Τα αδέρφια μας

Πόσα αδέρφια έχετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 34)
  • 1

  • 2

  • 3+

  • Κανένα

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
εχω τρια αδερφια ο αδερφος μου ειναι 30 χρονων,η αδερφη μου 28 και ο αδερφος μου 27.τα αγαπαω οσο τιποτα αλλο και με αγαπανε(ναι σαν μια 20χρονη πλεον πριγκιπισσα μου κανουν ολα τα χατιρια)αλλα το πιο σημαντικο ειναι η αγαπη που εχουμε ο ενας για τον αλλο και αυτο δεν θα αλλαξει ποτε παρολο που τσακωνομαστε που και που.δεν θα το αλλαζα αυτο για ολα τα λεφτα του κοσμου.σας αγαπω αγγελουδια μου<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Έχω δύο αδέρφια(αγόρια). Ο ένας είναι 18 και ο άλλος 14.
Με το μεγάλο συνενοούμαστε καλύτερα, ενώ με το μικρό
τσακωνόμαστε συνέχεια. Παρόλα αυτά τους αγαπώ και
θέλω το καλύτερο για αυτούς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω δύο αδελφούς μεγαλύτερους, πολύ μεγαλύτερους. Ο μεγάλος είναι 32 και ο "μικρός" 30. Όπως καταλαβαίνετε, με έχουν στο σπίτι λες και είμαι 8 και όχι 18. Το καλό είναι ότι σχεδόν ό,τι τους ζητήσω μου το κάνουν, μου έχουν αδυναμία αλλά είναι κάπως υπερβολικοί - υπερπροστατευτικοί. Φυσικά τους λατρεύω όσο και αν μου την δίνουν ώρες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Eχω 2 αδερφακια μικροτερα!!
Μια αδερφη 14 χρονων και εναν αδερφο 12 χρονων.
Καλα για την αδερφη μου δεν το συζητω, την λατρευω!! Εχουμε μια πολυ καλη σχεση!! Και τον αδερφουλη μου φυσικα τον αγαπω αλλα δεν εχουμε την ιδια σχεση οπως με την αδερφη μου, αυτος ειναι ο μικρουλης μου (ασχετα που δεν του αρεσει να το λεω μιας και ειναι ΗΔΗ 12:D) Εμενα σαν μεγαλυτερη αδερφη (18 πλεον) με εμπιστευονται και μ αγαπανε οπως εγω αυτα!!:P
Καλα δεν ειναι παντα τοοσο ροδινα τα πραγματα;)Μαλωνουμε οπως ολα τα αδερφια και το κακο ειναι οτι μου αρεσει πολυ να τους πειραζω και αυτο εχει ως συνεπεια να νευριαζουν και να θυμωνουν:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,047 μηνύματα.
Δεν έχω αδέλφια. (Είμαι ένα κακομαθημένο μοναχοπαίδι).
Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι γιαυτό?



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα ότι το μοναχοπαίδι δε συνεπάγεται με κακομαθημένο παιδί.
Η κολλητή μου όντας μοναχοπαίδι με επιβεβαιώνει.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δεν εχω αδελφια (απ'οσο ξερω:P) μικρη δεν ηθελα καθολου βτω
τωρα που το σκεφτομαι δεν θα ειχα προβλημα να εχω

(actually ηθελα να ειμαι διδυμη:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν έχω αδέλφια. (Είμαι ένα κακομαθημένο μοναχοπαίδι).
Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι γιαυτό?

Να λυπάσαι. :P Μέχρι την πρώτη δημοτικού θυμάμαι την ζωή μου ως μοναχοπαίδι, ήταν τόσο βαρετή.


Έχω μία αδερφή. Έχουμε διαφορά 6.5 χρόνια, είναι 9 ετών δηλαδή. Την αγαπάω πάρα πολύ, αν και με φτάνει στα πρόθυρα να γίνω αδελφοκτόνος πολλές φορές.:P
Θα ήθελα βέβαια πάρα πολύ να έχω και έναν μεγαλύτερο αδελφό, αλλά τι να κάνουμε, δεν έτυχε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Είθισται να τις τρώνε τα μικρότερα παιδιά από τα μεγαλύτερα. Στη δική μου περίπτωση τις έτρωγα εγώ από την κατά τρία χρόνια μικρότερη αδερφή μου (μιλάω για την παιδική ηλικία:P). Ήταν αρκετά γεροδεμένη σε αντίθεση μ' εμένα που πάντα ήμουν κατσιασμένο και κοκαλιάρικο -όπως και τώρα- και με κατατρόπωνε. Κατά τ' άλλα είχαμε άριστες σχέσεις και συζητούσαμε τα πάντα.
Τώρα βέβαια με συμβουλεύεται για όλα της τα θέματα. Δεν έχω αυτή την αξίωση. Είναι δική της αυτή η ανάγκη. Ωστόσο, δεν σας κρύβω ότι κολακεύομαι που θεωρεί τη δική μου γνώμη σημαντική.8):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν έχω αδέλφια. (Είμαι ένα κακομαθημένο μοναχοπαίδι).
Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι γιαυτό?



