολίγοις ολοι είμαστε γεννημένοι γκέυ, συναισθηματικά, και μόνο όσοι εκπαιδευονται σωστά, γίνονται σωστοι στρέιτ. Αντρες που μαθαίνουν να αγαπάνε τις γυναίκες, γυναίκες που μαθαίνουν να αγαπάνε τους άντρες. Γιατί προφανώς το σέξ δεν αρκεί για να κάνει τον έφηβο στρέιτ. Απόδειξη ότι οι γκέυ, στις περιπτύξεις τους, σεξουαλικά διατηρούν τα μοτίβα που θα είχαν άν είχαν ετεροφυλόφιλη περίπτυξη. Αρα ο σεξουαλικός φυσικός ρόλος κι αυτός ίσως σπανιότατα είναι ριζικά ομοφυλόφιλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
@Buggs:

Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν.
Επίσης, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι άνδρες καθόλου δυσκολία δεν έχουν με το άλλο φύλο, απεναντίας έχουν πολλές φίλες γυναίκες.
Τέλος, αν ίσχυε ότι ο φόβος για το άλλο φύλο μπορεί να οδηγήσει κάποιους στην ομοφυλοφιλία, τότε παλιότερα θα είχαμε πολύ περισσότερους ομοφυλόφιλους, αφού όσο περνούν τα χρόνια, τόσο αυξάνεται η επαφή των 2 φύλων σε φιλικό επίπεδο (πχ παλιότερα τα σχολεία ήταν ανδρών και θηλέων, πλέον είναι μεικτά, παλιότερα υπήρχαν πολύ λιγότερες φιλίες μεταξύ ανδρών και γυναίκων κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
@Buggs:

Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν.
Επίσης, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι άνδρες καθόλου δυσκολία δεν έχουν με το άλλο φύλο, απεναντίας έχουν πολλές φίλες γυναίκες.
Τέλος, αν ίσχυε ότι ο φόβος για το άλλο φύλο μπορεί να οδηγήσει κάποιους στην ομοφυλοφιλία, τότε παλιότερα θα είχαμε πολύ περισσότερους ομοφυλόφιλους, αφού όσο περνούν τα χρόνια, τόσο αυξάνεται η επαφή των 2 φύλων σε φιλικό επίπεδο (πχ παλιότερα τα σχολεία ήταν ανδρών και θηλέων, πλέον είναι μεικτά, παλιότερα υπήρχαν πολύ λιγότερες φιλίες μεταξύ ανδρών και γυναίκων κτλ)

Τωρα βλέπω ότι εννοούσα αυτό που διατύπωσα πλήρως και με σαφήνεια εδώ. Οτι αναγνωρίζουν την φυσική συναισθηματική τους ροπή. Το αν θα την μεταφράσουν όμως τελικά σε σεξουαλικό ομοφυλόφιλο ρόλο γίνεται μετά, και σε πολλούς αρκετά μετά. Αυτό πιστεύω ότι εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό απο την οικογενειακή, και κοινωνική τους εκπαιδευση.

Το δεύτερο είναι μια υπόθεση εργασίας. Δεν ξερουμε πόσο πολλοί ήταν οι γκέυ παλιά. Στην Αρχαία Ελλάδα ας πούμε λένε ότι ήταν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εμενα οχι για να πω την αληθεια δεν καταλαβαινω πως καποιος που δεν ελκεται απο ανδρες παει μαζι τους ποναει δεν του αρεσει αλλα το συνεχιζει?
Δεν θα ηταν πιο απλο να εχει μια σχεση με γυναικα και απλα να της ζητησει καποια πραγματα που ενδεχομενως εμας μας φαινονται αλοκοτα (ισως) αλλα σε εκεινον θα ελυναν το προβλημα? Μηπως ο γνωστος
σας απλα σας εκρυψε την αληθεια ?
Εδώ φαίνεται οτι το να πιστεύεις οτι ένας άνδρας χρειάζεται να του κάνεις κάποια πράγματα όπως λές αλόκοτα, προκειμένου να νοιώσει άνδρας, είναι το ζητούμενο.
Κατηγορηματικά σου λέω όχι. Ομως δεν θέλω να πλατιάσω την κουβέντα και αυτό γιατι είναι πολύ πιθανό να ξεφύγουμε.
Δεν έχω τίποτε απολύτως με τους ομοφυλόφιλους, απλά συζητώ για τα αρχικά στάδια αποπροσανατολισμού ενός αγοριού.
Αυτό είναι όλο.
Οσο για τον γνωστό μου, δεν είχε να χάσει, ούτε να κερδίσει τίποτα απο την συζήτηση και αυτό με κάνει να πιστεύω οτι ήταν ειλικρινής.

