• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
χαχαχαχαχα :) ..η αναμονή δεν αντέχεται, όταν είναι κάτι που το ονειρεύεσαι και το θες πολύ! φοβάμαι μην κάνω λάθος επιλογή! ελπίζω να πάνε όλα καλά όμως! θετική σκέψη....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αχ, ποσο συμφωνω με ολα οσα λεει η brigitte:)Ακριβως τις ιδιες αποψεις εστερνιζομαι κι εγω...ειναι σα να τα παιρνεις απ' το μυαλο μου και να τα γραφεις εσυ!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Για να επανέλθω στην αναζήτηση γιατρού+επειδή έχω καταμπερδευτεί και ειλικρινά αγχωθεί πολύ, έχει κάποιος άποψη για κάποιον Τ.Τ;; Στο ψυχικό.Αν κάποιος θέλει μπορεί να μου στείλει προσωπικά e-mail στο kontak79@hotmail.com. Ευχαριστώ πολύ, κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί απεριόριστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pigasus

Νεοφερμένος

Η pigasus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Συγνώμη για το λάθος..ε για να γίνω λίγο πιο σαφής ενδιαφέρομαι να ακούσω γνώμες για τον Τ. ΤΕΡ. στο Ψυχικό.Ευχαριστώ πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
και κάποιος για Θεσσαλονίκη αν έχει να προτείνει κάποιον εξαιρετικά καλό και αποδεδειγμένα... ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους. Εγω πηγα προσφατα στον ...... και μου εχει κατσει να παω να την κανω σε αυτον. Αλλα δεν εχω καποιο γνωστο να δω απο πρωτο χερι τι δουλεια κανει, απλα διαβασα καλα λογια εδω. Με αγχωσε μονο καποιος που ειπε καποια γενικα αρνητικα πραγματα. Εχει κανει καποιος προσφατα σε αυτο το γιατρο να μου πει γνωμη φρεσκια ?? :)) Ευχαριστω εκ των προτερων. Στειλτε μου και pm αν θελετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν ξέρω αν το έχουν όλοι αυτό, πάντως εγώ έγινα υπερευαίσθητη μετά την πλαστική. Ακόμα δεν μπήκε καλα καλά η άνοιξη και απέκτησα σούπερ αλλεργία, πράγμα που δεν είχα ποτέ. Οχι πως το μετανιώνω βέβαια, το ήθελα πάρα πολύ έτσι κι αλλιώς. Απλά σας ενημερώνω γιατί μπορεί να συμβεί και σε σας. Εχω σχεδόν κλείσει χρόνο, αν αναρωτιέστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν ξέρω αν το έχουν όλοι αυτό, πάντως εγώ έγινα υπερευαίσθητη μετά την πλαστική. Ακόμα δεν μπήκε καλα καλά η άνοιξη και απέκτησα σούπερ αλλεργία, πράγμα που δεν είχα ποτέ. Οχι πως το μετανιώνω βέβαια, το ήθελα πάρα πολύ έτσι κι αλλιώς. Απλά σας ενημερώνω γιατί μπορεί να συμβεί και σε σας. Εχω σχεδόν κλείσει χρόνο, αν αναρωτιέστε.

:eek:

:(

τι αλλεργια δλδ? αλλεργικη ρινιτιδα? η κατι αλλο?
οι αλλεργιες εχουν να κανουν με το αιμα κ το ανοσοποιητικο μας συστημα, πως μπορει να σχετιζονται με την πλαστικη? :hmm:
σε εξετασε γιατρος κ σου το ειπε αυτο, η το υποθετεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το ονόμασα αλλεργία για να καταλάβετε τα συμπτωματα που έχω. Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αλλά έχω καταρροή, φτερνίζομαι και νιώθω να με γαργαλάει η μύτη χωρίς να είμαι άρρωστη. Αυτό γίνεται εδώ και λίγες μέρες που έφτιαξε ο καιρός. Στον γιατρό όλο το αναβάλλω να πάω, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως η μύτη μου είναι υπερευαίσθητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Το ονόμασα αλλεργία για να καταλάβετε τα συμπτωματα που έχω. Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αλλά έχω καταρροή, φτερνίζομαι και νιώθω να με γαργαλάει η μύτη χωρίς να είμαι άρρωστη. Αυτό γίνεται εδώ και λίγες μέρες που έφτιαξε ο καιρός. Στον γιατρό όλο το αναβάλλω να πάω, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως η μύτη μου είναι υπερευαίσθητη.

