Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

zoro

Νεοφερμένος

Ο zoro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει. Οι σχέσεις απο το internet στηρίζονται όμως σε ένα διαφορετικό στοιχείο που είναι το γεγονός ότι δεν ξέρεις πραγματικά τον άλλο. :hmm: Δεν τον έχεις "μυρίσει".
Οι "συν-δέσεις" από το ίντερνετ βασίζονται περισσότερο σε ένα συναίσθημα που δημιουργεί η φαντασία παρά σε πραγματικά δεδομένα.
Θεωρώ ότι αν δεν συναντήσεις τον άλλο από κοντα, δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος ότι αυτό που έχεις είναι μια "σχέση"!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει. Οι σχέσεις απο το internet στηρίζονται όμως σε ένα διαφορετικό στοιχείο που είναι το γεγονός ότι δεν ξέρεις πραγματικά τον άλλο. :hmm: Δεν τον έχεις "μυρίσει".
Οι "συν-δέσεις" από το ίντερνετ βασίζονται περισσότερο σε ένα συναίσθημα που δημιουργεί η φαντασία παρά σε πραγματικά δεδομένα.
Θεωρώ ότι αν δεν συναντήσεις τον άλλο από κοντα, δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος ότι αυτό που έχεις είναι μια "σχέση"!:P
Το θέμα αναφέρεται σε σχέσεις που ξεκίνησαν από το internet, όχι σε σχέσεις που ...έμειναν εκεί! Υπάρχουν άνθρωποι άνω των 16 που κάνουν τέτοιες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν πιστεύω στις σχέσεις που ξεκίνησαν από ίντερνετ. Όσο και αν το ίντερνετ έχει μπει στη ζωή μας, δεν μπορείς να εμπιστευτείς τον οποιονδήποτε άγνωστο που γνωρίζεις σε ένα chat. Είναι και επικίνδυνο και δεν ξέρεις που θα σε βγάλει. Ούτως ή άλλως πιστεύω πως οι πιο διανθρώπινες σχέσεις είναι οι face to face. Ο υπολογιστής είναι απλά μια συσκευή. Τίποτα δεν συγκρίνεται με την ανθρώπινη επαφή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Το θέμα αναφέρεται σε σχέσεις που ξεκίνησαν από το internet, όχι σε σχέσεις που ...έμειναν εκεί! Υπάρχουν άνθρωποι άνω των 16 που κάνουν τέτοιες; :P


χμ :hmm:

εγώ με τον επότε - ανταλλάζουμε φιλοφρονήσεις σεξουαλικού περιεχομένου με π.μ. , και μου πρότεινε να συναντηθούμε και από κοντά να του τα πω αν κοτάω αλλά τελικά δεν ήρθε :confused: - θα μείνει ανεκπλήρωτος έρωτας και εγώ θα ψυθιρίζω

Βγήκε ο ήλιος νύχτα στο λιμάνι
και πώς να κοιμηθώ;
Μα αν το θέλεις να μπορέσω
στρώσ'τα μάτια σου να παίξω

Μες στις πρωινές εφημερίδες
τρέχω να κρυφτώ
σ'είδα όμως κι ας μη με είδες
να χορέυεις στις σελίδες.

Πες μου, πες μου
αν έχω μπει στο αύριο
ή αν επιστρέφω πες μου
στις εκβολές του χθες μου


ίσως καλύτερα που δεν απομυθοποιήθηκε η όλη μαγεία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natsud94

Νεοφερμένος

Ο natsud94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ναι.. και την τωρινή μου σχέση στο ίντερνετ την γνώρισα.. αλλά δεν παρέμεινε σχέση μόνο μέσω Pc!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όσο και αν το ίντερνετ έχει μπει στη ζωή μας, δεν μπορείς να εμπιστευτείς τον οποιονδήποτε άγνωστο που γνωρίζεις σε ένα chat. Είναι και επικίνδυνο και δεν ξέρεις που θα σε βγάλει.
Σωστά, το να γνωρίσεις έναν οποιονδήποτε άγνωστο/η στο μπαρ της γειτονιάς σου είναι πιο ασφαλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
ναι.. και την τωρινή μου σχέση στο ίντερνετ την γνώρισα.. αλλά δεν παρέμεινε σχέση μόνο μέσω Pc!

