Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Το επιχειρημα Raven ειναι πως πρεπει να παμε με αυτους που εφαρμοζουν τις πολιτικες οι οποιες οδηγουν στις καταστασεις τριτου κοσμου, γιατι μπορει να ρθουν και χειροτερα. Εγω δεν ξερω κανεναν που εσκυψε το κεφαλι και να του χαριστηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Την ιστορια των εμφυλίων τις γνωρίζετε;
Μπείτε να διαβάσετε και μετα θα καταλάβετε πως δεν απέχετε απο αυτούς.
Σκοτωθήτε για το "ναι" και το "οχι". Βρίστε τον διπλανό σας γιατι εσείς θα ψηφίσετε "ναι" και αυτός "οχι".
Χωρίστε γιατι ο/η σύζυγος σας εχει αντίθετη άποψη! Άντε τι περιμένετε; Να έρθει η Κυριακή;
Και μετα απο όλα αυτά θα καταλάβετε ποσο κάτω μπορει να πέσει ο άνθρωπος και ποσο εγωιστής μπορει να γίνει. Και αν πιστεύετε πως οι Έλληνες είμαστε ενωμένοι είστε γελασμένοι. Νικάμε πάντα τους εχθρούς και μαλώνουμε μεταξύ μας.
Ονομαστε τους εαυτούς σας "οχιδες" και "ναιδες" πιο πολυ σας ταιριάζει.
Βαρέθηκα να βλέπω ανθρώπους να σκοτώνονται κάτω απο ποστ και άρθρα.
Και να ξέρετε πως ο φανατισμός μπορει να αλλάξει και την άποψη κάποιου για εσάς.


Για όλους εκείνους που δεν σηκώνουν κουβέντα και μαλώνουν όλη μέρα με όποιον έχει αντίθετη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Ζητα συγνωμη και θα το σβησω το "βλαξ". Τα υπολοιπα ειναι εκτος θεματος και δεν με απασχολουν.
Βρε αντε απο κει, αναγωγε, που εχεις καψει τον κανονισμο και κοιτας να βγεις κι απο πανω. Τι δεν καταλαβες; Αφου δεν εγινε αναπτυξη, αρα τα ευρωπαικα πακετα φαγωθηκαν. Ακομα και αμορφωτοι γιδαραιοι δηλωναν ψευτικα στρεμματα κι επαιρναν επιδοτησεις. Πηγαινε να τα πεις αυτα σε κανεναν αθωο νεο που δεν ξερει τι μασα επεσε και παθιαζεται με τον ψευτοτσεγκεβαρα του Μαξιμου, οχι σε μενα που ειμαι πανω απο 50 και την ξερω την Ελλαδα σε ολες της τις πτυχες. Στηριζετε μια ζωη σαπιους και μετα βγαινετε και λετε «οχι εγω, οι άλλοι».
Θα γινετε ευρωπαιοι ειτε με το ΝΑΙ ειτε με το ΟΧΙ γιατι δεν μπορειτε μονοι. Η ανατολιτικη μαγκια δεν περναει εξω. Μονο που θα φτυσετε αιμα για να περασετε την εξεταστικη γιατι χρωστατε πολλα μαθηματα.
Τα αλλα που ειπα και δεν σε απασχολουν ειναι γιατι δεν μπορεις να σκεφτεις περα απο απλα πραγματα. Το να με βριζεις δεν αλλαζει τη μαυρη μοιρα σου. Εγω θα πω «βριστηκα με εναν αμορφωτο σε ενα φορουμ« και θα ξαναγυρισω στις δουλειες μου που δοξα τω θεω πανε καλα, γιατι εκανα σωστες επιλογες στη ζωη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Θα στο πω πιο απλα. Παει ενας και τζογαρει και ζηταει λεφτα απο εναν τοκογλυφο. Ο τοκογλυφος προφανως θελει να εκμεταλλευτει και αυτον και τα παιδια του και τα εγγονια του. Σου λεω οτι κακως τζογαρισε αλλα 1) Δεν θα πρεπε να υπαρχουν τοκογλυφοι 2) Τα παιδια του εχουν καθε δικαιωμα να πουν στον τοκογλυφο να παει να γαμηθει. Εσυ συνεχιζεις να λες "ναι αλλα ο τυπος επαιζε ζαρια". Δεν το αμφισβητει κανενας. Δεν ξερω τι σου ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Την ιστορια των εμφυλίων τις γνωρίζετε;
Μπείτε να διαβάσετε και μετα θα καταλάβετε πως δεν απέχετε απο αυτούς.
Σκοτωθήτε για το "ναι" και το "οχι". Βρίστε τον διπλανό σας γιατι εσείς θα ψηφίσετε "ναι" και αυτός "οχι".
Χωρίστε γιατι ο/η σύζυγος σας εχει αντίθετη άποψη! Άντε τι περιμένετε; Να έρθει η Κυριακή;
Και μετα απο όλα αυτά θα καταλάβετε ποσο κάτω μπορει να πέσει ο άνθρωπος και ποσο εγωιστής μπορει να γίνει. Και αν πιστεύετε πως οι Έλληνες είμαστε ενωμένοι είστε γελασμένοι. Νικάμε πάντα τους εχθρούς και μαλώνουμε μεταξύ μας.
Ονομαστε τους εαυτούς σας "οχιδες" και "ναιδες" πιο πολυ σας ταιριάζει.
Βαρέθηκα να βλέπω ανθρώπους να σκοτώνονται κάτω απο ποστ και άρθρα.
Και να ξέρετε πως ο φανατισμός μπορει να αλλάξει και την άποψη κάποιου για εσάς.


