[Windows Phone] E-Ten M600 vs Qtek 9100

Qtek 9100 OR E-ten M600???
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στο τηλέφωνο πώς μιλάς; Πως πληκτρολογείς τα νούμερα;

Βγάλε και καμιά φωτό από αυτό να δούμε..

Περιμένουμε more feedback :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η εφαρμογη phone εχει τοσο μεγαλα πληκτρα που μπορεις ακομη και με το χερι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
και αν θες screenprotection (για εμανα ειναι must) κοιτα αυτους ή αυτους ... εγω προτιμω τους πρωτους ... η αλλη ειναι πολυ γιαλυστερη...


μόλις παρήγγειλα screen protector από το πρώτο site.... σε πόσο καιρό λες να έρθει;;; δεν πιστέυω να είναι τίποτα απατεώνες,ε;;;;:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το ιδιο μαγαζι ειναι ;) ... Περιμενα καμια εβδομαδα μετα αρχισε να ανησυχεις... μετα αρχισε να φωναζεις :) ... παντως εχω αγορασει πανω απο 10φορες και ποτε δεν εκαναν παραπανω και παντα ηταν ολα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Eten, για να τρέχει έστω η light έκδωση του skype. Tι ψόφιο πράγμα βάλανε στο qtek; Σε 1 χρόνο max θα είναι killer app το skype στο pda.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Eten, για να τρέχει έστω η light έκδωση του skype. Tι ψόφιο πράγμα βάλανε στο qtek; Σε 1 χρόνο max θα είναι killer app το skype στο pda.
Εγω νομιζω οτι και στο qtek μια χαρα θα παιζει... Ο επεξεργαστης απο τι μου λενε αλλοι χρηστες ειναι μια χαρα... Ισα ισα που θα εχει καλλιτερη αυτονομια... Παντως θα ηθελα να το ειχα για 2 μερες για να δοκιμασω την ταχυτητα του ωστε να ειμαι πιο αντικειμενικος και πιο σιγουρος για αυτο που λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στο eten χωρίς keyboard τι επιλογές έχεις για την πληκτρολόγηση;
Έχει ελληνική αναγνώριση γραφής;

Πόσο κάνει αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τπτ μονο virtual keyboard ... υπαρχει ελληνικη αναγνωριση γραφης (δεν το εχω δοκιμασει) αλλα ειναι μονο για προηγουμενες εκδοσης των windows
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ψιλοψήθηκα για eten αλλά θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω για να δω πως τα πηγαίνει... αλλά από ότι διαβάζω Ελλάδα γιοκ. :(

Επίσης δεν ξέρω αν θα μπορώ να την παλεύω χωρίς πληκτρολόγιο (κυρίως για sms)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα sms οn-the-road απλως ξεχασετα ή εκτος θα μενεις ακινητος στην μεση του του πουθενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ETEN απο εμενα για του παρακατω λογους:
Το 9100 αν και πολυ ομορφο το πληκτρολογιο τπυ προσωπια δεν με ικανοποιησε κα-θο-λου!
επαιξα λιγη ωρα μαζι του σε ενα εμπορικο που δουλευει ενα φιλαρακι μου και πιστεψτε με,δεν ειναι απο τα καλα "συρταρωτα" πληκτρολογια...
Το κενο που αφηνει με την συσκευει ειναι μεγαλουτσικο και δεν ειναι πολυ σταθερο στο χερι.
Ο επεξεργαστης του αν και μικρος στα νουμερα ειναι καλουτσιος μιας και τα WM05 ppc κανουν καλλιτερη χρηση της δυναμης του επεξεργαστη.
Παντως στις multimedia δυνατοτητες το QTEC συγκριτικα με αλλα σερνεται...:(
Φυσικα ομως ειναι κλασεις κατωτερος απο αυτον του M600! (ο οποιοςειναι της samsung και ιδιος με αυτον του Μ500 που εχω)
Η οθονη του ειναι πολυ ζωντανη και καλη του QTEC αλλα το ΕΤΕΝ στις ρυθμισεις του μπορεις να την κανεις πιο φωτεινη απο αυτη του QTEC.
Τελος η ακουστικη απο τα ηχεια της συσκευης ειναι μετρια ειδικα σε ποιοτητα.