αναβαθμίστηκε μέσω smartphone ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoro

Νεοφερμένος

Ο zoro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το θέμα αναφέρεται σε σχέσεις που ξεκίνησαν από το internet, όχι σε σχέσεις που ...έμειναν εκεί! Υπάρχουν άνθρωποι άνω των 16 που κάνουν τέτοιες; :P
Κι εγώ σ' αυτές τις "συνδέσεις" αναφέρομαι.
:hmm:
Θα συμφωνήσω πάντως ότι η μαγεία αυτών των σχέσεων συνήθως απομυθοποιείται με τη συνάντηση των οσμών των σχετιζόμενων ιντερνετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ σ' αυτές τις "συνδέσεις" αναφέρομαι.
:hmm:
Θα συμφωνήσω πάντως ότι η μαγεία αυτών των σχέσεων συνήθως απομυθοποιείται με τη συνάντηση των οσμών των σχετιζόμενων ιντερνετικά!
Τότε δεν υπάρχει και σχέση, άρα τι συζητάμε.

Δεν ξεκινάει κανείς σχέση από το ίντερνετ, απλά μπορεί να τύχει η αρχική (φιλική) γνωρίμια να γίνει εκεί και το ...αίσθημα να προκύψει από κοντά. Εγώ αυτό νομίζω ότι συζητάμε, κρίνοντας και από το πρώτο ποστ και από τις περισσότερες ιστορίες των παιδιών.
Αλοίμονο δηλαδή, όταν αρχίζεις σχέση με κάποιον χωρίς να τον έχεις δει από κοντά, κάτι δεν πάει καλά, δεν χρειάζεται και συζήτηση αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αλοίμονο δηλαδή....
A+ηλί= Αλίμονο (σε αυτούς που δεν αγάπησαν μέσω internet) :(

Δεν ξεκινάει κανείς σχέση από το ίντερνετ, απλά μπορεί να τύχει.... !
Σωστό και αυτό (πως φαίνεται η πείρα) άλλωστε το internet -και η καρφωτή συγκαλυμμένη περισταλτική προσομοίωση που ακολουθεί(προσανατολιστικά) δεν έχει "πηγή" - είναι αποκλειστικά δική μου άποψη, μοιάζει σαν τα 4 σημεία του ορίζοντα....:hmm:

Internet εντοπισμού σωστής συναισθηματικής...κατεύθυνσης :inlove:
Ανατολή = νυφοπάζαρο, Δύση = χαμένος χρόνος, Βορράς = νομίζω πως κάνω επανάσταση, Νότος = υγρασία στο μυαλό !

Φαντάσου Λία, να ερωτευτείς (όχι εσύ, γενικολογώ) κάπου μεταξύ πληκτρολογίου και ποντικιού..... κατάντια, ούτε στον katapino δεν αξίζει τέτοια τύχη :hehe:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ουαου! Τι χιουμορ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τότε δεν υπάρχει και σχέση, άρα τι συζητάμε.

Δεν ξεκινάει κανείς σχέση από το ίντερνετ, απλά μπορεί να τύχει η αρχική (φιλική) γνωρίμια να γίνει εκεί και το ...αίσθημα να προκύψει από κοντά. Εγώ αυτό νομίζω ότι συζητάμε, κρίνοντας και από το πρώτο ποστ και από τις περισσότερες ιστορίες των παιδιών.
Αλοίμονο δηλαδή, όταν αρχίζεις σχέση με κάποιον χωρίς να τον έχεις δει από κοντά, κάτι δεν πάει καλά, δεν χρειάζεται και συζήτηση αυτό!

