Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Εγω βρισκω πολυ γοητευτικο στο πρωτο ραντεβου να με κερασει ο αντρας..:redface:
Βεβαια απο κει και περα ολα πρεπει να μοιραζονται!:D Φυσικα δεν μιλαω να περνουμε την αποδειξη και το κομπιουτερακι!:P Μια φορα μπορει να πληρωσω εγω μια εκεινος!:)
Δοξα το θεο δουλευω απο τα 18 μου και εχω την δυνατοτητα να καλυπτω τα εξοδα μου!:) δεν χρειαζομαι κανεναν να με πληρωνει!:) Και δεν το βρισκω καθολου ντροπη ή δεν τον θεωρω λιγοτερο αντρα αν καποια περιοδο δεν εχει και τον βοηθαω εγω, όπως μπορει να γινει και το αντιθετο!:)
Το θεωρω αστειο να ξερω πχ οτι δεν δουλευει και να μου εμφανιζεται με καμπριο και 500 ευρω στην τσεπη! γιατι πολυ απλα δεν ειναι δικα του! ειναι του μπαμπα!δεν θελω κανεναν μπαμπα να με πληρωνει!:mad::P

Τα αντριλικια σε σχεση με τα λεφτα ειναι καιρος να κοπουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Για μένα τα πράγματα είναι απλά σε αυτό το θέμα:

Αν κάποιος προσκάλεσε τον άλλον, τότε πληρώνει αυτός. Καλό βέβαια ο προσκεκλημένος να κάνει καμιά κίνηση για τον λογαριασμό, έτσι από ευγένεια.
Αν απλά έχει κανονισθεί να βγουν έξω χωρίς να διευκρινιστεί ποιος θα βγάλει έξω ποιον, τότε μισά- μισά (ή αν ο ένας έφαγε σαλάτα και ο άλλος 5 πιάτα, ο καθένας τα δικά του, για να είμαστε και δίκαιοι).
Με τον φίλο μου αυτό κάνουμε. Σε γενέθλια κερνάει ο εορταζόμενος. Επίσης, αν τύχει να έχει κέφια ο ένας και θέλει να κεράσει, κερνάει. Αλλιώς, ο καθένας τα δικά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μετα πο τοοοοση αναζητηση το βρηκα....https://www.youtube.com/watch?v=mi7aZHZXzVY&feature=related
πλακα πλακα ειναι γυφτια πρωτο ραντεβου να μην πληρωσει ο αντρας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χαχα..

δεν ειναι οτι δεν πληρωσε στο βιντεο..
αλλα η γενικη τσιγκουνια που εβγαζε..
αυτο συχαθηκε η αλλη..

πλακα ο μαντακας..(ο ηθοποιος) ολο τετοιους φλωρικους ρολους παιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εννοείται ότι θα πληρώσει ο άνδρας. αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, να πω εντάξει, δεν πειράζει. αν όμως καταλάβω ότι έχει τη δυνατότητα να πληρώσει και δεν το κάνει, τότε θα του πω: το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) νομίζω όμως ότι δε συμβαίνει συχνά αυτό, καθώς στα πρώτα ραντεβού ο άνδρας προσπαθεί να εντυπωσιάσει τη γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εννοείται ότι θα πληρώσει ο άνδρας. αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, να πω εντάξει, δεν πειράζει. αν όμως καταλάβω ότι έχει τη δυνατότητα να πληρώσει και δεν το κάνει, τότε θα του πω: το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) νομίζω όμως ότι δε συμβαίνει συχνά αυτό, καθώς στα πρώτα ραντεβού ο άνδρας προσπαθεί να εντυπωσιάσει τη γυναίκα.

καταρχήν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα (μα καλά δεν βλέπεις ειδήσεις:/:) , καταδεύτερον - χωρίς να σε κρίνω από την δική μου οπτική του ζητήματος αλλά διαβάζοντας το ποστ σου απλώς - θα πεις <<το χάσαμε το κορμί πατριώτη>> σε κάποιον που <<δεν προσπαθεί να σε εντυπωσιάσει>> ;

π.σ.
το χάσαμε το μυαλό πατριώτη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαρεσει που η οικονομικη κριση εχει αποκτησει φεμινιστικο χαρακτηρα και χτυπαει τους ανδρες μονο :P
Αντε..και σε λιγο θα αλλαξουν τα πραγματα. Θα ειναι ρομπα να μην πληρωνει η γυναικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εννοείται ότι θα πληρώσει ο άνδρας. αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, να πω εντάξει, δεν πειράζει. αν όμως καταλάβω ότι έχει τη δυνατότητα να πληρώσει και δεν το κάνει, τότε θα του πω: το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) νομίζω όμως ότι δε συμβαίνει συχνά αυτό, καθώς στα πρώτα ραντεβού ο άνδρας προσπαθεί να εντυπωσιάσει τη γυναίκα.