Για όλους εκείνους που δεν σηκώνουν κουβέντα και μαλώνουν όλη μέρα με όποιον έχει αντίθετη άποψη.
Όχι απολιτίκ απόψεις πλις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, έχεις κουράσει αγαπητέ. Λέγανε για τον άλλο που είναι βολεμένος στην Ελβετία αλλά τουλάχιστον αυτός δεν μας έλεγε " είμαι γαμάτος, βγάζω 500 ευρά την ώρα από ηλίθιους, εσείς είστε άχρηστοι ψηφίστε ναι για να έχουν ελπίδα τα παιδιά σας και αν. " :)
Αγαπητη μου, δεν τα εγραφα αυτα απο οταν γραφτηκα στο φορουμ. Αλλα εχω προκληθει. Ενας μελος βασισμενο σε παλια μου ποστς προσπαθει να με παρουσιασει ως οπορτουνιστη και τεμπελη. Αυτη η εικονα φαινεται σαν να ερχεται σε αντιθεση με το οτι ειπα οτι πληρωνω πολλους φορους και να με καθιστα αναξιοπιστο στα λεγομενα μου. Αναγκαζομαι λοιπον να ξεκαθαρισω οτι πληρωνομαι πολυ καλα και γιαυτο αυτοι οι φοροι. Εχω περασει τα πενηντα, θελω να ξεστρεσαριστω και να μην τα δινω σε γιατρους και για αυτο δουλευω λιγο, δικαιωμα μου. Πληρωνω ομως πολλους φορους και δεν ειμαι σιγουρος οτι αξιοποιουνται καλα. Απο τους φορους μου χρηματοδοτουνται και ευρωπαικα πακετα.
Αν δεν σας αρεσουν τα μετρα της Ευρωπης, στηστε στον τοιχο τις ελληνικες κυβερνησεις που δεν τα εφαρμοζουν καλα. Επισης οι προεκλογικες εξαγγελιες του Τσιπρα δεν δεσμευουν καμμια ξενη αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πάντως στα social media κυριαρχεί ένα ηχηρό Όχι.
ναι το βλέπω και εγω..στο fb τα ξεκολακια φίλες μου και χιπστερ φίλοι μ στηρίζουν ηχηρά ΟΧΙ
μεχρι χθες μόνο σέλφι και κώλους έβαζαν
.
.
.
.γειωμα delete και block:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
ναι το βλέπω και εγω..στο fb τα ξεκολακια φίλες μου και χιπστερ φίλοι μ στηρίζουν ηχηρά ΟΧΙ
μεχρι χθες μόνο σέλφι και κώλους έβαζαν
.
.
.
.γειωμα delete και blog:P

