Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Eίναι φρέσκια ακόμα φαίνεται... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
ναιιιιι!!!
και μιλαμε για απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ!:clapup:

Κι εγώ το ίδιο.


Και δεν είμαι στην αρχή (εκτός αν θεωρούνται σχεδον 3 χρόνια αρχή :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:worry:

Eίναι φρέσκια ακόμα φαίνεται... :P

δεν ειναι και πολυ φρεσκια. :)
η προηγουμενη ομως, που ηταν κι αυτη υπο τις ιδιες συνθηκες, ηταν για περισσοτερα χρονια απο αυτη του αδεσποτου. ;)

Κι εγώ το ίδιο.
Και δεν είμαι στην αρχή (εκτός αν θεωρούνται σχεδον 3 χρόνια αρχή :P )

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι σοβαρά,
ποια είναι η διαδικασία με την οποία κάνετε σχέσεις από το ίντερνετ?

Εγώ έχω κάνει, με άνθρωπο τον οποίο έβλεπα κάθε μέρα και συνειδητοποίησα ότι μιλάμε και στο νετ, τραγικό.

Για πέιτε, γιατί εμένα κουλό λίγο μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι σοβαρά,
ποια είναι η διαδικασία με την οποία κάνετε σχέσεις από το ίντερνετ?

Εγώ έχω κάνει, με άνθρωπο τον οποίο έβλεπα κάθε μέρα και συνειδητοποίησα ότι μιλάμε και στο νετ, τραγικό.

Για πέιτε, γιατί εμένα κουλό λίγο μου φαίνεται.

Εγώ δε γνώρισα τον φίλο μου σε chat, και η αλήθεια είναι οτι από τα chat ο,τι γνωριμίες είχα κάνει (λίγες βέβαια) ήταν σκέτη πανωλεθρία.
Τον γνώρισα από ένα site, όπου μπορεούσες να κάνεις αναζήτηση μελών με βάση διάφορα κριτήρια (ηλικία, τόπο διαμονής κλπ) (κάτι σαν site γνωριμιών αλλά όχι τόσο "χτυπητό"), έκανα μια μέρα μια αναζήτηση και τον βρήκα, του έστειλα ένα πμ, μιλήσαμε στο msn, βρεθήκαμε και ... ταιριάξαμε :)
Θεωρώ αρκετά καθοριστικό το γεγονός οτι μιλήσαμε ελάχιστα μέσω ίντερνετ μέχρι να γνωριστούμε κι από κοντά, πιστεύω οτι όσο γρηγορότερα ειδωθούν δύο άνθρωποι και αποκτήσουν προσωπική επαφή τόσο το καλύτερο, διότι δεν πλάθουν ιστορίες με το μυαλουδάκι τους. Ακόμη και φωτογραφίες να έχουν ανταλλάξει είναι πολύ σημαντικό να μιλάς με τον άλλον και να τον έχεις μπροστά σου, να βλέπεις το πρόσωπό του, τις εκφράσεις του, ίσως αυτό να σε κάνει να μιλάς και με μεγαλύτερη ειλικρίνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
:|

Δε θα μπορούσα με τπτ.

Τρομερό μου φαίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γιατί? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιατι σας φαινεται τοσο τρομερο??

εγω παλι το παιδι που ειμασταν πολλα χρονια μαζι τον γνωρισα Mirc (παιζει να χα μπει συνολικα 10 φορες στη ζωη μου, κι αυτος ακομα λιγοτερες) και αρχικα συναντηθηκαμε γιατι ειχα προβλημα με το πισι μου και αυτος ηρθε και μου το φτιαξε (ΗΜΜΥτης γαρ, αλλα αποφοιτος απο αλλη σχολη πηροφορικης ηδη)...

η δευτερη σχεση ηταν απο τις πιο απροσμενες.. εγινε μεσα απο ενα φορουμ / σαιτ τελοσπαντων, και ειναι μαλλον οτι πιο κουλο εχω ζησει μεχρι τωρα! αλλα ειναι τελειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συμφωνώ. Τι το τόσο τρομερό υπάρχει δηλαδή που διαφοροποιεί τη γνωριμία Live και τη γνωριμία μέσω Internet; Για ανθρώπους δεν πρόκειται και στις δύο περιπτώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ωραία, να απαντήσω.