Να χαιρεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είθισται να τις τρώνε τα μικρότερα παιδιά από τα μεγαλύτερα. Στη δική μου περίπτωση τις έτρωγα εγώ από την κατά τρία χρόνια μικρότερη αδερφή μου (μιλάω για την παιδική ηλικία:P).
Καλέ δεν είσαι η μόνη. :hehe: Η δική μου μικρότερη αδερφή είναι και ψηλότερη και περισσότερο γεροδεμένη.
Σκέψου ότι τελευταία μέρα στο δημοτικό (φέτος) με στέλνει η μαμά μου να πάρω τον έλεγχό της και με παρουσίασε στο δάσκαλό της λέγοντας: "Η αδερφή μου η κοντή."
Βγήκε μεγαλύτερη γλωσσού από εμένα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Καλέ δεν είσαι η μόνη. :hehe: Η δική μου μικρότερη αδερφή είναι και ψηλότερη και περισσότερο γεροδεμένη.
Σκέψου ότι τελευταία μέρα στο δημοτικό (φέτος) με στέλνει η μαμά μου να πάρω τον έλεγχό της και με παρουσίασε στο δάσκαλό της λέγοντας: "Η αδερφή μου η κοντή."
Βγήκε μεγαλύτερη γλωσσού από εμένα.:(

Τι γίνεται; Τα μικρότερα αδέρφια προσπαθούν με όλες αυτές τις αντιδράσεις να πάρουν τον έλεγχο από εμάς με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτό βέβαια συμβαίνει μόνο στην παιδική ηλικία. Μετά οι σχέσεις βελτιώνονται και η αδερφή σου γίνεται η καλύτερη παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ με την αδερφή μου που είμαστε δίδυμα όταν ήμασταν παιδιά έπεφτε πολύ ξύλο :ropalo: μέχρι που την δάγκωνα όταν ήμουν ακόμα πιο μικρός :look: Τώρα πια πέρα απο κανα μπινελίκι πότε πότε ζούμε ειρηνικά :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εχω κ γω αδερφια,αλλα 3...μικροτερα ολα... :hehe:
τη μικρη απλα τη λατρευω,δε μπορω χωρις αυτην :inlove:
εννοειται βεβαια οτι αγαπω και τους αλλους 2 ,κι ας ειναι γαϊδούρια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
εγώ έχω μια αδελφή 4 χρόνια μικρότερη βεβαία δείχνει μεγαλύτερη από μένα ξύλο δεν πέφτει άλλα εντάσεις υπάρχουν συνήθως για χαζά πράγματα που τα κάνουμε σημαντικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι γίνεται; Τα μικρότερα αδέρφια προσπαθούν με όλες αυτές τις αντιδράσεις να πάρουν τον έλεγχο από εμάς με οποιοδήποτε τρόπο. Αυτό βέβαια συμβαίνει μόνο στην παιδική ηλικία. Μετά οι σχέσεις βελτιώνονται και η αδερφή σου γίνεται η καλύτερη παρέα.
Όχι γιατί η δική μου πορώνεται με οτιδήποτε άλλο εκτός ξένων γλωσσών.:mad:
Εγώ με την αδερφή μου που είμαστε δίδυμα όταν ήμασταν παιδιά έπεφτε πολύ ξύλο :ropalo: μέχρι που την δάγκωνα όταν ήμουν ακόμα πιο μικρός :look: Τώρα πια πέρα απο κανα μπινελίκι πότε πότε ζούμε ειρηνικά :lol:
Και όταν την δάγκωσες δε σου έριξε φάπα;:crazy:
Και'μενα μου είχε κάνει αυτό η μικρότερη και θυμάμαι ότι είχε επέμβει ο μπαμπάς μας για να μας χωρίσει.:angelnot:
Δυστυχώς τα μεγάλα μου αδέρφια δεν παίζουμε ξύλο. Είναι 29 χρονών γαϊδούρια και δεεεν...:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Και όταν την δάγκωσες δε σου έριξε φάπα;:crazy:
Και'μενα μου είχε κάνει αυτό η μικρότερη και θυμάμαι ότι είχε επέμβει ο μπαμπάς μας για να μας χωρίσει.:angelnot:
Δυστυχώς τα μεγάλα μου αδέρφια δεν παίζουμε ξύλο. Είναι 29 χρονών γαϊδούρια και δεεεν...:vava:



Δεν τη δάγκωσα άπαξ, τη δάγκωνα κατ‘ εξακολούθησιν σε όλη τη νηπιακή ηλικία. Να μου ρίξει φάπα; :hehe: Ποιο πολλές μου ρίχνει τώρα που της ρίχνω ένα κεφάλι και ξέρει οτι δεν θα την αγγίξω παρά τότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν τη δάγκωσα άπαξ, τη δάγκωνα κατ‘ εξακολούθησιν σε όλη τη νηπιακή ηλικία. Να μου ρίξει φάπα; :hehe: Ποιο πολλές μου ρίχνει τώρα που της ρίχνω ένα κεφάλι και ξέρει οτι δεν θα την αγγίξω παρά τότε :P
Καλά σου κάνει.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Έχω δύο αδέρφια.
Η αδερφή μου που είναι περίπου 2 χρόνια μικρότερη από εμένα και τον αδερφό μου που είναι γύρω στα 8 χρόνια μικρότερος. Με την αδερφή μου ήμουν πάντα πολύ δεμένος. Όχι με την μορφή του προστάτη μεγάλου αδερφού. Άλλωστε σιγά την διαφορά. Αλλά ήταν πάντα ένα καλό παιδί. Έμοιαζε στην μάνα μου, η οποία παρ΄ότι έκανε μια περίεργη δουλειά στα δικά μας μάτια ως γυναίκα, όταν έβγαζε ταγέρ και κουστούμια ήταν πάντα εκεί για εμάς. Ήταν στοργική και γεμάτη καλοσύνη. Το ίδιο και η αδερφή μου. Είναι χρυσό παιδί και γεμάτη συμπόνοια για τους άλλους. Παρ’ ότι της δόθηκε η ευκαιρία να είναι το κοριτσάκι του μπαμπά, εκείνη προτίμησε να σπουδάσει για να προσφέρει στους άλλους. Είναι παθολόγος και εργάζεται σε δημόσιο νοσοκομείο, αν και είχε τον ντάντι μας να της παρέχει την δυνατότητα να μπει σε ιδιωτικό. Εκείνη το αρνήθηκε και μπράβο της. Είναι παντρεμένη και έχω και ανήψια. Επίσης είναι υπέροχη μητέρα και καλή επαγγελματίας. Καλά το καταλάβατε… την λατρεύω. Συν του ότι είναι μια πολύ όμορφη γυναίκα. Τέλος πάντων, έχει όλα τα θετικά…στα δικά μου μάτια.
Πάμε στον αδερφό μου.
Ώρες ώρες τον κοιτάζω και τον ακούω να μιλά και νομίζω πως γεννήθηκε από άλλη μάνα και μεγάλωσε σε άλλο σπίτι. Δεν ταιριάζουμε σε τίποτα. Δεν είναι πως δεν τον αγαπώ. Έχω κάνει κάθε προσπάθεια να τον προσεγγίσω. Αλλά νομίζω πως αυτό το παιδί δεν έχει ανάγκη κανέναν ή τουλάχιστον έτσι θέλει να δείχνει. Είναι δεσποτικός και του αρέσει να έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο. Δεν χαρίζεται σε άνθρωπο. Μοιάζει πολύ στον πατέρα μας. Είναι αρκετά σκληρός και νομίζει πάντα πως οι άλλοι πρέπει να τον αγαπούν, χωρίς αυτός να τους δίνει κάτι από την πλευρά του. Πολλές φορές γίνεται άδικος και δίνει την αίσθηση πως το μόνο που τον νοιάζει είναι να περνάει καλά. Σε αυτό μπορεί να ευθύνεται το γεγονός, πως όταν εγώ και η αδερφή μου φύγαμε από το σπίτι, εκείνος ήταν ακόμα εκεί και δεχόταν όλη την αγάπη και την φροντίδα σαν στερνοπαίδι. Νομίζω πως το πολύ χάιδεμα τον χάλασε και πάντα άφηνε πράγματα στην μέση χωρίς να τα ολοκληρώσει. Αλλά οι γονείς μου του έδιναν την αίσθηση της ασφάλειας και την μόνιμη συγχώρεσή τους και έτσι αντί να τον διορθώσουν τον έκαναν χειρότερο. Πιστεύω πως η εριστική διαλεκτική του Σοπενάουερ, γράφτηκε από τον πατέρα μου και τον αδερφό μου. Δεν βγάζεις άκρη μαζί τους. Καταθέτεις τα όπλα. Αν δεν του τηλεφωνήσουμε εγώ και η αδερφή μου, σπάνια θυμάται την ύπαρξή μας. Μόνο με τον πατέρα μου τα πάνε πρίμα.

Τι να πω....τους συγγενείς δεν τους διαλέγεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Εγώ με την αδερφή μου που είμαστε δίδυμα όταν ήμασταν παιδιά έπεφτε πολύ ξύλο :ropalo: μέχρι που την δάγκωνα όταν ήμουν ακόμα πιο μικρός :look: Τώρα πια πέρα απο κανα μπινελίκι πότε πότε ζούμε ειρηνικά :lol:

τέλειο!!!!!!!\
χαχαχααα

εγώ πάλι δεν τη δάγκωνα την αδερφή μου,τώρα απλά την απειλώ ότι θα την δαγκώσω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top