οντως σαν αλλεργια ακουγεται. εκανες μονο πλαστικη η ειχες κ διαφραγμα? ποιος σε χειρουργησε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είχα και διάφραγμα και πήγα στον πιό γνωστό (Α.Σ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence

Νεοφερμένος

Ο violence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
christinelle εγω εκλεισα μολις ενα μηνα κ κατι μερες κ τωρα που αλλαζει ο καιρος φτερνιζομουν καθε μερα αρκετες φορες. τωρα μου περασε βεβαια. μηπως απλα κρυωσες? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδιά σας έχουν πειράξει το ακρορίνιο στις επεμβάσεις που κάνατε? για να γίνει καλύτερη δουλειά πρέπει να γίνει ανοιχτή ρινοπλαστική? μπορείς να ζητήσεις απτο γιατρό σου τη ρινοπλαστική θέλεις να σου κάνει? (ανοιχτή ή κλειστή) ???

τι ρινοπλαστική εννοουσα...(όχι τη) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
παιδιά σας έχουν πειράξει το ακρορίνιο στις επεμβάσεις που κάνατε? για να γίνει καλύτερη δουλειά πρέπει να γίνει ανοιχτή ρινοπλαστική? μπορείς να ζητήσεις απτο γιατρό σου τη ρινοπλαστική θέλεις να σου κάνει? (ανοιχτή ή κλειστή) ???

τι ρινοπλαστική εννοουσα...(όχι τη) :P

σε εμενα εγινε δουλεια στο ακροριονιο και νομιζω οτι στους περισσοτερους γινεται. εχω διαβασει σε blogs+forums για πολλους ασθενεις οι οποιοι θεωρουσαν οτι εχουν ωραιο ακρορινιο και ηθελαν απλα να ευθυαστει η ραχη, ετσι "εδεσαν" τα χερια του γιατρου, ζητωντας να μη πειραχτει το ακρορινιο...μονο κ μονο για να διαπιστωσουν βγαινοντας ο γυψος, οτι χαμηλωνονατς τη ραχη, η μυτη αυτοματος δειχνει πιο μακρυα... μετα δεν ηταν ευχριστημενοι με το αποτελεσμα κ καταλαβαν οτι επρεπε η μυτη να ειχε δουλευτει ολοκληρωτικα, ως συνολο. για ενα ωραιο αισθητικο αποτελεσμα τη μυτη την κοιταμε ως συνολο. οχι μονο στην ακρη η μονο στη ραχη...απο την αλλη, εχουν υπαρξει κ ασθενεις οι οποιοι ηθελαν να γινει δουλεια στο ακρορινιο, αλλα ο γιατρος τελικα δεν τολμησε να το πολυπειραξει γιατι ειναι το πιο δυσκολο κομματι της επεμβασης. κ αυτοι τελικα ηταν δυσαρεστημενοι...νομιζω οτι ενας καλος κ εμπειρος γιατρος ξερει και το πως αλλα και το ποσο να επεμβει στο ακρορινιο για ενα τελειο αισθητικα αποτελεσμα.

η ανοιχτη ρινοπλαστικη προσφερει καλυτερο οπτικο πεδιο στο χειρουργο κ περισσοτερες δυνατοτητες για δουλεια στο ακρορινιο. ομως συνηθως την κανουν σε περιπτωσεις revision η σε μυτες παραμορφωμενες απο ατυχημα. σπανιως να γινει ανοιχτη σε μυτη χωρις ιδιαιτερο προβλημα. σκεψου οτι στην ανοιχτη απαιτειται αποκολληση του δερματος εντελως...αυτο σημαινει ακομα μεγαλυτερη εκταση τραυματων, αρα και περισσοτερος χρονος για επουλωση. γιατι να υποβληθεις σε αυτη τη διαδικασια, οταν κ με την κλειστη μπορεις να εχεις ενα τελειο αποτελεσμα?

