Με το ζόρι να με πάρουν να φύγω...

Tsakitsan

Νεοφερμένος

Ο Tsakitsan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπον το οτι θα τελειωσω την Β' λυκειου εδω το εχω σαν μια ΜΗ συζητησημη απαίτηση οπότε.. Την 2α λυκειου και το ακολουθο καλοκαιρι θα τα περασω εδω. Άρα μιλαμε για 9-10 μηνες μακρια απτην ελλαδα. Αλλα ζωντας 9 μηνες μακρια απο την ελλαδα θα ζησω και μακρια απο την κοπελα μου.Δηλαδη εχω και μια κοπελα.. μια κοπελα που θα την χασω.. :( Γερμανικα ξερωω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μμ και κάπου εδώ ανακαλύπτεται το "μεγάλο" πρόβλημα...
Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι στην προοπτική του να μην δεις την κοπέλα σου για 9 μήνες και μάλιστα να είσαι τόσο μακριά αλλά πίστεψε με δεν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα όσο νομίζεις...
Αν αυτό που έχετε έχει βάθος υπάρχουν 2 πιθανά σενάρια..
1ο να μην χωρίσετε παρά το ότι θα ανακύψουν εμπόδια
2ο να χωρίσετε και όταν γυρίσεις να είστε ξανά μαζί
αν δεν γίνει τίποτα από τα δύο τότε η σχέση σας δεν είναι και τόσο σημαντική οπότε θα έχανες τσάμπα μια ευκαιρία ζωής...
Εντάξει δεν πάω να στο παίξω η μεγάλη με τις εμπειρίες που βλέπει τέτοια πράγματα αφ υψηλού μην νομίζεις και εγώ για να μην μείνω μακριά από το αγόρι μου δεν δήλωσα τη σχολή που ήταν το όνειρο μου γιατί θα έπρεπε να μετακομίσω (εντάξει μάλλον δεν ήταν και τόσο το όνειρο μου αλλά εν πάσει περιπτώσει εκεί στόχευα!)
Απλά πρέπει να δεις τα πράγματα λίγο αντικειμενικά...ειδικά από τη στιγμή που μιλάμε για λίγους μήνες δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε...δες το σαν διακοπές διαρκείας...!
Όταν γυρίσεις ότι αξίζει θα είναι εδώ να σε περιμένει...Και για να είμαστε και λίγο ρεαλιστές εκεί μπορεί να βρείς κάτι που τελικά να αξίζει ακόμα περισσότερο και κοπέλα και φίλους κτλ
Και το ότι ξέρεις γερμανικά φυσικά κάνει την κατάσταση πολύ πιο εύκολη!
Βρε δες την θετική πλευρά!θα πέταγα τη σκούφια μου για μια μετοίκηση 9 μηνών σε ένα άλλο μέρος!σιγά το πράγμα!μην απελπίζεσαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
έσκασε μύτη και ο εφηβικός έρωτας... να ποιος είναι τελικά ο πραγματικός λόγος που δεν θέλεις να ακολουθήσεις τους γονείς σου...

άδικα σκοτίζεσαι πάντως. Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα ακόμα και τώρα στην Γερμανία και ας έχανα και ολόκληρη χρονιά (που δε νομίζω να χάσεις, αλλά λέμε τώρα). Οι έρωτες έρχονται και φεύγουν, ειδικά στην ηλικία σου. Θα γνωρίσεις γκομενάκια και στην Γερμανία και στην τελική, μπορείς να κρατήσεις σχέση από απόσταση. Μπορείτε να μιλάτε μέσω skype με την κοπέλα σου και τα καλοκαίρια θα κατεβαίνεις να την βλέπεις.

