Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγώ πάντα κοιτάω να κερνάω στο πρώτο ραντεβού.Την τελευταία φορά πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είχα καν την κλασσική διαφωνία για το ποιος θα πληρώσει.Δέχτηκε αμέσως η κοπελιά να πληρώσω εγώ. :worry:

Από εκεί και πέρα στα επόμενα ραντεβού ανάλογα και τα οικονομικά μου αλλά συνήθως μισά μισά.Ή αν κεράσω ή κεράσει αυτή είναι σειρά του άλλου την επόμενη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Θεωρω παντως χωρις να εχω διαβασει τα προηγουμενα ποστ οτι οι γυναικες δεν κολακευονται πια αν ο αντρας πληρωσει,πανε αυτες οι εποχες.
Υπαρχει η λογικη που λεει ειτε οτι τρωμε κατι και παει δια δυο,ειτε οτι δε συχναζουμε σε κυριλε εστιατορια/ταβερνες/τσιπουραδικα γιατι δεν εχουμε λεφτα.
Προσωπικα με μια μπυρα απ το περιπτερο και αραγμα ειμαι ευχαριστημενη :p (δια δυο ειναι το πολυ 1,30) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γεια σου ρε ρουτ αλάνι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η ρουτ είναι ρομαντική κατά βάθος, εύγε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Μη με τρολλαρετε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Δε ξέρω γιατί αλλά αν δε με κεράσουν στο πρώτο ραντεβού ξενερώνω απίστευτα!!!!Μόνο στο πρώτο όμως....στα επόμενα κερνάω κι εγώ,νο προμπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δε ξέρω γιατί αλλά αν δε με κεράσουν στο πρώτο ραντεβού ξενερώνω απίστευτα!!!!Μόνο στο πρώτο όμως....στα επόμενα κερνάω κι εγώ,νο προμπ.
Καλη ξενερα ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καλη ξενερα ;):)


:confused:
?​

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;
κι εγώ, κι αυτός και μισά-μισά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τη πρώτη φορά είναι σωστό να κεράσει ο άντρας. Είναι μικρό δείγμα του πόσο κύριος μπορεί να είναι απέναντι στη γυναίκα.

Ακόμα και για μια μπύρα στο χέρι να βγουν, είναι δικά του.

Από εκεί και πέρα, μου αρέσει να κερνάω και εγώ, όποτε μπορώ και έχω τη δυνατότητα.

Στη συνέχεια το πιο σωστό είναι μισά-μισά.
Και δεν θέλω να έχω και το αίσθημα ότι κάποιος υποχρεώνεται για να μου πληρώνει ό,τι τρώω και ό,τι πίνω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Δεν προκειτε να την πεισω να αλλαξει συμπεριφορα,ουτε αυτη εμενα,οποτε :);):D

Σε συμπάθησα.Όταν πάμε για καφέ θα σε κεράσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, όχι! Γιατί να πληρώσει οπωσδήποτε στο 1ο;
Προσωπικά θα ήθελα να κάνει μόνο κίνηση, κι αυτό αρκεί, δε θα ήθελα να πληρώσει "κεράσει", γενικά με τα κεράσματα εγώ νιώθω πολύ αμήχανα για κάποιο λόγο, προτιμώ να τα πληρώνω εγώ ή μισά μισά (όχι μόνο σε ραντεβού, αλλά και με φίλους).:redface:
Εξάλλου, δε νομίζω ότι ένα κέρασμα θα ωφελούσε την "μελλοντική" σχέση, και αυτό το "πρέπει" είναι ξενερωτικό. Κερνάς επειδή θέλεις, κι όχι επειδή πρέπει για να δείξεις γαμάτος και άντρας, αυτό θα το δείξεις αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, όχι! Γιατί να πληρώσει οπωσδήποτε στο 1ο;
Προσωπικά θα ήθελα να κάνει μόνο κίνηση, κι αυτό αρκεί, δε θα ήθελα να πληρώσει "κεράσει", γενικά με τα κεράσματα εγώ νιώθω πολύ αμήχανα για κάποιο λόγο, προτιμώ να τα πληρώνω εγώ ή μισά μισά (όχι μόνο σε ραντεβού, αλλά και με φίλους).:redface:
Εξάλλου, δε νομίζω ότι ένα κέρασμα θα ωφελούσε την "μελλοντική" σχέση, και αυτό το "πρέπει" είναι ξενερωτικό. Κερνάς επειδή θέλεις, κι όχι επειδή πρέπει για να δείξεις γαμάτος και άντρας, αυτό θα το δείξεις αργότερα.

