Symbian 9 VS Windows Mobile 5

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παντως θα ηθελα να δοκιμασω παρα πολυ ενα Symbian 9 αλλα και ενα 9χχχ :) αλλα δεν εχω λεφτα ... για κατι τετοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
edit: Και να σημειωσω κατι περι "περιεργης" C++... Μπορειτε να προγραμματισετε σε OPL, Python, Visual Basic , Simkin, Perl, J2ME, Personal Java Ορεξη να υπαρχει :)


Visual Basic? με τι, με το appforge? του πιο αργού, δύστροπου και ηλίθιου emulator που υπάρχει;;;;; έλεος, καλύτερα να πάω να αυτοκτονήσω.
Δεν συγκρίνεται το Rapid Application Development του .ΝΕΤ 2 με τίποτα από τα παραπάνω....

Δεν οφελεί σε τίποτα η σύγκριση του ποιος έβγαλε πρώτος τι.
UIQ rulez, πάρα πολύ σταθερό. αλλά και τα WM5 με έχουν κατά κάποιο τρόπο 'τρομάξει' με την αξιοπιστία και τη σταθερότητά τους, δεν έχει χρειαστεί ακόμα να κάνω soft reset στο QTEK μου.
Εφαρμογές για UIQ υπάρχουν πολλές (είχα το P910 ένα χρόνο, μάζεψα κάνα GB από δαύτες) αλλά πάνω από τις μισές είναι μπούρδες... δλδ κάτι βλακείες apps που και καλά το παίζανε RDBMS, κάτι text editors της πλάκας και κάτι τέτοια...
emu, ενώ εσύ περιμένεις το port της MySQL στο Symbian εγώ έχω SQL Server στο 9100, ε! και με πάρα πολύ καλή απόκριση και ταχύτητα, χωρίς να βαραίνει καθόλου το εργαλείο.
user83, το symbian είναι open source. ε, και;;;;
θες να μου πεις ότι ασχολούνται πιο πολλοί με τον kernel του λειτουργικού κ.λ.π.;;; μπα..... οι άλλοι στο Redmond τα σκάνε στους προγραμματιστές τους μετά μανίας για να βρούνε τρύπες και bugs....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top