https://www.facebook.com/pages/Ναι-Είσαι-Μισογύνης/698115536949643?fref=ts
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ναι το βλέπω και εγω..στο fb τα ξεκολακια φίλες μου και χιπστερ φίλοι μ στηρίζουν ηχηρά ΟΧΙ
μεχρι χθες μόνο σέλφι και κώλους έβαζαν
.
.
.
.γειωμα delete και blog:P

Εγώ ούτε ξεκολάκι είμαι ούτε χίπστερ, ούτε φωτογραφία δεν έχω καλά καλά. Γιατί με αφορίζεις? Αυτά τα τσουβαλιάσματα είναι εντελώς ανούσια και ανώφελα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αγαπητη μου, δεν τα εγραφα αυτα απο οταν γραφτηκα στο φορουμ. Αλλα εχω προκληθει. Ενας μελος βασισμενο σε παλια μου ποστς προσπαθει να με παρουσιασει ως οπορτουνιστη και τεμπελη. Αυτη η εικονα φαινεται σαν να ερχεται σε αντιθεση με το οτι ειπα οτι πληρωνω πολλους φορους και να με καθιστα αναξιοπιστο στα λεγομενα μου. Αναγκαζομαι λοιπον να ξεκαθαρισω οτι πληρωνομαι πολυ καλα και γιαυτο αυτοι οι φοροι. Εχω περασει τα πενηντα, θελω να ξεστρεσαριστω και να μην τα δινω σε γιατρους και για αυτο δουλευω λιγο, δικαιωμα μου. Πληρωνω ομως πολλους φορους και δεν ειμαι σιγουρος οτι αξιοποιουνται καλα. Απο τους φορους μου χρηματοδοτουνται και ευρωπαικα πακετα.
Αν δεν σας αρεσουν τα μετρα της Ευρωπης, στηστε στον τοιχο τις ελληνικες κυβερνησεις που δεν τα εφαρμοζουν καλα. Επισης οι προεκλογικες εξαγγελιες του Τσιπρα δεν δεσμευουν καμμια ξενη αρχη.

Αγαπητέ προκαλείς και συ όμως. Και μείς πληρώνουμε πολλούς φόρους αρκετά δυσανάλογους με τα 500 ευρώ που βγάζουμε ΤΟ ΜΗΝΑ και από πρόνοια αστα βράστα. Οι ίδιοι που μας λένε ότι ειναι αναγκαίες οι θυσίες του ελληνικού λαού, ο ίδιο τα τρώνε και τα τρώγανε και έβαζαν στο παιχνίδι και τους γνωστούς τους.

Αν ανησυχείς για το αν αξιοποιούνται οι φόροι που πληρώνεις και πάνε σε ευρωπαϊκά πακέτα ψήφισε εκεί που είσαι αυτούς που θα διαχειρίζονται καλύτερα τα λεφτά του φορολογούμενου πολίτη.

Ότι ο Γερουν και η παρέα του είναι καλοί και θέλουν το καλό της Ευρώπης και στην Ευρωπαική ένωση είμαστε όλοι μια οικογένεια και οι Έλληνες φταίνε μόνο που δε βγαίνουμε από την ύφεση. Όχι ότι τους βολεύει όλους να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση και να επεκταθεί και σε άλλες χώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εγώ ούτε ξεκολάκι είμαι ούτε χίπστερ, ούτε φωτογραφία δεν έχω καλά καλά. Γιατί με αφορίζεις? Αυτά τα τσουβαλιάσματα είναι εντελώς ανούσια και ανώφελα....
:Dδεν είπα για σενα
για μερικούς φίλους μ στο fb είπα
εκτός αν σε εχω φίλη fb και δεν το ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
ναι το βλέπω και εγω..στο fb τα ξεκολακια φίλες μου και χιπστερ φίλοι μ στηρίζουν ηχηρά ΟΧΙ
μεχρι χθες μόνο σέλφι και κώλους έβαζαν
.
.
.
.γειωμα delete και block:P

Η γνωστή επανάσταση του snapchat και του instagram. :)

Όχι απολιτίκ απόψεις πλις.

