Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εγώ πάντως αναρωτιέμαι πώς αυτά τα μαγιό θα φαίνονται αν αυτή που τα φοράει δεν έχει το σώμα των μοντέλων που τα διαφημίζουν...:worry:


λολ ρε πετριιι

πρεπει να μαστε ολες μοντελα για να βαλουμε ενα ρημαδομαγιω?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βικτώρια πήρα ήδη Νερ, γι' αυτό λέω! :ropalo:
Tα άλλα είναι τέλεια και λιμπίζομαι ένα-δυό πολύ, αλλά σχεδόν 300 ευρώ για ένα μαγιώ μου φαίνονται πάρα πολλά.. άσε που φοβάμαι μην δεν πετύχω και το μέγεθος! Πάντως είναι απίστευτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βικτώρια πήρα ήδη Νερ, γι' αυτό λέω! :ropalo:
Tα άλλα είναι τέλεια και λιμπίζομαι ένα-δυό πολύ, αλλά σχεδόν 300 ευρώ για ένα μαγιώ μου φαίνονται πάρα πολλά.. άσε που φοβάμαι μην δεν πετύχω και το μέγεθος! Πάντως είναι απίστευτα..

Αποφασισε εσυ και με το μεγεθος μπορω να σε βοηθησω :P
Αυτο που πηρες της Βικτορια το εχει στο σαιτ? Αντε δειξε το μας ντε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
λολ ρε πετριιι

πρεπει να μαστε ολες μοντελα για να βαλουμε ενα ρημαδομαγιω?? :confused:

Δεν μιλώ για ένα ρημαδομαγιώ. Μιλώ για τα συγκεκριμένα μαγιώ. Τα οποία έχουν και τις ανάλογες απαιτήσεις τους νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αποφασισε εσυ και με το μεγεθος μπορω να σε βοηθησω :P
Αυτο που πηρες της Βικτορια το εχει στο σαιτ? Αντε δειξε το μας ντε!
Ε προφανώς το έχει!


YΓ: Το πήρα για τα πρώτα μπάνια που θα είμαι κάτασπρη, να μη κάνω πολύ αντίθεση.. το είχε και σε προσφορά! :)
ΥΓ2: Και πάντως, παρόλο που δεν έχω το τέλειο σώμα (θα έλεγα πως απέχω αρκετά απ' αυτό), φοράω πολύ σέξυ μαγιώ και δεν είχε ποτέ κανείς θέμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΠιτΤζι:
Εγώ πάντως αναρωτιέμαι πώς αυτά τα μαγιό θα φαίνονται αν αυτή που τα φοράει δεν έχει το σώμα των μοντέλων που τα διαφημίζουν...:worry:

Τέτοια λέτε και μας κάνετε ανoρεξικές! :ropalo::mad:

:P

Πάντως είναι γνωστό, ότι τα σώματα που δεν έχουν τις τέλειες αναλογίες φαίνονται ομορφότερα με όσο το δυνατόν λιγότερα ρούχα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τέτοια λέτε και μας κάνετε ανoρεξικές! :ropalo::mad:

:P

Πάντως είναι γνωστό, ότι τα σώματα που δεν έχουν τις τέλειες αναλογίες φαίνονται ομορφότερα με όσο το δυνατόν λιγότερα ρούχα ;)

Σοβαρά; Δεν το ήξερα αυτό...

Πάντως κορίτσια μην επηρεάζεστε...

Άλλωστε όλες αυτές οι κοκκαλιάρες είναι ανέραστες ως επί το πλείστον...

Keep walking...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τέτοια λέτε και μας κάνετε ανoρεξικές! :ropalo::mad:

:P

Πάντως είναι γνωστό, ότι τα σώματα που δεν έχουν τις τέλειες αναλογίες φαίνονται ομορφότερα με όσο το δυνατόν λιγότερα ρούχα ;)


αυτο το εχω ακουσει και γω. ορισμενα ολοσωμα μαλιστα για να το φορεσεις και να δειξουν πρεπει να χεις τις τελειες αναλογιες για να το φορεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενταξει. Οκευ. Τα καταφερες Νεραιδα.:mad:

Ακυρωνω δουλειες και παω για ψωνια.