οι περισσότεροι (όσους γνωρίζω που το λένε, γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία δημιουργίας e-σχέσης) εννοούν γνωριμία μέσω διαδικτύου με πιθανές προοπτικές
αν όντως υπάρξουν προοπτικές και περισσότερη γνωριμία καθώς περνάει τον καιρό, τότε κάποια στιγμή κανονίζεις να βρεθείς με τον συνομιλητή ή την συνομιλήτρια (ανάλογα) έξω για καφέ,...κτλ
από εκεί και πέρα συνεχίζεις κατά τα γνωστά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οπου θεμα για γνωριμια μεσω ιντερνετ ο npb μεσα να απαντησει. :look:

απο γνωριμια σε γνωριμια μεσω ιντερνετ υπαρχουν διαφορες. αλλο να γνωρισεις τον αλλον μεσα σενα τσατ, στο οποιο μπηκες με τετοιο σκοπο, και αλλο να τυχει να γνωρισεις καποιος μεσα απο ενα φορουμ πχ, μετα απο καιρο που συνηπαρχετε και μαθαινετε ο ενας τον αλλον, σε φιλικο φανταζομαι επιπεδο αρχικα. βεβαια υπαρχουν και οι τυποι που μπαινουν σε φορα με πρωταρχικο σκοπο να ριξουν κανα 16χρονο γκομενακι με διαφορα φουμαρα και να τονωσουν τον εγωισμο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
βεβαια υπαρχουν και οι τυποι που μπαινουν σε φορα με πρωταρχικο σκοπο να ριξουν κανα 16χρονο γκομενακι με διαφορα φουμαρα και να τονωσουν τον εγωισμο τους.

Μα ειλικρινα τωρα...τι τυπος ανθρωπου θα μπορουσε να ειναι αυτος που μπαινει σε οποιαδηποτε διαδικτυακη κοινοτητα με σκοπο να τονωθει ο εγωισμος του απο παιδια της ηλικιας των 15 και 16?!
Ελεος...διοτι δεν προκειται για απλα ανωριμο, αλλα για "προβληματικο" ατομο, ασχετως φυλου βεβαιως βεβαιως...(μεταξυ μας - ειναι πολυ λαιτ ο χαρακτηρισμος που απεδωσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βέβαια για να πούμε και την αλήθεια, αυτό δεν το κάνουν μόνο οι άνδρες και δεν ισχύει μόνο για 16 χρονες.
Απλά αυτές είναι πιο ''χαζές'' και πιστεύουν την κάθε λαλαλα ( :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Βέβαια για να πούμε και την αλήθεια, αυτό δεν το κάνουν μόνο οι άνδρες και δεν ισχύει μόνο για 16 χρονες.
Απλά αυτές είναι πιο ''χαζές'' και πιστεύουν την κάθε λαλαλα ( :P)

οποτε φαντασου ποσο αδυναμοι ειναι κατι τετοιοι τυποι!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στο ''θύμα'' ή στο ''θύτη'';
Τα θέλει βασικά ο ποπός και των 2 απλά τα μικρά (νι, είμαι μεγάλη :D:P) είναι λίγο πιο ευκολόπιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στο "θυτη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν θα τον έλεγα έτσι, αλλά εντάξει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
οπου θεμα για γνωριμια μεσω ιντερνετ ο npb μεσα να απαντησει. :look:

απο γνωριμια σε γνωριμια μεσω ιντερνετ υπαρχουν διαφορες. αλλο να γνωρισεις τον αλλον μεσα σενα τσατ, στο οποιο μπηκες με τετοιο σκοπο, και αλλο να τυχει να γνωρισεις καποιος μεσα απο ενα φορουμ πχ, μετα απο καιρο που συνηπαρχετε και μαθαινετε ο ενας τον αλλον, σε φιλικο φανταζομαι επιπεδο αρχικα. βεβαια υπαρχουν και οι τυποι που μπαινουν σε φορα με πρωταρχικο σκοπο να ριξουν κανα 16χρονο γκομενακι με διαφορα φουμαρα και να τονωσουν τον εγωισμο τους.
μια άποψη άλλων μετέφερα και νομίζω ότι ήμουν σαφής
δεν έχω προσωπική άποψη επί του συγκεκριμένου θέματος
ενοχλώ κάπου μήπως, που μου τη λες με έμμεσο τρόπο; :hmm:(αν ναι, θα ήθελα να ξέρω το λόγο με κάποιο προσωπικό μήνυμα)

σε ότι λες, πέραν του σχολίου, συμφωνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top