ποσο μπορεις να μισεις τον εαυτο σου για να τον θεωρεις απλα ενα κορμι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
εννοείται ότι θα πληρώσει ο άνδρας. αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, να πω εντάξει, δεν πειράζει. αν όμως καταλάβω ότι έχει τη δυνατότητα να πληρώσει και δεν το κάνει, τότε θα του πω: το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) νομίζω όμως ότι δε συμβαίνει συχνά αυτό, καθώς στα πρώτα ραντεβού ο άνδρας προσπαθεί να εντυπωσιάσει τη γυναίκα.

Τετοια να ακουω... Και χιλιες φορες να μην μου κατσει ποτε κοπελα παρα να μου κατσει επειδη την κερασα το πρωτο ποτο...

Η αληθεια ειναι οτι προτιμω κερασω την πρωτη φορα, αλλα ετσι και αντιληφθω οτι το περιμενει η αλλη τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μου φαινεται μερικες γυναικες φωναζουν για ισοτητα κλπ, αλλά καποια πραγματα προ ισοτητος που τους συμφερουν, τα υοθετουν και τα περνανε σαν "σωστα" στα παιδια τους.

Καποτε, οι γυναικες ειτε δε δουλευαν, ειτε δουλευαν λιγοτερο, ειτε πληρωνονταν λιγοτερο. Εκει λοιπον, ειχε νοημα και ηταν κοινως κατανοητό, οτι οι αντρες πληρωναν σχεδον παντα, γιατι ειχαν την δυνατοτητα, και γιατι κοινωνικα αντιπροσωπευαν το "στηριγμα" μιας μελλοντικης οικογενειας.

Σημερα πάπαλα. Πολυ λιγοτερες γυναικες εχουν αναλαβει τη μητροτητα απο μικρες, ή διακοπτουν τη δουλεια τους για την οικογενεια ή αποκτουν οικογενεια. Και αντιστοιχα περισσοτερες εχουν καλυτερη οικονομικη και κοινωνικη ανεξαρτησια.

Αρα, το θεμα, καλο ειναι να μπει στο μυαλο μας, ως, ειμαστε ολοι ισοι, κανενας δε χρωσταει σε κανεναν τιποτα. Αν ο ενας εχει μεγαλυτερη προσωπικη οικονομικη ανεξαρτησια και ο αλλος οχι, το λογικο ειναι να υπαρχει κατανοηση. Οπως θα θελαμε να ηταν και σε ανεστραμενους ρολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν όμως καταλάβω ότι έχει τη δυνατότητα να πληρώσει και δεν το κάνει, τότε θα του πω: το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)
Εγώ λέω πάλι ότι θα σε τσούξει ακριβώς επειδή δεν σε κέρασε, θα σε πιάσουν οι αμφιβολίες αν όντως σε γουστάρει και θα ζητήσεις και δεύτερο ραντεβού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ λέω πάλι ότι θα σε τσούξει ακριβώς επειδή δεν σε κέρασε, θα σε πιάσουν οι αμφιβολίες αν όντως σε γουστάρει και θα ζητήσεις και δεύτερο ραντεβού.

:D:D:D:D
Απο το εαν θα κερασει θα κριθει το κατα ποσο ο αλλος σε γουσταρει και μαλιστα θα αποτελεσει κινητρο για ενα δευτερο ραντεβου?!:D
Ελα Δια κι Αθηνα! :P
Μεζευτειτε λεω εγω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:D:D:D:D
Απο το εαν θα κερασει θα κριθει το κατα ποσο ο αλλος σε γουσταρει και μαλιστα θα αποτελεσει κινητρο για ενα δευτερο ραντεβου?!:D
Ναι και ισχύει από τότε που βγήκε το "άβυσσος η ψυχή της γυναίκας". :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
εννοείται ότι θα πληρώσει ο άνδρας. αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, να πω εντάξει, δεν πειράζει. αν όμως καταλάβω ότι έχει τη δυνατότητα να πληρώσει και δεν το κάνει, τότε θα του πω: το χάσαμε το κορμί πατριώτηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) νομίζω όμως ότι δε συμβαίνει συχνά αυτό, καθώς στα πρώτα ραντεβού ο άνδρας προσπαθεί να εντυπωσιάσει τη γυναίκα.

