Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
εξαρτατε ποιος εισαι?? ο βλακας που θελει να κανει σχεση η ο lover που παει μια φορα τη ν εβδομαδα σπιτι της και κατα προτιμηση κυριακες οταν τα αγορια ειναι γηπεδο.. αν εισαι ο δευτερος οχι μονο δεν πληρωνεις αλλα σου κανει και δωρακια.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αν και είμαι γυναίκα, θα μιλήσω αντικειμενικά.
Δεν πρέπει να έχουμε την αξίωση από τις άντρες να πληρώνουν ότι φάμε ή πιούμε κατά τη διάρκεια της εξόδου μας.
Θεωρώ ότι είναι καλύτερο να πληρώνει η γυναίκα τα δικά της και ο άνδρας τα δικά του.
Εκείνο που προέχει σε μια σχέση είναι η συναισθηματική προσέγγιση και η ουσιαστική επικοινωνία. Αυτό, βέβαια, είναι υποκειμενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweeney todd

Νεοφερμένος

Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
αν θέλει κέρασμα η κοπέλα θα πρέπει πρώτα να δείξει ότι το αξίζει
Μιας και η δική σου η αξία θεωρείται δεδομένη ..εξ ορισμού, βάσει των αλλεπάλληλων "εγώ"

έχω κουραστεί να αποδεικνύω ..
δεν έχω την πολυτέλεια..
Εγώ προτιμώ..
Απλώς διαχωρίζω..
όχι για να αποδείξω..

κερνάω κούρεμα, ξύρισμα και τονωτικό μασάζ στον.. φιλοτομαρισμό σου :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Όταν ένας άντρας είτε φίλος, είτε ο δεσμός και πολύ απλά όταν ένας άντρας βγαίνει για καφέ ή για ποτό ή για φαγητό με μια γυναίκα θεωρείτε το σωστό να πληρώσει αυτός. Είναι gentleman! Όταν όμως δεν κάνει καμία κίνηση και περιμένει η γυναίκα να τα πληρώσει όλα; Πως λέγεται;; :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όταν ένας άντρας είτε φίλος, είτε ο δεσμός και πολύ απλά όταν ένας άντρας βγαίνει για καφέ ή για ποτό ή για φαγητό με μια γυναίκα θεωρείτε το σωστό να πληρώσει αυτός. Είναι gentleman! Όταν όμως δεν κάνει καμία κίνηση και περιμένει η γυναίκα να τα πληρώσει όλα; Πως λέγεται;; :whistle::whistle::whistle:

Hmm... Γιατί ακριβώς αυτό θεωρείται σωστό; Συγγνώμη, αλλά εμένα δεν μου αρέσει να πληρώνει κάποιος άλλος για εμένα, με κάνει να νιώθω απίστευτα άβολα! Μισά - μισά!
Να σου πω βέβαια δεν έχω συναντήσει την περίπτωση να περιμένει από την γυναίκα να τα πληρώσει όλα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αυτό είναι το χειρότερο να πληρώνει η γυναίκα για όλα τις περισσότερες φορές.Εντάξει μια φορά πες άντε ok να πληρώσει
και τα δικά του αλλά όχι σχοινί κορδόνι! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο καθένας τα δικά του οκ αλλά στο πρώτο ραντεβού πληρώνει πάντα ο άντρας. ΝΟΜΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αυτό είναι το χειρότερο να πληρώνει η γυναίκα για όλα τις περισσότερες φορές.Εντάξει μια φορά πες άντε ok να πληρώσει
και τα δικά του αλλά όχι σχοινί κορδόνι! :eek:

Ενω ο αντρας βγαζει λεφτα απο κωλο του και πρεπει να τα πληρωνει ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ενω ο αντρας βγαζει λεφτα απο κωλο του και πρεπει να τα πληρωνει ολα...

Δεν είπα αυτό. Πρόσφατα είχα πάει για καφέ με έναν φίλο μου και έκανα να πληρώσω και μου λέει : ωωπ αυτά είναι δικά μου ο άντρας πάντα πληρώνει. Κάθε φορά που βγαίνω μαζί του νιώθω άβολα και όταν πλήρωσα και τα δικά του κρυφά από εκείνον (την ώρα που ήταν τουαλέτα) εκείνος τσαντήστικε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
το μισα μισα , εμενα προσωπικα μου φαινεται καπως . ειδικα σε μια σχεση , εγω ως αντρας παντα ενιωθα μεγαλυτερη ανεση να πληρωνω τις περισσοτερες φορες , ενω αλλες φορες , ειδικα οταν ειχαμε αποκτησει μεγαλη οικειοτητα , μπορει να πληρωνε εκεινη , αλλα τις περισσοτερες φορες εγω . Γενικα παντως με το να πληρωνει ο καθενας τα δικα του εχω καποιο θεμα ,μου φαινεται "καπως " , δε ξερω...Προτιμω να κερασει καποιος τον καφε και ο αλλος μετα το σινεμα/φαγητο/ποτο η κατι τετοιο ...
Οσον αφορα το πρωτο ραντεβου , ειμαι κι εγω υπερ του αγραφου νομου οτι πληρωνει ο αντρας ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
το μισα μισα , εμενα προσωπικα μου φαινεται καπως . ειδικα σε μια σχεση , εγω ως αντρας παντα ενιωθα μεγαλυτερη ανεση να πληρωνω τις περισσοτερες φορες , ενω αλλες φορες , ειδικα οταν ειχαμε αποκτησει μεγαλη οικειοτητα , μπορει να πληρωνε εκεινη , αλλα τις περισσοτερες φορες εγω . Γενικα παντως με το να πληρωνει ο καθενας τα δικα του εχω καποιο θεμα ,μου φαινεται "καπως " , δε ξερω...Προτιμω να κερασει καποιος τον καφε και ο αλλος μετα το σινεμα/φαγητο/ποτο η κατι τετοιο ...
Οσον αφορα το πρωτο ραντεβου , ειμαι κι εγω υπερ του αγραφου νομου οτι πληρωνει ο αντρας ^