Δεν διαφοροποιήσα τη γνωριμία μέσω ίντερνετ.

Απλά απόρησα με το πως μπορείς να κάνεις γνωριμία επιτούτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
επι τουτου??
δλδ, εννοεις να μπαινει καποιος με ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΣΚΟΠΟ να βγαλει λαβρακι?
οχι ντιαρ, δε το χω κανει αυτο και ψιλοξενερωνω στη σκεψη-αν και δε το κατακρινω αν το κανει καποιος.. απλα δε θα το κανα εγω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το θεωρώ πολύ φυσιολογικό.
Κάποιες φορές έχουμε ανάγκη ένα φίλο, άλλες φορές ένα σύντροφο κι άλλες και τα δύο. Μπορεί κάποιοι τυχεροί να έζησαν τον κεραυνοβόλο και τέλειο έρωτα εκεί που δεν το περίμεναν αλλά εγώ, ως κοινή θνητή, δεν είχα την ευκαιρία να ζήσω κάτι τέτοιο. Δεν παραπονιέμαι προφανώς γιατί αυτή τη στιγμή είμαι ευτυχισμένη με τον άνθρωπό μου. Δεν νομίζω παρ'όλα αυτά οτι το να κάνεις γνωριμία "επί τούτου" είναι κακό ή σε υποβιβάζει. Στα κλάμπ δηλαδή και στις καφετέριες πολλές φορές συμβαίνει κάτι ανάλογο. Από την άλλη το θεωρώ κοροιδία να προσεγγίζεις τον άλλο φιλικά ενώ ουσιαστικά σκέπτεσαι να κάνεις σχέση μαζί του (άλλο αν προκύψει προφανώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ωραία, να απαντήσω.

Δεν διαφοροποιήσα τη γνωριμία μέσω ίντερνετ.

Απλά απόρησα με το πως μπορείς να κάνεις γνωριμία επιτούτου
Αν σκοπεύεις να κάνεις γνωριμία "επί τούτου" τότε συνήθως το πεπόνι (ή το μακαρόνι?) βγαίνει μάπα, σύμφωνα με τον νόμο του Μέρφυ (άτιμε!!!).

Αλλά το να γνωριστείς με ένα τέτοιο άτομο και μέσω της καθημερινής επικοινωνίας (forum, pm, MSN) να διαπιστώνεις ότι ταιριάζετε, αν το επιβεβαιώσεις και εκτός internet ότι ταιριάζετε why not? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παλι αυτο που ξερω ειναι οτι ειδικα στο θεμα των διαπροσωπικων σχεσεων, ειτε αυτο λεγεται φιλια, ειτε λεγεται ερωτας ποτε μα ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ερθει.
Κατι που σημερα μας φαινεται απιστευτο/αδυνατο/περιεργο να μας συμβει, αυριο απο το πουθενα μπορει να ειναι εκεινο που θα μας "παρασυρει" κανονικα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Eγω παλι αυτο που ξερω ειναι οτι ειδικα στο θεμα των διαπροσωπικων σχεσεων, ειτε αυτο λεγεται φιλια, ειτε λεγεται ερωτας ποτε μα ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ερθει.
Κατι που σημερα μας φαινεται απιστευτο/αδυνατο/περιεργο να μας συμβει, αυριο απο το πουθενα μπορει να ειναι εκεινο που θα μας "παρασυρει" κανονικα.;)
Oh yeah Μάριε. Τα καλύτερα έρχονται από εκεί που δεν το περιμένεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Eγω παλι αυτο που ξερω ειναι οτι ειδικα στο θεμα των διαπροσωπικων σχεσεων, ειτε αυτο λεγεται φιλια, ειτε λεγεται ερωτας ποτε μα ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ερθει.
Κατι που σημερα μας φαινεται απιστευτο/αδυνατο/περιεργο να μας συμβει, αυριο απο το πουθενα μπορει να ειναι εκεινο που θα μας "παρασυρει" κανονικα.;)

συμφωνώ .... :clapup:
κ επίσης, ποτέ να μην λέμε ποτέ... όποτε είπα "α εγώ αυτό δεν θα το κάνω ποτέ" έγινε το εντελώς αντίθετο:/:
Το καλύτερο μας συμβαίνει όταν δεν το περιμένουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι σοβαρά,
ποια είναι η διαδικασία με την οποία κάνετε σχέσεις από το ίντερνετ?