Όχι ας μην ηρεμεί κάποιος τα πνεύματα, καλύτερα να παίζουμε και ψιλές όταν διαφωνούμε. Όποιος μείνει όρθιος μετά το ξύλο θα έχει και δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Έχουν χακάρει το https://www.newsit.gr/ :P
Ιστορική στιγμή, όποιος ξέρει ας το κάνει screenshot γιατί είμαι n00b
Την μια το φτιάχνουν, την άλλη δείχνει τον Σαμαρά. Πατήστε και αν είστε τυχεροί...

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216:
Όχι ας μην ηρεμεί κάποιος τα πνεύματα, καλύτερα να παίζουμε και ψιλές όταν διαφωνούμε. Όποιος μείνει όρθιος μετά το ξύλο θα έχει και δίκιο.
Ναι άλλα ήδη διατυπώθηκε μια τέτοια άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
To ρίσκο της αποτυχίας του όχι ή του ναι, ποιο είναι; Όσοι στηρίζουν μανιωδώς μια από τις 2 κουρτίνες τι είδους ευθύνη αναλαμβάνουν σε περίπτωση διάψευσης προσδοκιών; Αυτές τις μέρες παρακολουθώ μια φαρσοκωμωδία χαμηλής αισθητικής, όπου ο Έλληνας και των 2 "στρατοπέδων" δείχνει πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει. Οι Έλληνες ανέλαβαν ποτέ προσωπικές ευθύνες των πράξεών τους ή μετά θα σφυρίζουν αδιάφορα; Πάλι οι άλλοι θα φταίνε και στο όχι; :whistle: Με βάση τις Ιστορικές συνθήκες της χώρας μας, το Ελληνικό εκλογικό σώμα δεν ξέρω αν έδειξε ποτέ σοβαρότητα επιλογών. Ή απατεώνες ή λαοπλάνους ψήφιζε. Ή συγκεκαλυμμένα ψέματα ή διχαστικές ερωτήσεις ψήφιζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
:Dδεν είπα για σενα
για μερικούς φίλους μ στο fb είπα
εκτός αν σε εχω φίλη fb και δεν το ξερω:P

Δεν είπα ότι είπες για μένα. Απλώς έμμεσα θίχτηκα επειδή μεν ανήκω στο στρατόπεδο του ΌΧΙ , δε οι χαρακτηρισμοί επί συνόλου δε μπορούν σε καμία περίπτωση να είναι αντιπροσωπευτικοί!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Με βάση τις Ιστορικές συνθήκες της χώρας μας, το Ελληνικό εκλογικό σώμα δεν ξέρω αν έδειξε ποτέ σοβαρότητα επιλογών. Ή απατεώνες ή λαοπλάνους ψήφιζε. Ή συγκεκαλυμμένα ψέματα ή διχαστικές ερωτήσεις ψήφιζε.

ναι. προφανως η ποικιλια ηταν περιορισμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
To ρίσκο της αποτυχίας του όχι ή του ναι, ποιο είναι;
αφου ρε nPb ξέρεις οτι αυτο το δημοψήφισμα είναι καθαρά δημαγωγικό για την πελατεία συριζα. δέν έχει νόημα..
χαμένοι είμαστε έτσι και αλλιώς..τα έκανε θάλασσα και αντί να βγει και να πει στον λαό πως έχει η κατάσταση τώρα έχει το θράσος και μας καλεί να ψηφίσουμε όχι, σε ένα δημοψήφισμα παρωδία.