Περαν οτι μου φτιαξες κι αλλο τη διαθεση, με κανεις τωρα αυτοματως να ψησω καφε και να αραξω να φτιαξω την ντουλαπα μου(ξανα...:/:) Επισης να πεταξω 3-4 μαγιω. Τι σκ@τα, καθε χρονο μαγιω και καθε φορα βλεπω κι αλλο κι αλλο ωραιο! Th victoria secret να αγορασουμε!:P

Ντινααα παμε στο μαγαζι που λεγαμε!!

Το παθαινετε κι εσεις κοριτσια να ουρλιαζετε ,να χτυπιεστε, να πεταριζουν ματια, να στραβωνει το στομα, να βγαζετε κραυγες εξω απο τις βιτρινες η εγω ειμαι για τα σιδερα?:hmm::hmm:
Ω ναι, χθες το παθα το εγκεφαλικο σε μια αγορα που ετυχε να περναω αλλα ηταν βραδυ.

:P

Ανοιξε ο καιροοοοοςςς!! Ντυνοοομαστε ή μαλλον γδυνοοομαστε!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αξεσουαρ και καλοκαίρι

Γυναίκα χωρίς αξεσουάρ, σπίτι χωρίς παράθυρα... Έτσι θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε την απουσία αξεσουάρ από το look μιας γυναίκας αφού, χωρίς αυτά ναι μεν μπορείς να βγεις μια βόλτα, ωστόσο θα φαίνεσαι άδεια, χλωμή και αδιάφορη. Τα τελευταία 6 περίπου χρόνια, τα αξεσουάρ έχουν γίνει απαραίτητο συμπλήρωμα στο στυλ των γυναικών και φαίνεται να έχουν την τιμητική τους, ιδιαίτερα την άνοιξη και κατά τους καλοκαιρινούς μήνες. Πλαστικά, ξύλινα, μπρούτζινα, χρυσός, ασήμι, πολύχρωμα, μονόχρωμα – όπως και αν είναι – μονοπωλούν το ενδιαφέρον και μπορούν να μετατρέψουν ένα συνηθισμένο και αδιάφορο ρούχο σε εντυπωσιακό και στιλάτο.
Στη φετινή εβδομάδα μόδας της Νέας Υόρκης, τα αξεσουάρ είχαν την τιμητική τους. Η άνοιξη και το καλοκαίρι του 2010 επιβάλλει βραχιόλια χρωματιστά, που είτε ταιριάζουν, είτε έρχονται σε αντίθεση με το ρούχο που έχουμε επιλέξει. Τεράστια περιδέραια από πέτρες, καπέλα σε γήινα και παστέλ χρώματα αλλά και ζώνες είναι οι απαραίτητοι σύμμαχοι για να τραβήξετε τα βλέμματα πάνω σας και να σουλατσάρετε στα σοκάκια των νησιών. Για τα βήματά σας, η μόδα σάς θέλει με σανδάλια σε διάφορους χρωματισμούς, κεντημένα και στολισμένα με πέτρες και κορδέλες, ενώ την εμφάνισή τους στις καλοκαιρινές κολεξιόν κάνουν και οι καλοκαιρινές μπότες που φέτος θα φορεθούν πολύ... Κόθορνοι με φλοράλ μοτίβα σε διάφορα χρώματα θα φορεθούν εξίσου πολύ και αυτό το καλοκαίρι, ενώ οι σχεδιαστές και για φέτος έχουν σκεφτεί τα πατήματά σας στις παραλίες με άκρως ενδιαφέρουσες σαγιονάρες. Οι τσάντες θα ακολουθήσουν το στυλ των αξεσουάρ, με ιδιαίτερη έμφαση στις τσάντες-σάκους, που είναι πρακτικές και κομψές ταυτόχρονα. Καραβόπανο, δέρμα, λινό, πετσετέ, με χρώματα και πέτρες, είναι μερικά από τα υλικά που οι σχεδιαστές έχουν «φορέσει» στις ωραιότερες τσάντες που θα σας κλείσουν το μάτι στις ανοιξιάτικες -καλοκαιρινές βιτρίνες.
Τα χρώματα που θα κυριαρχήσουν είναι φρέσκα και ζωντανά και αποπνέουν όλη τη μαγεία της πολύχρωμης φύσης και των λουλουδιών. Το μπεζ και το λευκό, alltimeclassic, συνοδευόμενα από παστέλ αποχρώσεις, όπως το ροζ και το σιέλ, θα δώσουν μια παιδική αθωότητα στο look σας, ενώ τόσο το μπορντό όσο και το κόκκινο θα φορεθούν αρκετά αυτή την περίοδο. Το πιο συναρπαστικό χρώμα ωστόσο του καλοκαιριού, σύμφωνα με τους αμερικανούς σχεδιαστές, θα ακούει στο όνομα πράσινο της θάλασσας, σε συνδυασμό με το έντονο κίτρινο. Όποιες και να είναι οι τάσεις της μόδας, βρείτε το στυλ που ταιριάζει απόλυτα σε σας και τότε σίγουρα θα κλέψετε όλα τα βλέμματα...




