Piercings

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Σας αρέσουν? Τι/πόσα έχετε? Σας αρέσουν(και ειδικότερα στο αντίθετο φύλο)?

Μήπως είναι φετίχ σας?

Εγώ έχω απλά 2+1 στα αυτιά και θα κάνω άλλη μια τώρα το καλοκαίρι και το σκέφτομαι για μύτη..

μαρεσουν,ηθελα να εχω στον αφαλο και στη μυτη,τελικα δεν εχω σε τιποτα απο τα 2 :whistle:

δεν βαριεσαι,μαρεσουν οταν τα βλεπω στην παραλια,και σε κοπελιτσες που τους πανε!

επισης σε αντρες δεν μαρεσει σε κανενα αλλο μερος περα των αυτιων,ειδα τις προαλλες εναν να εχει στο στηθος κρικο,ανατριχιασα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και μένα μου αρέσουν τα piercings αλλα περισσότερο να τα βλέπω! Έχω στον αφαλό και στ αυτιά.
Υπάρχει καμιά κοπέλα που να χει παιδι και να ειχε στον αφαλό; Επειδη εχω αλούσει οτι "κρεμιέται" αν κάνεις παιδι όσο καιρό κι αν το έχεις βγάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadia^^

Νεοφερμένος

Η Nadia^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω εχω 11 συνολικα στα αυτια κ μια μυτη κ αφαλο. Θελω να κανω στο πανω χειλος αλλα φοβαμαι. Ποναει?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγω εχω μονο 2+2 στα αυτια και στην μυτη (και οχι,δεν χρειαζεται να εχεις τελεια μυτη, ειλικρινα :Ρ )
Θελω να κανω και στον αφαλο και στην γλωσσα.
Στο αγορι μου θα μου αρεσε στο φρυδι και στο αυτι.
Και ο πονος ειναι σε ολα υποκειμενικος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω εχω 11 συνολικα στα αυτια κ μια μυτη κ αφαλο. Θελω να κανω στο πανω χειλος αλλα φοβαμαι. Ποναει?:worry:


Δεν εχω κανει ο ιδιος για να σου απαντισω με σιγουρια, αλλα δεν εχω ακουσει απο κανεναν οτι πονεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εμενα αλλοι μου λενε οτι ποναει, αλλοι οχι, ειναι εντελως υποκειμενικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγω εχω 11 συνολικα στα αυτια κ μια μυτη κ αφαλο. Θελω να κανω στο πανω χειλος αλλα φοβαμαι. Ποναει?:worry:

Εκανα πριν ενα μηνα. Δεν πονεσα απλα ενιωσα ενα τσουξιμο/τσιμπημα κ δακρυσα, ενω οταν εκανα στο κατω χειλος δεν ενιωσα απολυτως τιποτα. Πιο πολυ αγχωνομουν τις πρωτες μερες μηπως το "πιασω" με τα δοντια μου οταν μιλουσα ή ετρωγα:P Ο καθενας βεβαια εχει διαφορετικη αντοχη στον πονο αλλα απο την εμπειρια μου πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα τραγικο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Εγω εχω 11 συνολικα στα αυτια κ μια μυτη κ αφαλο. Θελω να κανω στο πανω χειλος αλλα φοβαμαι. Ποναει?:worry:

Εννοείται ότι θα πας σε μέρος που θα ασχολούνται με piercings και όχι σε κατάστημα με μπιχλιμπίδια, εννοείται επίσης ότι θα γίνει με αποστειρωμένα εργαλεία και βελόνα και μόνο (έτσι θα έπρεπε να γίνεται και στα αυτιά και όχι με "πιστολάκι"). Να δεις μην το βαρεθείς γιατί είχα κάνει κι εγώ πριν 4 χρόνια και το βαρέθηκα πολύ σύντομα. Έκανα μαζί με μια φίλη, εμένα με είχε πονέσει αργότερα και όχι κατά την διάρκεια της νύξης. Έπειτα μας είχε προτείνει ο τυπάς να κάνουμε γαργάρες με στοματικό διάλειμμα, να αποφεύγουμε για κανέναν μήνα το αλκοόλ (δημιουργεί ουλές, καίει την πληγή), να μην το βγάλουμε κτλ. Εγώ μερικά πρωινά ξυπνούσα και ήμουν σαν τον δράκουλα, έτρεχε αίμα. Αλλά το φρόντιζα και δεν μολύνθηκε. Είχα επίσης να φορέσω κρίκο για κανέναν χρόνο και ήταν ακόμη ανοιχτό (τώρα μετά από 2 χρόνια δεν νομίζω :Ρ). Κοίτα, αν έχεις υπομονή να το καθαρίζεις και να το προσέχεις τότε μην μασάς. Με τον κρίκο στην μύτη είχα περισσότερα προβλήματα, μέχρι που το είχα ανοίξει ξανά μόνη μου με βελόνα γιατί έκλεινε με το παραμικρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγω εχω μονο 2+2 στα αυτια και στην μυτη (και οχι,δεν χρειαζεται να εχεις τελεια μυτη, ειλικρινα
:hmm:

Εδώ που τα λέμε, εάν έχεις μύτη-βουνό και πας και το βάλεις ακριβώς στην κορφή, όταν ξαπλώνεις θα μοιάζει λίγο με christmas tree :confused:




Υπάρχει καμιά κοπέλα που να χει παιδι και να ειχε στον αφαλό; Επειδη εχω αλούσει οτι "κρεμιέται" αν κάνεις παιδι όσο καιρό κι αν το έχεις βγάλει.
Eχμμμ, νταξ, δες το θετικά. Θα έχεις κάπου να βάζεις το μπιμπερό όταν θες να αλλάξεις πάνες. :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειναι βαρετο να βλεπεις την καθε ακυρη τρυπημενη ή με τατουαζ
Καποτε ηταν τα piercings και τα τατουαζ και εδειχναν στυλ και προσωπικοτητα, εξεφραζαν ιδεολογια, ιδεολογια. Σημερα ποια ειναι η ιδεολογία? Αν ρωτησεις τα 3/4 των κοριτσιων θα σου απαντησουν.. μασωντας τσιχλα ''ελα μωρε.... ετσι, μ'αρεσει'' :confused:
Ουτε την ιστορια των piercings ξερουν ουτε των ταττου. Σημερα και η κουτση μαρια ταττου... και οι τατουατζιδες και λοιποί που πιάνουν μια βελόνα και το παιζουν επαγγελματιες, εχουν πλουτισει απο τα χαζογκομενακια
Τουλαχιστον ας τα κανουν οσες ξερουν να τα υποστηριζουν κι αυτο....... φαινεται!
Απευθύνομαι σε οσες ξερουν τι κανουν και γιατι το κανουν και το στηριζουν σαν ατομα και πολύ γουστάρω και απο την αλλη απευθύνομαι σε οσες μασανε τσιχλα, να σταματησουν να τρωνε... τσιχλα

υσ. μιλαω για ηλικιες ανω των 18! Για τους μικροτερους λεω την αποψη μου παρακατω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καποτε ηταν τα piercings και τα τατουαζ και εδειχναν στυλ και προσωπικοτητα, εξεφραζαν ιδεολογια, ιδεολογια.
:confused:

λολ, αντεργουότερ βρέθηκε άτομο που συμφωνεί μαζί σ στο θέμα "ιδεοπήρσινγκ"