Η ΕΤΕΝ απο την αλλη:
Εκανε μαγκια και εβαψε το κινητο μαυρο μιας και επειδη ολο απο πλαστικο δεν κινδυνευει να αλλοιωθει ευκολα το χρωμα.(Οπως εγινε σε μικρο βαθμο εστω με το Μ500 μου.)
αλλα κατα τ'αλλα το hardware του ειναι πολυ καλο!
Ουτε τριξηματα ουτε να παιζει το καπακι της μπαταριας ουτε τιποτα!
Το πενακι μπορει να ειναι κατω και αριστερα στο πισω με ρος της συσκευης αλλα κουμπωνει καλα και δεν κινδυνευει να πεσει!(Ακουγεται συχνα αυτο και δεν ισχυει.)
Η ποιοτητα που εχει το πενακι ειναι μετρια και κατωτερη των QTEC!
Παρολα ταυτα ειναι πτησομενο και μεγαλο.
Ο Επεξεργαστης το ΕΤΕΝ απλως πεταει!Μultimedia δυνατοτητες,προγραμματα κτλ κτλ τρεχουν σφαιρα!
Ακομα η ΕΤΕΝ στο Μ500 μου μεσα σε 6 μηνες εβγαλε οχι μια...οχι δυο...αλλα 4 αναβαθμισεις λειτουργικου!(Φυσικα free!)
To μονο κακο με το 500αρι ηταν οτι η RAM ηταν ασταθης...υπερβολικα!
Κατι που ομως αλλαξε δραστκα με το πρωτο update!
Μετα ενα αλλο θετικο του ΕΤΕΝ ειναι τα 80ΜΒ flashdisk που εχει για αποθηκευση αρχειων!
Τελος το ολο servise της QTEC και εδω Ιταλια αλλα και Ελλαδα με εχει πογοητευσει...
Εδω εστειλα το ΕΤΕΝ ενος φιλου μου να του αλλαξουν κατι που ειχε χαλασει απο δικια του μαμακια κατω στις επαφες που φορτιζει, και μεσα σε 5 εργασιμες το ειχε, με αλλες επαφες, αλλο πλαστικο μπαταριας,καθαρισμενο και δωρεαν ολα αυτα!

Τελος το ΕΤΕΝ μου απλως θα ηθελα καλλιτερη μπαταρια...πολυ καλλιτερη.
Ειναι λιγη για τις δυνατοτητες του.:(

Αυτα τα λιγα και συνοπτικα απο εμενα.;)

Γενικα η ΕΤΕΝ εκανε ενα μικρο βημα με το Μ600, αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχει τα φοντα να κανει πολλα!
Τωρα ομως για την υποστηριξη της στην Ελλαδα...Παιδια δυστυχως αυτο ειναι το κακο με την Ελλαδα!
Εχουμε στην αγορα τις μισες εταιρειες απο αυτες που υπαρχουν σ'αλλες χωρες...δυστυχως...:(


Υ.Γ.-Για να μην πειτε οτι εγραψα μονο τα κακα του QTEC, καλη εντυπωση μου αφησαν τα:
Υψηλη φορητοτητα και ευκολοχρησιμοποιητο με το ενα χερι.
Το πληκτρολογιο τυπου QWERTY βοηθα πολυ και τα πληκτρα του μολις τα συνηθισεις βοηθουν πολυ!
Κορυφαιες φωνητικες εντολες,κατι το οποιο εχει και το ΕΤΕΝ ομως.
Κορυφαια συνδεσιμοτητα,κατι που εχει και το ΕΤΕΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
παντως αν κρινω απο το iPAQ 1940 , το μοναδικο μου PPC με samsung, πρεπει να εχει τρομερες επιδωσεις ....

Αρα να υπαρχει κανενα benchmark μεταξυ m600 και 9100;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εδώ:
https://www.pocketpcthoughts.com/articles.php?action=expand,44578:dont_paginate,1

με το 9000 αλλά αφού "τρώει" το 9000 το 9100 το έχει για πλάκα...

Μάριε θα μου στείλεις κανά M-600 από Ιταλία;

Πόσο θα πάει το μαλλί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
θελω να δω και απο σταθεροτητα τι λεει ... οπως υποψιαζομουνα και στην αρχη η eten κανει τρομερες προσπαθειες να σβησει το παρελθον ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω σου βαζω σκληροτερη συγκριση!;)
Μ600 400ΜΗz απεναντι στον 520ΜΗz του QTEC JAR JAR και εναντια στον Dell Axim x50v των 620ΜΗz





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το dell x50v ας μην το υπολογιζουμε, δεν εχει σχεδιαστει για wm5 οποτε ειναι λογικο να τα πηγαινει τοσο χαλια ... το ιδιο συμβαινει και με το dell x51v ...
δειτε αυτο το site
Παντως σε καθημερινη χρηση δεν το καταλαβαινεις τπτ ... οπως και στα παιχνιδια τα παει τελεια ... αφου σκεφτομαι να δοκιμασω να βαλω quake III ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μάριε δεν απάντησες.. θα μου στείλεις από την Ιταλία ένα Μ600; :P

Btw, αυτό το benchmark έχει και στο review που έδωσα πιο πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ένα κάλο review για το M600 ... οποιος ενδιαφερεται ας του ριξει μια ματια ... αν και περιμενουμε και ενα πιο πληρες απο το ιδιο το site
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Μάριε δεν απάντησες.. θα μου στείλεις από την Ιταλία ένα Μ600; :P

Btw, αυτό το benchmark έχει και στο review που έδωσα πιο πάνω..

Ναι αμε!:D
Ομως θα εχει Ιταλικα μονο μεσα!:whistle:
ναι το ιδιο ειναι με το δικο σου το benchmark...το ποσταρα λιγο αργοτερα χωρις να δω το δικο σου ποστ πριν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top