Attica Press:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οι τάσεις στο ανοιξιάτικο μακιγιαζ

Οι νέες τάσεις του μακιγιάζ για τη φετινή άνοιξη προτείνουν ένα φυσικό, σχεδόν άβαφο πρόσωπο που αναδεικνύει τη φυσική ομορφιά κάθε γυναίκας.
Στο natural look κυριαρχούν οι ουδέτεροι τόνοι, τα παστέλ και τα απαλά χρώματα. Η βάση για ένα τέλειο μακιγιάζ είναι ένα απαλό make-up για αψεγάδιαστη επιδερμίδα, σε μπεζ ή off white λαμπερές αποχρώσεις, που απλώνεται σε καθαρό δέρμα, αφού πρώτα έχουμε βάλει ενυδατική κρέμα.
Τα χρώματα της άνοιξης για τα μάτια είναι ροζ, κοραλλί, λιλά, τιρκουάζ, πορτοκαλί, πράσινο και κίτρινο. Το κοραλλί είναι η ιδανική απόχρωση για τις μελαχρινές, το ροζ για τις ξανθιές και το ανοιχτό πράσινο για τις κοκκινομάλλες. Η ποσότητα κατά την εφαρμογή αυτών των χρωμάτων θα πρέπει να είναι τόση, όση χρειάζεται για να φαίνεται η ένταση του χρώματος και να μη μοιάζουν υπερβολικά. Επίσης η μπεζ και η καφέ σκιά μπορεί να σταθεί μόνη της, ειδικά σε όσες έχουν καστανά μάτια.
Για έντονες βλεφαρίδες με φυσικό αποτέλεσμα μπορούμε να εφαρμόσουμε μια στρώση μαύρη μάσκαρα που δίνει όγκο και πυκνότητα στις βλεφαρίδες και μετά μια στρώση από καφέ μάσκαρα που τις κάνει να φαίνονται περισσότερο φυσικές.
Για τα χείλη δοκιμάστε πορτοκαλί ή ανοιχτές κόκκινες και ροζ αποχρώσεις για το πρωί και γυαλιστερές κόκκινες αποχρώσεις γα το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μαρεσει το μαυρο, το λευκο και το χρυσο


Το αριστερο, το αριστερο!:P




Για πισινα τα ολοσωμα και τα μπλουζακια... Στην παραλια, μπικινι για μαυρισμα(ακομα κι αν δεν κανουμε ηλιοθεραπεια, το μαυρισμα γινεται και με τα ολοσωμα ειναι ασχημο) Κι οσο πιο μικροσκοπικο τοσο καλυτερα:P
(Τα μπραζιλιαν- σχεδον 3/4- για οσες μπορουν να τα υποστηριξουν)



Καταστήματα
- Victoria's secret
- Med
- Fox
- Moschino
- Arena
- La Perla
(απ οπου ψώνισα τα τελευταία χρόνια και έμεινα ικανοποιημένη!)