@Buggs:

Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν.
Επίσης, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι άνδρες καθόλου δυσκολία δεν έχουν με το άλλο φύλο, απεναντίας έχουν πολλές φίλες γυναίκες.
Τέλος, αν ίσχυε ότι ο φόβος για το άλλο φύλο μπορεί να οδηγήσει κάποιους στην ομοφυλοφιλία, τότε παλιότερα θα είχαμε πολύ περισσότερους ομοφυλόφιλους, αφού όσο περνούν τα χρόνια, τόσο αυξάνεται η επαφή των 2 φύλων σε φιλικό επίπεδο (πχ παλιότερα τα σχολεία ήταν ανδρών και θηλέων, πλέον είναι μεικτά, παλιότερα υπήρχαν πολύ λιγότερες φιλίες μεταξύ ανδρών και γυναίκων κτλ)

Αρες μάρες κουκουνάρες, είπα και εγώ να χρησιμοποιήσω και κάτι προκειμένου να δώσω συμπυκνωμένη την εντύπωση αυτών που λες.

Ως γυναίκα που είσαι, τι γνωρίζεις για τον ανδρικό οργασμό και τις δυσκολίες που έχουν οι άνδρες ?

Επίσης λες οτι (Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν. ).

Μα αυτή την ηλικία εξετάζουμε και ως άνδρες εκφράζουμε τις αμφιβολίες μας.

Εσύ ως γυναίκα, είναι δυνατό να γνωρίζεις περισσότερα απο εμάς ?

Οσο για τις φιλίες των ομοφυλόφιλων με τις γυναίκες. Κάθε φιλία είναι προς το καλό και των δύο πλευρών, αλλά άλλο είναι η φιλία και άλλο είναι αυτό που μια γυναίκα προσδοκά απο έναν άνδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ως γυναίκα που είσαι, τι γνωρίζεις για τον ανδρικό οργασμό και τις δυσκολίες που έχουν οι άνδρες ?

Επίσης λες οτι (Ναι, οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι το γνωρίζουν από την αρχή της εφηβείας τους ή και πιο πριν. ).

Μα αυτή την ηλικία εξετάζουμε και ως άνδρες εκφράζουμε τις αμφιβολίες μας.

Εσύ ως γυναίκα, είναι δυνατό να γνωρίζεις περισσότερα απο εμάς ?

Αυτό τελικά δεν πρόκειται να το χωνέψω ποτέ. :P
Η συζήτηση αυτή κυλάει συνεχώς μονόπλευρα, λες και δεν υπάρχει γυναικεία ομοφυλοφιλία. Πώς το έχετε έτσι μέσα στο μυαλουδάκι σας δεν μπορώ να καταλάβω. :confused:
Πόσα να ξέρουμε εμείς ως γυναίκες για τον ανδρικό οργασμό και τις δυσκολίες που έχουν οι άνδρες...
Ε, φαντάζομαι όσα γνωρίζουν και οι άνδρες αντίστοιχα για τον γυναικείο οργασμό και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι γυναίκες. Περνάνε και οι γυναίκες εφηβεία... Είναι επιχείρημα αυτό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω αναφερθεί σε προσωπική μου εμπειρία, οτι σε συζήτηση μου με κάποιον, μου είπε οτι την πρώτη δεν του άρεσε, ούτε και την δεύτερη, αλλά στην συνέχεια και αφού δεν μπορούσε να λειτουργήσει με τα κορίτσια, το αποδέχθηκε.
Σημειώστε οτι μετά απο τρία τέσσερα χρόνια, είχε κάνει σχέση με κάποια κοπέλα. Προσπάθησε να λειτουργήσει δίχως την βοήθεια της μάλαξης του προστάτη του απο άνδρες. Ομως όπως καλά γνωρίζετε ως γυναίκες, στην αρχή μιας σχέσης ενός αγοριού και μιας κοπέλας, σπάνια να πάνε όλα άψογα. Χρειάζεται δηλαδή κάποιος χρόνος προκειμένου να λειτουργήσουν και οι δύο καλά. Να γνωριστούν, να γνωρίσουν τα σώματά τους.
Πόσο μάλον ένας νεαρός ο οποίος έχει γνωρίσει την εκσπερμάτωση μέσω βοηθητικών και όχι αβίαστα όπως ένας ερωτευμένος με την κοπέλα του νεαρός. Πόσο μάλλον όταν δεν έχει γευτεί την μεταμόρφωση του πέους του μετά απο μια φυσιολογική πράξη. Αν γνωρίσει το τελευταίο, τότε θεωρώ οτι είναι αδύνατο να γίνει κάποιος γκέυ. Και αυτό το υπογράφω.
Μιλάω παράξενα? ΜΙλάω ως φανατικός εκπρόσωπος κάποιων παρελθοντικών και αναχρονιστικών αντιλήψεων ?
έτσιι.
μπραβο..
να βλεπουε και λιγο την αληθεια περαν του πολιτικως ορθου ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εν ολίγοις ολοι είμαστε γεννημένοι γκέυ, συναισθηματικά, και μόνο όσοι εκπαιδευονται σωστά, γίνονται σωστοι στρέιτ. Αντρες που μαθαίνουν να αγαπάνε τις γυναίκες, γυναίκες που μαθαίνουν να αγαπάνε τους άντρες.