και το ναι να βγεί(που δεν το βλέπω) απειλεί με εκλογές..
εδω δεν έχει μείνει ευρω στις τράπεζες, οι καταθέσεις σε λίγο κουρεύονται, οι εισαγωγές πάγωσαν
και μας απειλεί με εκλογές αν βγει ναι.

καταλαβαίνεις σε τί φόλα έχουμε πέσει?:(


δεν υπάρχει καμία ελπίδα

με το όχι μεταβιβάζει τις ευθύνες της δικιάς του αποτυχίας στους πολίτες. (η αποτυχία έχει ήδη συμβεί!!)
έτσι όταν δευτέρα θα έχουμε μια σειρά απο άσχημες εξελίξεις απο ευρώπη, δεν θα φταίει ο τσίπρας αλλα ο λαός που έιπε όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Αγαπητέ προκαλείς και συ όμως. Και μείς πληρώνουμε πολλούς φόρους αρκετά δυσανάλογους με τα 500 ευρώ που βγάζουμε ΤΟ ΜΗΝΑ και από πρόνοια αστα βράστα. Οι ίδιοι που μας λένε ότι ειναι αναγκαίες οι θυσίες του ελληνικού λαού, ο ίδιο τα τρώνε και τα τρώγανε και έβαζαν στο παιχνίδι και τους γνωστούς τους.

Αν ανησυχείς για το αν αξιοποιούνται οι φόροι που πληρώνεις και πάνε σε ευρωπαϊκά πακέτα ψήφισε εκεί που είσαι αυτούς που θα διαχειρίζονται καλύτερα τα λεφτά του φορολογούμενου πολίτη.

Ότι ο Γερουν και η παρέα του είναι καλοί και θέλουν το καλό της Ευρώπης και στην Ευρωπαική ένωση είμαστε όλοι μια οικογένεια και οι Έλληνες φταίνε μόνο που δε βγαίνουμε από την ύφεση. Όχι ότι τους βολεύει όλους να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση και να επεκταθεί και σε άλλες χώρες.

Δεν ειμαι απο τη φυση μου προκλητικο ατομο, εκτος αν προκαλει η κοινωνικη μου κατασταση απο μονη της και δεν νομιζω οτι θα πρεπει να απολογηθω για αυτο. Μπορει να αποκαλυπτω καποια προσωπικα στοιχεια αν χρειαστει,αλλά μεχρι εκει. Βεβαιως μπορει να προκαλεσω αν καποιος με βρισει, αλλα εγω δεν βριζω. Αυτο θα νομιμοποιουσε τον καθεναν να συμπεριφερθει κατα τον ιδιο τροπο και να γινει το φορουμ λαχαναγορα.

Σαφως και ξερω πολυ καλα την κατασταση, κι επισης παρατηρω οτι παντα «αυτοι βολευουν τους δικους τους» και ως δια μαγειας παντα εμεις στην απεξω. Ποτε δεν βρισκεις καποιον που βολευτηκε. παντα οι άλλοι κανουν τη ζημια. Οχι μονο πεφτει αγριο βολεμα, αλλα γινονται και οικονομικες ατασθαλιες σε καθε επιπεδο. Δεν γινεται να πεισεις κανεναν οταν πας και ψηφιζεις τους λαοπλανους, τους εμπορους ονειρων. Ποιος εδωσε στον Γκλετσο και άλλα τιμια παλικαρια την ευκαιρια τους;