κλπκλπ

Με τα μαγιω μου αρεσουν τα μπιχλιμπιδια, οχι σορτσακια, μπλουζακια , παρεο κοκ, θελω ελευθερια κινησεων.. Τεραστιες τσαντες, σχεδον καθολου ή πολυ φυσικό/λαμπερό μακιγιαζ, μεγαλα γυαλια και διαθεση τρελη και καλοκαιρινη με κοκτειλς, καφεδακι, περιοδικα, τελεια παρεα!:)

Φτιαχτηκατε? Εγω ναι!:P
Υπομονη και κοντοζυγωνουμε!;)

Βιντεακι ασσορτι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
λοιπον δε ξερω αν αυτα που θα γραψω εχουν σχεση με το θεμα..
σημερα ημουν σχεδον 3 ωρες στην πλατεια αριστοτελους--θεσσνικη κεντρο--- για καφε και παρατηρουσα τον κοσμο και κυριως τα κοριτσια και το τι φορουσαν(κουυσομπολαααα!!!!) και εχω να πω τα εξης:

οοο μαι γκοντ!!!! μου βγηκε το ματι!!!!
καταρχην, οι μισες ηταν ντυμενες σα καρναβαλια!!! και σκουλαρικια και βραχιολια και κοκκινα νυχια και γυαλια και βαψιμο λες και πηγαιναν στα μπουζουκια και 20 ποντους παπουτσι και μινι και καφε και ασπρα και φουξ και γενικως ανοιγω την ντουλαπα και φοραω οτι πιασει το χερι μου!!!!!

ο υπερκαταναλωτισμος και η υπερπροβολη απο τα μμε νομιζω πως εχει μπερδεψει τις γυναικες λιγακι....

και για να μη πω για τα ρημαδοτακουνα!που δε λεω και γω τα χω αχτι, θα θελα να φοραω καθε μερα 12ποντα και να κανω τζογκινκγ πανω σε αυτα!μα ελα που δε γινεται???? ή μηπως γινεται?????

για τα κοριτσια στη σαλονικη ολα ειναι εφικτα!!! ηρωες!!!
μα να να τρεχεις στην αγορα ή στη δουλεια με τα 15 ποντα? με τα 20ποντα??? γινεται???

μα δε πονανε τα ποδια τους? δεν πρηζονται????

το κορυφαιο φασιον βικτιμ που ειδα! μια κοπελια λιγο γεματουλα με κοντο τζην σορτς--κατω απ τον ποπο κοντο--- και καρω γαλοτσες!!!!!!!!! με 28 βαθμ.κελσιου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Φτιαχτηκατε? Εγω ναι!
και εγω........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
λοιπον δε ξερω αν αυτα που θα γραψω εχουν σχεση με το θεμα..
σημερα ημουν σχεδον 3 ωρες στην πλατεια αριστοτελους--θεσσνικη κεντρο

αααχχχχ, όταν έχει ήλιο είναι πολύ ωραία εκεί, βέβαια δεν την αλλάζω με το Σύνταγμα.

ο υπερκαταναλωτισμος και η υπερπροβολη απο τα μμε νομιζω πως εχει μπερδεψει τις γυναικες λιγακι....

το κακό δεν είναι ότι ακολουθούν πιστά τη μόδα, το κακό είναι ότι οι περισσότερες το μόνο που μπορούν να παρακολουθήσουν είναι η μόδα.

και για να μη πω για τα ρημαδοτακουνα!που δε λεω και γω τα χω αχτι, θα θελα να φοραω καθε μερα 12ποντα και να κανω τζογκινκγ πανω σε αυτα!μα ελα που δε γινεται???? ή μηπως γινεται?????

'Οχι, γιατί αυτές τζόκινγκ κάνανε ; Χαλλλλλαρά περπατάγανε υποθέτω ως συνήθως.

για τα κοριτσια στη σαλονικη ολα ειναι εφικτα!!! ηρωες!!!

