Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
και εγώ έχω γίνει ιδιαίτερα καχύποπτος
μια φορά πρόσεξα μία να μαζεύει τα κόκκαλα για το σπίτι
δεν της είπα να ξαναβγούμε γιατί δεν μπορώ την τσιγγουνιά
(δεν είχε σκύλο)

Καλα αυτο με το σκυλο δεν ειναι κακο οτι μαζευει κοκκαλα εξαλου για το σκυλακι το κανει τα κοκκαλλα αλλωστε ειναι και το
καλυτερο φαει του σκυλου απο το να του δωσει μια κονσερβα ή τιποτα αλλο.
Τωρα γιατι λες δεν ειχε σκυλο ? και γιατι το εφερες παραδειγμα αφου στην τελικη δεν εχει???:worry::confused::hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fatal Secretary

Νεοφερμένος

Η Fatal Secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οντως εχει γινει πολυ αστειο αυτο το μηνυμα :)
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι γελοιο να κρινεις απο το αν θα σε κερασει η οχι ο αλλος στο πρωτο ραντεβου.Μου αρεσει αν το κανει επειδη περναει καλα μαζι σου και του βγαινει ετσι αυθορμητα,διαφορετικα το θεωρω τελειως εκνευριστικο και υποτιμητικο να το κανει απο υποχρεωση επειδη "ετσι επιβαλλεται" (Απο ποιον παρακαλω?).
Προσωπικα παντα θα βγαλω το πορτοφολι να πληρωσω τα δικα μου (και σε ορισμενες περιπτωσεις αναλογα με την περισταση και τα δικα του επειδη το θελω και μου βγαινει εκεινη την ωρα) και αφηνω τον αλλο να κερασει στην περιπτωση που βλεπω οτι εχει τετοιο χαμογελο και καλη διαθεση σε σημειο που θα τον προσβαλλω αν δεν τον αφησω αν και παντα προσπαθω να αποφυγω το κερασμα.
Δεν το συζηταμε οτι δε δεχομαι επ'ουδενι κερασμα αν γινεται με αυτην την τυποποιημενη κινηση και βαριεστημαρα,στην τελικη ποιος σε υποχρεωνει ρε φιλε,εγω δεν σ'το ζητησα.
Εχει τυχει πολλες φορες και φιλοι μου αγορια να φερνουν στο προσκηνιο δικες τους περιπτωσεις οπως π.χ. "γυρισα προχθες με μια κοπελα με ταξι και εννοειται τα πληρωσα ολα εγω,εκεινη δεν εκανε καν τον κοπο να ανοιξει την τσαντα της" η εχω γενικα ακουσει για κοπελες που απλα και μονο επειδη συνοδευονται απο αγορια σε μια παρεα το θεωρουν δεδομενο οτι θα πληρωσουν εκεινοι τα δικα τους εξοδα.Ελεος δηλαδη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Τα ειπες πολυ ωραια μακαρι να ειχαν ολες το δικο σου μυαλο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειναι ασχημο να απαιτεις, να θεωρηθει κατι δεδομενο. Κανε κατι επειδη ετσι το αισθανεσαι, χωρις να μετρας αν φοραει ακριβα ρουχα ή εχει ακριβο αμαξι, και αν αξιζει σαν ανθρωπος, θα πιασει τοπο η κινηση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ως θεματοθέτρια (σαν κλειδοκράτορας νιώθω τώρα που το είπα :P) μπορώ να σας πω ότι και μετά από τόσα χρόνια που άνοιξα το εν λόγω, όχι μόνο δεν άλλαξα γνώμη αλλά αντίθετα ενισχύθηκε περισσότερο η αρχική μου άποψη.

Έχω ζήσει διάφορες εμπειρίες στο θέμα του λογαριασμού και πλέον θεωρώ τραγικό (όπως και αν ακούγεται) τον άντρα που δεν θα κάνει την κίνηση να κεράσει...και σημειώνω μιλάμε για έναν καφέ άντε το πολύ ένα ποτό και για ηλικίες από 30+.
Π.χ. δεν παίζει να ξαναβγώ-όσο καλός άνθρωπος και αν μπορεί να θεωρείται- με κάποιον που βγαίνει για βράδυ με 10 ευρά πάνω του- ενώ είναι οικονομικά ευκατάστατος- πίνει πάνω από δύο ποτά και ζητάει από μένα να συμπληρώσω τη διαφορά...δεν είναι επιστημονική φαντασία, είναι κάτι που μου έτυχε πρόφατα.

