Αγορά εξωτερικού σκληρού ("αποθήκη")

simadoula

Νεοφερμένος

Η simadoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σας! Νέα απορία από μένα την αδαή:
Θέλω να αγοράσω εξωτερικό σκληρό για απλή αποθήκευση δεδομένων κι έχω βρει WESTERN DIGITAL WDG1U2500 MYBOOK ESSENTIAL EDITION 250GB σε καλή τιμή. Διάβασα το thread για τους εξωτερικούς σκληρούς και κατάλαβα πολλά, όμως θα ήθελα γνώμες για το συγκεκριμένο μοντέλο.
Περισσότερα χαρακτηριστικά του:
Χωρητικότητα: 250GB.
Ταχύτητα περιστροφής: 7200 rpm.
Πρωτόκολλο επικοινωνίας: USB 2.0 (480 Mbits/s (Max).
Μνήμη Buffer: 8MB.
Average Read Seek Time: 8.9 ms.
Average Latency: 4.20 ms (nominal).
Track-To-Track Seek Time: 2.0 ms (average).
Τιμή: 83 ευρώ

Μια χαρά μου φαίνεται, αλλά να μην πάρω και τη γνώμη σας; (Για να μη χρειαστεί να πω στον εαυτό μου: "Δεν ήξερες, δε ρώταγες;;;") :hmm:
:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ αυτόν έχω εδώ και ένα χρόνο περίπου και δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η wd έχει βγάλει νέα σειρά mybook, τους έχεις δεί;

anyway, και εγώ αυτόν έχω και είναι άψογος! αλλά πολύ δύσκολος στην μεταφορά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι, απλα να επισημανω τους λογους χωρητικοτητας/τιμης :

250 GB / 83 euro = 3.01 (1 euro σου αγοραζει 3 GB)
500 GB / 130 euro = 3.86 (1 euro σου αγοραζει 3.86 GB )
750 GB / 229 euro = 3.27 (etc)
1000 GB / 390 euro = 2.56 (etc...)

Οπως βλεπεις, τον περισσοτερο χωρο με τα λιγοτερα χρηματα, παιρνεις αν αγορασεις τον 500GB. Aυτον τσιμπησαμε με τον bro :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Κι εγώ τον 500 έχω, και δεν έχω κανένα πρόβλημα! Τον συνιστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Γεια σας! Νέα απορία από μένα την αδαή:
Θέλω να αγοράσω εξωτερικό σκληρό για απλή αποθήκευση δεδομένων κι έχω βρει WESTERN DIGITAL WDG1U2500 MYBOOK ESSENTIAL EDITION 250GB σε καλή τιμή.
.....

Μια χαρά μου φαίνεται, αλλά να μην πάρω και τη γνώμη σας; (Για να μη χρειαστεί να πω στον εαυτό μου: "Δεν ήξερες, δε ρώταγες;;;") :hmm:
:worship:

κ εγώ αυτόν έχω, μου τον έδωσαν "δώρο" με σύνδεση dsl στον γερμανό (έτσι ενημερωτικά το λέω, αν κ έκαναν μάλλον λάθος, ήταν να μου δώσουν άλλη μάρκα κ μου έδωσαν WD, εμένα πάντως δεν με χάλασε...;))
Τεσπά, με έχει βολέψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simadoula

Νεοφερμένος

Η simadoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους!!!Τελικά, δεν πήρα τον 250άρη, αλλά τον 320άρη (τον 500άρη δεν τον πρόλαβα στο τσακ!). Κι αυτός δε με χαλάει! Παίδες, είστε λεβεντιά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top