πράγματι, φοβερές οι Θεσσαλονικιές

το κορυφαιο φασιον βικτιμ που ειδα! μια κοπελια λιγο γεματουλα με κοντο τζην σορτς--κατω απ τον ποπο κοντο--- και καρω γαλοτσες!!!!!!!!! με 28 βαθμ.κελσιου!!!!!

Αυτήν και το σορτσάκι της πολύ θα ήθελα να τα γνωρίσω από κοντά, από πρόσωπο πώς τα πήγαινε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
@Κρις : Και λίγα λες! Γι'αυτό δεν πάμε για καφέ στην Αριστοτέλους :P

Έχω πάθει ένα μικρό τραλαλομ όμως με τον κόσμο άλλων επαρχιακών πόλεων (να πω; ) Άντε η Σαλονίκη έχει μια δικιά της φινέτσα απο μόνη της σαν πόλη.. Που πας ρε βλαχάρα όμως με το 15ποντο για καφέ στις 12 το πρωί; Πραγματικά όμως να τραβάς τα μαλλιά σου είναι.. Όλες μία και μία! Ανταγωνίζονται η μία την άλλη και γίνονται καραγκιόζηδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εμενα καταρχας να πω πως μαρεσει η Θεσσαλονικη. Οχι μονο σαν πολη αλλα και ο κοσμος της. (εχω ξαναπει χιλιες πεντακοσιες φορες πως ωρες ωρες νομιζω πως εχω καποιες ριζες, αλλιως δεν εξηγειται τετοια αισθηση που εχω για τον τοπο αυτον, τελοσπαντων οντοπικ)
Κατα δευτερον προτιμω- αν ειχα να επιλεξω- να βλεπω ''λατερνες'' παρα ''κακομοιρες''.
Τι θελω να πω.. οι υπερβολες ουτε εμενα μου αρεσουν ομως τα κοριτσια πανω καλως/κακως ετσι εχουν συνηθισει χρονια τωρα. Να σημειωσουμε πως μεγαλο ποσοστο των κοριτσιων κει δεν ειναι Ελληνιδες, αλλα απο τις πανω απο εμας χωρες.

Οσες φορες ανεβαινω, ξερω πως θα παρω μαζι μου οπωσδηποτε ζευγαρια τακουνια σε αντιθεση με αλλες επαρχιακες πολεις που ξερω πως με τα χαμηλα μποτακια μου θα βγαλω το διημερο.
Δεν μπορω να πω πως δε μου αρεσει αυτη η συνεχης ενασχοληση και περιποιηση τους, μακαρι να ηταν αυτο το προβλημα του κοσμου.
Αν η κοπελα ειναι ξηγημενη, τι με νοιαζει αν φοραει δωδεκαποντο? Εχω γνωρισει πανω μια κοπελιτσα που περιγραφεις και ηταν πολυ σουπερ κοριτσι, καναμε πολλη παρεα εκει.

Σημασια για μενα εχει και το χω ξαναπει, να μπορεις να υποστηριξεις το ρουχο(το μακιγιαζ ολα) κι οχι εκεινο να σε φοραει. Αν μπορει να το υποστηριξει το δωδεκαποντο, της παει το σορτς το καυτο, τοτε καλα κανει και μαγκια της. Μετα ολα τα αλλα ειναι θεμα συνηθειας. Ολες μας μπορουμε να συνηθισουμε σε κατι που ξερουμε πως μας παει (πχ καθημερινο ισιωμα μαλλιων για παρα πολλες γυναικες - εγω εχω ισια προκα οποτε δεν το χω συνηθισει κι οποτε αγγιζω πιστολακι νευριαζω, ομως τα αλλα κοριτσια εχουν μαθει να το χρησιμοποιουν καθημερινα)