Εδώ εγώ υποστήριξα κάτι τέτοιο σε μια παρέα και έπεσαν να με φάνε ότι σκέφτομαι σαν ''που τα βρες τα λεφτά''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι απλό. Έχεις λεφτά, το κάνεις. Δεν έχεις, πάει 50-50. Αν η κοπελιά σου δεν μπορεί να καταλάβει το "50-50" τότε είναι ένα ηλίθιο κακομαθημένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν είπα αυτό. Πρόσφατα είχα πάει για καφέ με έναν φίλο μου και έκανα να πληρώσω και μου λέει : ωωπ αυτά είναι δικά μου ο άντρας πάντα πληρώνει. Κάθε φορά που βγαίνω μαζί του νιώθω άβολα και όταν πλήρωσα και τα δικά του κρυφά από εκείνον (την ώρα που ήταν τουαλέτα) εκείνος τσαντήστικε.

Τωρα αυτο ειναι επιχειρημα?Επειδη το κανει αυτο ο (φραγκατος προφανως) φιλος σου θα πρεπει να το κανουν και ολοι οι υπολοιποι αντρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jericho

Νεοφερμένος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το κέρασμα είναι προσωπική υπόθεση. Αν θέλεις να το κάνεις, να το κάνεις χωρίς να το σκέφτεσαι πολύ. Αλλιώς η κίνηση χάνει την ουσία της. Στο πρώτο ραντεβού με την κοπέλα μου πλήρωσε αυτή τον καφέ. Και μάλιστα, όταν έκανα να πληρώσω εγώ, αρνήθηκε (πράγμα το οποίο με εξέπληξε ευχάριστα, και όχι γιατί δε θα πλήρωνα). Αργότερα που πήγαμε για φαγητό, πλήρωσα εγώ. Έτσι είναι αυτά. Τα μοιραζόμαστε. Δεν υπάρχει κάποια παράδοση ή κάτι τέτοιο. Η παράδοση του να πληρώνει στο πρώτο ραντεβού ο άντρας είναι -κατά τη γνώμη μου- απαρχαιωμένη και ανόητη. Οι εποχές αλλάζουν, το ίδιο και κάποιες παραδόσεις. Ας μη μείνουμε πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τωρα αυτο ειναι επιχειρημα?Επειδη το κανει αυτο ο (φραγκατος προφανως) φιλος σου θα πρεπει να το κανουν και ολοι οι υπολοιποι αντρες?

Ε.. ίσως δεν πρόσεξες τι γράφω.. το ότι το έκανε αυτό δεν σημαίνει ότι μου άρεσε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ε.. ίσως δεν πρόσεξες τι γράφω.. το ότι το έκανε αυτό δεν σημαίνει ότι μου άρεσε κιόλας.

Όταν ένας άντρας είτε φίλος, είτε ο δεσμός και πολύ απλά όταν ένας άντρας βγαίνει για καφέ ή για ποτό ή για φαγητό με μια γυναίκα θεωρείτε το σωστό να πληρώσει αυτός. Είναι gentleman!

Μαλλον εσυ εχεις μπερδευτει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Α ρε τι πλάσματα οι γυναίκες! Με το φεμινισμό πέταξαν ό,τι δεν τους άρεσε κι ό,τι τις συνέφερε το κράτησαν. Αυτά είναι τα ωραία....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είναι απλό. Έχεις λεφτά, το κάνεις. Δεν έχεις, πάει 50-50. Αν η κοπελιά σου δεν μπορεί να καταλάβει το "50-50" τότε είναι ένα ηλίθιο κακομαθημένο.
Ε ναι! ακριβώς έτσι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγω ειμαι τη αποψης: ειτε ο καθενας τα δικα του, ειτε κερασμα απο αυτόν και καποια αλλη στιγμη κερασμα απο μενα.
δεν προτιμω 50-50 εκτος κ αν μπλεκονται αυτα που παραγγειλαμε αρκετα ή δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην αξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top