Πως να σε παρουν στα σοβαρα οι Ευρωπαιοι; Ξερουν οτι εχουν εναν λαο που συνεχεια θα ζηταει και με τη σειρα τους κι αυτοι τον εκμεταλλευονται. Δεν ειναι καλο, αλλα ετσι γινεται σε καθε επιπεδο της ζωης. Μονο σοβαρους συνομιλητες αντιμετωπιζεις με σοβαροτητα. Και τωρα η Ελλαδα με το ΝΑΙ και το ΟΧΙ εκανε ακομα ενα λαθος, γιατι δηλωνει τις προθεσεις της και θα την χειριστουν ευκολοτερα. Δεν χρειαζοταν το δημοψηφισμα κι αφου εξαγγελθηκε, καλο θα ηταν να υπαρχει μεγαλη αποχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είπες για μένα. Απλώς έμμεσα θίχτηκα επειδή μεν ανήκω στο στρατόπεδο του ΌΧΙ , δε οι χαρακτηρισμοί επί συνόλου δε μπορούν σε καμία περίπτωση να είναι αντιπροσωπευτικοί!:)
καλα θίχτηκες επειδή απλα είπα οτι το fb είναι γεμάτο ξεκολάκια και χιπστεράδες? και που να διάβαζες και άλλα θέματα εδω μέσα:P
να μην θιγεσαι τόσο ευκολα.

εγω θα συνεχίσω να λέω λοιπών οτι το fb έχει χιπστεράδες και ξεκολάκια

και θα συνεχίσω να μην χρησιμοποιώ αποφυγές και καθωσπρεπισμούς στο Forum
αλλιως δεν θα έχω άποψη, αλλα θα εκφράζω απλα μια χλιαρή μετριώτητα αρεστή σε όλους:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το τελικό αποτέλεσμα θα εξαρτηθεί από τους εξής παράγοντες. Καταρχήν είναι κάτι περισσότερο από φανερή η υπεροχή του ΌΧΙ στις νεαρότερες ηλικίες. Εκπρόσωποι του ΝΑΙ ούτε με τα κιάλια δε φαίνονται. Από την άλλη το ίδιο φαινόμενο ισχύει γενικότερα. Ήτοι, το ρεύμα του ΌΧΙ είναι ισχυρό, ακούγεται και θα τολμούσα να πω ότι μπορεί να προβλεφθεί από έναν έμπειρο αναλυτή. Το ΝΑΙ είναι υποτονικό και το κυριαρχεί και ο φόβος. Ο φόβος ωστόσο αυτός είδαμε ότι τις τελευταίες ώρες περιορίζεται οπότε το στοιχείο αυτό, ενώ μέχρι τώρα λειτουργούσε ανασταλτικά υπέρ του ΝΑΙ, τώρα ενδεχομένως να λειτουργήσει ως καταλύτης γέρνοντας κατά πολύ τη πλάστιγγα υπερ του ΌΧΙ. Ακόμη και κατ' αναλογία, όσο μειώνεται από επίσημα χείλη η πιθανότητα GREXIT, όσο λιγότερο ακούγεται δηλαδή η μαγική αυτή λεξούλα, τόσο περισσότερο αποβάλλονται οι τυχόν ενδοιασμοί των αναποφάσιστων, ακόμη και εκείνων που μέχρι και σήμερα ίστανται στο ΝΑΙ. Επίσης πρέπει στις προβλέψεις να συμπεριλαμβάνονται η μεγάλη λαοφιλία του ίδιου του πρωθυπουργού του spokesman δηλαδή του ΌΧΙ και η κλιμακωτά αυξανόμενη κυριαρχία της κυβερνητικής προπαγάνδας σχετικά με το δίλημμα του δημοψηφίσματος.
-Εννοείται πως η μιντιακή προπαγάνδα, οι έξωθεν παρεμβάσεις, αλλά κυρίως η σύνταξη σύσσωμου του παλαιοκομματικού συστήματος στο ΝΑΙ, οδηγούν αρκετούς εξ ημών απευθείας και αντανακλαστικά στο ΌΧΙ.
-Επιπλέον, αποδεικνύεται, και θα επικυρωθεί ή όχι αύριο, ότι ο φόβος, θεωρητικός ή πρακτικός, δεν οδηγεί πλέον στα αναμενόμενα εκ των θιασωτών του αποτελέσματα αλλά λειτουργεί επίσης εκ του αντιθέτου ενώ απεναντίας η ελπίδα, έστω κενή επιχειρημάτων, εντοιχίζει εν προκειμένω το ΌΧΙ και το αυξάνει.!
Άρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top