Βλεπω κι εγω γυναικες που λεω -γιατι το κανει αυτο στον εαυτο της?- οπως πχ προσφατα μια πολυ παχουλη γυναικα (κοντα 100 κιλα) με υψος πανω κατω 1.70 φοραγε τοσο καυρο σορτσακι και μπουστακι που πετουσαν ολα απεξω με τακουνι που ντραπηκα εγω, φαντασου που εχω καλο σωματοτυπο κι ομως τις υπερβολες τις αποφευγω και τις αφηνω για πιο... ιδιαιτερες στιγμες. Παρολαυτα, εμαθα πως το συγκεκριμενο κοριτσι εχασε 20 κιλα σε λιγο διαστημα με πολλη κουραση κι απο τη χαρα της τα πεταξε ολα εξω. Τι να της πεις? Να την κραξεις? Οχι μωρε, απλως αν εισαι φιλη της της λες να ντυθει και μολις φτιαξει εντελως το σωματακι της να τα βαλει. Αλλιως τι να σχολιασεις?
Ασε προτιμω να παρατηρω τις ωραιες γκομενες:P !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Να σημειωσουμε πως μεγαλο ποσοστο των κοριτσιων κει δεν ειναι Ελληνιδες, αλλα απο τις πανω απο εμας χωρες.
!

Ναι! Γιατί στην Αθήνα ας πούμε μόνο Έλληνες ζουν. :confused:

Είπε κανείς πως δεν χονεύει τους Θεσσαλονικείς;; :ropalo: Θα με τρελάνεις εσύ.

Ναι οφφτοπικ! Αλλά με τόσα άσχετα που γράφονται εδώ δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοολ:P

Στην Κρις μιλησα, αλλα και παλι εγω δεν ειπα οτι δεν τους πατε, ειπα οτι εγω τους παω.:P

Ποιος σου πε να συγκρατιεσαι καλο μου, τα ασχετα στις κουβεντες τα κανουν πιο πιπερατα. Οχι μονο σε αυτη, γενικα!;):)
Αλλα να μην ξεφευγουμε και πολυ!:P

υσ. ε ειναι πιο κοκκετες οι Βουλγαρες απο ''αλλες'' αλλοδαπες, πως να το κανουμε?:P
Ουτε τη λεξη ''χωνευω'' χρησιμοποιησα.:hmm:

@Κρις :

Έχω πάθει ένα μικρό τραλαλομ όμως με τον κόσμο άλλων επαρχιακών πόλεων (να πω; ) Άντε η Σαλονίκη έχει μια δικιά της φινέτσα απο μόνη της σαν πόλη.. Που πας ρε βλαχάρα όμως με το 15ποντο για καφέ στις 12 το πρωί; Πραγματικά όμως να τραβάς τα μαλλιά σου είναι.. Όλες μία και μία! Ανταγωνίζονται η μία την άλλη και γίνονται καραγκιόζηδες!

Μερικες μπορει να ειναι καλα κοριτσια! Το να ανταγωνιζονται η μια την αλλη, ουτε αυτο μου μοιαζει παντοτε κακο. Το να βλεπεις το ωραιοτερο (υποκειμενικο αυτο, ετσι?) και να θες να το ξεπερασεις. Το ''καραγκιοζηδες'' τι να σου πω.. δε θα ελεγα ποτε ενα κοριτσι ετσι, ουτε και βλαχαρα(παροτι παιδι της πολης, γουσταρω πολυ τους ''βλαχους'') αλλα ουτε κι αντρα που κατα τη γνωμη μου δεν ξερει να ντυθει... η θα προσπαυθουσα να εξηγησω το φαινομενο η θα αποδεχομουν πως υπαρχουν κι αλλα γουστα.:)
Προσωπικα τα αποδεχομαι και σταμπαρω χαρακτηρες κυριως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Λοολ:P
Στην Κρις μιλησα
Δηλαδή έπρεπε να απαντήσει η Κρις ε; :hmm:

υσ. ε ειναι πιο κοκκετες οι Βουλγαρες απο ''αλλες'' αλλοδαπες, πως να το κανουμε?:P

Και στην Αθήνα Βουλγάρες δεν έχει; :hmm:Εγώ προτιμώ τις Ρωσίδες. :worry::P

Το ''καραγκιοζηδες'' τι να σου πω.. δε θα ελεγα ποτε ενα κοριτσι ετσι, αλλα ουτε κι αντρα που κατα τη γνωμη μου δεν ξερει να ντυθει

Ουπς πιπέρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top