Δεν έχει να κάνει με το ότι θέλω να με πληρώνουν...καμία σχέση...απλά υπάρχει και αυτό που λέγεται καρμιριά και αυτό δεν το αντέχω...περαιτέρω είναι και θέμα καλής διάθεσης, την οποία θα επιδείξω και εγώ στα μετέπειτα ραντεβού ΑΛΛΑ όταν ο άντρας προσκαλεί ο άντρας κερνάει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ως θεματοθέτρια (σαν κλειδοκράτορας νιώθω τώρα που το είπα :P) μπορώ να σας πω ότι και μετά από τόσα χρόνια που άνοιξα το εν λόγω, όχι μόνο δεν άλλαξα γνώμη αλλά αντίθετα ενισχύθηκε περισσότερο η αρχική μου άποψη.

Έχω ζήσει διάφορες εμπειρίες στο θέμα του λογαριασμού και πλέον θεωρώ τραγικό (όπως και αν ακούγεται) τον άντρα που δεν θα κάνει την κίνηση να κεράσει...και σημειώνω μιλάμε για έναν καφέ άντε το πολύ ένα ποτό και για ηλικίες από 30+.
Π.χ. δεν παίζει να ξαναβγώ-όσο καλός άνθρωπος και αν μπορεί να θεωρείται- με κάποιον που βγαίνει για βράδυ με 10 ευρά πάνω του- ενώ είναι οικονομικά ευκατάστατος- πίνει πάνω από δύο ποτά και ζητάει από μένα να συμπληρώσω τη διαφορά...δεν είναι επιστημονική φαντασία, είναι κάτι που μου έτυχε πρόφατα.

Δεν έχει να κάνει με το ότι θέλω να με πληρώνουν...καμία σχέση...απλά υπάρχει και αυτό που λέγεται καρμιριά και αυτό δεν το αντέχω...περαιτέρω είναι και θέμα καλής διάθεσης, την οποία θα επιδείξω και εγώ στα μετέπειτα ραντεβού ΑΛΛΑ όταν ο άντρας προσκαλεί ο άντρας κερνάει.-

Συμφωνω εν μερει με την δευτερη σου παραγραφο... Ειναι τραγικο να ζηταει ο αντρας πρωτο ραντεβου να του συμπληρωσεις την διαφορα για να πληρωσει...

Αλλα ως εκει... Οτι σε καλει για να βγειτε μαζι δεν συνεπαγεται αυτοματα οτι πρεπει να κερασει... Κι οπως καταλαβες μιας και το λεμε σ' ολη την διαρκεια του θεματος, το μυστικο ειναι στο να κανεις κι εσυ μια κινηση προς το πορτοφολι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Συμφωνω εν μερει με την δευτερη σου παραγραφο... Ειναι τραγικο να ζηταει ο αντρας πρωτο ραντεβου να του συμπληρωσεις την διαφορα για να πληρωσει...

Αλλα ως εκει... Οτι σε καλει για να βγειτε μαζι δεν συνεπαγεται αυτοματα οτι πρεπει να κερασει... Κι οπως καταλαβες μιας και το λεμε σ' ολη την διαρκεια του θεματος, το μυστικο ειναι στο να κανεις κι εσυ μια κινηση προς το πορτοφολι...

Αν διαβάσεις τα αρχικά μου ποστ, λέω αυτό ακριβώς...πάντα κάνω την κίνηση :)
Αυτό ήταν το δεύτερο ραντεβού, στο πρώτο ήταν μισά μισά χωρίςννα κάνει καμία κίνηση να κεράσει και όπως είδες δεν το έλαβα υπ' όψιν και ξαναβγήκα.
Κάποια πράγματα ίσως να είναι και ενδεικτικά τελικά :)

υγ. Παρακαλώ όσοι δεν θέλουν να απαντήσουν σοβαρά και θέλουν να κάνουν χαβαλέ, μπορούν να πάνε σε άλλα θρεντς τύπου κουβεντούλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν διαβάσεις τα αρχικά μου ποστ, λέω αυτό ακριβώς...πάντα κάνω την κίνηση :)
Αυτό ήταν το δεύτερο ραντεβού, στο πρώτο ήταν μισά μισά χωρίςννα κάνει καμία κίνηση να κεράσει και όπως είδες δεν το έλαβα υπ' όψιν και ξαναβγήκα.
Κάποια πράγματα ίσως να είναι και ενδεικτικά τελικά :)

υγ. Παρακαλώ όσοι δεν θέλουν να απαντήσουν σοβαρά και θέλουν να κάνουν χαβαλέ, μπορούν να πάνε σε άλλα θρεντς τύπου κουβεντούλα :)