Μου θύμισες μια ατάκα από το House MD: "If this was a profession, how would we call it?":P

Κοινώς αν ο άντρας πληρώνει το κορμί σου, μην το πουλήσεις μωρέ μόνο για έναν καφέ...

Μου φαινεται μερικες γυναικες φωναζουν για ισοτητα κλπ, αλλά καποια πραγματα προ ισοτητος που τους συμφερουν, τα υοθετουν και τα περνανε σαν "σωστα" στα παιδια τους.

Καποτε, οι γυναικες ειτε δε δουλευαν, ειτε δουλευαν λιγοτερο, ειτε πληρωνονταν λιγοτερο. Εκει λοιπον, ειχε νοημα και ηταν κοινως κατανοητό, οτι οι αντρες πληρωναν σχεδον παντα, γιατι ειχαν την δυνατοτητα, και γιατι κοινωνικα αντιπροσωπευαν το "στηριγμα" μιας μελλοντικης οικογενειας.

Σημερα πάπαλα. Πολυ λιγοτερες γυναικες εχουν αναλαβει τη μητροτητα απο μικρες, ή διακοπτουν τη δουλεια τους για την οικογενεια ή αποκτουν οικογενεια. Και αντιστοιχα περισσοτερες εχουν καλυτερη οικονομικη και κοινωνικη ανεξαρτησια.

Αρα, το θεμα, καλο ειναι να μπει στο μυαλο μας, ως, ειμαστε ολοι ισοι, κανενας δε χρωσταει σε κανεναν τιποτα. Αν ο ενας εχει μεγαλυτερη προσωπικη οικονομικη ανεξαρτησια και ο αλλος οχι, το λογικο ειναι να υπαρχει κατανοηση. Οπως θα θελαμε να ηταν και σε ανεστραμενους ρολους.

Ακριβώς!!:clapup:

Εγώ λέω πάλι ότι θα σε τσούξει ακριβώς επειδή δεν σε κέρασε, θα σε πιάσουν οι αμφιβολίες αν όντως σε γουστάρει και θα ζητήσεις και δεύτερο ραντεβού.

Γιώργο πολλές φορές βγάζεις ένα μισογυνισμό στην προσπάθειά σου να επιβιώσεις. Πρόσεξέ το. (φιλικά πάντα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
βρε παιδια!!! μισό λεπτό!!! παρεξηγήσατε!!!!!!!!!!!!! εννοείται ότι δε θεωρώ τον εαυτό μου ένα κορμί!!!!!!!!!!!!! απλά η ατάκα (το χάσαμε το κορμί πατριώτη) μου άρεσε και την ανέφερα!!!!!!!!! δεν ήξερα τί εννοούσε αυτή η ατάκα!!!!!!!! το μόνο που κατάλαβα από αυτό, είναι ότι αν δε ξέρω κάτι καλύτερα να μην το λέω καθόλου!!!!!

ποσο μπορεις να μισεις τον εαυτο σου για να τον θεωρεις απλα ενα κορμι;:hmm:
εγώ σου λέω ότι δε με ξέρεις καθόλου!!! παρεξήγηση και ξανά παρεξήγηση!!!! βρε, είναι δυνατόν να θεωρώ τον εαυτό μου απλά ένα κορμί;;;;;;;;;; φυσικά και όχι! εγώ όχι μόνο σχέση δε θέλω να κάνω γιατί νομίζω ότι προηγούνται οι σπουδές αλλά θέλω να παραμείνω και ανέγγιχτη την πρώτη νύχτα του γάμου μου!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι σωστα. Αν τον θεωρεις κορμι ειναι σα να τον θεωρεις αψυχο, δλδ οτι υπαρχει απλα αλλα δν ζει...ομπτζεκτ που λενε και οι αγγλοι. Το να κρατησεις παρθενια θα σε βοηθησει να ψαχτεις και να καλλιεργησεις πολυ καλυτερα την αγαπη σου για τον αλλο χωρις να σου θολωνουν το νου οι ηδονες. Βεβαια το σεξ ειναι απολαυση και δν ειναι κατι το κακο, αν ειναι να γινει θα γινει. Απλα η παρθενια θα σε βοηθησει να επιλεξεις συντροφο χωρις να εχεις για κριτηριο το σεξ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Α, και φυσικα αυτο μπορεις να το κανεις και χωρις παρθενια.