Είμαι σίγουρη όμως ότι αν ζήσεις στην Γερμανία θα σου αρέσει και δεν θα θέλεις να επιστρέψεις στην Ελλάδα :P

Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου φαινόνται αρκετά αστείοι οι προβληματισμοί σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο οτι καταλαβα βρησκεσε ηδη στην Γερμανια;
Εφοσων ηδη βρησκεσε εκει δωσε μια ευκαιρια στς καταστασεις, δες πως ειναι τα πραγματα... Μην περιμενεις να ειναι ευκολη η αλλαγη, ουτε να συνηθησεις με την μια... Αλλα αν μεσα σε καπιους μηνες βρεις παρεες, μαθεις την πολη, βρεις τροπους να κανεις αυτ απου σου αρεσουν, ισως αρχισεις να νιωθεις ωραια εκει. Ισως υπαρχουν πραγματα τα οπια να σε κανουν να περνας πιο καλα απο οι στην Ελλαδα. Το θεμα ειναι να μην κλειστεις, "κλειδωσεις" μια αποψη μεσα στο μυαλο σου και κλεισεις της πορτες σε καθε ευκαιρια που θα σου δωθει να περασεις ωραια στην Γερμανια.

Απο εκει και περα καταλαβενω οτι ισως να μην μπορεσεις ποτε να συμφιλιωθεις με το περιβαλλον. Σε καθε περιπτωση να μιλας με τους γονεις σου, να τους λες πως νιωθεις και ισως. Αν ειναι τοσο ασχημη για σενα η ζωη εκει πες του το, ζητα τους να βρεθει μια λυση για ολους, σκεψου και εσυ καπια λυση να τους προτινεις.

Εχω βρεθει και εγω σε αντιστοιχη θεση, αλλα υπο καλητερες συνθικες, και γυρισα πισω στην Ελλαδα, ευτιχος υπηρχε η λυση για μενα. Οποτε καταλαβενω την δυσκολια που αντιμετωπιζεις. Απλα μην τα παρατησεις με την μια... Αργοτερα, πολυ αργοτερα, καταλαβα οτι δεν ητανε τοσο ασχημα τα πραγματα... Ναι, ειναι εντελος διαφορετικη η ζωη και σε καταλαβενω απολυτα αν δεν μπορεις να ζεισεις με αυτους τους ρυθμους. Και εγω, ακομα και σημερα, επιλεγω να μην το κανω, προτιμω να ζησω στην Ελλαδα με λιγοτερες ανεσεις παρα να φυγω και ας εχω ενα θεωριτικα καλητερο μελλον, αλλωστε μονο στο οικονομικο αναφερετε το "καλητερο". Αλλα τουλαχιστων δωσε της ευκαιριες... Εγω δεν της εδωσα οσα ειμουν εκει, και ειδα εντελως αλλιως τα πραγματα οταν πηγα για διακοπες, χωρις την συναιστηματικη πιεση, και καταλαβα οτι αν τοτε ειχα ανοιξει την πορτα στις ευκαιριες ισως να μην μου φαινοτανε τοσο δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γερμανικα ξερωω :/:

Κι εγώ τώρα μαθαίνω κι εχω κατενθουσιαστεί! :D
Εγώ λέω να πείς ένα tschuss (με umlaut τα οποια δε μου βγαζει το πληκτρολόγιο:P) στην Ελλάδα:D, αιντε κι ενα au revoir γιατί μπορεί να ξαναγυρίσεις κάποια στιγμή:Pκαι να'ρχεσαι να βλέπεις τα φιλαράκια σου στις διακοπές.
Στην τελική αν επιμένεις πως τόσο δε θέλεις, κάτσε ένα εξάμηνο, δες πως είναι.. Μην προδικάζεις πως δε θα περνάς καλά! Ουτε για τους γονείς σου θα είναι εύκολο κάτι τέτοιο κι οφείλεις να ωριμάσεις άμεσα και να στηρίξεις τις αποφάσεις τους...

Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου φαινόνται αρκετά αστείοι οι προβληματισμοί σου :P

Είναι εφηβάκι που βράζει το αίμα του και η τάση για αντίδραση:P Σε δύο χρόνια θα μπαίνει να μας λέει για τη Fraulein Natassa, δίμετρη ξανθιά που γνώρισε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tsakitsan

Νεοφερμένος

Ο Tsakitsan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά με βοηθησατε παρα πολυ και με τις γνώμες σας και με τα αστεία σας!! Αλλα άν παω εκει που θα με πάνε, την κοπέλαα μου δεεεν την αφηνω! Εγώ ΔΕΝ την αφήνω! Και ναι αυτα τα λεει το εφηβάκι αλλα όσο τρελό είναι το εφηβάκι δεν είναι κανεις! Ευχαριστω και πάλι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αν είναι τόσο σημαντικό αυτό το άτομο νομίζω πως μπορείτε να κάνετε 9 μήνες υπομονής και διαβασματος
έτσι ώστε να γράψετε και οι 2 καλά του χρονου να περάσετε όπου γουσταρετε και μετά freedom;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Αλλα άν παω εκει που θα με πάνε, την κοπέλαα μου δεεεν την αφηνω!

Αδερφε γερμανια πας οχι στον Αρη, πιο κοντα ειναι η γερμανια απο την αθηνα απο οτι η κηφισια απο τη γλυφαδα. Δεν χρειαζεται να αφησεις καμια γυναικα, καλα να ειναι το σκαιπ και τα αεροπλανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αδερφε γερμανια πας οχι στον Αρη, πιο κοντα ειναι η γερμανια απο την αθηνα απο οτι η κηφισια απο τη γλυφαδα. Δεν χρειαζεται να αφησεις καμια γυναικα, καλα να ειναι το σκαιπ και τα αεροπλανα.

Α! Συμφωνω! Ξες ποση ωρα το κανω Κηφισια- Γλυφαδα εν ωρα αιχμης? Αφου βλαστημαω καθε φορα που δεν πηρα φαι μαζι μου να περνα η ωρα!:P Οχι, αληθεια, μπορεις να κανεις και 1 ωρα σε μποτιλιαρισμα. Η αλλες περιοχες που θες 3 ωρα? 4ωρα? 8ωρα για νησια? Ενω η Γερμανια τι ειναι με το αεροπλανο? Θα βρεις και προσφορες σε εισιτηρια αν εισαι και τακτικος πελατης κι εγινε η δουλεια. Δεν ειναι τραγικη η αποσταση... Να ταν Αυστραλια, να πω οκευ... ειναι κομματακι μακρια. Αλλα Γερμανια?
Αδικως χολοσκας, το κοριτσι δε θα το χασεις, αν το θελετε και οι δυο και τα δυο χρονια περνουν γρηγορα. Μπορει να περασετε μαζι σε καποια σχολη, στην ιδια πολη και να'στε παρεα. Και να σου πω, σκοπευες για την κοπελια ας πουμε να δηλωσεις στις εξετασεις σου μονο Αθηνα (η οπου μενεις) δηλαδη? Γιατι ειναι το ιδιο πραγμα. Αν περασει εκεινη Θεσσαλονικη κι εσυ εισαι Αθηνα τι θα κανεις μετα και τι θα λες, για πες μου? Θεωρω πως σκεφτεσαι ανωριμα κι εν μερει ειναι φυσιολογικο, απο την αλλη ομως σημερα σου διδεται η ευκαιρια να ωριμασεις λιγο γρηγοροτερα και περα απο αντιδρασεις, να δεις καθαρα με επιχειρηματα τι συμφερει εσενα και το σπιτι σου. Και στην τελικη βαλε κατω τις αξιες. Ποσο καιρο την ξερεις και τι σου εχει αποδειξει για να αξιζει την κοντρα με την οικογενεια σου, ποια η σταση που κρατα εκεινη κ.ο.κ. Ξες, ολα αυτα θα σε ωριμασουν γι' αυτο εχε τις ματαρες σου ανοιχτες.;) Απο μενα καλη τυχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά με βοηθησατε παρα πολυ και με τις γνώμες σας και με τα αστεία σας!! Αλλα άν παω εκει που θα με πάνε, την κοπέλαα μου δεεεν την αφηνω! Εγώ ΔΕΝ την αφήνω! Και ναι αυτα τα λεει το εφηβάκι αλλα όσο τρελό είναι το εφηβάκι δεν είναι κανεις! Ευχαριστω και πάλι! :P

