2GB αρχειο & DVD

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το nero οταν παω να περασω ενα αρχειο 2GB μου λεει οτι με iso δεν ειναι εφικτο κατι τετοιο και μου προτεινει να βαλω UDF. Τι ακριβως ειναι το UDF τι μειωνεκτηματα θα εχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 2gb.png
    2gb.png
    12.1 KB · Εμφανίσεις: 133
Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει το DVD διαβαζόταν κανονικά από όλα τα reader του σπιτιού μου (και όπου χρειάστηκε να δώσω τέτοιο δισκάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mειωνεκτηματα εχει; Κανω backup καποια σημαντικα αρχεια και δεν θελω ξαθνικα να τα χασω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπορεί να είμαι τελείως εκτός, αλλά μήπως εννοεί ότι μετά μόνο με Nero θα μπορείς να ανοίξεις αυτό το αρχείο;

Γιατί το έπαθα εγώ... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
οχι οχι καμια σχεση ... εχει να κανει με το file system ... ειναι σαν λεμε fat32 ,ntfs κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Έγω άνοιξα τα αρχεία σε άλλο pc, χωρίς nero...
δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα...
Πάντως αν είναι αρχεία image, γράψτα σε ένα dvd κανονικά για να είσαι 110% σίγουρος...
αν και, το ξαναλέω, εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο format...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ειναι image αρχεια (κατι zip ειναι) και τα γραφω σε DVD και εχω αυτο το προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το file system των οπτικών δίσκων είναι διαφορετικό από των σκληρών!Νομίζω ότι το ιδανικότερο είναι το Joiliet αν και πρέπει να το διασταυρώσω!Πρέπει να ξέρετε ότι το όριο του 1GB είναι λογικό εξού και ότι όλα τα VOB files κόβονται εκεί πέρα γιατί μια συσκευή εκτός υπολογιστή άντε να έχει κανά register για το σημείο ανάγνωσης και ο register σαν κ-bit έχει όριο και μετά δεν θα μπορεί να διαβάσει το υπόλοιπο αρχείο.!Επίσης το ένα από τα δύο file system ήταν στις αρχικές υλοποιήσεις με κάτι ονομασίες χρωμάτων με βιβλία και όταν οι απαιτήσεις αυξήθηκαν βγήκε το Joiliet νομίζω που έδωσε την λύση! Όλα αυτά θα τα διασταυρώσω αλλά νομίζω ότι είναι έτσι σίγουρα!Επίσης όλα τα file systems δεν διαβάζονται από όλες τις συσκευές και το ISO πρέπει να είναι μονόδρομος για DVD δισκάκια καθώς είναι πιο απλό από το Joiliet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Nαι ομως τι γινεται στην περιπτωση που θελουμε να γραψουμε κατι μεγαλυτερο απο 2GB;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν βλακείες έλεγα δεν το θυμόμουν καλά! Το Joilet είναι mode του ISO9660
Κανονικά γίνεται γιατί έχω μπάρει το VS2005 σε image πάνω στο δισκάκι! Απλά δεν θα στο διαβάσουν ορισμένες συσκευές κυρίως desktop!

Γράψτα και μετά ρίξε ένα τεστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παντως εγω χρησιμοποιησα το UDF file system και μου δουλεψε αψογα ... το λαπτοπ και το desktop το διαβαζουν αψογα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top