οπως κ να εχει, νομιζω οτι ο γιατρος αποφασιζει την τεχνικη που πρεπει να ακολουθηθει, αναλογως την περιπτωση. δε νομιζω οτι ο ασθενης ειναι σε θεση να ζητησει τεχνικη η να σχεδιασει χειρουργικο πλανο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
χαίρομαι πραγματικά να σε διαβάζω κάθε φορά brigitte, νομίζω και ο καθένας... μας καθησυχάζεις! βέβαια, αν το αποτέλεσμα στο ακρορίνιο γίνεται να γίνει τέλειο όπως λες και με κλειστή ρινοπλαστική, μακάρι, απλά μου φαίνεται αρκετά πιο δύσκολο...γιαυτό και ρώτησα. στην κλειστή σπάνε απτο ένα ρουθούνι απότι έχω δει τη μύτη, οπότε γίνεται εύκολα απτην μία πλευρά να πειράξεις το ακρορίνιο, αλλά απτην άλλη πώς το καταφέρνεις? και στην απόλυτη συμμετρία μάλιστα... ο γιατρός θα ξέρει λογικά θα μου πεις... αλλά επειδή έχουμε δει και πολύ άσχημα ακρορίνια (βλέπε της Στεφανιδου) είναι να μην αγχώνεσαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:eek:

:(

τι αλλεργια δλδ? αλλεργικη ρινιτιδα? η κατι αλλο?
οι αλλεργιες εχουν να κανουν με το αιμα κ το ανοσοποιητικο μας συστημα, πως μπορει να σχετιζονται με την πλαστικη? :hmm:
σε εξετασε γιατρος κ σου το ειπε αυτο, η το υποθετεις?
Αλλαγη ανατομίας, Καλύτερη αναπνοή , μεγαλύτερος χώρος για τα αντιγονα και μεγαλυτερος χώρος και χρονος για τα κύτταρα του ανοσοποιητικού για να δράσουν , άρα καταλαβαίνεις διαφορετικά τις αλλεργίες και τα κρύωματα σε σχέση με παλιά. Η αλλεργία προϋπήρχε αλλα τώρα την καταλαβαίνεις παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
χαίρομαι πραγματικά να σε διαβάζω κάθε φορά brigitte, νομίζω και ο καθένας... μας καθησυχάζεις! βέβαια, αν το αποτέλεσμα στο ακρορίνιο γίνεται να γίνει τέλειο όπως λες και με κλειστή ρινοπλαστική, μακάρι, απλά μου φαίνεται αρκετά πιο δύσκολο...γιαυτό και ρώτησα. στην κλειστή σπάνε απτο ένα ρουθούνι απότι έχω δει τη μύτη, οπότε γίνεται εύκολα απτην μία πλευρά να πειράξεις το ακρορίνιο, αλλά απτην άλλη πώς το καταφέρνεις? και στην απόλυτη συμμετρία μάλιστα... ο γιατρός θα ξέρει λογικά θα μου πεις... αλλά επειδή έχουμε δει και πολύ άσχημα ακρορίνια (βλέπε της Στεφανιδου) είναι να μην αγχώνεσαι???

φυσικα αγχωνεσαι με αυτα που βλεπεις! κυκλοφορουν πολλοι σκιτζηδες εκει εξω!
σε μυτες που δεν εχουν κατακρεουργηθει απο προηγουμενη πλαστικη, αν ο γιατρος ειναι εμπειρος κ ξερει καλα τις τεχνικες, μπορει να φερει το ακρορινιο εκει που θελει, με μεγαλη επιτυχια.
τα πραγματα δυσκολευουν δραματικα στις περιπτωσεις revision, γι αυτο κ συνηθως αυτες τις κανουν με ανοιχτη. οπως κ να εχει, παντα καληγουμε στο οτι ολα ειναι θεμα ικανοτητων του γιατρου...

Αλλαγη ανατομίας, Καλύτερη αναπνοή , μεγαλύτερος χώρος για τα αντιγονα και μεγαλυτερος χώρος και χρονος για τα κύτταρα του ανοσοποιητικού για να δράσουν , άρα καταλαβαίνεις διαφορετικά τις αλλεργίες και τα κρύωματα σε σχέση με παλιά. Η αλλεργία προϋπήρχε αλλα τώρα την καταλαβαίνεις παραπάνω

really? δε το ηξερα αυτο με τις αλλεργιες...
thanx tsakos! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βρε παιδιά...μόλις τώρα έβλεπα την Θέλξη στην Τατιάνα...πόσο πολύ φαίνεται η ρινοπλαστική της, πείτε μου?? Εσείς όσοι κάνατε ρινοπλαστική και είστε ευχαριστημένοι έχετε φυσικότατο αποτέλεσμα? ή μήπως η ρινοπλαστική φαίνεται πάντα στο μάτι αυτού που την προσέχει, όσο καλή και αν είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μόλις τώρα έβλεπα την Θέλξη στην Τατιάνα

ποιά; :confused: πού; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top