Α μωρέ γλυκούλιιι! Μακάρι να το εννοείς! Γιατί ο φίλος μου, την κοπελιά του που είναι εδώ.. την έχει κάνει τάρανδο κι ας μην το παραδέχεται :P (μακάρι να είναι σαν εσένα και ο δικός μου που είναι μακριά :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά με βοηθησατε παρα πολυ και με τις γνώμες σας και με τα αστεία σας!! Αλλα άν παω εκει που θα με πάνε, την κοπέλαα μου δεεεν την αφηνω! Εγώ ΔΕΝ την αφήνω! Και ναι αυτα τα λεει το εφηβάκι αλλα όσο τρελό είναι το εφηβάκι δεν είναι κανεις! Ευχαριστω και πάλι! :P
Well, δεν πας και σε άλλο πλανήτη. Εάν με το καλό συνεχίσετε να είστε μαζί όταν ενηλικωθείτε, θα είναι στο χέρι σας να συντονιστείτε ώστε να καταλήξετε στην ίδια χώρα (ή και πόλη). Καλή διάθεση και ειλικρίνεια - πάνω απ' όλα - να υπάρχει κι όλα γίνονται.

Αλλά, κάνε το για το καλό σου, φύγε. Και μην μένεις πίσω για μία κοπέλα που μπορεί να γυρίσει αύριο και να πει ξέρεις, δε σε γουστάρω άλλο. Don't count on women, seriously. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αλλά, κάνε το για το καλό σου, φύγε. Και μην μένεις πίσω για μία κοπέλα που μπορεί να γυρίσει αύριο και να πει ξέρεις, δε σε γουστάρω άλλο. Don't count on women, seriously. :P


χμ, αν η άποψη σου αυτή ήταν μια φιλοσοφική λίθος, θα ήταν ηλίθος. :redface:

έχει κενά που πάνω κάτω εξηγούνται από το κάτωθι οξύμωρο:

δηλ λες στον τσακιτσαν να μην εμπιστεύεται πρόσωπα,
αλλά πράγματα, να φύγει για την αλλοδαπή επειδή ΜΠΟΡΕΙ
η κοπέλα να του κλονίσει την εμπιστοσύνη του,
κατά τη στιγμή μάλιστα που τα πράγματα, εκπροσωπούνται πάλι από
ανθρώπους, ήτοι να του κλονίσουν την πίστη στο σχολείο (δάσκαλοι συμμαθητές)
,στη γειτονιά, στο περιβάλλον της πόλης.

Βάσισες την επιχειρηματολογία σου σε σαθρά θεμέλια, λιγάκι. :redface:


Δεν θα πάει Γερμανία δηλ για τη πιθανότητα να του δώσει τα γοβάκια εις την χείραν αυτού,
αλλά γιατί είναι μια αναγκαστική συνθήκη εις την οποίαν μπορεί κι ο ίδιος θεωρητικά
να εξελιχθεί καλύτερα και όταν ωριμάσουν οι συνθήκες να το παλέψει διαφορετικά.
Αν ο φόβος του να τον χωρίσει τον οδηγεί να κάθεται Ελλάδα τότε,
αυτή η σχέση τρίζει ήδη εκ θεμελίων. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
χμ, αν η άποψη σου αυτή ήταν μια φιλοσοφική λίθος, θα ήταν ηλίθος. :redface:

έχει κενά που πάνω κάτω εξηγούνται από το κάτωθι οξύμωρο:

δηλ λες στον τσακιτσαν να μην εμπιστεύεται πρόσωπα,
αλλά πράγματα, να φύγει για την αλλοδαπή επειδή ΜΠΟΡΕΙ
η κοπέλα να του κλονίσει την εμπιστοσύνη του,
κατά τη στιγμή μάλιστα που τα πράγματα, εκπροσωπούνται πάλι από
ανθρώπους, ήτοι να του κλονίσουν την πίστη στο σχολείο (δάσκαλοι συμμαθητές)
,στη γειτονιά, στο περιβάλλον της πόλης.

