Εδώ κάνουμε δίαιτα!

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Σοκοφρέτα???
Τσ τσ τσ τι πργαματα είναι αυτά.
Εγω με βλέπω, θα ξαναφάω σοκολάτα σε κανένα μήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να ρωτήσω, σας έχει τύχει ποτε να κολλήσει ο μεταβολισμός σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμένα συνέχεια κολλάει. Και λογικό αφού άπο άσκηση, μόνο σαικς κάνω! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χέιε! Αλλα, αν δεν υπάρχει προφανής λόγος, που δεν ξεκολλάει...? Νομίζω η Corpse είχε τέτοιο θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μήπως να έκανες έλεγχο στον θυροειδή σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είχα κάνει παλιά, δεν πρέπει να έχει κάτι. Έχω ξεφουσκώσει λίγο, άλλωστε μονο αυτό ήθελα.... Μείωσα λίγο τις θερμίδες, απλά κυλάει πολύ πιο αργά απ' ο,τι παλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν είναι φυσιολογικό ο μεταβολισμός να κολλάει που και που; :worry:

(βασικά χαζοαπορία είναι..αν και νομίζω ότι ισχύει αλλά δεν ξέρω και σίγουρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ni, είναι... Γί αυτό ρωτάω, πως ήταν για όσες το πέρασαν, να ξέρουμε κι εμείς... Πχ η Corpse τα έχασε ξαφνικά, βρέθηκε με -3 κιλά! ʼλλοι χάνουν μια εβδομάδα, δε χάνουν άλλη, και μετά πάλι στρώνει... Aλλοι πρέπει να κάνουν κάποια αλλαγή στο τι/πως τρώνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...δε θυμαμαι αν το εχω αναφερει ...αλλα υπαρχει μια εξεταση που σου δειχνει τι τροφες δε μεταβολιζει ο οργανισμος σου.
Μια φιλη μου που την εκανε και περιορισε αυτες τις συγκεκριμενες τροφες, εχασε αρκετα κιλα...και ηταν και ο μοναδικη φορα που τα καταφερε. Ενω ειχε δοκιμασει σχεδον τα παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Χμμ...δε θυμαμαι αν το εχω αναφερει ...αλλα υπαρχει μια εξεταση που σου δειχνει τι τροφες δε μεταβολιζει ο οργανισμος σου.
Μια φιλη μου που την εκανε και περιορισε αυτες τις συγκεκριμενες τροφες, εχασε αρκετα κιλα...και ηταν και ο μοναδικη φορα που τα καταφερε. Ενω ειχε δοκιμασει σχεδον τα παντα...

δωσε πληροφοριες στο λαο νεράιδα!!! :clapup:
ποιος, τι, πού, πώς, πότε, γιατί;;;;;;;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι της έβγαλε, για παράδειγμα? Ενδοκρινολόγος το κάνει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Και εγω το εχω ακουσει αυτο! Λέγεται τεστ τροφικης δυσανεξίας ή κατι τέτοιο! Νεραιδα για πες η φιλη σου ποσο πληρωσε γιατι εχω ακουσει οτι ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είναι. Στοιχίζει κάπου 200 ευρώ και απλά σου παίρνουν αίμα για να την κάνουν. Το σκεφτόμουν κι εγώ κάποτε, αλλά τελικά δεν το προχώρησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γυρω στα 300 της ειχε κοστισει....
Το θεμα ειναι οτι ξερει τι πρεπει να φαει και τι οχι για να εχει αποτελεσμα...
Ειχε φτασει στο σημειο το κοριτσι να τρωει ελαχιστα, να τυραννιεται και να μη χανει γραμμαριο....

Γμτ, ο,τι πληροφοριες ειχα επ' αυτου τις εχω κανει delete!:redface:
Θα μαθω ομως και θα σας πω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Γυρω στα 300 της ειχε κοστισει....
Το θεμα ειναι οτι ξερει τι πρεπει να φαει και τι οχι για να εχει αποτελεσμα...
Ειχε φτασει στο σημειο το κοριτσι να τρωει ελαχιστα, να τυραννιεται και να μη χανει γραμμαριο....