Υγ. βέβαια, μπορούμε απλά να πούμε ότι οι εν λόγω κοπελιές
..."μεγάλωσαν πια" :P
(καιρικό δελτίο: αναμένεται καταιγίδα νεότητας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι θα πει μεγαλώνω? Θα πει ωριμαζω και σκεφτομαι τι κανω και γιατι το κανω. Και πες παει στο διαλο εισαι 17-16-15 τρυπας και καναν αφαλο, κανα χειλος. κανα φρυδακι, ετσι γιατι εισαι εφηβη/εφηβος και σου τη βαραει κοντρα, επηρρεαζεσαι και λιγο(προσωπικα στην εφηβεια χτυπησα μια τρυπουλα στη γλωσσα και καμποσες σε καθε αυτι). Μετα ομως? Ξερεις για ποιο λογο το συνεχιζεις? Σου ταιριαζει? Το πιρσινγκ και το ταττου ειναι εσωτερικη (και που βγαινει ετσι προς τα εξω) επανασταση, εκφραση, αιωνιοτητα σε μια ιδεα, το ενα σταμπα για μια ζωη (αλλα σημερα εχουν ξετιναχτει σε κερδη και τα λειζερ σβησιματος τατου...φαντασου..) και για το πιρσινγκ περαν αυτιων που οκευ απαραιτητο για κανα σκουλαρικακι, δε βρισκω λογο να κανει καποιος, εκτος αν ιδεολογικα το τρυπημα στο σωμα του ειναι χρη κι εκει σεβομαι και θαυμαζω, αλλα να το ξερει, να το ασπαζεται. Δεν ειναι ''αχ τι γλυκο νιαου κατι γυαλιζει στη κοιλιτσα μου''..
Αν πιστευουν οσοι το κανουν πως πρεπει να το κανουν επειδη τους αρεσει να γυαλιζουν και να μην περνουν απαρατηρητοι, δεκτον αλλα εγω δεν εγκρινω, αποψη μου...ποσο μαλλον οταν ακουω πχ μια συνομιληκη'' ε να μωρε, μ'αρεσει αυτη η φαση'' :P Δηλαδη? Ρωτω. Απαντηση? Βρες την μονος σου :P

Υσ. Και για να μη παρεξηγηθω και χωρις λογο, δε μιλαω για τις ηλικιες της εφηβειας, αλλα για μεγαλυτερους/ διορθωθηκε και πισω

:confused:



(καιρικό δελτίο: αναμένεται καταιγίδα νεότητας)

Eσυ φερνεις τις καταιγιδες, οχι τα παιδια .:P Αλλα θενκς, γιατι διορθωθηκα. Μια χαρα αντιλαμβανονται οσοι θελουν να αντιληφθουν για το τι λεω και πως το λεω και με οσα παιδια ερχομαι σε επαφη τα ιδια συζηταμε και μια χαρα τα συζηταμε. Κι οπως σου ειπα στην εφηβεια επιτρεπεται να κανεις κατι χωρις να ξερεις το γιατι(ενα αλλο θεμα και θα βγουμε οφ, μπορουμε ομως να το συζητησουμε και να γινει μεταφορα), οπως επιτρεποταν και για μενα και για σενα. Μεγαλωνοντας, δεν επιτρεπεται να μην ξερεις τι κανεις και γιατι το κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mishka