Εγώ έχω κάνει, με άνθρωπο τον οποίο έβλεπα κάθε μέρα και συνειδητοποίησα ότι μιλάμε και στο νετ, τραγικό.

Για πέιτε, γιατί εμένα κουλό λίγο μου φαίνεται.
Ας απαντήσω κι εγώ... :)
Έμπαινα σε ένα φόρουμ, 3 χρόνια πριν, και εκεί είδα κάποια μηνύματα του που μιλούσε για την πρώην του. Μου έκανε εντύπωση πόσο ώριμα για την ηλικία του έγραφε και έγραψα στο θέμα ένα ποστ παρηγοριάς, χωρίς φυσικά να περιμένω κάτι παραπάνω. Αρχίσαμε να μιλάμε μέσω emails στην αρχή και μετά μέσω msn (αυτός μου έμαθε το msn, lol) εντελώς φιλικά, αν και με είχε εντυπωσιάσει ο χαρακτήρας του. Κάποια στιγμή, μιας και θα ερχόταν Αθήνα, είπαμε να συναντηθούμε κιόλας. Μέχρι στιγμής όλα ήταν τελείως φιλικά και απο τις δύο μεριές, είμασταν και οι δύο φρεσκοχωρισμένοι και δεν ψαχνόμασταν καθόλου. Ε, όταν ειδωθήκαμε υπήρξε αμοιβαία έλξη, συνεχίσαμε στο φιλικό για κανα δίμηνο ακόμα και τα χριστούγεννα που ήρθε στο σπίτι μου στη Θεσ/νίκη που τον είχα καλέσει έγινε το ...μοιραίον και είμαστε απο τότε μαζί (σχεδόν 3 χρόνια) :)
Που είναι το κουλό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ας απαντήσω κι εγώ... :)
Έμπαινα σε ένα φόρουμ, 3 χρόνια πριν, και εκεί είδα κάποια μηνύματα του που μιλούσε για την πρώην του. Μου έκανε εντύπωση πόσο ώριμα για την ηλικία του έγραφε και έγραψα στο θέμα ένα ποστ παρηγοριάς, χωρίς φυσικά να περιμένω κάτι παραπάνω. Αρχίσαμε να μιλάμε μέσω emails στην αρχή και μετά μέσω msn (αυτός μου έμαθε το msn, lol) εντελώς φιλικά, αν και με είχε εντυπωσιάσει ο χαρακτήρας του. Κάποια στιγμή, μιας και θα ερχόταν Αθήνα, είπαμε να συναντηθούμε κιόλας. Μέχρι στιγμής όλα ήταν τελείως φιλικά και απο τις δύο μεριές, είμασταν και οι δύο φρεσκοχωρισμένοι και δεν ψαχνόμασταν καθόλου. Ε, όταν ειδωθήκαμε υπήρξε αμοιβαία έλξη, συνεχίσαμε στο φιλικό για κανα δίμηνο ακόμα και τα χριστούγεννα που ήρθε στο σπίτι μου στη Θεσ/νίκη που τον είχα καλέσει έγινε το ...μοιραίον και είμαστε απο τότε μαζί (σχεδόν 3 χρόνια) :)
Που είναι το κουλό; :)

ακριβώς έτσι έγινε κ με μένα:):):)...ακόμα κ οι πόλεις είναι ίδιες (Αθήνα - Θεσσαλονίκη) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Bρε δεν κατηγόρησα κανέναν, δεν είναι αφύσικο, μετά την επικοινωνία να έχεις ενδιαφέρον, αμοιβαία έλξη, και μετά πιο στενή επαφή.

Είπα απλά ότι εγώ δε θα μπορούσα να ξεκινήσω μία επαφή επιτούτου, δλδ να αποφασίσω ότι "τώρα ψάχνω κάποιον να μου αρέσει", τόσο στο ίντερνετ όπως και live.

Ελπίζω να έγινα κατανοητή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σταματα, καταλαβαμε ΠΟΛΥ καλα τι ηθελες να πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top