Ε να μωρέ να μη νιώσουμε ότι μας περιποιείται λιγουλάκι;;;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
συμφωνω με πρινσες.
ενα κερασμα δεν φτιαχνει τη σχεση. εξ αλλου με την κρίση που υπαρχει δεν ειναι ωραιο να το.."περιμενεις" απο τον αλλο αυτο.
μια ευχαριστη διαφωνια για το ποιος κ αν θα κερασει μπορει να προωθήσει τη σχεση βεβαια. (η κ να δημιουργησει αμηχανια βεβαια:P)

πανσελινε χμμμ δε νομιζω να δηλωνει κατι αυτο διότι απο τη στιγμη που το περιμενεις εθιμοτυπικα από όλους χανει τη μοναδικοτητα του..:hmm:

θα μου εκανε καλυτερη εντυπωση να μου πει: ειμαι πολυ χαρουμενος σημερα κερναω οτι θες. στο ακυρο, αμα το νιωθει.

αν ημουν αντρας παντως αναγκαστικα θα εκανα κινηση στο πρωτο ραντεβου για να μη ρισκαρω μια ασχημη εντυπωση.
οχι οτι θα ελεγε κατι για μενα παρ όλα αυτα και για τις προθεσεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
συμφωνω με πρινσες.
ενα κερασμα δεν φτιαχνει τη σχεση. εξ αλλου με την κρίση που υπαρχει δεν ειναι ωραιο να το.."περιμενεις" απο τον αλλο αυτο.
μια ευχαριστη διαφωνια για το ποιος κ αν θα κερασει μπορει να προωθήσει τη σχεση βεβαια. (η κ να δημιουργησει αμηχανια βεβαια:P)

πανσελινε χμμμ δε νομιζω να δηλωνει κατι αυτο διότι απο τη στιγμη που το περιμενεις εθιμοτυπικα από όλους χανει τη μοναδικοτητα του..:hmm:

θα μου εκανε καλυτερη εντυπωση να μου πει: ειμαι πολυ χαρουμενος σημερα κερναω οτι θες. στο ακυρο, αμα το νιωθει.

αν ημουν αντρας παντως αναγκαστικα θα εκανα κινηση στο πρωτο ραντεβου για να μη ρισκαρω μια ασχημη εντυπωση.
οχι οτι θα ελεγε κατι για μενα παρ όλα αυτα και για τις προθεσεις μου.

Εννοείται πως δε φτιάχνει τη σχέση,προς Θεού δεν είπα πουθενά κάτι τέτοιο.Και εννοείται πως θα κεράσει επειδή το θέλει κι όχι επειδή το λέει ο ''άγραφος νόμος'' του πρώτου ραντεβού.Απλά εμένα μου σχηματίζει καλή πρώτη εντύπωση.Κι όπως λες κι εσύ αν ήσουν άντρας θα κερνούσες για να μη σχηματίσεις κακή πρώτη εντύπωση.Κι εγώ το ίδιο.Απλά έτσι συνηθίζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με τη κριση που εχουμε

και οι δυο μπατηριδες μπορει να ειναι,,οποτε μικρη διαφορα εχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Να ρωτήσω, το να πεις "Κερνάω εγώ και για να μην νιώθεις άβολα κερνάς εσύ την επόμενη φορά", πώς σας ακούγεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εναλλαξ ,,μια χαρα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να ρωτήσω, το να πεις "Κερνάω εγώ και για να μην νιώθεις άβολα κερνάς εσύ την επόμενη φορά", πώς σας ακούγεται;
Να το πεις έτσι μονοκόμματα χωρίς ανάσες; :Ο
Αυτό θα το πεις μόνο αν η άλλη επιμένει και δε θέλει, και βασικά καλύτερα να στο πει η ίδια αυτό, παρά εσύ. α;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top