Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μάνια η δίαιτα πως πάει; Όλα καλά; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια η δίαιτα πως πάει; Όλα καλά; :)

Οχι και πολλύ καλά, είμαι σε μπρέικ, κάνω διάδρομο και στέπ δεν τρώω βράδυ αλλα δεν κάνω και κανονική δίαιτα.

Τρελλάθηκα, συνεχίζω να προσέχω, μικρές ποσότητες και χαλαρά, είχα απογοητευτεί τόσο που είμουν υπερβολικά κουρασμένη για να πιέσω κιάλο τον εαυτό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, ΠΡΈΠΕΙ να τρώτε πρωινό, για να ξεκινάει ο μεταβολισμός.
Και ΠΡΈΠΕΙ να τρώτε κάτι το βραδυ, ειδικά αν έχουν περάσει πάνω από 3 ώρες, από το τελευταίο γεύμα. Έστω ένα φρούτο, να μένει ενεργός ο μεταβολισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Οχι και πολλύ καλά, είμαι σε μπρέικ, κάνω διάδρομο και στέπ δεν τρώω βράδυ αλλα δεν κάνω και κανονική δίαιτα.

Τρελλάθηκα, συνεχίζω να προσέχω, μικρές ποσότητες και χαλαρά, είχα απογοητευτεί τόσο που είμουν υπερβολικά κουρασμένη για να πιέσω κιάλο τον εαυτό μου...

Μια χαρα πηγαινει :)! Εσύ αυτο πρεπει να σκέφτεσαι και θα δεις σιγα-σιγα θα δεις αποτελεσμα ;)!Μην σε παιρνει απο κάτω :)!

Παιδιά, ΠΡΈΠΕΙ να τρώτε πρωινό, για να ξεκινάει ο μεταβολισμός.
Και ΠΡΈΠΕΙ να τρώτε κάτι το βραδυ, ειδικά αν έχουν περάσει πάνω από 3 ώρες, από το τελευταίο γεύμα. Έστω ένα φρούτο, να μένει ενεργός ο μεταβολισμός.

Ακριβως αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν... κορίτσια κι αγόρια ήρθε δυστυχώς η ώρα μου :P

Δυστυχώς ο θηλασμός μας τελείωσε :( κι έτσι επιβάλεται τουλάχιστον να χάσω το επιπλέον βάρος που έγινε πάρα πολύ για να στρώσει και το πόδι...
Νομίζω ότι μόνο η Μάνια είναι στην δική μου κατηγορία μιας που πάω για -25 :/:
Αυτά τα κιλά τα έχω πάρει τα τελευταία δύο χρόνια...
Λίγο το κόψιμο του τσιγάρου, λίγο η απώλεια της προηγούμενης εγκυμοσύνης και της μαμάς μου... λίγο κάτι άλλα προβλήματα... λίγο η τωρινή εγκυμοσύνη... φτάσαμε αισίως στα +25 που έχω βάλει στόχο να χάσω μέσα στον επόμενο χρόνο (αν είναι δυνατόν και μέχρι το καλοκαίρι δε θα με χαλάσει :P)

Ξεκινάω λοιπόν αύριο το πρωί....
καλή μου αρχή κι ελπίζω να μου σταθείτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χμου!
ΚουΕ θα ξεκινήσουμε μαζί.
Σχεδόν ο,τι είχα χάσει το πήρα λόγω χαζομάρας και απίστευτης βλακείας.
Αλλά το πήρα απόφαση να αρχίσω από αύριο σίγουρα γι αυτή τη φορά.
Κι εγώ στα -25 προσανατολίζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oτι χανοται , χανονται. Απλα θα χανεις πιο γρηγορα τωρα (2-4 το μηνα) και οσο προχωραει και λιγοτερα. Αφοτου τα χασεις αρχιζουν τα δυσκολα. :P (επειδη θα τα χασεις αποτομα)

Πριν αυτα τα 2 χρονια, ησουν σε σταθερο βαρος ; Για ποσο καιρο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αααααααααααα τέλεια!!!!!!!!!!!!!! :clapping:


αν έχουμε και οι δύο τον ίδιο στόχο θα είναι πολύ καλύτερα και αν κάθε βδομάδα λέμε τα αποτελέσματα μας και το πως πηγαίνουμε και δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη!!! (αν κι εσύ κανονικά θα τα χάσεις πιο εύκολα από μένα λόγω ηλικίας :P)

Εγώ πάντως ξεκινάω αρχικά με διατροφολόγο και περίπου 1350 θερμίδες ημερισίως :)
Στη συνέχεια.. βλέπουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Νι καλέ, μαζί μπορούμε καλύτερα :P
Εγώ κάνω την περσυνή μου, με την οποία κανονικά πρέπει να χάνω 1-2 κιλά τη βδομάδα (στην αρχή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Oτι χανοται , χανονται. Απλα θα χανεις πιο γρηγορα τωρα (2-4 το μηνα) και οσο προχωραει και λιγοτερα. Αφοτου τα χασεις αρχιζουν τα δυσκολα. :P (επειδη θα τα χασεις αποτομα)

Πριν αυτα τα 2 χρονια, ησουν σε σταθερο βαρος ; Για ποσο καιρο ;

αν ρωτάς εμένα... να ήμουν σταθερή σε αυτά τα κιλά με απόκλειση +/-2 κιλά για πολλά χρόνια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλή αρχή κουεδίνο μου και κουράγιο!!!
είναι λίγες οι 1350 θερμίδες πάντως..σε πόσα γεύματα μοιράζονται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1350? Ναι, ακούγονται λίγες. Αλλα μπορεί να ξεκινήσει με 1500 και να φτάσει 1350, για παράδειγμα!
Καλή αρχή κορίτσια! Μια συνήθεια είναι όλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλή επιτυχία κορίτσια και σε εσάς αλλά και σε όσους- όσες κανουν δίαιτα :)!!! Μην πτοείστε :)! Σιγά αλλά σταθερά θα φτάσετε στο στόχο που επιθυμείτε ;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ουφ, εγώ πάντως πίνω το γάλα μου προς το παρόν και σκέφτομαι πώς θα αντέξω μέχρι το μεσημέρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαλαρά, σε 3 ώρες μπορείς χαλαρά να φας! Πολλά νερά και τσάγια ενδιάμεσα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Νερά....
Και μετά να κατουριέμαι όπου σταθώ κι όπου βρεθώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν πειράζει! :) Να πηγαίνεις τουαλέτα! Aλλωστε το συνηθίζεις σιγά σιγά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Και μετά να κατουριέμαι όπου σταθώ κι όπου βρεθώ :P
τα ίδια περνάω κι εγώ..αλλά για άλλο λόγο:P:P
το συνηθίζεις!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλή αρχή κουεδίνο μου και κουράγιο!!!
είναι λίγες οι 1350 θερμίδες πάντως..σε πόσα γεύματα μοιράζονται???

σε πολλά :P
με παρηγορεί όμως ότι πρώτη μέρα σήμερα και το απόγευμα μου έχει για σνάκ μια σοκοφρέτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σε πολλά :P
με παρηγορεί όμως ότι πρώτη μέρα σήμερα και το απόγευμα μου έχει για σνάκ μια σοκοφρέτα :P
για να σε καλοπιάσει το έκανε:hehe::hehe:
το μαρούλι πάει σύννεφο ε?:D θα γίνεις εξπέρ στις σαλάτες, το βλέπω..
εγώ πήρα και κουκουναρόσπορους για να φτιάξω πιο ψαγμένες μαρουλοσαλάτες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top