Πρόγραμμα αρχειοθέτησης ταινιών

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κάποτε με έπιασε μια τρέλα και κάθησα και έφτιαξα ένα αρχείο στο excel, με όλες τις ταινίες που θυμάμαι να έχω δει.
Έχω βάλει τα εξής πεδία:
Χρονολογία, Τίτλος, Αξιολόγηση δική μου, αξιολόγηση του IMDB, Σκηνοθέτης, και δύο πεδία με όνομα ηθοποιού.
Φυσικά είναι μόνιμα σε φάση work in progress μια που συνεχώς προσθέτω ταινίες αλλά και συμπηρώνω όποτε έχω κέφια σκηνοθέτες και ηθοποιούς στις ταινίες που λείπουν (και είναι αρκετές).

Η ερώτηση είναι η εξής:

Ξέρω πως υπάρχουν software αρχειοθέτησης, αλλά στη δική μου περίπτωση χρειάζομαι ένα που να μπορώ να κάνω import xls file και να μπορεί να ενημερωθεί αυτόματα από το Imdb.
Ξέρετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο ή έστω κάτι παρεμφερές που θα με βοηθήσει με τη συλλογή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
χμ... κάτι είχα βρεί κάποτε... δεν ξέρω αν έκανε inport xls, αλλά ενημέρωση απο το IMDB (ή κάτι παρεμφερές) είχε...

Μόλις το βρώ θα σου ααντήσω ξανά... :)

EDIT:
Το βρήκα το πρόγραμμα...

Movie Label 2007

"Movie Label 2007 helps you organize your movie collection. The information about you is indexed automatically, using the online IMD movie database. Images of your DVD, Blu-ray and VHS covers are retrieved from Amazon.

Movie Label helps you keep track of loans and future purchases. Traditional media such as DVD and VHS, and digital media such as DivX are supported. Movie Label is built on a client and server database engine that ensures stability and speed no matter the database size. A number of pre-defined reports and a report designer enable you to print your collection information in a variety of ways.You can also export your data to HTML, XML, Excel, and text."

ps. Για περισσότερα, δες τα pm σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Isi δεν ξερω εαν βρηκες ακρη με αυτο αλλα εγω εχω το All My Movies, και κανει πολλα απο αυτα που θες, μεχρι και εξωφυλλο σου εχει για την ταινια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Να προτείνω και το Movie Collector :) το είχα παλιά για τις ταινίες μου..
κάνει ότι θέλεις απο το imdb.com και από καμιά 5-6 άλλες σελίδες.. περνάει μόνο του τα πάντα μέχρι και Description για την ταινία... ότι θες.
θα το βρεις www.collectorz.com
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top