τι προηγουνται οι σπουδες? Ο προγραμματισμος στον ερωτα δν χωρα...

Α, και οντοπικ: θα εκανα την κινηση να κερασω, αλλα αν μια κοπελα εχει ως κριτηριο το αν κερνας ή οχι, δν θελω ουτε να την ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ε εντάξει θα προτειμούσα στο πρωτο ραντεβού να κανει τουλάχιστον τη χειρονομία,μετα το βλεπουμε,καποιες φορές θα πληρώσω εγω,καποιες φορες μισα - μισά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Και βεβαια πρεπει να πληρωσει στο πρωτο ο αντρας δηλαδη εμεις!
Αλλα αν πας να κανεις την κινηση να πληρωσεις και δεις την κοπελα οτι δεν κανει και αυτη την κινηση οτι παει να βγαλει λεφτα
τοτε πληρωσε και πεστης αντε γεια σου!
Κανε την κινηση κοπελια και εμεις θα πληρωσουμε αλλα οχι και να μην την κανεις και να το θεωρεις δεδομενο κιολας! Εγω απο εκει τουλαχιστον βλεπω
αν αξιζει ή οχι ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και βεβαια πρεπει να πληρωσει στο πρωτο ο αντρας δηλαδη εμεις!
Αλλα αν πας να κανεις την κινηση να πληρωσεις και δεις την κοπελα οτι δεν κανει και αυτη την κινηση οτι παει να βγαλει λεφτα
τοτε πληρωσε και πεστης αντε γεια σου!
Κανε την κινηση κοπελια και εμεις θα πληρωσουμε αλλα οχι και να μην την κανεις και να το θεωρεις δεδομενο κιολας! Εγω απο εκει τουλαχιστον βλεπω
αν αξιζει ή οχι ..!

Δεν ειναι οτι πρεπει... Απλως ετσι μας εχουν μαθει... Εγω το εκανα εντελως ασυναισθητα... Αλλα μετα απο αυτο το θρεντ κοιταω και το τι παει να κανει η κοπελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Δεν ειναι οτι πρεπει... Απλως ετσι μας εχουν μαθει... Εγω το εκανα εντελως ασυναισθητα... Αλλα μετα απο αυτο το θρεντ κοιταω και το τι παει να κανει η κοπελα...

και εγώ έχω γίνει ιδιαίτερα καχύποπτος
μια φορά πρόσεξα μία να μαζεύει τα κόκκαλα για το σπίτι
δεν της είπα να ξαναβγούμε γιατί δεν μπορώ την τσιγγουνιά
(δεν είχε σκύλο)

Κανε την κινηση κοπελια και εμεις θα πληρωσουμε αλλα οχι και να μην την κανεις και να το θεωρεις δεδομενο κιολας! Εγω απο εκει τουλαχιστον βλεπω
αν αξιζει ή οχι ..!

αυτό το τόπικ είναι πολυ αστείο :confused:
καταλήγουμε λοιπόν ότι ο άντρας πρέπει να πληρώνει και να μην αισθάνεται ότι αγοράζει κάτι , η γυναίκα πρέπει να κάνει ότι θα πληρώσει και να μην αισθάνεται ότι αγοράζεται . Καμία αντίρρηση με τις δύο προτάσεις μετά τα δύο <<και>> - αλλά φτιάχνουνε περίοδο και μόνες τους :redface:

και όποιος ξέρει όντως συντακτικό ή σκέφτεται ότι το κέρασμα πρέπει να είναι αυθόρμητο , ας το πει για πάντα ή ας σωπάσει για τώρα

αλλά μην ξεχνάμε ότι πρώτον σε κανένα ποστ μου δεν υπάρχει καλό συντακτικό και ότι το όλο τόπικ δεν δείχνει τελικά ότι το κέρασμα είναι τόσο αυθόρμητο

πάω να φτιάξω γαλλικό - ο καιρός δεν έχει αποφασίσει εάν θα βρέξει , ενώ η κανάτα του καφέ ιδρώνει πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top