Γμτ, ο,τι πληροφοριες ειχα επ' αυτου τις εχω κανει delete!:redface:
Θα μαθω ομως και θα σας πω!!!

μαθε μαθε μαθε.. περιμενουμε.. :)
λεγεται οντως τεστ τροφικης δυσανεξιας;
με ενα γρηγορο search βρηκα και ενα αιματολογικο τεστ τροφικης ευαισθησιας.. παιζει να ειναι και αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και εγω το εχω ακουσει αυτο! Λέγεται τεστ τροφικης δυσανεξίας ή κατι τέτοιο! Νεραιδα για πες η φιλη σου ποσο πληρωσε γιατι εχω ακουσει οτι ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη!

το τεστ δυσανεξιας ειναι αλλο πραγμα....

το τεστ στο οποιο αναφερομαι νομιζω οτι λεγεται γονιδιακό Τest διατροφής DNA Cellf Genetic Assessment ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σχετικα με το τεστ που λεει η νεράιδα υπαρχει αυτο το site..
https://www.dnatest.gr/first.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Άκου δυσανεξία....
Έχει ιατρική βάση αυτό?

Πάντως εγώ όσες φορές έχω κάνει διατροφή, με τη βοήθεια διατροφολόγου, δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ίσως να "κολλούσα" στα ίδια κιλά για καμιά βδομάδα κι αυτό επειδή δεν είχα κάνει καθόλου γυμναστική.

Επίσης, η δυσκολία του να χάσει κανείς κιλά δεν πηγάζει μόνο από τον θυροειδή. Στις γυναίκες υπάρχουν και ορμονικά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ενα αιματολογικο τεστ τροφικης ευαισθησιας..

Εvouli τι διαβασες γι αυτο?? Περι τινος προκειται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Άκου δυσανεξία....
Έχει ιατρική βάση αυτό?

Με τον όρο "τροφική δυσανεξία" εννοούμε την αρνητική αντίδραση του οργανισμού στη λήψη ορισμένων τροφών. Η αντίδραση αυτή του οργανισμού εκδηλώνεται με διάφορες ψυχοσωματικές αντιδράσεις και συμπτώματα: διάρροιες, τυμπανισμός ακόμα και με τη λήψη μικρής ποσότητας τροφής, τάση προς εμετό, στομαχόπονος, έντονοι πονοκέφαλοι, μυϊκοί πόνοι, σπαστική κολίτιδα, πόνοι στις αρθρώσεις, ναυτία, αδικαιολόγητη κούραση, κατάθλιψη, καταβολή σωματικών, πνευματικών και ψυχικών δυνάμεων, επιδείνωση υπάρχουσας ασθένειας, κ.α.
Επιστημονικές μελέτες έχουν δείξει ότι η τροφική δυσανεξία δεν εκδηλώνεται μετά τη λήψη διάφορων "περίεργων" ή εξωτικών τροφών αλλά, συνηθέστερα, μετά την κατανάλωση τροφών από αυτές που όλοι μας καταναλώνουμε καθημερινά όπως το γάλα, τα φρούτα και τα διάφορα δημητριακά προϊόντα.
Σήμερα η γενική παραδοχή είναι ότι οποιαδήποτε τροφή μπορεί να προκαλέσει τροφική δοσανεξία, αλλά, φαίνεται, ότι μερικές ευθύνονται περισσότερο από άλλες. Τέτοιες τροφές είναι κυρίως τα εστιεριδοειάή (πορτοκάλια, μανταρίνια), το γάλα, το σιτάρι και τα προϊόντα του (ειδικά το μαύρο ψωμί), το ρύζι, το καλαμπόκι και τα προϊόντα του, η σόγια, το ολόκληρο αβγό (κρόκος κι ασπράδι), τα όσπρια, τα "αράπικα" φιστίκια και γενικά οι ξηροί καρποί, οι κονσέρβες και γενικά τα συσκευασμένα κι επεξεργασμένα "τρόφιμα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top