Νεοφερμένος

Η Μιχ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω εχω 3 + 2 στα αυτια και φρυδι... παλια ειχα κ μυτη αλλα το εβγαλα γιατι εκανα αυτο στο φρυδι που ηθελα πιο πολυ... καποια στιγμη μπορει να κανω και στη γλωσσα ή υπογλωσσιο αλλα δεν ξερω..προσωπικα αυτο στο φυδι το ηθελα εδω και 4 χρονια αν και μολις περυσι το εκανα..γενικα μου αρεσουν πολυ τα piercings (με μετρο βεβαια - και αν μου παει) .. στα αγορια μου αρεσει πολυ στο φρυδι (νταξει οχι και στον καθε ακυρο) αυτι εννοειται...αα και στη γλωσσα να εχουν θα μου αρεσε.. :whistle: αυτααα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω οτι τα piercing δεν μπορουν να εκφρασουν και τοσο ιδεολογια.. Θελω να πω, τι μπορει να εκφρασει μια τρυπα στην μυτη ή στον αφαλο ή στην γλωσσα? Το tattoo παλι, εκφραζει παρα πολλα πραγματα, γι'αυτο και δεν θα εκανα ποτε tattoo αστερακι-καρδουλα-πεταλουδιτσα, γιατι μπορει να ειναι ομορφα αλλα τιποτα απο αυτα δεν αντιπροσωπευει εμενα.. Το tattoo ειναι κατι πιο προσωπικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
κανα καλο πιρσινγκαδικο αθηνα ρε παιδια? Τωρα που ανεβηκα ψαχνω να δω που θα κανω την τρυπα στο φρυδι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
athenspiercing google it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ειναι βαρετο να βλεπεις την καθε ακυρη τρυπημενη ή με τατουαζ
Καποτε ηταν τα piercings και τα τατουαζ και εδειχναν στυλ και προσωπικοτητα, εξεφραζαν ιδεολογια, ιδεολογια. Σημερα ποια ειναι η ιδεολογία? Αν ρωτησεις τα 3/4 των κοριτσιων θα σου απαντησουν.. μασωντας τσιχλα ''ελα μωρε.... ετσι, μ'αρεσει'' :confused:
Ουτε την ιστορια των piercings ξερουν ουτε των ταττου. Σημερα και η κουτση μαρια ταττου...

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα διαβάζοντας το θέμα..Μια άλλη είχε κάνει λέει 7 τρύπες στα αυτιά..Που φτάσαμε..! Να μην έχουμε τρόπο να ξεχωρίσουμε από τη μάζα και να "τρυπιώμαστε" για να δείξουμε μια υποτυπώδη διαφορετικότητα. Προσωπικά και πίρσινγκ έχω και ταττού θα κάνω, αλλά ποτέ επειδή απλώς γουστάρω να δείχνω διαφορετική. Γιατί πάνω απ'όλα θα το κάνω για μένα και όχι για να το δείχνω από δω κι από κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα διαβάζοντας το θέμα..Μια άλλη είχε κάνει λέει 7 τρύπες στα αυτιά..Που φτάσαμε..! Να μην έχουμε τρόπο να ξεχωρίσουμε από τη μάζα και να "τρυπιώμαστε" για να δείξουμε μια υποτυπώδη διαφορετικότητα. Προσωπικά και πίρσινγκ έχω και ταττού θα κάνω, αλλά ποτέ επειδή απλώς γουστάρω να δείχνω διαφορετική. Γιατί πάνω απ'όλα θα το κάνω για μένα και όχι για να το δείχνω από δω κι από κει.

Δεν νομιζω πλεον οτι "τρυπιεται" καποιος για να δειξει διαφορετικος, γιατι πλεον διαφορετικος ειναι αυτος που δεν τρυπιεται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό σκέφτηκα διαβάζοντας το θέμα..Μια άλλη είχε κάνει λέει 7 τρύπες στα αυτιά..Που φτάσαμε..! Να μην έχουμε τρόπο να ξεχωρίσουμε από τη μάζα και να "τρυπιώμαστε" για να δείξουμε μια υποτυπώδη διαφορετικότητα. Προσωπικά και πίρσινγκ έχω και ταττού θα κάνω, αλλά ποτέ επειδή απλώς γουστάρω να δείχνω διαφορετική. Γιατί πάνω απ'όλα θα το κάνω για μένα και όχι για να το δείχνω από δω κι από κει.

ακριβώς αυτό,οι περισσότεροι ψάχνουν το σημείο που θα φαίνεται περισσότερο το τατού ώστε να γίνεται αντιληπτό από όλους και να κάνουν όλοι "ουάου" . :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
ακριβώς αυτό,οι περισσότεροι ψάχνουν το σημείο που θα φαίνεται περισσότερο το τατού ώστε να γίνεται αντιληπτό από όλους και να κάνουν όλοι "ουάου" . :whatever:

εγω παλι ψαχνω το σημειο που θα φαινεται λιγοτερο γιατι δεν θελω πολλες ερωτησεις και σχολια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top