Το ανικανοποίητο

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βλέπω έχεις προσδόσει ήδη σε αυτό που σου συμβαίνει τον τίτλο του συνδρόμου... (Περιέχεται στο DSM, δεν περιέχεται... :hmm:)
Νιώθεις άρρωστη;
Κανείς μας δεν μπορεί ούτε να ελέγξει, ούτε να προβλέψει απόλυτα κάθε πτυχή της ζωής. Οι εκπλήξεις, άλλωτε καλές κι άλλωτε κακές δεν μπορεί να λείπουν από κανέναν... Γινόμαστε ευτυχισμένοι, όταν μαθαίνουμε να ζούμε μέσα σε όλα αυτά, να τα δεχόμαστε και να τα αντιμετωπίζουμε με χαμόγελο.
Η ευτυχία είναι ταξίδι. Δεν είναι προορισμός. Κι ας μοιάζει έτσι σε μερικές διαφημίσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Aχ σα το γραψα εγω αυτο το μηνυμα.. Νοιωθω ακριβως το ιδιο με σενα. Οι φιλες μου μου λενε καθημερινα "μακαρι να ειχαμε τα δικα σου προβληματα κι εμεις". Προβληματα που δεν ειναι προβληματα στην ουσια αλλα εγω τα βλεπω μπροστα μου σαν ενα τεραστιο βουνο που μου κοβει τη θεα.
Το λαθος που κανουμε ισως ειναι αυτο ακριβως που ειπες κι εσυ.. Προσπαθουμε να ελεγξουμε κατι που δεν ελεγχεται... ΤΗ ΖΩΗ !! Ό,τι είναι να γίνει θα γινει, δεν υπαρχει λογος να κυνηγαμε τιποτα.. Ξερω πως νοιωθεις, αλλα με το να κυνηγαμε πραγματα και καταστασεις δεν αλλαζει κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αγαπητε Speedy,αραγε οι καρδιες βοηθουν τους ανθρωπους?Μονο εκεινους που ζουν τον Προσωπικο τους μυθο κ εσυ ζεις οπως κ ολοι μας ενα τετοιο μυθο.Να παραμεινεις οπως εισαι κ να δεχτεις αυτο το αρνητικο σου στοιχειο, οπως ολοι εχουμε αντιστοιχα, ετσι ωστε μεσα απο αυτο να καταλαβεις καποια στιγμη τι θα σε κανει ευτυχισμενο.
Μονο αυτοι που φτανουν στο πατο του καζανιου μπορουν να φτασουν κ στην επιφανεια και να καθορισουν το δρομο που τους ταιριαζει.Οσο πιο πολυ αγαπαμε κ το δειχνουμε με καθε τροπο,τοσο πλησιαζουμε την πνευματικη εμπειρια κ τοτε μονο θα νιωθουμε ευτυχισμενοι με μικρες ομως δοσεις λυπης που εχουν κ αυτες το σκοπο τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Μαθαίνεις να ικανοποιείσαι και μαθαίνεις να χαμογελάς από μόνο σου. Το χαμόγελο βοηθάει πολύ και δίνει την αίσθηση πως όλα πάνε καλά, αποδεδηγμένα κιόλας.... :D Ισως να βοηθάει να φύγει "το ανικανοποίητο"



Κάπου στη μέση γίνετε πολύ ενδιαφέρον παρακαλώ το ντοκιμαντέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top