Αυτό δε μου είχε περάσει από το μυαλό.

Τα παιδιά και οι έφηβοι πρέπει να φορούν ζώνες αγνότητας, μέχρι να αποδείξουν ότι δεν είναι gay. :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Τώρα εσύ κάνεις πλάκα, αλλά δεν πειράζει, κάνε,
το χαμόγελο δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Οι άντρες δηλαδή γίνονται ομοφυλόφιλοι επειδή στην εφηβεία συμπαθούν παραπάνω αγοράκια κι οι γυναίκες αντίστοιχα κοριτσάκια. Τι άλλο θα ακούσουμε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Άγγελε, αυτό που έχει σημασία είναι όχι το πολιτικώς ορθό όπως σε βολεύει να το θέτεις αλλά το ηθικώς σωστό. Η δικαιοσύνη όταν καλείται να λάβει απόφαση πάνω σε τέτοια θέματα είναι αναγκασμένη να εξετάσει, αναπόδραστα, το δικαίωμα των ανθρώπων στο να τους δίνεται το δικαίωμα του γάμου.

Για τη Δικαιοσύνη, ο γάμος είναι σύμπραξη τριών μερών:
Των δύο άμεσα ενδιαφερόμενων που αποτελούν τους συντρόφους
Της κοινωνίας που θα τους αποδεχθεί και θα συμπράξει στη λειτουργία του γάμου, σε βάθος χρόνου.

Άρα, πλέον ο δίλλημα δεν έγκειται στην ηθική του κατά πόσο δικαιούνται οι ομοφυλόφιλοι να παντρεύονται, αλλά στο να έχουν το δικαίωμα να κάνουν την επιλογή αυτή. Αυτό, διαμορφώνει αργότερα και το status quo τον ηθικό κώδικα που είναι ή οχι αποδεκτός απο την κοινωνία.

να βλεπουμε και λιγο την αληθεια περαν του πολιτικως ορθου ..

Ποια είναι η αλήθεια; Και είναι η Αλήθεια αυτό που μας ενδιαφέρει τώρα η η Δικαιωσύνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οι άντρες δηλαδή γίνονται ομοφυλόφιλοι επειδή στην εφηβεία συμπαθούν παραπάνω αγοράκια κι οι γυναίκες αντίστοιχα κοριτσάκια. Τι άλλο θα ακούσουμε...:/:

Αμ πως...Σε λιγο θα μας πουν πως βρηκαν και φαρμακο για να τους γιατρεψουν! :eek:
Ασε ρε συ Χιμ...:confused:
Διαβαζοντας θεσεις εδω μεσα ειμαι πολυ κοντα στην ασχημη εκεινη θεση οπου θα μου πεσουν τα ομορφα ξανθα μαλλακια μου και θα μεινω κουρουπα! :mad:

Και τοτε αλιμονο σας! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Διαβαζοντας θεσεις εδω μεσα ειμαι πολυ κοντα στην ασχημη εκεινη θεση οπου θα μου πεσουν τα ομορφα ξανθα μαλλακια μου και θα μεινω κουρουπα!
και εγω το ιδιο..
αλλα δεν εχω και τιποτα να μου πεσει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Οι άντρες δηλαδή γίνονται ομοφυλόφιλοι επειδή στην εφηβεία συμπαθούν παραπάνω αγοράκια κι οι γυναίκες αντίστοιχα κοριτσάκια. Τι άλλο θα ακούσουμε...:/:

Από την παιδική ηλικία έως την εφηβεία.. μην τα κουτσουρεύεις...

Μετά...μετά αρχίζει το σέξ ! Και εκεί όπόιος μπόρεί το κάνει με όποιον μπορεί (τουτέστιν με όποιον του έρχεται πιο άνετα)

βλεπεις τι απλά που είναι τα πράγματα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ερωτηση κουιζ :

Τι θα γραφει το πιστοποιητικο θανατου του γνωστου σεξολογου κ.Ασκητή, ως αιτια θανάτου ;
-"Συζητηση με Buggs" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι θα γραφει το πιστοποιητικο θανατου του γνωστου σεξολογου κ.Ασκητή, ως αιτια θανάτου ;
Ο Ασκητης παντως οποτε τον ρωτουν περι ομοφυλοφιλιας φανερα μασαει τα λογια του..:worry:;)
τυχαιο?δε νομιζω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top