Ε, ενταξει ειναι epic fail αυτο... Το να κερασει η κοπελα ειναι πολυ καλυτερο απο αυτη την κατασταση που περιγραφεις... Ελεος δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εχει τυχει πολλες φορες και φιλοι μου αγορια να φερνουν στο προσκηνιο δικες τους περιπτωσεις οπως π.χ. "γυρισα προχθες με μια κοπελα με ταξι και εννοειται τα πληρωσα ολα εγω,εκεινη δεν εκανε καν τον κοπο να ανοιξει την τσαντα της" η εχω γενικα ακουσει για κοπελες που απλα και μονο επειδη συνοδευονται απο αγορια σε μια παρεα το θεωρουν δεδομενο οτι θα πληρωσουν εκεινοι τα δικα τους εξοδα.Ελεος δηλαδη!!
Αυτό δεν λέγεται "αγόρι" ή "boyfriend" αλλά "χορηγός".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ως θεματοθέτρια (σαν κλειδοκράτορας νιώθω τώρα που το είπα :P) μπορώ να σας πω ότι και μετά από τόσα χρόνια που άνοιξα το εν λόγω, όχι μόνο δεν άλλαξα γνώμη αλλά αντίθετα ενισχύθηκε περισσότερο η αρχική μου άποψη.

Έχω ζήσει διάφορες εμπειρίες στο θέμα του λογαριασμού και πλέον θεωρώ τραγικό (όπως και αν ακούγεται) τον άντρα που δεν θα κάνει την κίνηση να κεράσει...και σημειώνω μιλάμε για έναν καφέ άντε το πολύ ένα ποτό και για ηλικίες από 30+.
Π.χ. δεν παίζει να ξαναβγώ-όσο καλός άνθρωπος και αν μπορεί να θεωρείται- με κάποιον που βγαίνει για βράδυ με 10 ευρά πάνω του- ενώ είναι οικονομικά ευκατάστατος- πίνει πάνω από δύο ποτά και ζητάει από μένα να συμπληρώσω τη διαφορά...δεν είναι επιστημονική φαντασία, είναι κάτι που μου έτυχε πρόφατα.

Δεν έχει να κάνει με το ότι θέλω να με πληρώνουν...καμία σχέση...απλά υπάρχει και αυτό που λέγεται καρμιριά και αυτό δεν το αντέχω...περαιτέρω είναι και θέμα καλής διάθεσης, την οποία θα επιδείξω και εγώ στα μετέπειτα ραντεβού ΑΛΛΑ όταν ο άντρας προσκαλεί ο άντρας κερνάει.-

έπρεπε να με γνώριζες, όταν ήμουν 15..., και φυσικά να βγαίναμε παρέα.... :redface:
τώρα δε μπορείς..., γιατί δε μπορώ και εγώ.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πφφφ, η πιο αβολη στιγμη ισως σε πρωτο ραντεβου.

αν το σκεφτειτε το ολο θεμα γινεται για 10-15 ε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
πφφφ, η πιο αβολη στιγμη ισως σε πρωτο ραντεβου.

αν το σκεφτειτε το ολο θεμα γινεται για 10-15 ε. :P

για τις προθέσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πφφ, δεν ειπα το αντιθετο αλλα καθομαστε και σκαμε για το ποιος θα πληρωσει στο πρωτο και βλακειες.
ε ας κερασει στο πρωτο ο ενας και στο δευτερο ο αλλος. αμα πια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
πφφ, δεν ειπα το αντιθετο αλλα καθομαστε και σκαμε για το ποιος θα πληρωσει στο πρωτο και βλακειες.
ε ας κερασει στο πρωτο ο ενας και στο δευτερο ο αλλος. αμα πια! :P

Συμβολικη κινηση ειναι ετσι κι αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Έχω ζήσει διάφορες εμπειρίες στο θέμα του λογαριασμού και πλέον θεωρώ τραγικό (όπως και αν ακούγεται) τον άντρα που δεν θα κάνει την κίνηση να κεράσει...και σημειώνω μιλάμε για έναν καφέ άντε το πολύ ένα ποτό και για ηλικίες από 30+.
Π.χ. δεν παίζει να ξαναβγώ-όσο καλός άνθρωπος και αν μπορεί να θεωρείται- με κάποιον που βγαίνει για βράδυ με 10 ευρά πάνω του- ενώ είναι οικονομικά ευκατάστατος- πίνει πάνω από δύο ποτά και ζητάει από μένα να συμπληρώσω τη διαφορά...δεν είναι επιστημονική φαντασία, είναι κάτι που μου έτυχε πρόφατα.