Βάσισες την επιχειρηματολογία σου σε σαθρά θεμέλια, λιγάκι. :redface:


Δεν θα πάει Γερμανία δηλ για τη πιθανότητα να του δώσει τα γοβάκια εις την χείραν αυτού,
αλλά γιατί είναι μια αναγκαστική συνθήκη εις την οποίαν μπορεί κι ο ίδιος θεωρητικά
να εξελιχθεί καλύτερα και όταν ωριμάσουν οι συνθήκες να το παλέψει διαφορετικά.
Αν ο φόβος του να τον χωρίσει τον οδηγεί να κάθεται Ελλάδα τότε,
αυτή η σχέση τρίζει ήδη εκ θεμελίων. :redface:

Πρώτον, το παιδί λογικό να μην θέλει να φύγει για να είναι κοντά στην κοπέλα με την οποία είναι ερωτευμένος και δεύτερον, ο Γιώργος του είπε να μην βασίζει την ζωή του και το μέλλον του σε μια σχέση που -χτύπα ξύλο- μπορεί να χαλάσει αύριο μεθαύριο.
Και μην είσαι τόσο είρωνα ρε φίλε, σε όλα τα θέματα απαντάς μ'αυτό το ύφος. Ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
λες:
το παιδί λογικό να μην θέλει να φύγει για να είναι κοντά στην κοπέλα


κι έπειτα λες:

ο Γιώργος του είπε να μην βασίζει την ζωή του και το μέλλον του σε μια σχέση που -χτύπα ξύλο- μπορεί να χαλάσει αύριο μεθαύριο.
αρα είναι λογικό που δε θέλει να φύγει αλλά συμφωνείς κιόλας με τον Γιώργο που του λέει να φύγει ???!!

:eek:ΤΣΟΥΖ ματάκια, στρατόπεδο λογικής, του τσακι τσαν ή του γιώργου και ρίξε κι ένα δελτίο τύπου, αφτερ.


Ή ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ (γιατι ειναι ερωτευμενος μπλαμπλα) ΚΑΙ δε συμφωνείς με τζορτζινο,
Ή ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΣΥΜΠΛΕΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΡΤΖΙΝΟ ΤΟΝ ΜΟΝΤΕΡΑΤΟΡΑ.

συν τοις άλλοις:
α) δηλ. υπάρχει κάποια σχέση που να μην μπορεί να χαλάσει αύριο?:confused:
ΔΕΝ ΧΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΟΠΩΣ Η ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΣΤΑ ΒΥΖΙΑ.

β) δεν λες "φύγε γιατί μπορεί να σε χωρίσει" ,
λες φύγε γιατί αν αντέξει μακρυά σου αυτό είναι ένα καλό τεστ
και για το "αιώνια μαζί" αλλά κυρίως για το ότι
η ζωή μας δεν εκποιείται τόσο πρόωρα με μια φυγή,
για ορισμένο διάστημα.
Διαφορετικά, θα είμασταν όλοι κάτοικοι του Αλλού. :worry:

γ) γίνεσαι το εκτυπωμένο ψυχογράφημα του σχεσιακού του άλλου
όταν λες ότι βασίζει τη ζωή του σε μια σχέση. Μόνο και μόνο επειδή
δε φεύγει. Να φύγει αλλα για τους δικούς του λόγους,
όχι για τους δικούς σου.
Μόνο η καρδούλα του το ξέρει. Γκεγκε?

δ) ..εν θυμάμαι :redface:

Και μην είσαι τόσο είρωνα ρε φίλε, σε όλα τα θέματα απαντάς μ'αυτό το ύφος. Ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο...


ρενακι νταβατζης οβερ?
καλημέρα σας, πάρτε το μηδέν δεν ακούγεστε.

beep beep grow up beep beep.


υγ. ρενάκι στείλε μου μήνυμα με τι ύφος θες να απαντήσω από τούδε,
κι εγώ θα φάω σε μια κάψουλα το ύφος και θα τη χέσω στην επόμενη
παράθεση.
Βλέπεις είναι η αγωνία μου να υπηρετώ ξένα ύφη 16 αστέρων, dimple x 4 δηλ.

Ρε το ρε-να-κι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top