Δεν έχει να κάνει με το ότι θέλω να με πληρώνουν...καμία σχέση...απλά υπάρχει και αυτό που λέγεται καρμιριά και αυτό δεν το αντέχω...περαιτέρω είναι και θέμα καλής διάθεσης, την οποία θα επιδείξω και εγώ στα μετέπειτα ραντεβού ΑΛΛΑ όταν ο άντρας προσκαλεί ο άντρας κερνάει.-
Με την 2η και 3η παραγραφο συμφωνω. Η 1η ομως δε φαινεται να περιγραφει το ιδιο πραγμα. Ισως επειδη ειναι διατυπωμενη πολυ γενικά. Γιαυτο θα θελα να ρωτησω κατι.

Γιατι σε 1η συναντηση, θεωρεις τραγικό τον αντρα που δε θα κανει 1ος την κινηση να πληρωσει....οταν υποτιθεται εχουμε ισοτητα, και ο ρολος του αντρα "φερνω τα λεφτα στο σπιτι", δεν ειναι αποκλειστικότητά του ; Θεωρεις επισης τραγικο να μην κανει και η κοπελα την κινηση ; Γιατι αν το θεωρεις και για τους 2 τοτε, συμφωνω μαζι σου. Αν μονο για τον ανδρα, ειναι λιγο ρατσιστικο νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Γιατι σε 1η συναντηση, θεωρεις τραγικό τον αντρα που δε θα κανει 1ος την κινηση να πληρωσει....οταν υποτιθεται εχουμε ισοτητα, και ο ρολος του αντρα "φερνω τα λεφτα στο σπιτι", δεν ειναι αποκλειστικότητά του ; Θεωρεις επισης τραγικο να μην κανει και η κοπελα την κινηση ; Γιατι αν το θεωρεις και για τους 2 τοτε, συμφωνω μαζι σου. Αν μονο για τον ανδρα, ειναι λιγο ρατσιστικο νομιζω.

Φυσικά και οφείλει και η γυναίκα να κάνει την κίνηση και κυρίως όταν προσκαλεί πρέπει να κεράσει.
Όταν λέω την κίνηση εννοώ σε ραντεβού όπου προσκλήθηκε να βγάλει το πορτοφόλι αλλά ο άντρας να επιμείνει να πληρώσει αυτός.
Τα έχουμε ξαναπεί, δεν είναι ούτε θέμα ισότητας ούτε θέμα 10-15 ευρώ, όπως ειπώθηκε παραπάνω, είναι θέμα καλής διάθεσης.
Πλέον κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι όντως ενδεικτικό για κάποια πράγματα το πώς θα χειριστεί η κάθε πλευρά το όλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Όσο κολλάμε σε στερεότυπα τόσο τα διαιωνίζουμε. Καιρός να περάσει ο (αγαπητός σας) φεμινισμός ΚΑΙ σε αυτό το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν πληρωσουν και οι δυο μισα μισα ,κανει?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
συγνωμη εχω μια απορια και ας μου την λυσει καποιος γιατι τελευταια ακουσα μια συζητηση επι τουτου. εμεις εδω συζηταμε και συζηταμε ποιος θα πληρωσει στο πρωτο ραντεβου κλπ
γιατι αυτο δεν ισχυει και με τις ξενες? γιατι θεωρειται αυτονοητο οτι αυτες δεν πληρωνουν ποτε και για τιποτα? μωρε τι πρωτο ραντεβου και κουραφεξαλα? εδω τους πληρωνουν τα παντα. απο σπουδες μεχρι μη πω.. ακουγομαι ρατσιστρια? μπορει και να μαι. απο κοντινη μου περιπτωση απο την ελληνιδα κοπελα να απαιτουν τα παντα και απο την ξενη ουτε συζητηση. και οχι μονο το ατομο το ιδιο αλλα και ολη η οικογενεια του μαζι.

βγαινει εξω καποιος με ελληνιδα θα σχολιασει οτι δεν εκανε κινηση και να κανει κινηση παλι θα κανει την τσιγγουνια του οπως ειπε και η πραιμ. βγαινει με ξενη ουτε καν παει το θεμα εκει. γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι αυτο δεν ισχυει και με τις ξενες? γιατι θεωρειται αυτονοητο οτι αυτες δεν πληρωνουν ποτε και για τιποτα? μωρε τι πρωτο ραντεβου και κουραφεξαλα? εδω τους πληρωνουν τα παντα. απο σπουδες μεχρι μη πω.. ακουγομαι ρατσιστρια? μπορει και να μαι. απο κοντινη μου περιπτωση απο την ελληνιδα κοπελα να απαιτουν τα παντα και απο την ξενη ουτε συζητηση. και οχι μονο το ατομο το ιδιο αλλα και ολη η οικογενεια του μαζι.
για εξηγησε λιγο...

τι ξενη εννοεις..?:hmm:

εχει ενδιαφερον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top